Suomen 33. Tunturisuunnistus Vuontispirtillä 6.-7.8.2016



HDB        10.45     212           194286 Henry Tuovinen Eveliina Koutsoubos
KUNTOHENK  10.50     505            59750 Pentti Reponiemi
HDC        10.45     272           228618 Tuomo Nevala Mervi Pyrrö
                                                                      0

AaHoot



D110       10.45     165           501048 Aija Haapala Aura Heikura
                                                                      0

Ahonlaita



HDB        10.45     214           182503 Hanna Aho Veli-Matti Oikari
                                                                      0

Airsystems Kajaani



HB         10.07.35   17           197470 Ollipekka Kailari
                                                                      0

Alahärmän Kisa



H21B       10.45     323           218828 Ari Ylihärsilä Kalle Ruotsala
                                                                      0

Alajärven Ankkurit



H110       10.29.12  111           149355 Juha Latvala Seppo Keltamäki
                                                                      0

Alatornion Pirkat/Kangasniemen



HDA        10.14.24  195           141574 Heini Hokkanen Markus Pessa
                                                                      0

Alatornion Pirkat



HB         10.34.59   18           500440 Arttu Taulavuori
HDB        10.30.22  215           151632 Tarja Taulavuori Tero Taulavuori
                                                                      0

AlatPi-LänRa



D38        10.22.32  184           158751 Venla Taulavuori Sirje Tolonen
                                                                      0

Artun idea



KUNTOPARI  10.50     379           230242 Arttu-Pekka Alaperä Anne Tuomela
                                                                      0

Aurajoen Ahdistus



HDB        10.45     216            57481 Roosa Lassila Jouni Salmela
                                                                      0

OK Botnia/Viitasaaren Suunta



D21C       10.35.57  369           174864 Linda Ekonoja Kaisu Varis
                                                                      0

Bristol OK



HB         10.45      19           500720 Tommi Grover
                                                                      0

Duo Kojola



HDA        10.45     196           214120 Neea Kojola Lauri Kojola
                                                                      0

Eliaksen Eksyjät



KUNTOPARI  10.50     380           182995 Ilkka Salonen Kirsi Hiekkavuo
                                                                      0

Elina Hirvelä



DB         10.45      67           183750 Elina Hirvelä
                                                                      0

Emilia Pietiläinen



KUNTOHENK  10.50     432           183080 Emilia Pietiläinen
                                                                      0

Enontekiö



                                                                      0

Eräsudet



H95        10.00     101           207264 Sakari Taskila Vesa Ruuska
                                                                      0

Erätukku Oy



H80        10.45      93           229922 Mikael Väliheikki Ville Lampela
                                                                      0

Essi Myrsky



KUNTOHENK  10.50     434           410630 Essi Myrsky
                                                                      0

Espoon Suunta



HDB        10.45     217           141527 Ari Honkimaa Outi Honkimaa
HDA        10.45     197            59109 Joni Virtanen Outi Marttila
D95        10.00     154           183156 Marjut Varpula Rita Linko
                                                                      0

IK Falken



HDB        10.35.44  221           190334 Ingela Wärnman Olav Wärnman
HDB        10.45     222            55352 Nina Wiklund Torbjörn Wiklund
                                                                      0

Germany



KUNTOPARI  10.50     381            48964 Pasi Kallio Ari Kolehmainen
HB         10.08.53   20           502000 Valtteri Kolehmainen
                                                                      0

H.O.T.



KUNTOPARI  10.50     382           206688 Oliver Hellstedt Tony Hellstedt
                                                                      0

Haukiputaan Heitto



HB         10.45      22           407130 Pertti Päkkilä
DB         10.45      68           214290 Suvi Päkkilä
                                                                      0

Hankasalmen Hanka



H110       10.04.53  112           178041 Juha Tolonen Juhani Leppäsalmi
H110       10.04.21  113           147673 Tapio Nieminen Timo Korhonen
                                                                      0

Haparanda OK



HB         10.45      21           221800 Petri Ariluoma
                                                                      0

HavisKaira



HDC        10.00     273           203683 Veijo Harjula Pirjo Arkimaa
                                                                      0

Herrasmiessuunnistajat



H140       10.45     128           201721 Pertti Helin Kauko Muikku
                                                                      0

Hiidenkiertäjät/SuomRa



H21A       10.00      82           192851 Matti Kivelä Kimmo Kymäläinen
                                                                      0

Hiidenkiertäjät



H21A       10.32.29   81           198348 Eemeli Suominen Benjamin Tulonen
HDB        10.45     218           208239 Kalle Rosenblad Essi Kangasaho
HB         10.32.39   25           205090 Manne Suominen
                                                                      0

Himangan Urheilijat



HDC        10.19.41  274           255390 Sanna Kuusisto Juha Kuusisto
                                                                      0

HlS/HS



HDB        10.45     219            57475 Martti Leppälä Laura Leppälä
                                                                      0

Horon Pummi



KUNTOPARI  10.50     403            57770 Pirjo Latva-Mantila Johanna Peltoniemi
                                                                      0

Helsingin Poliisi-Voimailijat



HA         10.45       1           178010 Pauli Torri
                                                                      0

Helsingin Suunnistajat



HB         10.45      24            47850 Henrik Tala
KUNTOHENK  10.50     436            55680 Jaakko Laine
HB         10.34.02   23           208610 Johannes Louhi
KUNTOHENK  10.50     435            91970 Jyrki Louhi
KUNTOHENK  10.50     437            47850 Jyrki Tala
                                                                      0

HS Lapponiankiertäjät



HB         10.15.50   26           166520 Ari-Pekka Koivisto
                                                                      0

Hollolan Urheilijat -46



H21C       10.03.02  342           196291 Aaro Virtanen Juha Virtanen
KUNTOHENK  10.50     438           201620 Mari Virtanen
                                                                      0

