Avantouinnin SM 10.2.2018, rintauinti 25 m

MIEHET_A MIEHET_B MIEHET_C MIEHET_D MIEHET_E MIEHET_F MIEHET_G MIEHET_H MIEHET_I MIEHET_J MIEHET_K NAISET_A NAISET_B NAISET_C NAISET_D NAISET_E NAISET_F NAISET_G NAISET_H NAISET_I NAISET_J NAISET_K

A_MIEHET_ALLE_20_V : 0,025 km

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   805   Huhti Aapo                      Turun Avantouimarit                   18,19
  2.   801   Otto Mikkonen                   Joensuun Jääkarhut                    18,56       +0,37
  3.   804   Nissilä Aleksi                  Turun Avantouimarit                   20,52       +2,33
  4.   806   Muurinen Matias                 Loimaan Uimaseura                     20,84       +2,65
  5.   803   Sipari Jere                     Likolammen Talviuimarit               24,08       +5,89
  6.   802   Iiponen Aku                     Nokian Talviuimarit                   39,85      +21,66

MIEHET_A MIEHET_B MIEHET_C MIEHET_D MIEHET_E MIEHET_F MIEHET_G MIEHET_H MIEHET_I MIEHET_J MIEHET_K NAISET_A NAISET_B NAISET_C NAISET_D NAISET_E NAISET_F NAISET_G NAISET_H NAISET_I NAISET_J NAISET_K

B_MIEHET_20-29_V : 0,025 km

 (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.   784   Isomaa Atte                     Loimaan Uimaseura                     19,87
  2.   761   Luotonen Jaakko                 Tampereen Talviuimarit ry             20,70       +0,83
  3.   785   Blomqvist Ossi                  Lahden avantouimarit                  21,90       +2,03
  4.   762   Nikkola Mikael                  Tampereen Talviuimarit ry             22,46       +2,59
  5.   764   Hakala Antti                    Miinan savusauna                      23,22       +3,35
  6.   763   Sjölund Matt                    Avantouintiseura Kuutti               24,73       +4,86
  7.   783   Eskelinen Petri                 Internations penguin squad            33,64      +13,77
  8.   782   Blomqvist Kalle                 Lahden avantouimarit                  37,67      +17,80
       781   Lapila Valto                    HTU Stadi                              Hyl.

MIEHET_A MIEHET_B MIEHET_C MIEHET_D MIEHET_E MIEHET_F MIEHET_G MIEHET_H MIEHET_I MIEHET_J MIEHET_K NAISET_A NAISET_B NAISET_C NAISET_D NAISET_E NAISET_F NAISET_G NAISET_H NAISET_I NAISET_J NAISET_K

C_MIEHET_30-39_V : 0,025 km

 (Lähti: 19, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   702   Parviainen Henri                Savonlinnan Uimaseura                 18,73
  2.   744   Kampe Hans                      Likolammen Talviuimarit               19,85       +1,12
  3.   724   Isomaa Jussi                    Loimaan Uimaseura                     19,87       +1,14
  4.   723   Koivuaho Simo                   Ylöjärven Avantouimarit               19,95       +1,22
  4.   743   Vilkko Pauli                    Imatran Talviuimarit                  19,95       +1,22
  6.   742   Karesluoto Juha                 Saaronniemen Saukot                   20,45       +1,72
  7.   681   Oikari Veli-Matti               Karstulan Kihaus                      20,48       +1,75
  8.   721   Tuori Jouni                     Vaasan Pingviinit                     20,97       +2,24
  9.   741   Miikkulainen Aki                Power Gainers                         21,16       +2,43
 10.   722   Kasari Joonas                   Töölön Sairaalan Avantouimarit        21,37       +2,64
 11.   745   Riihimäki Tuomas                Turku                                 21,42       +2,69
 12.   683   Mäkelä Petri                    Viinikan Karski                       22,48       +3,75
 13.   704   Putto Pekka                     Imatran Talviuimarit                  23,05       +4,32
 14.   685   Suominen Kalle                  Hämeenkyrön Talviuimarit ry           23,08       +4,35
 15.   701   Lautiainen Lare                 Purolan pulahtajat                    23,40       +4,67
 16.   682   Saikkonen Joonas                Tampereen Talviuimarit ry             24,74       +6,01
 17.   703   John Gästgifvars                Töölön Sairaalan Avantouimarit        25,03       +6,30
 18.   705   Olli Jaatinen                   Oittaan Uppo-Nallet                   25,86       +7,13
 19.   725   Aho Petri                       Suomenselän Samoilijat                27,69       +8,96

MIEHET_A MIEHET_B MIEHET_C MIEHET_D MIEHET_E MIEHET_F MIEHET_G MIEHET_H MIEHET_I MIEHET_J MIEHET_K NAISET_A NAISET_B NAISET_C NAISET_D NAISET_E NAISET_F NAISET_G NAISET_H NAISET_I NAISET_J NAISET_K

D_MIEHET_40-44_V : 0,025 km

 (Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   643   Vihersalo Markku                Tampereen Talviuimarit ry             17,10
  2.   664   Isomaa Marko                    Loimaan Uimaseura                     17,47       +0,37
  3.   665   Meskanen Timo                   Imatran Talviuimarit                  20,15       +3,05
  4.   663   Foi Alessandro                  Tampereen Talviuimarit ry             20,24       +3,14
  5.   625   Luhtaniemi Tommi                Mäntsälän Retken avantouimarit        21,02       +3,92
  6.   666   Lager Mika                      Orimattila                            21,49       +4,39
  7.   662   Hyytiäinen Eero                 Team Vesiperä                         21,69       +4,59
  8.   641   Lindford Andrew                 Töölön Sairaalaa Avantouimarit        21,91       +4,81
  9.   642   Männistö Harri                  Nokian Talviuimarit                   23,11       +6,01
 10.   624   Hillukkala Tomi                 Haukiputaan Heitto                    23,74       +6,64
 11.   621   Maunumäki Jani                  Avantouintiseura Kuutti               25,03       +7,93
 12.   661   Kivimäki Arto                   Haukiputaan Heitto                    25,11       +8,01
 13.   622   Barner-Rasmussen Ian            Töölön Sairaalan Avantouimarit        25,41       +8,31
 14.   623   Hokkanen Mika                   Likolammen Talviuimarit               27,11      +10,01

MIEHET_A MIEHET_B MIEHET_C MIEHET_D MIEHET_E MIEHET_F MIEHET_G MIEHET_H MIEHET_I MIEHET_J MIEHET_K NAISET_A NAISET_B NAISET_C NAISET_D NAISET_E NAISET_F NAISET_G NAISET_H NAISET_I NAISET_J NAISET_K

