World Cup 2013 Opening and Ensilumen Rastit at Ylläs - Kolari

H21A Tilanne rasteilla

Sija  Nimi                          1.           2.           3.           4.           5.           6.           7.           8.           9.          10.      Tulos

  1. Mangnusson Carl             1-1.40       1-3.34       1-4.34       1-6.20       1-7.44       1-9.02      1-11.11      1-12.35      1-13.21      1-13.47     13.48  Mangnusson Carl
  2. Khrykin Dmitry              2-1.49       8-3.44       8-4.48       7-6.45       3-8.06       3-9.27      2-11.46      2-13.12      2-14.01      2-14.27     14.27  Khrykin Dmitry
  3. Martikainen Juha            2-1.49       1-3.34       2-4.38       3-6.34       2-8.02       2-9.22      3-11.50      3-13.16      3-14.05      3-14.33     14.34  Martikainen Juha
  4. Hohl Christian              5-1.50       6-3.42       7-4.47       6-6.44       4-8.09       4-9.33      5-12.01      4-13.25      4-14.16      4-14.44     14.44  Hohl Christian
  5. Gritsan Ruslan              7-1.51       3-3.37       3-4.40       4-6.35       6-8.14       5-9.37      4-11.58      5-13.28      5-14.21      5-14.49     14.49  Gritsan Ruslan
  6. Kesaväli Asso               2-1.49       4-3.39       4-4.42       2-6.33       5-8.11       6-9.38      6-12.16      6-13.47      6-14.40      6-15.08     15.08  Kesaväli Asso
  7. Johansson Erik             10-1.56      10-3.55      10-4.59       9-7.01       9-8.34       8-9.57      8-12.29      7-13.58      7-14.48      7-15.17     15.19  Johansson Erik
  8. Medvedev Grigory            5-1.50       5-3.41       6-4.46       5-6.43       7-8.15       7-9.40      7-12.18      8-14.01      8-14.56      8-15.25     15.26  Medvedev Grigory
  9. Viholainen Joona            8-1.52       9-3.47       9-4.54       8-6.53       8-8.23      9-10.01      9-12.39      9-14.07      9-14.59      9-15.30     15.31  Viholainen Joona
 10. Kapitonov Maxim             8-1.52      15-4.06      11-5.10      10-7.06      10-8.40     10-10.11     10-13.03     10-14.46     10-15.41     10-16.14     16.15  Kapitonov Maxim
 11. Leinonen Lauri             13-2.00      12-4.02      12-5.15      11-7.19      11-8.59     11-10.35     11-13.28     11-15.10     11-16.04     11-16.40     16.40  Leinonen Lauri
 12. Lehtinen Niko              14-2.01      13-4.03      15-5.18      12-7.27      12-9.13     12-10.42     12-13.29     12-15.17     12-16.13     12-16.44     16.43  Lehtinen Niko
 13. Pökälä Samuel              14-2.01      14-4.04      13-5.16      13-7.35      13-9.22     14-10.57     14-14.02     13-15.34     13-16.32     13-17.04     17.04  Pökälä Samuel
 14. Peltonen Topias            12-1.57      10-3.55      16-5.24      14-7.37      13-9.22     13-10.56     13-13.46     14-15.35     14-16.36     14-17.09     17.10  Peltonen Topias
 15. Jeanneret Thierry          17-2.04      19-4.32      17-5.41      15-7.49      15-9.43     15-11.20     15-14.15     15-16.09     15-17.14     15-17.50     17.52  Jeanneret Thierry
 16. Hiltunen Tuomas            19-2.08      18-4.30      18-5.55      18-8.30     16-10.25     16-12.04     16-15.10     16-16.54     16-17.53     16-18.28     18.29  Hiltunen Tuomas
 17. Linnus Kristjan            17-2.04      16-4.08      19-6.11      17-8.16     17-10.58     17-12.29     17-15.25     17-17.13     17-18.10     17-18.40     18.40  Linnus Kristjan
 18. Tauriainen Teemu           10-1.56       7-3.43       5-4.45      16-7.54     18-11.55     18-13.19     18-15.59     18-17.34     18-18.24     18-18.51     18.51  Tauriainen Teemu
 19. Liukkala Jaakko            14-2.01      17-4.09      14-5.17     19-10.01     19-12.28     19-14.00     19-17.15     19-19.04     19-20.04     19-20.36     20.38  Liukkala Jaakko

H21A Rastivälien ajat

Sija  Nimi                          0-1          1-2          2-3          3-4          4-5          5-6          6-7          7-8          8-9         9-10       10-M      Tulos