Hyvinkään Rasti



D110       10.30.14  168           227995 Erja Raiko Anne Vinkanharju
D110       10.45     166           402398 Outi Borgenström Lotta Kuivamäki
D110       10.45     167           242040 Tuula Juhola Anneli Miettinen
                                                                      0

Hyrylä Fighters



H95        10.45     102           483862 Matti Läärä Anssi Raitanen
                                                                      0

Itä-Hämeen Rasti



D80        10.19.40  147           186740 Irene Översti Piia Nurkka
                                                                      0

Iin Yritys



HDC        10.45     275           257573 Aada Paaso-Rantala Juha Paaso-Rantala
HDC        10.45     276           228879 Eero Kurttila Jaana Kurttila
D21C       10.26.58  364           129946 Marjut Kiuttu Johanna Juntunen
HDC        10.45     277            57570 Pertti Paaso-Rantala Henna Kalliokoski
                                                                      0

Iisu



HDC        10.45     278            96066 Lea Alakorva-Pernu Pentti Pernu
KUNTOHENK  10.50     439           406070 Matti Haatainen
                                                                      0

Ikaalisten Nouseva-Voima



DA         10.36.29   57           191530 Emmi Lehkonen
HB         10.45      27           215400 Heikki Viljanen
                                                                      0

Illaksi kotiin



KUNTOPARI  10.50     383           228308 Erkki Törmäkangas Lari Nissinen
KUNTOPARI  10.50     384           228309 Pauliina Rantakeisu Niina Vaara
                                                                      0

Illin koitto



HDA        10.00     198           177858 Jaana Niemelä Hannu Niemelä
                                                                      0

Inarin Yritys



H21A       10.13.46   83           141573 Petri Alatalo Juho Friman
                                                                      0

IPA



HDC        10.45     279           400343 Maarit Piirtola Pauli Piirtola
                                                                      0

Iskonkiertäjät



HDB        10.45     223           157786 Jouni Similä Johanna Hankonen
                                                                      0

Jaakkola



HDB        10.45     224           282842 Sirkka Jaakkola Lasse Jaakkola
                                                                      0

Janne Vasenius



HB         10.08.33   28           166240 Janne Vasenius
                                                                      0

Jarmo Rantala



KUNTOHENK  10.50     440           201880 Jarmo Rantala
                                                                      0

Jämsän Retki-Veikot



H38        10.00     136           228250 Roope Sormunen Henry Varis
HDB        10.32.42  226           181125 Tuija Haavisto Kimmo Anttonen
                                                                      0

JRV/LS-37



HDA        10.45     199           224601 Ari Hämäläinen Mari Koivunen
                                                                      0

Juha Lappeteläinen



KUNTOPARI  10.50     385           203693 Olli-Pekka Liimatta Juha Lappeteläinen
                                                                      0

Juuan Jänne



KUNTOHENK  10.50     441           177630 Marja-Liisa Kainulainen
HDB        10.19.22  225           227713 Risto Kuivalainen Nina Hirvonen
                                                                      0

Rasti-Jyry/HTH



D125       10.45     180           145826 Pirjo Reinikainen Marketta Welling
                                                                      0

Kadonneen Rastin Metsästäjät



HDB        10.45     227           141535 Elina Karanta Jari Hyrkäs
                                                                      0

Kai Huuhka



HB         10.45      29            82270 Kai Huuhka
                                                                      0

Kairan kiitäjät



H21C       10.45     343            59930 Tuomas Kaijala Petri Kurkela
                                                                      0

Kajaanin Kuohu



HDB        10.24.53  228           189756 Erkki Kari Pirjo Kari
                                                                      0

Kalajoen Junkkarit



KUNTOPARI  10.50     387           226444 Kari Isokääntä Leena Löytynoja
KUNTOPARI  10.50     386           191173 Maritta Penttilä Mari Favorin-Häkkilä
H21C       10.01.23  344           193737 Osmo Juola Saku Juola
HDC        10.24.54  281           216240 Pekka Sorvari Teija Sorvari
HDC        10.38.56  282           217547 Piia Laitala Joni Alasuvanto
H21C       10.45     345           248161 Tapio Penttilä Joni Häkkilä
                                                                      0

Kalajoen Junkkarit/RasTiimi



HDB        10.45     229           178062 Juho Nikula Elina Keskitalo
                                                                      0

Kalajoki



HDB        10.10.56  230           500854 Aija Tilvis Pauli Tilvis
                                                                      0

Kangasniemen Kalske



DA         10.12.21   58           207040 Silja Tarvonen
                                                                      0

Kangasala SK



KUNTOHENK  10.50     447           220890 Sami Sivunen
                                                                      0

KangSK-TuS



D21A       10.00     139           186664 Sirra Toivonen Venla Kinnala
                                                                      0

KanSu/RiSu



HDA        10.45     200           227153 Lotta Råberg Juha Jalonen
                                                                      0

Kanuunat



H38        10.45     137           179623 Janne Ovaska Joona Tynys
                                                                      0

Kajaanin Suunnistajat



KUNTOHENK  10.50     445           183350 Eero Okkonen
KUNTOHENK  10.50     498           214760 Haverinen Tuula
D110       10.45     169           194258 Kaija Mikkonen Paula Malinen
HB         10.45      30           191720 Kyösti Karttunen
KUNTOHENK  10.50     443           202830 Maaria Haikola
KUNTOHENK  10.50     446           191190 Marika Haverinen
KUNTOHENK  10.50     444           221510 Ninni Haikola
HDC        10.45     280           191536 Pentti Kela Sirkka-Liisa Niskanen
KUNTOHENK  10.50     442           194430 Petteri Haikola
DB         10.45      79           190840 Päivinen Sonja
HA         10.45       2           190770 Seppo Kellokumpu
                                                                      0