E_MIEHET_45-49_V : 0,025 km

 (Lähti: 23, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   604   Hillo Simo                      Kangasalan Uintiseura                 16,13
  2.   585   Pasi Mikkonen                   Joensuun Jääkarhut                    18,03       +1,90
  3.   542   Loppi Jari                      Seinäjoen Uimarit-58                  20,64       +4,51
  4.   605   Kivijärvi Jukka                 Salusjärven Avantouimarit ry          21,11       +4,98
  5.   606   Henriksson Tatu                 Urheilusukeltajat ry                  21,24       +5,11
  6.   602   Mehtomaa Marko                  Kangasalan Uintiseura                 21,34       +5,21
  7.   583   Kuisma Harri                    Muijalan Jäänmurtajat                 21,77       +5,64
  8.   584   Lehtinen Janne                  Ilkon Ryhti                           21,85       +5,72
  9.   564   Talvitie Janne                  Lahden avantouimarit ry               22,31       +6,18
 10.   603   Oksanen Teppo                   Kaakon avanto ja reippailu            23,03       +6,90
 11.   541   Siren Tapio                     Ylöjärven Avantouimarit               24,27       +8,14
 12.   561   Sihvonen Juha                   Rantakarhut / Strandbjör              24,35       +8,22
 13.   544   Käki Mikko                      Saaronniemen Saukot                   25,01       +8,88
 14.   586   Knuuti Joonas                   Nokian Talviuimarit                   25,40       +9,27
 15.   563   Hännikäinen Jussi-Pekka         Tampereen Talviuimarit ry             25,91       +9,78
 16.   582   Manninen Aki                    Ilves Ikuisesti ry                    26,16      +10,03
 17.   546   Leinonen Aki                    Ylöjärven Avantouimarit               27,00      +10,87
 18.   601   Nieminen Veli-Matti             Haukiputaan Heitto                    27,18      +11,05
 19.   545   Weaver Steven                   Internations penguin squad            27,39      +11,26
 20.   543   Marttinen Petteri               Askolan Ankat                         27,64      +11,51
 21.   565   Kanerva Pekka                   Jyväskylän Seudun Avantouimari        29,90      +13,77
 22.   581   Rämä Anssi                      Likolammen Talviuimarit               30,88      +14,75
 23.   566   Näykki Mika-Pekka               Turun Avantouimarit                   33,61      +17,48

MIEHET_A MIEHET_B MIEHET_C MIEHET_D MIEHET_E MIEHET_F MIEHET_G MIEHET_H MIEHET_I MIEHET_J MIEHET_K NAISET_A NAISET_B NAISET_C NAISET_D NAISET_E NAISET_F NAISET_G NAISET_H NAISET_I NAISET_J NAISET_K

F_MIEHET_50-54_V : 0,025 km

 (Lähti: 21, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   524   Pöyhölä Mika                    Tampereen Talviuimarit ry             16,49
  2.   526   Nurmi Heikki                    Kangasalan Uintiseura                 18,30       +1,81
  3.   522   Jassu Arto                      Mansen Muikut ry                      20,03       +3,54
  4.   525   Rantala Jukka                   Maskun Jääkarhut                      21,43       +4,94
  4.   523   Hagström Panu                   Kangasalan Uintiseura                 21,43       +4,94
  6.   521   Kaltio Timo                     Tampereen Talviuimarit ry             21,60       +5,11
  7.   482   Nummelin Jari                   Kuusijärven Jääkarhut                 22,74       +6,25
  8.   501   Veko Mika                       Ilves Ikuisesti ry                    22,86       +6,37
  9.   505   Pasanen Pekka                   Saaronniemen Saukot                   23,78       +7,29
 10.   503   Rokka Aki                       Kaakon avanto ja reippailu            24,02       +7,53
 11.   465   Mielo Ari                       Savonlinnan Urheilusukeltajat         24,51       +8,02
 12.   463   Lapila Jari                     Iitin Latu                            25,15       +8,66
 13.   484   Laitinen Mikko                  Lahden Avantouimarit                  25,42       +8,93
 14.   506   Hiltunen Kari                   Jäätyneet Enkelit ja Palava Pi        26,45       +9,96
 15.   462   Poikkijoki Tapani               Avantouintiseura Kuutti               27,14      +10,65
 16.   466   Haverinen Markku                Nurmijärven Latu                      27,32      +10,83
 17.   485   Hartikainen Jari                Turun Avantouimarit                   27,56      +11,07
 18.   461   Luotonen Jyri                   Tampereen Talviuimarit ry             27,67      +11,18
 19.   486   Talonpoika Matti                Hämeenkyrön Talviuimarit ry           27,68      +11,19
 20.   481   Pesonen Ismo                    Mansen Muikut ry                      28,23      +11,74
 21.   464   Blomqvist Kalle                 Meriuimarit ry                        35,78      +19,29

MIEHET_A MIEHET_B MIEHET_C MIEHET_D MIEHET_E MIEHET_F MIEHET_G MIEHET_H MIEHET_I MIEHET_J MIEHET_K NAISET_A NAISET_B NAISET_C NAISET_D NAISET_E NAISET_F NAISET_G NAISET_H NAISET_I NAISET_J NAISET_K

G_MIEHET_55-59_V : 0,025 km

 (Lähti: 34, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.   345   Korhonen Juha                   Tampereen Talviuimarit ry             17,86
  2.   362   Hultin Harri                    Saaronniemen Saukot                   18,45       +0,59
  2.   445   Terestsenkov Aleksei            Lahden avantouimarit                  18,45       +0,59
  4.   363   Laukkanen Juha                  Meriuimarit ry                        22,81       +4,95
  5.   401   Toikkanen Harri                 Finnlines Sport Group                 23,99       +6,13
  6.   443   Sillanmäki Raimo                Nokian Talviuimarit                   24,03       +6,17
  7.   403   Rantakaulio Juha                Likolammen Talviuimarit               24,09       +6,23
  7.   426   Kaurissarvi Keijo               Kuusijärven Jääkarhut                 24,09       +6,23
  9.   342   Pertti Pikkarainen              Oittaan Uppo-Nallet                   24,43       +6,57
 10.   381   Pohjalainen Jari                Kuusijärven Jääkarhut                 24,85       +6,99
 11.   442   Tuominen Jouni                  Tampereen Talviuimarit ry             24,89       +7,03
 12.   441   Möttönen Timo                   Kajaanin Avantouimarit ry             24,90       +7,04
 13.   385   Haataja Kauko                   Nokian Talviuimarit                   25,01       +7,15
 14.   422   Nykänen Ari                     Mäntsälän Retken avantouimarit        25,16       +7,30
 15.   404   Naumanen Tero                   Joensuun Jääkarhut                    25,50       +7,64
 16.   446   Mäntylä Jukka                   Saaronniemen Saukot                   25,87       +8,01
 17.   423   Pyrhönen Jari                   Muuramen Mursut                       26,09       +8,23
 18.   425   Hassinen Antti                  Enäjärven Jäähileet                   26,28       +8,42
 19.   386   Kurki Veikko                    Askolan Ankat                         26,58       +8,72
 20.   344   Haapala Markku                  Ilves Ikuisesti ry                    26,75       +8,89
 21.   366   Rosendahl Aulis                 Nurmijärven Latu                      26,78       +8,92
 22.   382   Savolainen Seppo                Harjulan Hurjat                       26,83       +8,97
 23.   424   Sinkkonen Paavo                 Likolammen Talviuimarit               27,53       +9,67
 24.   402   Kataja Seppo                    Kangasalan Uintiseura                 27,60       +9,74
 25.   365   Talka Jukka                     Saimaan Latu ry                       28,18      +10,32
 26.   384   Peltola Kalevi                  Turun Avantouimarit                   28,33      +10,47
 27.   341   Rautiainen Isto                 Imatran Talviuimarit                  30,35      +12,49
 28.   361   Lustberg Tapani                 Likolammen Talviuimarit               31,38      +13,52
 29.   421   Koskinen Timo                   Turun Avantouimarit                   32,85      +14,99
 30.   383   Pesonen Juha                    Haukiputaan Heitto                    35,56      +17,70
 31.   364   Sievinen Harri                  Muuramen Mursut                       36,71      +18,85
 32.   346   Tähtinen Juha                   Nokian Talviuimarit                   36,93      +19,07
 33.   406   Soraghan Steven                 Internations Penquin Squad            42,37      +24,51
       343   Wideman Kaj                     Rantakarhut                            Hyl.

