43. SUOMI-JUOKSU 100 km & 3. Perniön 60 km & 8. Yömaraton & 4. Iltakymppi 7.

M_10 N_10 10_KM

Miehet yleinen 10 km : 10,0 km

 (Lähti: 27, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   312   Klasila Janne                   Finnish Marathon Runners              34:57          +0
  2.   331   Urmas Petteri                   (Koski TL.)                           36:05       +1:08
  3.   304   Nylander Jari                   Helsingin Tarmo                       36:31       +1:34
  4.   310   Luusalo Mikko                   Endurance                             39:04       +4:07
  5.   305   Welling Petri                   Endurance                             39:21       +4:24
  6.   329   Laine Veli-Matti                Vampulan Urheilijat                   40:45       +5:48
  7.   311   Raikko Janne                    Finnish Marathon Runners              41:07       +6:10
  8.   326   Vieno Pekka                     (Masku)                               41:32       +6:35
  9.   325   Jokioinen Esa                   (Turku)                               42:47       +7:50
 10.   343   Kevin Magnus                    Tenholan Urheiluseura                 42:49       +7:52
 11.   303   Kekola Kerkko                   (Turku)                               42:52       +7:55
 12.   314   Pulli Antero                    Pulssit                               42:56       +7:59
 13.   308   Rinne Juha                      FaceFistingFriday Turku               43:01       +8:04
 14.   306   Talvitie Tapio                  Endurance                             43:16       +8:18
 15.   307   Mäkinen Tero                    FaceFistingFriday Turku               47:19      +12:22
 16.   336   Lundström Tom                   Endurance                             49:31      +14:34
 17.   309   Kuivalainen Pekka               RDS                                   50:08      +15:11
 18.   330   Posti Juha                      (Turku)                               50:10      +15:13
 19.   342   Vuorinen Hannu                  (Tammela)                             53:45      +18:48
 20.   340   Wendelin Matti                  (Kaarina)                             54:24      +19:27
 21.   302   Stenroos Toni                   (Vantaa)                              56:10      +21:13
 22.   338   De La Chapelle Jan              (Tenhola)                             58:46      +23:49
 23.   301   Stenroos Henri                  Lepsämän Partio                     1:00:24      +25:27
 24.   332   Arbelius Pauli                  (Turenki)                           1:00:51      +25:54
 25.   334   Hietamäki Teuvo                 (Raisio)                            1:04:04      +29:07
 26.   335   Lacström Erkki                  Inkoon Voima                        1:06:16      +31:19
 27.   327   Lind Usko                       Nurmijärvi                          1:33:28      +58:31

M_10 N_10 10_KM

Naiset yleinen 10 km : 10,0 km

 (Lähti: 15, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   339   Griffin Eileen                  (Kisko)                               45:42          +0
  2.   322   Murto Heli                      Pulssit                               47:38       +1:56
  3.   318   Kuivalainen Kati                RDS                                   47:56       +2:14
  4.   337   De La Chapelle Sussie           (Tenhola)                             49:04       +3:22
  5.   341   Rönnberg Satu                   FMR                                   49:47       +4:05
  6.   316   Fritzén Isolde                  Karjaan Ura                           50:57       +5:15
  7.   317   Lahdenperä Susanne              FaceFistingFriday                     54:07       +8:25
  8.   321   Bernoulli Aija-Leena            (Sipoo)                               56:23      +10:41
  9.   315   Mäenpää Marjaana                Vauhtisammakon Juoksukoulu            57:32      +11:50
 10.   320   Lipponen Tanja                  (Lohja)                               58:40      +12:58
 11.   328   Mäkinen Eeva                    Vauhtisammakon Juoksukoulu            58:51      +13:09
 12.   333   Arbelius Liisa                  (Turenki)                             59:34      +13:52
 13.   319   Särkkä Auni                     Endurance                             59:36      +13:54
 14.   323   Jokinen Marika                  (Salo)                              1:00:23      +14:41
 15.   324   Hallikainen Minna               Vauhtisammakon Juoksukoulu          1:01:59      +16:17

