Avantouinnin SM-kisat 11.2.2018, rintauinti 50 m

MIEHET_20 MIEHET_40 MIEHET_50 MIEHET_60 MIEHET_70 MIEHET_70+ NAISET_20 NAISET_30 NAISET_40 NAISET_50 NAISET_60 NAISET_70 NAISET_70+

Miehet alle 20 : 0,050 km

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   221   Otto Mikkonen                   Joensuun Jääkarhut                    43,11
  2.   222   Muurinen Matias                 Loimaan Uimaseura                     47,55       +4,44

MIEHET_20 MIEHET_40 MIEHET_50 MIEHET_60 MIEHET_70 MIEHET_70+ NAISET_20 NAISET_30 NAISET_40 NAISET_50 NAISET_60 NAISET_70 NAISET_70+

Miehet 30-39 : 0,050 km

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   194   Lindqvist Markus                Kallvikin Talviuimarit, Team N        43,86
  2.   195   Koivuaho Simo                   Ylöjärven Avantouimarit               43,90       +0,04
  3.   192   Karesluoto Juha                 Saaronniemen Saukot                   45,35       +1,49
  4.   193   Kampe Hans                      Likolammen Talviuimarit               45,52       +1,66
  5.   196   Miikkulainen Aki                Power Gainers                         50,10       +6,24
  6.   191   Aho Petri                       Suomenselän Samoilijat              1:14,34      +30,48

MIEHET_20 MIEHET_40 MIEHET_50 MIEHET_60 MIEHET_70 MIEHET_70+ NAISET_20 NAISET_30 NAISET_40 NAISET_50 NAISET_60 NAISET_70 NAISET_70+

Miehet 40-49 : 0,050 km

 (Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   163   Hillo Simo                      Kangasalan Uintiseura                 36,83
  2.   162   Foi Alessandro                  Tampereen Talviuimarit ry             44,71       +7,88
  3.   153   Kuisma Harri                    Muijalan Jäänmurtajat                 50,68      +13,85
  4.   161   Majuri Petri                    Likolammen Talviuimarit               52,20      +15,37
  5.   156   Hillukkala Tomi                 Haukiputaan Heitto                    53,22      +16,39
  6.   155   Räsänen Janne                   Jäätyneet enkelit ja palava pi        53,27      +16,44
  7.   164   Oksanen Teppo                   Kaakon avanto ja reippailu            54,28      +17,45
  8.   154   Käki Mikko                      Saaronniemen Saukot                   56,64      +19,81
  9.   151   Kivimäki Arto                   Haukiputaan Heitto                    58,69      +21,86
 10.   152   Knuuti Joonas                   Nokian Talviuimarit                 1:00,27      +23,44

MIEHET_20 MIEHET_40 MIEHET_50 MIEHET_60 MIEHET_70 MIEHET_70+ NAISET_20 NAISET_30 NAISET_40 NAISET_50 NAISET_60 NAISET_70 NAISET_70+

Miehet 50-59 : 0,050 km

 (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   123   Pöyhölä Mika                    Tampereen Talviuimarit ry             38,92
  2.   122   Terestsenkov Aleksei            Lahden avantouimarit                  40,39       +1,47
  3.   115   Korhonen Juha                   Tampereen Talviuimarit ry             40,60       +1,68
  4.   113   Nurmi Heikki                    Kangasalan Uintiseura                 41,49       +2,57
  5.   124   Jassu Arto                      Mansen Muikut                         45,98       +7,06
  6.   121   Rokka Aki                       Kaakon avanto ja reippailu            54,69      +15,77
  7.   125   Nykänen Ari                     Mäntsälän Retken avantouimarit        57,98      +19,06
  8.   112   Haverinen Markku                Nurmijärven Latu                    1:05,99      +27,07

MIEHET_20 MIEHET_40 MIEHET_50 MIEHET_60 MIEHET_70 MIEHET_70+ NAISET_20 NAISET_30 NAISET_40 NAISET_50 NAISET_60 NAISET_70 NAISET_70+