MIEHET_A MIEHET_B MIEHET_C MIEHET_D MIEHET_E MIEHET_F MIEHET_G MIEHET_H MIEHET_I MIEHET_J MIEHET_K NAISET_A NAISET_B NAISET_C NAISET_D NAISET_E NAISET_F NAISET_G NAISET_H NAISET_I NAISET_J NAISET_K

H_MIEHET_60-64_V : 0,025 km

 (Lähti: 26, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   302   Pöyhölä Markku                  Ylöjärven Avantouimarit               18,51
  2.   324   Kärnä Arto                      Joensuun Jääkarhut                    20,82       +2,31
  3.   323   Malinen Kari                    Lempäälän Kisa                        21,94       +3,43
  4.   326   Viinamäki Timo                  Oulun Talviuimarit ry                 23,04       +4,53
  5.   265   Niskanen Leo                    HKK-Talviuimarit                      23,35       +4,84
  6.   325   Tirkkonen Jarmo                 Vaulammin Virkistys                   23,64       +5,13
  7.   282   Yli-Viikari Jukka               Mäntsälän Retken avantouimarit        23,73       +5,22
  8.   243   Saari Juha                      Alavuden Avantouimarit                23,75       +5,24
  9.   322   Pitkänen Ari                    Askolan Ankat                         24,77       +6,26
 10.   306   Immonen Jouko                   Salon Kylmäuimarit                    25,44       +6,93
 11.   246   Koskinen Jouni                  Kuusijärven Jääkarhut                 25,49       +6,98
 12.   304   Palviainen Jukka                Likolammen Talviuimarit               25,63       +7,12
 13.   321   Ås Kari                         Avantouintiseura Kuutti               25,67       +7,16
 14.   286   Korkeaniemi Jarmo               Avantouintiseura Kuutti               26,44       +7,93
 15.   263   Soininen Asmo                   Ylöjärven Avantouimarit               28,30       +9,79
 16.   262   Siironen Olli                   Ylöjärven Avantouimarit               28,43       +9,92
 17.   301   Blomqvist Anders                Lahden avantouimarit                  28,64      +10,13
 18.   281   Nikkola Esko                    Tampereen Talviuimarit ry             29,87      +11,36
 19.   283   Laitanen Seppo                  Vuorelan Kunto                        30,07      +11,56
 20.   264   Ojala Aarre                     Mansen Muikut ry                      30,55      +12,04
 21.   244   Rantalampi Timo                 Salon Seudun Avantouimarit            30,81      +12,30
 22.   245   Caselius Jyrki                  Maskun Jääkarhut                      32,10      +13,59
 23.   305   Ikonen Heikki                   Helsinki                              32,54      +14,03
 24.   261   Pekkinen Raimo                  Salon Kylmäuimarit                    35,23      +16,72
 25.   266   Mikkonen Herkko                 Lahden avantouimarit                  44,89      +26,38
 26.   284   Kakko Asko                      Salon Kylmäuimarit                    59,82      +41,31

MIEHET_A MIEHET_B MIEHET_C MIEHET_D MIEHET_E MIEHET_F MIEHET_G MIEHET_H MIEHET_I MIEHET_J MIEHET_K NAISET_A NAISET_B NAISET_C NAISET_D NAISET_E NAISET_F NAISET_G NAISET_H NAISET_I NAISET_J NAISET_K

I_MIEHET_65-69_V : 0,025 km

 (Lähti: 23, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.   222   Lehtonen Reijo                  Kuusijärven Jääkarhut                 23,00
  2.   223   Makkonen Tapio                  Kuusijärven Jääkarhut                 24,29       +1,29
  3.   221   Suuniittu Esko                  JHL-Sastamala                         25,44       +2,44
  4.   225   Latva-Pukkila Pekka             Tuusulan Uimaseura                    25,54       +2,54
  5.   226   Puranen Markku                  Kangasalan Uintiseura                 25,65       +2,65
  6.   184   Marttila Risto                  Suomenselän Samoilijat                26,39       +3,39
  7.   181   Loponen Eino                    Imatran Talviuimarit                  26,97       +3,97
  8.   204   Knuuttila Jyri                  Suomensaaaren Avantouimarit           27,19       +4,19
  9.   141   Laajanen Markku                 Ounasvaaran Latu Hilehiset            27,41       +4,41
 10.   205   Majamäki Raimo                  Tampereen Talviuimarit ry             27,53       +4,53
 11.   183   Kurppa Hannu                    Nurmijärven Latu                      29,45       +6,45
 12.   203   Myllymäki Markku                Lempäälän Kisa                        29,99       +6,99
 13.   144   Ståhlstedt Matti                Lohjan Seudun Latu                    31,76       +8,76
 14.   143   Huhtala Pekka                   Vammalan Avantouimarit                31,93       +8,93
 15.   163   Koskinen Jukka                  Vammalan Avantouimarit                31,95       +8,95
 16.   201   Louhivuori Petri                Tuusulan Uimaseura                    32,93       +9,93
 17.   182   Palmunen Åke                    Rantakarhut                           34,27      +11,27
 18.   202   Mäntyniemi Miikka               Tampereen Talviuimarit ry             36,87      +13,87
 19.   142   Puisto Pekka                    Mäntsälän Retken avantouimarit        38,15      +15,15
 20.   185   Ramm-Schmidt Peter              Porvoon Talviuimarit                  38,83      +15,83
 21.   162   Keskinen Hannu                  Hämeenkyrön Talviuimarit ry           41,40      +18,40
 22.   164   Viitamäki Heikki                Alavuden Avantouimarit                49,86      +26,86
       224   Skogster Jan-Eric               Kuusijärven Jääkarhut                  Hyl.