Kaukaa Haettu



H21B       10.45     324           194342 Antti Laitinen Juha-Pekka Niinimaa
HDB        10.45     231           204925 Leena Säily Aino Loimu
H21A       10.45      84           141518 Mikko Nurmi Matti Säily
                                                                      0

Kaukjoen Karhu



KUNTOHENK  10.50     507            76620 Timo Halla-Aho
                                                                      0

Kaukovainion Kiertäjät



H21C       10.45     346           229827 Risto Juutinen Jukka  Myllylä
                                                                      0

Kauhavan Wisa



D21C       10.45     365           122192 Anniina Kössi Kaija Kössi
D32        10.45     190           191438 Henna-Riina Katajamäki Tara Lammi
HDC        10.02.09  283           117259 Minna Iso-Koivisto Marcus Ekström
H110       10.20.31  114           209202 Reijo Toppari Seppo Rintamäki
KUNTOPARI  10.50     388           191783 Tuija Katajamäki Arto Katajamäki
                                                                      0

Kemijärven Urheilijat



KUNTOHENK  10.50     448           214200 JarI-Pekka Jumisko
H21C       10.30.41  347           218916 Juhani Sipovaara Veikko Imponen
D95        10.45     155           228852 Teija Hoisko Outi Jumisko
                                                                      0

Kemijärvi



H21C       10.24.02  348           141572 Tuomas Imponen Teemu Hoisko
                                                                      0

Kemiön Kiilat



D95        10.45     156           195214 Hannaleena Kaitala Päivi Peltonen
                                                                      0

Kerppolan Papat



KUNTOPARI  10.50     390           275460 Arto Mäkinen Jari Rinne
                                                                      0

Keravan Urheilijat



KUNTOPARI  10.50     389           185178 Hilla Pirinen Marko Pirinen
D21C       10.45     366           191739 Inkalilja Pirinen Katri Pirinen
                                                                      0

Keuruun Kisailijat



D21C       10.00     367           216534 Milka Reponen Sara Leppäsalmi
D38        10.21.34  185           153757 Niina Kauppinen Satu Kauppinen
                                                                      0

Kuusamon Erä-Veikot



HDC        10.45     288           150733 Annemari Murtovaara Turo Murtovaara
HDC        10.45     287           242559 Anni Pitkänen Harri Pitkänen
HDC        10.45     290           187876 Antti Määttä Saara Kangasniemi
KUNTOPARI  10.50     392           211106 Irma Kinnula Ahti Kinnula
D21C       10.45     368           181620 Minttu Ojala Sofia Ervasti
HDA        10.45     201           190189 Santeri Aikio Ella Nurmi
HB         10.39.14   36            87930 Seppo Linjakumpu
HDC        10.45     289            82837 Siiri Ervasti Hannu Ervasti
KUNTOHENK  10.50     509           106510 Sofia Ervasti
H21C       10.12.20  349           166686 Taneli Härkönen Samuli Ervasti
H125       10.00.50  121           182896 Tapio Tahkola Paavo Tahkola
H21A       10.23.52   85           154570 Teemu Tauriainen Miika Haataja
H125       10.45     120           142538 Timo Ronkainen Matti Tahkola
H140       10.00     129           221581 Väinö Ronkainen Kalle Saapunki
                                                                      0

KEV/SalRe



D110       10.00     170           153800 Anne Määttä Anita Lampela
                                                                      0

Kiimingin Urheilijat



KUNTOHENK  10.50     449           116980 Jarmo Pääkkönen
HDC        10.45     284           156662 Paavo Hanhela Raili Hanhela
                                                                      0

Kiipeli



KUNTOHENK  10.50     450           180090 Heidi Hooli
                                                                      0

Kiipelikerho



H80        10.45      94           195503 Mikko Remsu Petri Siipola
                                                                      0

Kittilän Kotaveikot



HB         10.38.33   32           485550 Hannu Haapamäki
                                                                      0

Kittisvaaran Kiri



HDC        10.45     285           229561 Merja Lehkonen-Tolppi Lasse Tolppi
                                                                      0

KittU/OH



H21B       10.03.07  325           216167 Ilkka  Ruotsala Antti Haahti
                                                                      0

Koovee/KemijU



H21B       10.03.13  326           293660 Mikko Marjamaa Kalle Onnela
                                                                      0

Korouoma Base Camp



HDC        10.45     286           231309 Juho Hirsimäki Heidi Pienipaavola
                                                                      0

Kortesjärven Järvi-Veikot



H110       10.03.14  115           195088 Eero Hautala Heikki Vallbacka
H125       10.45     119           167844 Heikki Hakala Voitto Erkinheimo
D125       10.45     177           166053 Leena Hautamäki Ritva Erkinheimo
                                                                      0

Kokkolan Suunnistajat



HB         10.45      34           228770 Kai Pulkkinen
HB         10.45      33           182690 Pekka Maasalo
KUNTOHENK  10.50     451           154970 Tarja Isoherranen
                                                                      0

Koskelankylän Riento



HB         10.07.31   35           113040 Juha Kotaniemi
D80        10.45     149           248714 Sari Kotaniemi Tuija Hilli
                                                                      0

KoskRi/KEV



H21B       10.01.19  327           180168 Janne Tuomaala Aki Lehtinen
                                                                      0

Kaustisen Pohjan-Veikot



HDB        10.22.10  232           151469 Timo Rantala Maj-Lis Rantala
                                                                      0

Kalevan Rasti



HB         10.02.15   31            41840 Jari Jormanainen
H125       10.45     118           146054 Kauko Malinen Pekka Lihavainen
DB         10.12.21   69           181360 Sari Jormanainen
                                                                      0

Kuopion Suunnistajat



DB         10.28.20   70           207000 Tiina Laitinen
                                                                      0

Kuhmon Peurat



H21B       10.17.23  328           194079 Jussi Piirainen Miko Härkönen
                                                                      0