  1. Mangnusson Carl             1-1.40       7-1.54       1-1.00       1-1.46       2-1.24       1-1.18       1-2.09       1-1.24         1-46         1-26          2-1      13.48  Mangnusson Carl
  2. Khrykin Dmitry              2-1.49       8-1.55       5-1.04       6-1.57       1-1.21       3-1.21       2-2.19       3-1.26         2-49         1-26            -      14.27  Khrykin Dmitry
  3. Martikainen Juha            2-1.49       1-1.45       5-1.04       4-1.56       4-1.28       2-1.20       4-2.28       3-1.26         2-49         4-28          2-1      14.34  Martikainen Juha
  4. Hohl Christian              5-1.50       6-1.52       9-1.05       6-1.57       3-1.25       6-1.24       4-2.28       1-1.24         6-51         4-28            -      14.44  Hohl Christian
  5. Gritsan Ruslan              7-1.51       2-1.46       3-1.03       3-1.55      10-1.39       4-1.23       3-2.21       7-1.30         8-53         4-28            -      14.49  Gritsan Ruslan
  6. Kesaväli Asso               2-1.49       4-1.50       3-1.03       2-1.51       9-1.38       9-1.27       7-2.38       8-1.31         8-53         4-28            -      15.08  Kesaväli Asso
  7. Johansson Erik             10-1.56      11-1.59       5-1.04      10-2.02       7-1.33       4-1.23       6-2.32       6-1.29         4-50         8-29          9-2      15.19  Johansson Erik
  8. Medvedev Grigory            5-1.50       5-1.51       9-1.05       6-1.57       6-1.32       8-1.25       7-2.38      12-1.43        11-55         8-29          2-1      15.26  Medvedev Grigory
  9. Viholainen Joona            8-1.52       8-1.55      11-1.07       9-1.59       5-1.30      18-1.38       7-2.38       5-1.28         7-52        11-31          2-1      15.31  Viholainen Joona
 10. Kapitonov Maxim             8-1.52      17-2.14       5-1.04       4-1.56       8-1.34      11-1.31      13-2.52      12-1.43        11-55        15-33          2-1      16.15  Kapitonov Maxim
 11. Leinonen Lauri             13-2.00      12-2.02      15-1.13      11-2.04      11-1.40      16-1.36      14-2.53      11-1.42        10-54        18-36            -      16.40  Leinonen Lauri
 12. Lehtinen Niko              14-2.01      12-2.02      16-1.15      14-2.09      13-1.46      10-1.29      11-2.47      15-1.48        13-56        11-31          1--      16.43  Lehtinen Niko
 13. Pökälä Samuel              14-2.01      14-2.03      14-1.12      16-2.19      14-1.47      15-1.35      17-3.05       9-1.32        15-58        13-32            -      17.04  Pökälä Samuel
 14. Peltonen Topias            12-1.57      10-1.58      18-1.29      15-2.13      12-1.45      14-1.34      12-2.50      17-1.49      18-1.01        15-33          2-1      17.10  Peltonen Topias
 15. Jeanneret Thierry          17-2.04      19-2.28      13-1.09      13-2.08      15-1.54      17-1.37      15-2.55      19-1.54      19-1.05        18-36          9-2      17.52  Jeanneret Thierry
 16. Hiltunen Tuomas            19-2.08      18-2.22      17-1.25      17-2.35      16-1.55      19-1.39      18-3.06      14-1.44        16-59        17-35          2-1      18.29  Hiltunen Tuomas
 17. Linnus Kristjan            17-2.04      15-2.04      19-2.03      12-2.05      18-2.42      11-1.31      16-2.56      15-1.48        14-57        10-30            -      18.40  Linnus Kristjan
 18. Tauriainen Teemu           10-1.56       3-1.47       2-1.02      18-3.09      19-4.01       6-1.24      10-2.40      10-1.35         4-50         3-27            -      18.51  Tauriainen Teemu
 19. Liukkala Jaakko            14-2.01      16-2.08      12-1.08      19-4.44      17-2.27      13-1.32      19-3.15      17-1.49      17-1.00        13-32          9-2      20.38  Liukkala Jaakko

D21A Tilanne rasteilla

Sija  Nimi                          1.           2.           3.           4.           5.           6.           7.           8.           9.          10.      Tulos