MIEHET_A MIEHET_B MIEHET_C MIEHET_D MIEHET_E MIEHET_F MIEHET_G MIEHET_H MIEHET_I MIEHET_J MIEHET_K NAISET_A NAISET_B NAISET_C NAISET_D NAISET_E NAISET_F NAISET_G NAISET_H NAISET_I NAISET_J NAISET_K

J_MIEHET_70-74_V : 0,025 km

 (Lähti: 28, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.   123   Asell Heikki                    Tampereen Talviuimarit ry             22,15
  2.    64   Kamppila Sakari                 Joensuun Jääkarhut                    22,51       +0,36
  3.   124   Rintala Tapio                   Mansen Muikut ry                      24,27       +2,12
  4.   122   Julkunen Matti                  Kuusijärven Jääkarhut                 24,54       +2,39
  5.   126   Parviainen Pentti               Joensuun Jääkarhut                    25,89       +3,74
  6.   121   Reunamo Esa                     Turun Avantouimarit                   26,63       +4,48
  7.   125   Piepponen Risto                 Turun Avantouimarit                   27,05       +4,90
  8.    66   Kettunen Rainer                 Kuusijärven Jääkarhut                 27,42       +5,27
  9.    43   Hietanen Tenho                  Tampereen Talviuimarit ry             27,66       +5,51
 10.   103   Lindholm Markku                 Turun Avantouimarit                   27,74       +5,59
 11.   105   Partinen Esko                   Tampereen Talviuimarit ry             28,00       +5,85
 12.   102   Puputti Tauno                   Kallvikin Talviuimarit ry             29,51       +7,36
 13.   101   Vuorinen Jukka                  Joensuun Jääkarhut                    29,52       +7,37
 14.   104   Partanen Matti                  Lohjan Seudun Latu                    31,06       +8,91
 15.    41   Raipala Markku                  Hämeenkyrön Talviuimarit ry           31,92       +9,77
 16.    42   Palenius Raimo                  Ounasvaaran Latu Hilehiset            33,59      +11,44
 17.    82   Rekula Jukka                    Riihilatu                             34,31      +12,16
 18.    84   Peltonen Teuvo                  Mäntsälän Retken avantouimarit        35,59      +13,44
 19.    44   Hekanaho Antero                 Nurmijärven Latu                      35,60      +13,45
 20.    61   Pajunen Toivo                   Muuramen Mursut                       36,19      +14,04
 21.    83   Tuomaala Pekka                  Saaronniemen Saukot                   37,15      +15,00
 22.    46   Hallantie Heikki                Laaksolahden Talviuimarit             40,46      +18,31
 23.    63   Pakarinen Raimo                 Lahden avantouimarit                  42,36      +20,21
 24.    45   Nikamaa Arto                    Muuramen Mursut                       43,68      +21,53
 25.    65   Leinonen Heikki                 Punkaharjun Pulahtajat                44,80      +22,65
 26.    62   Pohjamo Matti                   Likolammen Talviuimarit               51,08      +28,93
 27.    85   Myllyniemi Matti                Lahden avantouimarit                  51,26      +29,11
        81   Kantola Jukka                   Keuruun Talviuimarit ry                Hyl.

MIEHET_A MIEHET_B MIEHET_C MIEHET_D MIEHET_E MIEHET_F MIEHET_G MIEHET_H MIEHET_I MIEHET_J MIEHET_K NAISET_A NAISET_B NAISET_C NAISET_D NAISET_E NAISET_F NAISET_G NAISET_H NAISET_I NAISET_J NAISET_K

K_MIEHET_75+_V : 0,025 km

 (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    24   Blomberg Risto                  Kuusijärven Jääkarhut                 24,13
  2.    25   Pirttiniemi Leo                 Ylöjärven Avantouimarit               25,52       +1,39
  3.    26   Hirvonen Raimo                  Suomenselän Samoilijat                34,98      +10,85
  4.    21   Karjalainen Paavo               Salusjärven Avantouimarit ry          35,08      +10,95
  5.    22   Tuominen Vesa                   Joensuun Jääkarhut                    35,56      +11,43

MIEHET_A MIEHET_B MIEHET_C MIEHET_D MIEHET_E MIEHET_F MIEHET_G MIEHET_H MIEHET_I MIEHET_J MIEHET_K NAISET_A NAISET_B NAISET_C NAISET_D NAISET_E NAISET_F NAISET_G NAISET_H NAISET_I NAISET_J NAISET_K

A_NAISET_ALLE_20_V : 0,025 km

 (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.   932   Paasonen Viivi                  Punkaharjun Urheilijat                20,36
  2.   924   Haimi Taru                      Likolammen Talviuimarit               21,46       +1,10
  3.   933   Poutiainen Taru                 Oulun Talviuimarit ry                 21,68       +1,32
  4.   923   Salmela Nea                     Loimaan Uimaseura                     27,15       +6,79
  5.   922   Luhtaniemi Saaga                Mäntsälän Retken avantouimarit        27,52       +7,16
  6.   921   Luotonen Saara                  Tampereen Talviuimarit ry             27,99       +7,63
  7.   934   Talonpoika Jaana                Hämeenkyrön Talviuimarit ry           31,04      +10,68
  8.   925   Isomaa Jade                     Loimaan Uimaseura                     32,15      +11,79
       931   Isomaa Jessi                    Loimaan Uimaseura                      Hyl.

MIEHET_A MIEHET_B MIEHET_C MIEHET_D MIEHET_E MIEHET_F MIEHET_G MIEHET_H MIEHET_I MIEHET_J MIEHET_K NAISET_A NAISET_B NAISET_C NAISET_D NAISET_E NAISET_F NAISET_G NAISET_H NAISET_I NAISET_J NAISET_K

B_NAISET_20-29_V : 0,025 km

 (Lähti: 15, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   913   Mäkinen Elina                   Joensuun Jääkarhut                    19,09
  2.   912   Mäkinen Lotta                   Laaksolahden Talviuimarit             19,68       +0,59
  3.   911   Arvonen Laura                   Kangasalan Uintiseura                 22,44       +3,35
  4.   914   Hautajärvi Tiina                Haukiputaan Heitto                    22,45       +3,36
  5.   915   Hagberg Ingrid                  Kanada                                22,75       +3,66
  6.   901   Kanto Mari                      Haukilahden Talviuimarit              25,17       +6,08
  7.   903   Pursiheimo Heidi                Maskun Jääkarhut                      25,41       +6,32
  8.   891   Majuri Moonasifia               Nurmijärven Latu                      25,83       +6,74
  9.   904   Aalto Anni                      Tampereen Talviuimarit ry             26,05       +6,96
 10.   893   Yli-Parkas Eliisa               Avantouintiseura Kuutti               26,99       +7,90
 11.   916   Abdollahi Anna                  USA                                   27,51       +8,42
 12.   892   Hölsä Henna                     Nurmijärven Latu                      27,62       +8,53
 13.   894   Grönhage Frida                  Rantakarhut                           28,38       +9,29
 14.   902   Petäsnoro Anniina               Oulun talviuimarit                    29,68      +10,59
 15.   895   Aho Hanna                       Karstulan Kihaus                      34,07      +14,98