Kuraporras



H21B       10.10.32  329           156123 Esa Holappa Joni Seppä
KUNTOPARI  10.50     391            76534 Janne Hyyppä Tomi Paasimaa
                                                                      0

KutKu



                                                                      0

Kyrönsalmen Pärske



H95        10.45     104           141536 Harri Saramäki Kimmo Malmstedt
                                                                      0

Kymin Suunnistajat



KUNTOHENK  10.50     452           190830 Ari Mäntynen
HB         10.45      37           199170 Harry Paavola
D95        10.45     157           167161 Jaana Pirtilä Sari Kohonen
DB         10.16.43   71           191910 Tiina Paavola
                                                                      0

Köpöttelijät



H80        10.00      95           207286 Mika Laitamäki Jari Jokela
                                                                      0

Laasanen Veikko



KUNTOHENK  10.50     453           190540 Veikko Laasanen
                                                                      0

Laihian Luja



KUNTOHENK  10.50     454           182220 Esko Pensas
H21B       10.45     331           221911 Jarkko Rajala Ville Korpi
                                                                      0

Laitasaaren Veto



HDC        10.00.45  291            82068 Arja Lotvonen Kari Lotvonen
D32        10.00     191           146289 Heini Niva Anna Goman
D21A       10.13     140            81864 Kukka-Maaria Karppinen Essi Lotvonen
DB         10.19.17   72           208530 Oona Lehto
                                                                      0

Lammin Säkiä



HB         10.08.04   38           194090 Jussi Pakari
                                                                      0

Lapin Veikot/S-2000



HDB        10.26.34  234           218696 Keijo Vaara Heidi Komu
                                                                      0

Lapin Veikot/SoPe



HDB        10.45     213           196721 Soili Järveläinen Pekka Kokkonen
                                                                      0

Lapin Sudet



DA         10.39.35   59           121020 Elina Viren
DB         10.03.05   73           218480 Pirjo Väänänen
                                                                      0

Lapin Veikot



HDC        10.45     293           181746 Erkki Lepola Ritva Lepola
KUNTOHENK  10.50     455           131950 Ilkka Kuusela
HDC        10.45     292           141532 Juha Kultima Jutta Kultima
KUNTOHENK  10.50     456           227140 Matias Maijala
HB         10.21.41   39           500840 Mikko Kallatsa
KUNTOHENK  10.50     457           207040 Milla Maijala
                                                                      0

Lapve ja Vepo



HDB        10.17.37  235           158403 Virpi Korpi Mika Tohmola
                                                                      0

Lapin Veikot/Ounasvaaran HS



H125       10.00     122           154652 Kauko Pääkkölä Timo Juujärvi
                                                                      0

Lapuan Virkiä



HB         10.34.48   40            50230 Kimmo Niska
                                                                      0

Lahden Taimi



HDA        10.38.30  202           204866 Sanna Andelin Kari Kokkinen
                                                                      0

LePo



HDB        10.45     236           141539 Anna-Mari Alaperä Ilkka Junnila
                                                                      0

Levin Martvilla Oy



                                                                      0

Lievä Eksymä



KUNTOHENK  10.50     460            75840 Hannu Salo
                                                                      0

Liperin Taimi



KUNTOHENK  10.50     502           141550 Mikko Toivola
                                                                      0

Lauttakylän Luja



DA         10.45      60           129090 Kati Yli-Sipilä
                                                                      0

Lahden Suunnistajat-37



H21B       10.45     330           258695 Kimmo Koivuniemi Jarno  Matilainen
H21C       10.45     350           258685 Ville Kauppi Janne Järnstedt
HDB        10.00     233           220707 Virpi Remahl Ari Anjala
                                                                      0

Luja



KUNTOPARI  10.50     393           159456 Juho Yli-Sipilä Kai Yli-Sipilä
                                                                      0

Lumikarpalot



D110       10.29     171            41833 Leena Niskanen Riitta Haverinen
                                                                      0

Luumäen Rasti



HDA        10.45     203            83465 Anni Inkilä Johannes Pohjala
                                                                      0

Luvian Peto



H21C       10.00     351           180280 Juha Joopi Ville Joopi
                                                                      0

Luxus



KUNTOPARI  10.50     394           229305 Tiina Vuosku Jenni Kaipainen
                                                                      0

Lynx



DA         10.45      61           215620 Katja Kyckling
HA         10.45       3           205500 Lauri Kleemola
                                                                      0

Länsi-Rajan Rasti



D32        10.45     192           207237 Emma Korpi Anna Korpi
HDC        10.45     294           136047 Henna Hannila Petri Hannila
HDB        10.21.54  237           221899 Juha Tolppi Johanna Yrjänheikki
HB         10.00      41           203840 Juho Korpi
HDC        10.45     295           159313 Tommi Matila Monika Gretsch
                                                                      0

Löytänen Rastit



KUNTOHENK  10.50     461           179500 Jouni Vartiainen
                                                                      0

Maanrakennusliike P. Helin Oy



KUNTOPARI  10.50     395           174845 Riikka Sievänen Tuula Helin
                                                                      0

Malax IF



KUNTOPARI  10.50     396           141517 Tommy Holmback Anton Holmback
                                                                      0

Marika Vuoriheimo



KUNTOHENK  10.50     462           141570 Marika Vuoriheimo
                                                                      0

Marjukka Rask



KUNTOHENK  10.50     463           231130 Marjukka Rask
                                                                      0

Markku Heikkinen



KUNTOHENK  10.50     464           181150 Markku Heikkinen
                                                                      0

IF Minken



HDB        10.45     220           182821 Niclas Calden Mikaela Caldén
                                                                      0

Metsän Pojat



HDB        10.21.40  238           114862 Kirsi Ruohtula Jari Ylilehto
                                                                      0