Miehet 60-69 : 0,050 km

 (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    62   Kärnä Arto                      Joensuun Jääkarhut                    44,94
  2.    72   Makkonen Tapio                  Kuusijärven Jääkarhut                 51,27       +6,33
  3.    73   Lehtonen Reijo                  Kuusijärven Jääkarhut                 56,89      +11,95
  4.    61   Korkeaniemi Jarmo               Avantouintiseura Kuutti             1:00,14      +15,20
  5.    63   Yli-Viikari Jukka               Mäntsälän Retken avantouimarit      1:00,44      +15,50
  6.    71   Ojala Aarre                     Mansen Muikut                       1:16,87      +31,93
  7.    74   Ramm-Schmidt Peter              Porvoon Talviuimarit                1:30,48      +45,54

MIEHET_20 MIEHET_40 MIEHET_50 MIEHET_60 MIEHET_70 MIEHET_70+ NAISET_20 NAISET_30 NAISET_40 NAISET_50 NAISET_60 NAISET_70 NAISET_70+

Miehet yli 70 : 0,050 km

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.    33   Asell Heikki                    Tampereen Talviuimarit ry             51,32
  2.    32   Rintala Tapio                   Mansen Muikut                         55,09       +3,77
  3.    34   Julkunen Matti                  Kuusijärven Jääkarhut                 57,00       +5,68
        31   Reunamo Esa                     Turun Avantouimarit                    Hyl.

MIEHET_20 MIEHET_40 MIEHET_50 MIEHET_60 MIEHET_70 MIEHET_70+ NAISET_20 NAISET_30 NAISET_40 NAISET_50 NAISET_60 NAISET_70 NAISET_70+

Naiset alle 20 : 0,050 km

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   213   Haimi Taru                      Likolammen Talviuimarit               48,46
  2.   212   Poutiainen Taru                 Oulun Talviuimarit ry                 48,79       +0,33
  3.   211   Isomaa Jessi                    Loimaan Uimaseura                     51,09       +2,63

MIEHET_20 MIEHET_40 MIEHET_50 MIEHET_60 MIEHET_70 MIEHET_70+ NAISET_20 NAISET_30 NAISET_40 NAISET_50 NAISET_60 NAISET_70 NAISET_70+

Naiset 20-29 : 0,050 km

 (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   203   Mäkinen Elina                   Joensuun Jääkarhut                    42,84
  2.   202   Mäkinen Lotta                   Laaksolahden Talviuimarit             43,44       +0,60
  3.   204   Hautajärvi Tiina                Haukiputaan Heitto                    50,64       +7,80
  4.   201   Aalto Anni                      Tampereen Talviuimarit ry             56,51      +13,67
  5.   205   Pursiheimo Heidi                Maskun Jääkarhut                    1:02,23      +19,39

MIEHET_20 MIEHET_40 MIEHET_50 MIEHET_60 MIEHET_70 MIEHET_70+ NAISET_20 NAISET_30 NAISET_40 NAISET_50 NAISET_60 NAISET_70 NAISET_70+

Naiset 30-39 : 0,050 km

 (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   182   Tieaho Maria                    Kallvikin Talviuimarit, Team N        42,40
  2.   171   Hartikainen Jarna               Espoo                                 49,52       +7,12
  3.   183   Nikka Marianne                  Vuennonkosken molskijat               57,79      +15,39
  4.   181   Silvennoinen Laura                                                    59,74      +17,34
  5.   173   Lazanas Katerina                Kaarina                             1:00,17      +17,77
  6.   185   Leppäkoski Kristiina            Porvoon Talviuimarit                1:04,91      +22,51
  7.   184   Niemelä Elli                    Kemin Latu                          1:07,21      +24,81
  8.   172   Puikkonen Sanna                 Maskun Jääkarhut                    1:08,14      +25,74

MIEHET_20 MIEHET_40 MIEHET_50 MIEHET_60 MIEHET_70 MIEHET_70+ NAISET_20 NAISET_30 NAISET_40 NAISET_50 NAISET_60 NAISET_70 NAISET_70+