MIEHET_A MIEHET_B MIEHET_C MIEHET_D MIEHET_E MIEHET_F MIEHET_G MIEHET_H MIEHET_I MIEHET_J MIEHET_K NAISET_A NAISET_B NAISET_C NAISET_D NAISET_E NAISET_F NAISET_G NAISET_H NAISET_I NAISET_J NAISET_K

C_NAISET_30-39_V : 0,025 km

 (Lähti: 24, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   885   Vilhunen Elisa                  Tampereen Talviuimarit ry             18,06
  2.   884   Seppälä Hanna-Maria                                                   18,32       +0,26
  3.   854   Tenhunen Miia                   Jäätyneet Enkelit ja palava Pi        19,90       +1,84
  4.   856   Hartikainen Jarna               Espoo                                 23,08       +5,02
  5.   866   Parkkinen Sanni                 Juvan Urheilijat                      24,41       +6,35
  6.   881   Silvennoinen Laura                                                    25,63       +7,57
  7.   886   Nikka Marianne                  Vuennonkosken molskijat               26,05       +7,99
  8.   882   Kukkonen Heidi                  Oulun Talviuimarit ry                 26,07       +8,01
  9.   865   Vuorio Saana                    Nurmijärven Latu                      26,47       +8,41
 10.   905   Blair Rajamaki                  USA                                   26,83       +8,77
 11.   873   Wilmi Nora                      Salon Seudun Avantouimarit            26,87       +8,81
 12.   872   Oksman-Niemi Sanna              Nurmijärven Latu                      27,79       +9,73
 13.   863   Lohjala Suvi                    Mikkelin avantouimarit ry             28,03       +9,97
 14.   853   Rosten-Jokinen Laura            Nurmijärven Latu                      28,55      +10,49
 15.   874   Puikkonen Sanna                 Maskun Jääkarhut                      28,63      +10,57
 16.   876   Suvi Jaatinen                   Oittaan Uppo-Nallet                   28,74      +10,68
 17.   875   Niemelä Elli                    Kemin Latu                            28,85      +10,79
 18.   906   Holopainen Veera                Suomen Latu                           28,91      +10,85
 19.   864   Syrjälä Emmi                    Nokian Talviuimarit                   28,92      +10,86
 20.   852   Huurinainen Paula               Iisalmen Latu ry                      29,18      +11,12
 21.   861   Leppäkoski Kristina             Porvoon Talviuimarit                  29,72      +11,66
 22.   862   Romppainen Heidi                Suomenselän Samoilijat                29,91      +11,85
 23.   851   Ikonen Seena                    Kestävyyttä pintakaasulla 24/7        30,68      +12,62
 24.   855   Väisänen Sari                   Mikkelin avantouimarit ry             32,56      +14,50

MIEHET_A MIEHET_B MIEHET_C MIEHET_D MIEHET_E MIEHET_F MIEHET_G MIEHET_H MIEHET_I MIEHET_J MIEHET_K NAISET_A NAISET_B NAISET_C NAISET_D NAISET_E NAISET_F NAISET_G NAISET_H NAISET_I NAISET_J NAISET_K

D_NAISET_40-44_V : 0,025 km

 (Lähti: 21, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.   842   Sipari Sari                     Likolammen Talviuimarit               21,76
  2.   843   Kaitosaari Reeta                Loimaan Uimaseura                     22,49       +0,73
  3.   821   Lozano-Letelier Maria Luisa     Laaksolahden Talviuimarit             23,90       +2,14
  4.   832   Kuusisto Saija                  Kiperi                                26,11       +4,35
  5.   816   Hillukkala Mervi                Haukiputaan Heitto                    26,23       +4,47
  6.   825   Törmänen Mirka                  Espoonlahden Pulahdus                 26,86       +5,10
  7.   812   Vänskä-Sippel Petra             Helsinki                              27,00       +5,24
  8.   823   Kuittinen Mari                  Salon Kylmäuimarit                    27,17       +5,41
  9.   814   Saario Tuuli                    Tampereen Talviuimarit ry             27,61       +5,85
 10.   833   Pasanen Terhi                   Jäätyneet Enkelit ja palava Pi        28,07       +6,31
 11.   815   Turtiainen Susanna              Team Vesiperä                         28,98       +7,22
 12.   822   Männistö Erja                   Nokian Talviuimarit                   29,89       +8,13
 13.   811   Sirro Kirsi                     Salon Kylmäuimarit                    30,24       +8,48
 14.   834   Lyytinen Nina                   Jäätyneet Enkelit ja Palava Pi        30,40       +8,64
 15.   841   Sarjala Sonja                   Likolammen Talviuimarit               30,44       +8,68
 16.   835   Peus Elena                      Kangasalan Uintiseura                 30,65       +8,89
 17.   831   Hakanen Tanja                   Jalasjärven Avantouimarit             31,07       +9,31
 18.   845   Korpinen Tanja                  Salon Seudun Avantouimarit            32,99      +11,23
 19.   824   Pakarinen Heidi                 Tykkimäen sauna                       33,63      +11,87
 20.   813   Mäki-Neste Mervi                Alavuden Avantouimarit                34,52      +12,76
       844   Nieminen Katri                  Tampereen Talviuimarit ry              Hyl.

MIEHET_A MIEHET_B MIEHET_C MIEHET_D MIEHET_E MIEHET_F MIEHET_G MIEHET_H MIEHET_I MIEHET_J MIEHET_K NAISET_A NAISET_B NAISET_C NAISET_D NAISET_E NAISET_F NAISET_G NAISET_H NAISET_I NAISET_J NAISET_K

E_NAISET_45-49_V : 0,025 km

 (Lähti: 20, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   796   Tirkkonen Sanna                 Tampereen Talviuimarit ry             19,33
  2.   794   Lamminpää Salla                 Oulun Talviuimarit ry                 23,17       +3,84
  3.   795   Rantanen Riitta                 Salusjärven Avantouimarit ry          24,38       +5,05
  4.   751   Kaipanen Kiia                   Nurmijärven Latu                      24,90       +5,57
  5.   752   Rantanen Johanna                Ylöjärvi                              24,98       +5,65
  6.   771   Hämäläinen Heini                Mikkelin avantouimarit ry             25,82       +6,49
  7.   731   Pasanen Mia                     Kontiolahden Avantouimarit ry         25,94       +6,61
  8.   793   Vähä-Vahe Tarita                Laaksolahden Talviuimarit             26,66       +7,33
  9.   734   Koskela-Kontu Marika            Oulun Talviuimarit ry                 27,41       +8,08
 10.   773   Kaijanen Riikka                 Tampereen Talviuimarit ry             27,49       +8,16
 11.   754   Anttila Mari                    Tykkimäen sauna                       28,66       +9,33
 12.   775   Nikula Annette                  Avantouintiseura Kuutti               28,78       +9,45
 13.   774   Tirronen Sari                   Porvoon Talviuimarit                  29,48      +10,15
 14.   792   Aalto Marika                    Kerava                                29,79      +10,46
 15.   735   Laakso Tanja-Maria              Saaronniemen Saukot                   31,09      +11,76
 16.   776   Kanerva Marianne                Porvoon Talviuimarit                  32,68      +13,35
 17.   753   Salo Pirjo                      Järvenpää                             33,08      +13,75
 18.   791   Lehtonen Marika                 Hämeenkyrön Talviuimarit ry           33,24      +13,91
 19.   772   Impiö Piia                      Helsinki                              35,03      +15,70
 20.   755   Rinne Marita                    Tampereen Talviuimarit ry             35,73      +16,40