MS Parma



D38        10.37.27  186           192045 Anni Valtonen Enni Jalava
HA         10.08.10    4           500170 Arto Talvinen
HDB        10.45     239           244697 Heli Heikkilä Anssi Hiekkalahti
H95        10.25.35  105           209016 Thomas Ekström Jari Laitamäki
                                                                      0

Muonio



HDC        10.23.11  296           141578 Jarmo Rautio Henriikka Helistö
                                                                      0

Muonion kiri



H80        10.45      96           257729 Marko Ruokokoski Mika Sieppi
                                                                      0

Muurlan Vihuri



HDB        10.34.31  240            90816 Marko Jaatinen Satu Jaatinen
                                                                      0

MVMSHS



KUNTOHENK  10.50     465           141510 Manu Vuontisjärvi
                                                                      0

MÖHKÖFANTIT



KUNTOPARI  10.50     397           141552 Markku Hiltunen Susanna Maunu
                                                                      0

napAkat



KUNTOPARI  10.50     398           220955 Kristiina Ruotsala Noora Palosaari
                                                                      0

Nastolan Terä



HDB        10.24.37  241           215377 Anu Koistinen Pasi Koistinen
                                                                      0

Nilsiän Nujakan kuntoilijat



KUNTOPARI  10.50     399           147089 Hanna-Leena Helin Seija Taattola
                                                                      0

Nivalan Suunnistajat



D110       10.45     172           248327 Marja-Liisa Laitala Pirkko Ekdahl
                                                                      0

Nivalan Suunnistajat 1



HDB        10.45     242            48276 Riikka Hautamäki Teuvo Hautamäki
                                                                      0

Nuoripari



HDC        10.45     297                0 Jaakko Rapakko Tarja Outila
                                                                      0

OC Puisto



HA         10.45       5           206630 Eerik Skyttä
H21B       10.13.48  333           206637 Jari Siitonen Pekka Simula
H21B       10.35.05  332           409092 Juha Meronen Uki Lammi
H21B       10.45     334           500736 Ville Säde Markku Helin
                                                                      0

Ounasvaaran Hiihtoseura



HDB        10.45     245           194314 Anna Kurkela Esa Kemiläinen
H110       10.00     116           102520 Eero Haapasalmi Arto Vilppola
D21C       10.45     371           274702 Hanna-Reetta Rahko Tarja Haahti
KUNTOHENK  10.50     471           205280 Juha Suomalainen
D110       10.45     173           152422 Kathy Haubrich Kii Korhonen
HDC        10.45     301           144802 Marjo Mäkitalo Ismo Mankonen
KUNTOHENK  10.50     472            49290 Markku Torkko
H21C       10.45     352            90192 Pasi Jurmu Heikki Kusmin
D21C       10.45     370           229215 Piia Juujärvi Marketta Juujärvi
KUNTOHENK  10.50     473           312810 Sauli Sirkka
HA         10.45       7           218390 Seppo Korhonen
D80        10.08.10  151           230780 Sirpa Torvinen Annu Määttä
H21B       10.45     335           144075 Teppo Kuusela Petri Mourujärvi
KUNTOHENK  10.50     470           203740 Tero Virkkala
DB         10.05.32   75           217190 Tuija Haapasalmi
HDC        10.39.58  300           485595 Tuija Sahlberg Reima Vanhanen
D110       10.45     174           141537 Tuula Latvala Lilja Hiltunen
                                                                      0

OK77



D95        10.15.12  158           227314 Annika von Schoultz Heidi Torp-Donner
D38        10.00     187           151027 Janina Donner Katja von Schoultz
KUNTOHENK  10.50     466           191130 Jesper Donner
HB         10.31.47   42           213910 Jonny Donner
HDB        10.45     243           217452 Lauri Kenttä Laura Kenttä
KUNTOHENK  10.50     468           202110 Lumi Kenttä
HA         10.17.57    6           102600 Mikael Donner
HDA        10.36.50  204           500805 Mikko Ruokolainen Miina Ruokolainen
KUNTOHENK  10.50     467           179940 Nooa Kenttä
KUNTOHENK  10.50     469            46500 Santeri Kenttä
                                                                      0

Oulun NMKY:n Urheilijat



HDC        10.45     298           149424 Veera Pyykkö Esko Tuohimaa
                                                                      0

Oulunsalon Vasama



DB         10.04.56   74           179840 Elina Marjakangas
D80        10.15.21  150            48375 Johanna Limingoja Maarit Leskelä
KUNTOPARI  10.50     400           154135 Päivi Alitalo Heidi Alitalo
                                                                      0

Osva/Pohjant



H80        10.02.02   97           189768 Olli Nikkari Jouni Savolainen
                                                                      0

Oulaisten Taru



D125       10.00     178           413106 Anneli Rajaniemi Seija Maria Maijala
                                                                      0

Oulaisten Huima



HDB        10.45     244           230205 Suvi Heiska Timo Mäkelä
                                                                      0

Ounasvaaran Latu



                                                                      0

Oulainen



KUNTOPARI  10.50     418            49386 Jari Hannus Asko Mäkelä
                                                                      0

Ounasmetsään Eksyneet



D95        10.45     159           228894 Anne Barsk Anna-Leena Haataja
                                                                      0

Oys Vapari



D21C       10.45     372           159868 Anu Pihlajaniemi Päivi  Erkkilä
D21C       10.45     373           180254 Emilia Vesikukka Tanja Parkkila
HDC        10.23.37  303           142607 Marja Kilpeläinen Jorma Ellilä
HDC        10.45     302           206945 Päivi Lohela Väinö Lohela
HDB        10.45     246           190560 Riitta Niinimäki Tuukka Niinimäki
                                                                      0

Oys Vapari/Psyk.



