Tampere Games ja Huippuliigan finaali Teiskossa

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR H9RR H8RR H6-10RRSRR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D85 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR D9RR D8RR D6-10RRSRR NAVOIN

H21E : 1 + 7,1 km

 (Lähti: 46, Keskeytti: 5, Hylätty: 0)

  1.    52   Tranchand Frederic              OK Hällen                                44:33
  2.     4   Anjala Topi                     Koovee                                   44:37          +4
  3.     5   Tervo Tuomas                    Rajamäen Rykmentti                       44:40          +7
  4.     1   Boström Mårten                  Lynx                                     44:44         +11
  5.     2   Suna Jussi                      Turun Metsänkävijät                      44:46         +13
  6.    18   Lakanen Jani                    Vaajakosken Terä                         44:50         +17
  7.     3   Muukkonen Petteri               Vehkalahden Veikot                       44:51         +18
  8.    13   Hubmann Martin                  Norway                                   44:52         +19
  9.     8   Dlabaja Tomas                   Rajamäen Rykmentti                       44:53         +20
 10.    10   Howald Florian                  Tampereen Pyrintö                        45:08         +35
 11.    34   Hramov Andrei                   Hiisirasti                               45:09         +36
 12.    21   Pajunen Jere                    Kalevan Rasti                            45:11         +38
 13.     9   Fincke Simo-Pekka               Kalevan Rasti                            45:13         +40
 14.    28   Asikainen Aaro                  Kalevan Rasti                            45:16         +43
 15.    26   Metsälä Juuso                   Kalevan Rasti                            45:24         +51
 16.    29   Simosas Otto                    OK Orient                                45:25         +52
 17.    30   Lehto Jonne                     Vehkalahden Veikot                       45:29         +56
 18.    35   Saari Petri                     Vaajakosken Terä                         45:30         +57
 19.     7   Rüedlinger Andreas              Sweden                                   45:31         +58
 20.    51   Taanila Vesa                    Ikaalisten Nouseva-Voima                 45:34       +1:01
 21.    22   Parkkinen Jarno                 Rajamäen Rykmentti                       45:35       +1:02
 22.    19   Niemi Vili                      Rajamäen Rykmentti                       45:46       +1:13
 23.    25   Stenlund Daniel                 Paimion Rasti                            45:48       +1:15
 24.     6   Lakanen Jonne                   Vaajakosken Terä                         45:49       +1:16
 25.    24   Anttonen Antti                  Vaajakosken Terä                         45:50       +1:17
 26.    42   Huovila Jarkko                  Kalevan Rasti                            45:57       +1:24
 27.    15   Sorvisto Juha                   Vaajakosken Terä                         45:58       +1:25
 28.    48   Nakonechnyy Dmitry              Angelniemen Ankkuri                      45:59       +1:26
 29.    17   Heinaro Einari                  Helsingin Suunnistajat                   46:00       +1:27
 30.    27   Oikarinen Lauri                 Pellon Ponsi                             46:09       +1:36
 31.    23   Nurmonen Antti                  Kalevan Rasti                            46:40       +2:07
 32.    39   Denzler Alain                   Switzerland                              46:57       +2:24
 33.    16   Suominen Miika                  Rajamäen Rykmentti                       47:10       +2:37
 34.    50   Summanen Aapo                   Norway                                   50:20       +5:47
 35.    45   Laukkarinen Jesse               Rajamäen Rykmentti                       50:40       +6:07
 36.    49   Saari Toni                      Vaajakosken Terä                         50:48       +6:15
 37.    32   Huhtinen Mikko                  Turun Suunnistajat                       50:51       +6:18
 38.    12   Airila Hannu                    Kalevan Rasti                            51:46       +7:13
 39.    20   Patana Mikko                    Hiidenkiertäjät                          51:53       +7:20
 40.    38   Kari Tuomas                     Angelniemen Ankkuri                    1:00:10      +15:37
 41.    41   Howald Severin                  Tampereen Pyrintö                      1:01:18      +16:45
        14   Parjanne Antti                  Lynx                                    ------
        36   Kymäläinen Severi               Tampereen Pyrintö                       ------
        44   Kautto Lasse                    Vaajakosken Terä                        ------
        43   Joensuu Timo                    Vaajakosken Terä                        ------
        46   Morrison Ross                   Rajamäen Rykmentti                      ------

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR H9RR H8RR H6-10RRSRR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D85 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR D9RR D8RR D6-10RRSRR NAVOIN

D21E : 1 + 5,9 km

 (Lähti: 33, Keskeytti: 2, Hylätty: 0)

  1.   101   Kauppi Minna                    Asikkalan Raikas                         43:43
  2.   102   Niemi Venla                     Tampereen Pyrintö                        44:42         +59
  3.   105   Kinni Saila                     Tampereen Pyrintö                        47:54       +4:11
  4.   104   Friederich Rahel                Sweden                                   47:57       +4:14
  5.   109   Haajanen Sofia                  SK Pohjantähti                           48:00       +4:17
  6.   112   Kuuselo Riina                   Tampereen Pyrintö                        48:01       +4:18
  7.   117   Sundberg Karoliina              Lynx                                     48:03       +4:20
  8.   108   Uotila Ulrika                   Koovee                                   48:05       +4:22
  9.   123   Saarimäki Heini                 Angelniemen Ankkuri                      48:09       +4:26
 10.   120   Vinogradova Natalia             Angelniemen Ankkuri                      48:10       +4:27
 11.   107   Dambe Inga                      Paimion Rasti                            48:12       +4:29
 12.   119   Ojanen Outi                     Kangasala SK                             48:17       +4:34
 13.   118   Viberg Tuulia                   MS Parma                                 48:19       +4:36
 14.   114   Gunell Yvonne                   Pargas IF                                48:28       +4:45
 15.   122   Paulin Jenny                    Hiidenkiertäjät                          48:30       +4:47
 16.   126   Sareila Outi                    MS Parma                                 48:46       +5:03
 17.   103   Rantanen Merja                  Jämsän Retki-Veikot                      49:54       +6:11
 18.   115   Wennman Heini                   SK Pohjantähti                           49:58       +6:15
 19.   116   Heikkonen Anni                  Rastikarhut                              51:36       +7:53
 20.   125   Väänänen Mari                   Kalevan Rasti                            51:54       +8:11
 21.   129   Niittynen Miia                  Koovee                                   51:59       +8:16
 22.   113   Sianoja Maija                   MS Parma                                 53:40       +9:57
 23.   121   Anttonen Sari                   Keuruun Kisailijat                       55:34      +11:51
 24.   128   Joensuu Marttiina               SK Pohjantähti                           56:33      +12:50
 25.   127   Kirvesmies Tytti                Tampereen Pyrintö                        58:13      +14:30
 26.   132   Kaskinen Mira                   Rastikarhut                            1:00:26      +16:43
 27.   134   Andelin Sanna                   Lahden Taimi                           1:00:34      +16:51
 28.   135   Feer Isabelle                   Kangasala SK                           1:01:38      +17:55
 29.   110   Närhi Anna                      Hiidenkiertäjät                        1:01:58      +18:15
 30.   140   Tervo Susanna                   MS Parma                               1:06:39      +22:56
 31.   137   Korhonen Miitu                  Kuopion Suunnistajat                   1:21:19      +37:36
       124   Mänkärlä Aino                   Lynx                                    ------
       133   Raitanen Hanna                  Rajamäen Rykmentti                      ------