MIEHET_A MIEHET_B MIEHET_C MIEHET_D MIEHET_E MIEHET_F MIEHET_G MIEHET_H MIEHET_I MIEHET_J MIEHET_K NAISET_A NAISET_B NAISET_C NAISET_D NAISET_E NAISET_F NAISET_G NAISET_H NAISET_I NAISET_J NAISET_K

F_NAISET_50-54_V : 0,025 km

 (Lähti: 41, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   616   Pälvimäki Päivi                 Uimalla yli                           22,39
  2.   712   Viljamaa Ulla                   Tampereen Talviuimarit ry             22,93       +0,54
  3.   713   Kestilä Maarit                  Haukiputaan heitto                    23,39       +1,00
  4.   715   Torniainen Marjut               Mikkelin avantouimarit ry             23,81       +1,42
  5.   711   Vesterbacka Leena               Ylöjärven Avantouimarit               24,32       +1,93
  6.   592   Talpio Pia                      Nokian Talviuimarit                   24,72       +2,33
  7.   716   Törnroth San                    Turun Avantouimarit                   24,81       +2,42
  8.   674   Rantala Sirkku                  Jyväskylän Seudun Avantouimari        25,34       +2,95
  9.   594   Nummi Tiina                     Tampereen Talviuimarit ry             25,63       +3,24
 10.   593   Hiltunen Tarja                  Askolan Ankat                         25,73       +3,34
 11.   653   Torpo Helena                    Enäjärven Jäähileet                   25,85       +3,46
 12.   691   Kekäläinen Päivi                Talviset oman rannan uimarit          25,95       +3,56
 13.   576   Welling Annikki                 Meriuimarit ry                        26,37       +3,98
 14.   654   Elvström Anki                   Rantakarhut / Strandbjör              26,83       +4,44
 15.   673   Lillskrubb Bodil                Avantouintiseura Kuutti               26,84       +4,45
 16.   692   Mäenpää Pia                     Mikkelin Avantouimarit                27,19       +4,80
 17.   633   Pursiainen Kirsi                Saaronniemen Saukot                   27,23       +4,84
 18.   636   Soppela Katri                   Oittaan Uppo-Nallet                   27,47       +5,08
 19.   573   Honkanen Tarja                  Oulun Talviuimarit ry                 27,79       +5,40
 20.   672   Hautakangas Helena              Suomenselän Samoilijat                28,83       +6,44
 21.   652   Romar Stina                     Porvoon Talviuimarit                  29,06       +6,67
 22.   631   Okko-Pajula Tuula               Mäntsälän Retken avantouimarit        29,53       +7,14
 23.   634   Nyholm Kirsi                    Likolammen Talviuimarit               29,57       +7,18
 24.   611   Hämylä Anne                     Hämeenkyrön Talviuimarit ry           29,78       +7,39
 25.   575   Puukka Outi                     Nurmijärven Latu                      29,90       +7,51
 26.   612   Kuusisto Sari                   Muuramen Mursut                       30,12       +7,73
 27.   615   Ruotsalainen Oili               Meriuimarit ry                        30,19       +7,80
 28.   655   Pursiheimo Maria                Maskun Jääkarhut                      31,02       +8,63
 29.   572   Penttinen Sari                  Turun Avantouimarit                   31,06       +8,67
 30.   571   Jaspi Saila                     Saaronniemen Saukot                   31,17       +8,78
 31.   591   Vallin Anu                      Turun Avantouimarit                   31,22       +8,83
 32.   613   Nykänen Jaana                   Mäntsälän Retken avantouimarit        31,42       +9,03
 32.   675   Lantto Kirsi                    Ounasvaaran Latu Hilehiset            31,42       +9,03
 34.   635   Kortelainen Kaija               Lahden avantouimarit                  31,88       +9,49
 35.   614   Toni Minna                      Salon Seudun Avantouimarit            32,22       +9,83
 36.   651   Stirkkinen Elina                Porvoon Talviuimarit                  32,44      +10,05
 37.   695   Tiainen Erja                    Salon Seudun Avantouimarit            33,13      +10,74
 38.   595   Haimi Sari                      Likolammen Talviuimarit               34,66      +12,27
 39.   632   Kuru Liisa                      Salon Seudun Avantouimarit            35,07      +12,68
 40.   656   Välipakka-Toivonen Tanja        Kallvikin Talviuimarit ry             43,28      +20,89
 41.   574   Marc Christine                  Nurmijärven Latu                      49,09      +26,70

MIEHET_A MIEHET_B MIEHET_C MIEHET_D MIEHET_E MIEHET_F MIEHET_G MIEHET_H MIEHET_I MIEHET_J MIEHET_K NAISET_A NAISET_B NAISET_C NAISET_D NAISET_E NAISET_F NAISET_G NAISET_H NAISET_I NAISET_J NAISET_K