KUNTOPARI  10.50     401           197684 Lea  Häyrynen Mari Sorvisto
                                                                      0

Oulun Yliopiston Urheiluseura



HDC        10.45     299           182736 Seppo Merilä Kirsti Merilä
                                                                      0

Paksumahat



H95        10.09.13  106           172912 Jouko Höynälä Kai Ojala
                                                                      0

Paksut Peurat



H21C       10.45     353           231492 Tero Takalo Teemu Takalo
                                                                      0

Palju.eu



H21B       10.00     336           179667 Joni Haataja Vesa-Pekka Jurvelin
                                                                      0

Palo-88



KUNTOPARI  10.50     402           105347 Olavi Nummi Markku Junnila
KUNTOHENK  10.50     499            93020 Paavo Rintala
H140       10.45     130            54534 Paavo Rintala Ismo Rantanen
                                                                      0

Pekan Ponit



HDA        10.45     205           289139 Pekka Ruutikainen Miina Kanko
                                                                      0

Pekan Ponit 2



D21A       10.45     141           141529 Ruut Kanko Natalia Kanko
                                                                      0

Perämeren Rasti



KUNTOHENK  10.50     474           146110 Erkki Pietiläinen
                                                                      0

Pietarsaaren Hiihtäjät



H21C       10.20.04  354           201402 Keijo Piippolainen Miro Piippolainen
                                                                      0

Pihkaniskat



HDC        10.30.26  304           179563 Helena Väänänen Tapio Väänänen
                                                                      0

Pistojärven Kiertäjät



                                                                      0

Pitkännotkon Ponsi



HDA        10.45     206           203773 Antti Rossi Pirita Orkola
                                                                      0

SK Pohjantähti



H125       10.45     126           150750 Hannu Juutinen Hemmo Ahokoivu
HB         10.45      48            90900 Ilpo Pietiläinen
D21A       10.04.39  143           111284 Juliaana Näsi Noora Räisänen
D38        10.38.56  188           190675 Sanni Norrbacka Sara Niva
                                                                      0

Poikaviikarit



H125       10.01.03  123           180644 Reijo Kulmala Sakari Sääskilahti
KUNTOPARI  10.50     404            82693 Tuomo Niskala Hannu Rautio
                                                                      0

Pohjankyrön Rasti



KUNTOHENK  10.50     475           177270 Seija Sauru
                                                                      0

Posion Pyrintö



KUNTOHENK  10.50     477            74620 Jarmo Pyhtinen
KUNTOHENK  10.50     476           177100 Juhani Outila
HDB        10.45     247           111275 Leena Ruokamo Pasi Ruokamo
D21C       10.02.02  374           198238 Sari Hirvelä Sanna Soudunsaari
HDC        10.45     305            74624 Ulla Pätsi Johan Pätsi
                                                                      0

PosPy/KS



H21B       10.10.37  337            58146 Antti Häkämies Tommi Lavonen
                                                                      0

Ppshp vapari



D21C       10.45     375           203192 Salla Heikkinen Susanna Pellikka
                                                                      0

Pudasjärven Urheilijat



D110       10.45     175           159202 Tarja Tolonen Taina Itkonen
                                                                      0

Punkalaitumen Kunto



H125       10.45     124           220970 Jarmo Mäki Kalevi Suvila
H140       10.45     131           196091 Olli Ylijoki Raimo Lindroos
                                                                      0

Pyksin Kunto



KUNTOHENK  10.50     478           221700 Jukka Pätsi
                                                                      0

Rasti-Jussit



D125       10.06.37  179           216218 Alli Maja Kirsti Mäntylä
HDC        10.26.41  310           203018 Ari Jäntti Päivi Hautala
HDC        10.45     308            50239 Eija Hauhia Teemu Hauhia
HDC        10.45     309           170894 Hanna Mäki-Mantila Anssi Sepponen
HDC        10.45     311           203200 Ilari Hauhia Tiina Mäki-Panula
H21C       10.21.02  356           204250 Jouni Tankka Timo Mäkinen
                                                                      0

Raja-Karjalan Suunnistajat



KUNTOPARI  10.50     405           149038 Jonatan Länsivuori Anne Kolehmainen
HDB        10.45     248           230224 Katri Länsivuori Toni Länsivuori
HDC        10.45     306           124071 Lauri Hautaniemi Marjaana Hautaniemi
HDC        10.45     307           141555 Luukas  Länsivuori Stephanie Fischer
HB         10.45      43            57800 Petri Hautaniemi
                                                                      0

Rakettiryhmä



HDA        10.34.37  207           202716 Salla Koskela Ville Huomolin
                                                                      0

Rasti-Nokia



H21B       10.25.05  338           181907 Antti Porkka Pauli Porkka
HDB        10.45     252           145977 Maiju Kohonen Sakari Jokinen
HDB        10.45     250           180150 Marika Pakarinen Taneli Pakarinen
HDB        10.06.04  251           207099 Pirjo Aalto Aimo Aalto
                                                                      0

Rastikarhut



KUNTOHENK  10.50     481           223440 Eero Helariutta
DA         10.10.35   62           500090 Suvi Ylikylä
                                                                      0

RasKa/KemU



HDA        10.22.31  208           157585 Mira Kaskinen Ville-Petteri Saarela
                                                                      0

Rastiketut



D125       10.45     181           140308 Anna-Maija Hautamäki Alli Elomaa
HDB        10.45     249           209068 Esko Taipalus Mari Ahola
                                                                      0

Rasti-Kurikka



H21A       10.38.45   86           500069 Jussi Uitto Ville Uitto
                                                                      0

Rasti-Pielinen



H140       10.28.52  132           192053 Viljo Heiskanen Teuvo Jalonen
                                                                      0

Rasti 88



KUNTOHENK  10.50     479           180970 Markku Korpela
                                                                      0

Rasti E4



HA         10.22.09    9           198830 Janne Liimatainen
KUNTOHENK  10.50     480           213870 Leo Poikolainen
HA         10.45       8           190110 Tarmo Hyttinen
                                                                      0