M_10 N_10 10_KM

10_KM : 10,0 km

 (Lähti: 42, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   312   Klasila Janne                   Finnish Marathon Runners              34:57          +0
  2.   331   Urmas Petteri                   (Koski TL.)                           36:05       +1:08
  3.   304   Nylander Jari                   Helsingin Tarmo                       36:31       +1:34
  4.   310   Luusalo Mikko                   Endurance                             39:04       +4:07
  5.   305   Welling Petri                   Endurance                             39:21       +4:24
  6.   329   Laine Veli-Matti                Vampulan Urheilijat                   40:45       +5:48
  7.   311   Raikko Janne                    Finnish Marathon Runners              41:07       +6:10
  8.   326   Vieno Pekka                     (Masku)                               41:32       +6:35
  9.   325   Jokioinen Esa                   (Turku)                               42:47       +7:50
 10.   343   Kevin Magnus                    Tenholan Urheiluseura                 42:49       +7:52
 11.   303   Kekola Kerkko                   (Turku)                               42:52       +7:55
 12.   314   Pulli Antero                    Pulssit                               42:56       +7:59
 13.   308   Rinne Juha                      FaceFistingFriday Turku               43:01       +8:04
 14.   306   Talvitie Tapio                  Endurance                             43:16       +8:18
 15.   339   Griffin Eileen                  (Kisko)                               45:42      +10:45
 16.   307   Mäkinen Tero                    FaceFistingFriday Turku               47:19      +12:22
 17.   322   Murto Heli                      Pulssit                               47:38      +12:41
 18.   318   Kuivalainen Kati                RDS                                   47:56      +12:59
 19.   337   De La Chapelle Sussie           (Tenhola)                             49:04      +14:07
 20.   336   Lundström Tom                   Endurance                             49:31      +14:34
 21.   341   Rönnberg Satu                   FMR                                   49:47      +14:50
 22.   309   Kuivalainen Pekka               RDS                                   50:08      +15:11
 23.   330   Posti Juha                      (Turku)                               50:10      +15:13
 24.   316   Fritzén Isolde                  Karjaan Ura                           50:57      +16:00
 25.   342   Vuorinen Hannu                  (Tammela)                             53:45      +18:48
 26.   317   Lahdenperä Susanne              FaceFistingFriday                     54:07      +19:10
 27.   340   Wendelin Matti                  (Kaarina)                             54:24      +19:27
 28.   302   Stenroos Toni                   (Vantaa)                              56:10      +21:13
 29.   321   Bernoulli Aija-Leena            (Sipoo)                               56:23      +21:26
 30.   315   Mäenpää Marjaana                Vauhtisammakon Juoksukoulu            57:32      +22:35
 31.   320   Lipponen Tanja                  (Lohja)                               58:40      +23:43
 32.   338   De La Chapelle Jan              (Tenhola)                             58:46      +23:49
 33.   328   Mäkinen Eeva                    Vauhtisammakon Juoksukoulu            58:51      +23:54
 34.   333   Arbelius Liisa                  (Turenki)                             59:34      +24:37
 35.   319   Särkkä Auni                     Endurance                             59:36      +24:39
 36.   323   Jokinen Marika                  (Salo)                              1:00:23      +25:26
 37.   301   Stenroos Henri                  Lepsämän Partio                     1:00:24      +25:27
 38.   332   Arbelius Pauli                  (Turenki)                           1:00:51      +25:54
 39.   324   Hallikainen Minna               Vauhtisammakon Juoksukoulu          1:01:59      +27:02
 40.   334   Hietamäki Teuvo                 (Raisio)                            1:04:04      +29:07
 41.   335   Lacström Erkki                  Inkoon Voima                        1:06:16      +31:19
 42.   327   Lind Usko                       Nurmijärvi                          1:33:28      +58:31