G_NAISET_55-59_V : 0,025 km

 (Lähti: 48, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   552   Valta Mervi                     Meriuimarit ry                        23,32
  2.   554   Huttunen Katriina               Savonlinnan Urheilusukeltajat         24,37       +1,05
  3.   553   Sihvonen Maarit                 Oulun Talviuimarit ry                 24,79       +1,47
  4.   555   Kanerva Taina                   Imatran Talviuimarit                  25,23       +1,91
  5.   536   Mäkinen Outi                    Laaksolahden Talviuimarit             26,13       +2,81
  6.   534   Hirvonen Maili                  Konneveden koskikarat                 26,29       +2,97
  7.   512   Nieminen Tuija                  Jyväskylän Seudun Avantouimari        26,81       +3,49
  8.   535   Mäkinen Anne                    Oittaan Uppo-Nallet                   26,85       +3,53
  9.   472   Brusila Erja                    Hämeenkyrön Talviuimarit ry           27,30       +3,98
 10.   454   Majander Marjut                 Muuramen Mursut                       27,93       +4,61
 11.   551   Salonen Kaarina                 Oittaan Uppo-Nallet                   28,12       +4,80
 12.   455   Mantila Päivi                   Meriuimarit ry                        28,17       +4,85
 13.   391   Lustberg Sari                   Likolammen Talviuimarit               28,39       +5,07
 14.   532   Haanpää Anne                    Tampereen Talviuimarit ry             28,54       +5,22
 15.   533   Kallio-Tähtinen Oili            Nokian Talviuimarit                   28,68       +5,36
 16.   531   Kaalimaa Aija                   Likolammen Talviuimarit               29,19       +5,87
 17.   435   Maajaakkola Paula               Nokian Talviuimarit                   29,48       +6,16
 18.   511   Savolainen Anne                 Joensuun Jääkarhut                    29,99       +6,67
 19.   494   Niinimaa Anne                   Askolan Ankat                         30,01       +6,69
 20.   471   Kurikka Vuokko                  Ylöjärven Avantouimarit               30,11       +6,79
 21.   415   Hahtokari Carita                Avantouintiseura Kuutti               30,21       +6,89
 22.   414   Aaltonen Ira                    Mäntsälän Retken avantouimarit        30,22       +6,90
 23.   436   Virta Merja                     Äetsän Kunto-81 ry.                   30,29       +6,97
 24.   495   Mehto Tuija                     Konneveden koskikarat                 30,34       +7,02
 25.   514   Louhi Maritta                   Kuusijärven Jääkarhut ry              30,76       +7,44
 26.   515   Palomäki Sari                   Nurmijärven Latu                      30,82       +7,50
 27.   474   Mäkelä Pirkko                   Kärkölän Kava                         30,88       +7,56
 28.   416   Sillanmäki Pirjo                Nokian Talviuimarit                   31,11       +7,79
 29.   393   Yliaho Margit                   Lohjan Seudun Latu / Avantouim        31,66       +8,34
 30.   412   Henderson Leena                 Maskun Jääkarhut                      31,79       +8,47
 31.   413   Lindström Maarit                Jäätyneet Enkelit ja Palava Pi        31,80       +8,48
 32.   396   Varis-Tirkkonen Seija           Vaulammin Virkistys                   31,92       +8,60
 33.   492   Laine Sinikka                   Saaronniemen Saukot                   32,58       +9,26
 34.   513   Möttönen Marja-Liisa            Kajaanin Avantouimarit ry             32,86       +9,54
 35.   392   Pajulahti Päivi                 Mikkelin avantouimarit ry             33,07       +9,75
 36.   451   Isopahkala Kati                 Avantouintiseura Kuutti               33,32      +10,00
 37.   394   Kaskinen Irma                   Likolammen Talviuimarit               33,42      +10,10
 38.   395   Rantala Sirkka                  Iisalmen Latu                         33,93      +10,61
 39.   452   Mäkkeli Päivi                   Kontiolahden Avantouimarit ry         34,15      +10,83
 40.   432   Liljeqvist Susann               Porvoon Talviuimarit                  34,74      +11,42
 41.   431   Storrank Monica                 Meriuimarit ry                        34,82      +11,50
 42.   475   Luoma Vuokko                    Suomenselän Samoilijat                35,25      +11,93
 43.   496   Laakso Johanna                  Järvenpään Latu                       35,83      +12,51
 44.   453   Kosonen Pirjo                   Mäntsälän Retken avantouimarit        35,99      +12,67
 45.   433   Rantanen Veina                  Muuramen Mursut                       36,41      +13,09
 46.   434   Nissilä Marja                   Maskun Jääkarhut                      38,00      +14,68
 47.   411   Savolainen Sinikka              Harjulan Hurjat                       39,81      +16,49
 48.   473   Louhivuori Merja                Maskun Jääkarhut                      41,35      +18,03

MIEHET_A MIEHET_B MIEHET_C MIEHET_D MIEHET_E MIEHET_F MIEHET_G MIEHET_H MIEHET_I MIEHET_J MIEHET_K NAISET_A NAISET_B NAISET_C NAISET_D NAISET_E NAISET_F NAISET_G NAISET_H NAISET_I NAISET_J NAISET_K

H_NAISET_60-64_V : 0,025 km

 (Lähti: 37, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   274   Salonen-Piira Merja             Kangasalan Uintiseura                 23,39
  2.   373   Koskivirta Ulla-Mari            Joensuun Jääkarhut                    25,40       +2,01
  3.   374   Lehtonen Pirjo                  Kuusijärven Jääkarhut                 25,85       +2,46
  4.   375   Lilja Hannele                   Kuusijärven Jääkarhut                 25,89       +2,50
  5.   372   Karlsson Tuula                  Saaronniemen Saukot                   26,34       +2,95
  6.   376   Ahopelto Sinikka                Rantakarhut / Strandbjör              27,00       +3,61
  7.   276   Hyökki Leena                    Porvoon Talviuimarit                  27,35       +3,96
  8.   295   Toroi Päivi                                                           28,64       +5,25
  9.   254   Pakarinen Arja                  Suomenselän Samoilijat                28,94       +5,55
 10.   371   Wahlroos Leena                  Nurmijärven Latu                      29,04       +5,65
 11.   352   Lönnroth Tellervo               Kuusijärven Jääkarhut ry              29,63       +6,24
 12.   291   Puustinen Tuija                 Likolammen Talviuimarit               29,67       +6,28
 13.   275   Isopahkala Seija                Mäntsälän Retken avantouimarit        30,04       +6,65
 14.   353   Pennanen Raija                  Tampereen Talviuimarit ry             30,27       +6,88
 15.   355   Ojala Riitta                    Mansen Muikut ry                      30,30       +6,91
 16.   354   Natunen Marjo                   Tampereen Talviuimarit ry             30,49       +7,10
 17.   312   Oivo Eeva                       Ounasvaaran Latu Hilehiset            31,23       +7,84
 18.   351   Takalo Liisa                    Tampereen Talviuimarit ry             31,52       +8,13
 19.   333   Siironen Terttu                 Ylöjärven Avantouimarit               32,50       +9,11
 20.   251   Kotaniemi Kirsti                Meriuimarit ry                        32,53       +9,14
 21.   294   Kåll Lisen                      Rantakarhut / Strandbjör              32,67       +9,28
 22.   252   Laitinen Pirjo                  Nokian Talviuimarit                   33,42      +10,03
 23.   314   Saari Leena                     Meriuimarit ry                        34,14      +10,75
 24.   253   Vänttinen Leila                 Kuusijärven Jääkarhut                 34,34      +10,95
 25.   331   Mäkinen Terhi                   Tampereen Talviuimarit ry             34,36      +10,97
 26.   315   Korsimo-Suominen Riitta         Maskun Jääkarhut                      34,82      +11,43
 27.   334   Fichera Eira                    Nurmijärven Latu                      35,48      +12,09
 28.   293   Kitunen Pirkko                  Mikkelin avantouimarit ry             35,49      +12,10
 29.   273   Juvonen Sirpa                   Kuusijärven Jääkarhut ry              36,41      +13,02
 30.   296   Ruusunen Pirjo                  Järvenpään Latu                       36,47      +13,08
 31.   255   Kemppainen Ritva                Oulun Talviuimarit ry                 36,92      +13,53
 32.   332   Pulkki Eeva                     Ylöjärven Avantouimarit               38,12      +14,73
 33.   256   Appel Maarit                    Lohjan mursut                         38,58      +15,19
 34.   271   Nuutinen Maija                  Savonlinnan Urheilusukeltajat         38,61      +15,22
 35.   313   Niskanen Sirkka                 Muuramen Mursut                       39,67      +16,28
 36.   335   Sormunen Helena                 Enäjärven Jäähileet                   41,38      +17,99
 37.   292   Palmunen Karita                 Rantakarhut                           43,55      +20,16