RasTiimi



D21A       10.36.34  142           215332 Johanna Tiitto Katariina Tiitto
H80        10.45      98           199577 Petteri Arovainio Tero Kokkoniemi
H21C       10.45     355           156481 Riku Koirikivi Vesa Koirikivi
                                                                      0

Raukat



HB         10.08.32   44            49310 Mika Pylväs
                                                                      0

Rastivarsat



KUNTOPARI  10.50     406           227257 Ari Kyöstilä Esko Salminen
KUNTOHENK  10.50     482           197380 Saija Toivola
                                                                      0

RiPy/LapVe



HDC        10.45     312            70546 Laura Kemppainen Markus Kallatsa
                                                                      0

Rovakairan Verkonrakennus Oy



KUNTOHENK  10.50     483           154670 Lauri Smeds
                                                                      0

Rovaniemi



HB         10.05.50   45           201680 Heikki Karjalainen
                                                                      0

Ruukinkankaan Rasti



KUNTOHENK  10.50     484           183910 Heikki Salminen
KUNTOPARI  10.50     408           184019 Henriikka Salminen Saaramaria Salminen
KUNTOPARI  10.50     407           183928 Riina Salminen Antti Mämmelä
                                                                      0

Suunta 2000



H21C       10.05.43  361           193823 Hannu Heikkilä Jani Prykäri
H140       10.30.37  133           217222 Juhani Leinonen Jorma Onnela
HDC        10.45     318           249461 Mikko Hyvärinen Anne Bergman
HDC        10.45     319           502066 Pauliina Salmela Timo Karmala
                                                                      0

Saana Fun Club



H21C       10.34.42  357           485489 Jyrki Muukkonen Pekka Muukkonen
                                                                      0

Sallan Karhut



HA         10.45      10           166700 Antti Lumijärvi
                                                                      0

Saloisten Reipas



H21C       10.17.06  358           181641 Arto Paloniemi Marko Kuusikko
HB         10.45      46           128720 Jarmo Paananen
HDB        10.45     253           121185 Mira Räisänen Joni Väisänen
H95        10.21.09  107           192011 Sami Karvonen Harri Lammi
DA         10.45      63           201930 Sari Laurila
                                                                      0

Sanna Kuikka



KUNTOPARI  10.50     409           141579 Sanna Kuikka Juha-Pekka Perälä
                                                                      0

Saarijärven Pullistus



H21A       10.45      87           218905 Aapo Häkkinen Otso Huttunen
D95        10.45     160           180440 Anu Vesisenaho Mari Turtinen
                                                                      0

SaPu/Suunta-Jkl



H21A       10.45      88           205406 Juho Pirttiniemi Kalle Häkkinen
                                                                      0

Savon Suunta



KUNTOPARI  10.50     410           215167 Pekka Malkki Sisko Malkki
                                                                      0

Savannin Sakaalit



KUNTOHENK  10.50     485           214180 Martin Zechner
                                                                      0

Settiäijät



HB         10.45      47           220460 Hannu Lehtola
                                                                      0

Sievin Sisu



H125       10.45     125           112228 Erkki Niskanen Markku Vesisenaho
                                                                      0

Sinkki-Sepot



HDB        10.45     254           401045 Pauli Vilminko Tuula Vilminko
DB         10.45      76           107190 Seija Jussinniemi
                                                                      0

Suunta Jyväskylä



HB         10.45      50           194860 Atte Komonen
KUNTOHENK  10.50     490           208990 Tapani Huovila
                                                                      0

SK Sopulit



H21C       10.45     359           190424 Severi Similä Miska Kuusikko
                                                                      0

SK Uranus



H80        10.14.12   99           141540 Janne Pihlajaniemi Tuomas Takalo
KUNTOHENK  10.50     486           191320 Petri Sirviö
                                                                      0

Ski Team Kronberg



H21A       10.08.59   89           228005 Patrick Kronberg Christian Kronberg
                                                                      0

SK Vuoksi



HB         10.45      49           218870 Jukka Salminen
HDC        10.16.57  313           214779 Kai Korhonen Marja Korhonen
                                                                      0

Sotkamon Jymy



D95        10.38.03  161           194987 Anne Korhonen Eija Tervo
HDC        10.45     314           161516 Helinä Härkönen Matti Härkönen
DA         10.45      64           183200 Kaija Korhonen
                                                                      0

Sopuisat Sopulit



HDB        10.45     255           169624 Tuuli Turunen Ville Pietilä
                                                                      0

ST Hönttätunturi



H21B       10.45     339           141556 Kalle Lohi Mikko Lohi
                                                                      0

SUI



HDB        10.45     256           206903 Nina Vinnytska Martin Köhle
HDC        10.45     315           206985 Verena Köhle Urs Köhle
                                                                      0

Suomussalmen Rasti



KUNTOHENK  10.50     487            55550 Heikki Laurinseppä
HDB        10.21.24  257           177337 Jaana Kauppinen Jussi Kauppinen
D21C       10.17.25  376           192731 Katja Laaksoviita Veera Laaksoviita
D21A       10.19.28  144           106940 Maija Pasanen Sara Palmi
HDC        10.45     316           132249 Marja Hakala Jukka Hakala
HDC        10.45     317           128786 Paula Turunen Mikko Turunen
HA         10.45      11           201370 Pertti Pasanen
DB         10.26.54   77            43190 Sanna Peltola
H21C       10.36.21  360           192844 Simo Kinnunen Timo Kinnunen
KUNTOHENK  10.50     489           483240 Timo Laaksoviita
KUNTOHENK  10.50     488           156400 Veikka Laaksoviita
                                                                      0

Suonenjoen Vasama



HDB        10.31.06  258            46922 Anna-Maija Voutilainen Ilkka Voutilainen
                                                                      0