Naiset 40-49 : 0,050 km

 (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   133   Kaitosaari Reeta                Loimaan Uimaseura                     50,87
  2.   142   Lozano-Letelier Maria Luisa     Laaksolahden Talviuimarit             54,44       +3,57
  3.   143   Rantanen Riitta                 Salusjärven Avantouimarit ry          56,40       +5,53
  4.   131   Hillukkala Mervi                Haukiputaan Heitto                    57,51       +6,64
  5.   141   Majuri Marja                    Likolammen Talviuimarit               58,73       +7,86
  6.   145   Saario Tuuli                    Tampereen Talviuimarit ry           1:00,14       +9,27
  7.   144   Vähä-Vahe Tarita                Laaksolahden Talviuimarit           1:01,81      +10,94
  8.   132   Nieminen Katri                  Tampereen Talviuimarit ry           1:07,91      +17,04
  9.   134   Kanerva Marianne                Porvoon Talviuimarit                1:09,41      +18,54

MIEHET_20 MIEHET_40 MIEHET_50 MIEHET_60 MIEHET_70 MIEHET_70+ NAISET_20 NAISET_30 NAISET_40 NAISET_50 NAISET_60 NAISET_70 NAISET_70+

Naiset 50-59 : 0,050 km

 (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   104   Viljamaa Ulla                   Tampereen Talviuimarit ry             48,87
  2.   103   Valta Mervi                     Meriuimarit ry                        49,08       +0,21
  3.    91   Kestilä Maarit                  Haukiputaan heitto                    53,32       +4,45
  4.   106   Mäkinen Outi                    Laaksolahden Talviuimarit             55,63       +6,76
  5.    94   Welling Annikki                 Meriuimarit ry                        57,59       +8,72
  6.    84   Puuronen Tarja                  Kajaanin Avantouimarit ry           1:01,01      +12,14
  7.    81   Pursiheimo Maria                Maskun Jääkarhut                    1:08,37      +19,50
  8.    93   Romar Stina                     Porvoon Talviuimarit                1:10,31      +21,44
  9.    92   Penttinen Sari                  Turun Avantouimarit                 1:11,44      +22,57

MIEHET_20 MIEHET_40 MIEHET_50 MIEHET_60 MIEHET_70 MIEHET_70+ NAISET_20 NAISET_30 NAISET_40 NAISET_50 NAISET_60 NAISET_70 NAISET_70+

Naiset 60-69 : 0,050 km

 (Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    41   Koskivirta Ulla-Mari            Joensuun Jääkarhut                    56,57
  2.    53   Lilja Hannele                   Kuusijärven Jääkarhut                 57,28       +0,71
  3.    54   Lehtonen Pirjo                  Kuusijärven Jääkarhut                 59,30       +2,73
  4.    44   Karlsson Tuula                  Saaronniemen Saukot                   59,65       +3,08
  5.    52   Pennanen Raija                  Tampereen Talviuimarit ry           1:06,87      +10,30
  6.    51   Ojala Riitta                    Mansen Muikut                       1:07,58      +11,01
  7.    43   Karjalainen Riitta              Salusjärven Avantouimarit ry        1:08,73      +12,16
  8.    45   Saari Leena                     Meriuimarit ry                      1:11,29      +14,72
  9.    55   Kotaniemi Kirsti                Marianiemen Meriuimarit             1:15,93      +19,36
 10.    56   Pulli Toini                     Marianiemen Meriuimarit             1:16,10      +19,53

MIEHET_20 MIEHET_40 MIEHET_50 MIEHET_60 MIEHET_70 MIEHET_70+ NAISET_20 NAISET_30 NAISET_40 NAISET_50 NAISET_60 NAISET_70 NAISET_70+

Naiset yli 70 : 0,050 km

 (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    23   Lampela Riitta                  Meriuimarit ry                        58,54
  2.    13   Harju Eila                      Kemin Työväen Uimarit ry. KemT      1:08,08       +9,54
  3.    11   Mattila Pirkko                  Kuusijärven Jääkarhut               1:08,31       +9,77
  4.    12   Wiitalähdet Sirkka              Kristina Winterswimmers             1:11,07      +12,53
  5.    22   Selenius Anja                   Punkaharjun Urheilijat              1:11,17      +12,63
  6.    21   Lehto Marja-Liisa               Karjaan Ura                         1:11,86      +13,32
  7.    24   Metsä Irma                      Kuusijärven Jääkarhut               1:27,77      +29,23