MIEHET_A MIEHET_B MIEHET_C MIEHET_D MIEHET_E MIEHET_F MIEHET_G MIEHET_H MIEHET_I MIEHET_J MIEHET_K NAISET_A NAISET_B NAISET_C NAISET_D NAISET_E NAISET_F NAISET_G NAISET_H NAISET_I NAISET_J NAISET_K

I_NAISET_65-69_V : 0,025 km

 (Lähti: 25, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   235   Piirainen Airi                  Joensuun Jääkarhut                    27,10
  2.   155   Heikkilä Paula                  Maskun Jääkarhut                      28,84       +1,74
  3.   233   Vaittinen Ritva                 Joensuun Jääkarhut                    29,98       +2,88
  4.   234   Kakriainen Maija                Joensuun Jääkarhut                    30,12       +3,02
  5.   232   Koponen Sirkka                  Kuusijärven Jääkarhut                 30,96       +3,86
  6.   231   Tillander Carita                Kuusijärven Jääkarhut                 31,04       +3,94
  7.   154   Karjalainen Riitta              Salusjärven Avantouimarit ry          31,19       +4,09
  8.   192   Lahtinen Maija                  Äetsän Kunto-81 ry.                   31,45       +4,35
  9.   212   Pulli Toini                     Meriuimarit ry                        32,43       +5,33
 10.   175   Puputti Tuula                   Kallvikin Talviuimarit ry             33,80       +6,70
 11.   214   Lindgren Ann-Mari               Saaronniemen Saukot                   34,50       +7,40
 12.   151   Juusola Heli                    Tampereen Talviuimarit ry             34,87       +7,77
 13.   213   Skeppar-Hosioja Nora            Kristina Winterswimmers               35,43       +8,33
 14.   215   Viitala Paula                   Hämeenkyrön Talviuimarit ry           35,85       +8,75
 15.   156   Kovaljeff-Pinola Riitta         Tampereen Talviuimarit ry             35,99       +8,89
 16.   173   Moisander Tuula                 Enäjärven Jäähileet                   37,09       +9,99
 17.   152   Juntunen Armi                   Kalajoen Latu ry                      37,30      +10,20
 18.   191   Klen Pirkko                     Muuramen Mursut                       37,89      +10,79
 19.   153   Lempiäinen Inga-Lill            Loviisan Uimaseura ry                 38,06      +10,96
 20.   174   Lindström Anitta                Kuusijärven Jääkarhut                 39,58      +12,48
 21.   171   Nikula Riitta                   Likolammen Talviuimarit               40,01      +12,91
 22.   172   Lattu Marketta                  Maskun Jääkarhut                      42,74      +15,64
 23.   211   Virtanen Pirjo                  Rauma                                 46,89      +19,79
 24.   194   Mäkipää Soili                   Rauma                                 47,10      +20,00
 25.   193   Leppänen Riitta                 Hämeenkyrön Talviuimarit ry           48,35      +21,25

MIEHET_A MIEHET_B MIEHET_C MIEHET_D MIEHET_E MIEHET_F MIEHET_G MIEHET_H MIEHET_I MIEHET_J MIEHET_K NAISET_A NAISET_B NAISET_C NAISET_D NAISET_E NAISET_F NAISET_G NAISET_H NAISET_I NAISET_J NAISET_K

J_NAISET_70-74_V : 0,025 km

 (Lähti: 18, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   135   Lampela Riitta                  Meriuimarit ry                        25,85
  2.   133   Aaltonen Marketta               Lahden avantouimarit                  27,24       +1,39
  3.   134   Ollikainen Soile                Meriuimarit ry                        28,67       +2,82
  4.    94   Villberg Kaija                  Tampereen Talviuimarit ry             30,11       +4,26
  5.   115   Mattila Pirkko                  Kuusijärven Jääkarhut                 30,29       +4,44
  6.   132   Kivekäs Sirpa                   Turun Avantouimarit                   31,39       +5,54
  7.   131   Lehto Marja-Liisa               Karjaan Ura                           32,23       +6,38
  8.    93   Hållfast Kaarina                Kristina Winterswimmers               35,60       +9,75
  9.   136   Sundell Marita                  Äetsän Kunto-81 ry.                   36,41      +10,56
 10.   113   Metsä Irma                      Kuusijärven Jääkarhut                 36,96      +11,11
 11.   114   Rahkonen Marja                  Kallvikin Talviuimarit                37,13      +11,28
 12.    91   Thunberg Tuula                  Tampereen Talviuimarit ry             38,08      +12,23
 13.    73   Lehtonen Kirsti                 Hämeenkyrön Talviuimarit ry           39,10      +13,25
 14.    71   Pohjanvaara Sirpa               Kuusijärven Jääkarhut                 39,38      +13,53
 15.    74   Uusitalo Liisa                  Enäjärven Jäähileet                   48,86      +23,01
 16.    92   Laukka Anna-Maija               Turun Avantouimarit                   49,75      +23,90
 17.   111   Koskinen Leena                  Mämmilän Norpat                     1:02,14      +36,29
 18.    72   Koivisto Kati                   Avantouintiseura Kuutti             1:09,05      +43,20

MIEHET_A MIEHET_B MIEHET_C MIEHET_D MIEHET_E MIEHET_F MIEHET_G MIEHET_H MIEHET_I MIEHET_J MIEHET_K NAISET_A NAISET_B NAISET_C NAISET_D NAISET_E NAISET_F NAISET_G NAISET_H NAISET_I NAISET_J NAISET_K

K_NAISET_75+_V : 0,025 km

 (Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    54   Harju Eila                      Kemin Työväen Uimarit ry. KemT        29,50
  2.    55   Selenius Anja                   Punkaharjun Urheilijat                29,91       +0,41
  3.    56   Lihtamo Minttu                  Tampereen Talviuimarit ry             30,21       +0,71
  4.    53   Wiitalähdet Sirkka              Kristina Winterswimmers               30,88       +1,38
  5.    15   Kilpeläinen Terttu              Leppävirran Urheilijat                34,56       +5,06
  6.    14   Honkanen Tuula                  Lahden avantouimarit                  37,04       +7,54
  7.    11   Wiertz Tuula                    Porvoon Talviuimarit                  37,27       +7,77
  8.    52   Roima Sirpa                     Turun Avantouimarit                   37,94       +8,44
  9.    51   Hilska Asta                     Salusjärven Avantouimarit ry          39,18       +9,68
 10.    34   Uljala Tytti                    Kuusijärven Jääkarhut ry              40,65      +11,15
 11.    35   Sainio Soili                    Turun Avantouimarit                   40,84      +11,34
 12.    33   Pietilänaho Terttu              Nurmijärven Latu                      41,78      +12,28
 13.    31   Saarinen Asta                   Mämmilän Norpat                       44,03      +14,53
 14.    13   Lindberg Kaija                  Mämmilän Norpat                       44,72      +15,22
 15.    32   Vilponen Raili                  Mämmilän Norpat                       45,63      +16,13
 16.    12   Luhtaniemi Iris                 Mäntsälän Retken avantouimarit        46,70      +17,20