Susihukka



HDB        10.45     259           228154 Ilkka Hautala Kaisa Torvi
                                                                      0

Suunnan Hukkaajat



HDB        10.45     260           215617 Hanna Juola Eero Juola
                                                                      0

Suunta 112



D95        10.45     162           193419 Tuulikki Asmundela Saara Asmundela
                                                                      0

Tarpian Suunta/Kangasala SK



H95        10.09.26  103           177667 Olli Savikko Pekka Mäki
                                                                      0

Team Hirvi



KUNTOPARI  10.50     411           148422 Mika Hirvi Jaana Hirvi
                                                                      0

Team Hirvi 1



KUNTOHENK  10.50     492           148490 Kaisa Hirvi
                                                                      0

Team kaksi veljestä



H21B       10.45     340           230771 Pasi Heikkinen Petri Heikkinen
                                                                      0

Team Kinetic Energy



HDC        10.45     320           203076 Jarmo Kujala Katharina Palmer
                                                                      0

Team Kotilehto



KUNTOPARI  10.50     412           172834 Jukka Kotilehto Ville Kotilehto
                                                                      0

Team Käpylä



HDB        10.45     261           229039 Kristiina Pyhtilä Timo Pyhtilä
                                                                      0

Team Neidonkenkä



KUNTOPARI  10.50     413           201761 Kati Ariluoma Päivi Rantamartti
                                                                      0

Team Tokka



KUNTOPARI  10.50     414           147229 Markku Hakala Sari Pirttijärvi
                                                                      0

Team Vartsia



H21A       10.45      90            49217 Juhani Nikumaa Eemeli Turpeenniemi
                                                                      0

Teekkarisuunnistajat



H21A       10.45      91           222994 Otso Seppälä Vili Virkki
                                                                      0

Temppelivuoren Reippaat



HDA        10.45     209           227402 Jaakko Rissanen Maria Itkonen
                                                                      0

Teuvan Rivakka



H95        10.45     108           140803 Marko Lehto Kari Rintaluoma
H95        10.45     109           181738 Pasi Nevala Jyrki Saksa
HDB        10.29.10  262           135642 Päivi Kylliäinen Markku Saksa
                                                                      0

Tiina Alasaari



KUNTOHENK  10.50     493           141530 Tiina Alasaari
                                                                      0

Torikka Trail Runners



HDB        10.45     263           182399 Ulla Junttola Antti Junttola
                                                                      0

Tampereen Pyrintö



HA         10.06      13           181420 Anssi Huostila
KUNTOHENK  10.50     491           204210 Juhani Kotikoski
DA         10.00      65           194470 Lotta Karhola
HA         10.00      12           174610 Severi Kymäläinen
                                                                      0

Trondheim



KUNTOHENK  10.50     501           141550 Leif Harald Urlaub
                                                                      0

Tunturikiitäjät



D21A       10.18.42  145           228598 Elina Itkonen Julia Silvennoinen
                                                                      0

Turun Suunnistajat



D95        10.45     163           182465 Katri Louhi Jaana Miettinen
                                                                      0

tuurilla tunturissa



HDB        10.45     264           208833 Raija Muttilainen Erkki Oinaskallio
                                                                      0

UHS



KUNTOHENK  10.50     494           226700 Jouko Pöykkölä
                                                                      0

Ultrasuunnistajat



HDA        10.45     210           192927 Outi Hyppölä Tero Hyppölä
                                                                      0

Vaasan Suunnistajat



KUNTOPARI  10.50     415           145477 Emma Elomaa Sami Elomaa
HDB        10.45     266           199480 Jere Elomaa Laura Nylund
                                                                      0

vacant



D80        10.45     148           153049 vac vac
                                                                      0

Vaalan Karhu



HDB        10.45     265           215620 Eino Nummi Maarit Reiniharju
HB         10.45      51           190100 Matti Nummi
                                                                      0

Vakka-Rasti



H140       10.02.10  134           180562 Leo Koistinen Koitto Verha
D125       10.11.47  182           154088 Maaria Ritasalo Maija Verha
                                                                      0

Vesaisen Pojat



D32        10.35.17  193           191327 Maija Goman Venla Viippola
HB         10.45      52           188550 Mikko Koutonen
                                                                      0

Vetelin Urheilijat



KUNTOHENK  10.50     508           216510 Esa Leppäniemi
HB         10.45      54                0 Esa Leppäniemi
HDC        10.34.14  321           185189 Hannu Pöyhönen Lea Pöyhönen
HA         10.45      14           185180 Jyri Myllymäki
HB         10.45      53           181400 Sami Finnilä
                                                                      0

Vihtavuoren Pamaus



HDB        10.45     267           159059 Juha Leppänen Laura Eskelinen
HDB        10.45     268           207265 Unto Eskelinen Suvi Eskelinen
                                                                      0

YAPU



H21C       10.38.14  362           194264 Atte Rättyä Toni Laakso
                                                                      0

Ylistaron Kilpa-Veljet



HDB        10.27.16  270           197544 Susanna Savela Tapio Kujala
                                                                      0

Ylikiimingin Nuijamiehet



HDB        10.27.46  269           112070 Hannu Holappa Satu Turtinen
HA         10.28.19   15           110530 Keijo Parkkinen
D80        10.00     152           249251 Mirka Haataja Minna Vuolukka
DB         10.00      78            54540 Piia Parkkinen
                                                                      0

Ylivieskan Kuula



KUNTOHENK  10.50     495           198280 Arto Koutonen
HB         10.45      55           228600 Matti Koutonen
                                                                      0

Ylläksen Rasti



KUNTOHENK  10.50     497           146080 Taija Sirviö
KUNTOHENK  10.50     496            52810 Teijo Sirviö
                                                                      0

YllRa/Pudasjärvi



KUNTOPARI  10.50     416           141531 Leena Holck Jenni Peltoniemi
                                                                      0