  1. Niittymäki Johanna          3-1.13       9-4.11       9-5.24       5-6.52       3-8.30       3-9.44      3-12.46      2-13.45      2-14.57      1-15.31     15.32  Niittymäki Johanna
  2. Koivunen Mari               1-1.08       2-3.42       2-4.53       1-6.22       1-8.01       2-9.21      1-12.33      1-13.32      1-14.56      2-15.35     15.36  Koivunen Mari
  3. Laitinen Kaisa              2-1.10       1-3.41       1-4.50       1-6.22       2-8.03       1-9.20      2-12.41      3-13.46      3-15.09      3-15.46     15.46  Laitinen Kaisa
  4. Persson Frida              13-1.22      12-4.21      10-5.38       9-7.13       9-9.01      8-10.20      6-13.32      4-14.30      4-15.40      4-16.13     16.15  Persson Frida
  5. Lotvonen Essi               7-1.19       5-3.58       4-5.08       5-6.52       5-8.37      6-10.07      4-13.29      6-14.35      6-15.54      5-16.30     16.30  Lotvonen Essi
  6. Lylynperä Kaisa             6-1.18       3-3.53       3-5.03       3-6.44       4-8.31       4-9.53      4-13.29      5-14.34      5-15.53      6-16.31     16.32  Lylynperä Kaisa
  7. Haga Antonia               10-1.21       7-4.01       7-5.14       7-6.55       5-8.37      7-10.09      7-13.49      7-14.56      7-16.20      7-17.00     17.01  Haga Antonia
  8. Rantanen Marja             14-1.23       6-4.00       5-5.09       4-6.49       7-8.42      5-10.03      8-14.01      8-15.06      8-16.25      8-17.04     17.06  Rantanen Marja
  9. Jaako Niina                 5-1.16       4-3.57       6-5.12      13-7.47      13-9.33     13-10.53     10-14.13      9-15.16      9-16.38      9-17.15     17.17  Jaako Niina
 10. Valkonen Outi              10-1.21      11-4.19      12-5.43      11-7.22      11-9.12     10-10.31      9-14.08     10-15.18     10-16.45     10-17.23     17.24  Valkonen Outi
 11. Lotvonen Milla              7-1.19      13-4.23      11-5.39      10-7.17      10-9.09      9-10.30     11-14.14     11-15.26     11-16.47     11-17.32     17.33  Lotvonen Milla
 12. Tahvanainen Venla           9-1.20      10-4.18      13-5.57      12-7.40      12-9.29     12-10.50     13-14.32     13-15.43     12-17.08     12-17.45     17.45  Tahvanainen Venla
 13. Laitinen Maria              4-1.15       8-4.05       8-5.19       8-7.08       8-8.59     10-10.31     12-14.30     12-15.42     13-17.10     13-17.51     17.52  Laitinen Maria
 14. Lindroth Mona              17-1.35      18-4.55      18-6.26      16-8.10     15-10.05     15-11.44     15-15.31     15-16.38     14-17.59     14-18.38     18.38  Lindroth Mona
 15. Partanen Ritva             10-1.21      14-4.30      14-6.02      14-8.00      14-9.59     14-11.32     14-15.22     14-16.33     15-18.09     15-18.51     18.51  Partanen Ritva
 16. Karppinen Kukka-Maar       15-1.25      17-4.53      16-6.19      17-8.12     16-10.15     16-11.59     16-15.46     16-16.50     16-18.17     16-19.02     19.03  Karppinen Kukka-Maaria
 17. Kokkonen Jenni             16-1.26      15-4.52      17-6.20      18-8.15     18-10.48     18-12.42     17-16.58     17-18.10     17-19.38     17-20.17     20.18  Kokkonen Jenni
 18. Hämäläinen Reetta          18-1.43      15-4.52      15-6.12      15-8.07     17-10.38     17-12.17     18-17.55     18-19.22     18-21.14     18-21.59     22.01  Hämäläinen Reetta
 19. Elfving Agnes              19-1.46      21-6.30      20-8.10     20-10.28     21-13.01     21-14.49     19-19.05     19-20.31     19-22.13     19-23.01     23.03  Elfving Agnes
 20. Lehtiniemi Iisa            20-1.54      19-5.35      19-7.01      19-9.07     19-11.44     19-13.47     21-19.38     21-21.13     21-23.02     21-23.53     23.54  Lehtiniemi Iisa
 HYL Rauhala Teija                    -      20-6.25      21-8.23     21-10.29     20-12.45     20-14.37     20-19.33     20-21.04     20-22.39     20-23.16  Rauhala Teija

D21A Rastivälien ajat

Sija  Nimi                          0-1          1-2          2-3          3-4          4-5          5-6          6-7          7-8          8-9         9-10       10-M      Tulos

  1. Niittymäki Johanna          3-1.13       9-2.58       6-1.13       1-1.28       1-1.38       1-1.14       1-3.02         2-59       2-1.12         2-34          1-1      15.32  Niittymäki Johanna
  2. Koivunen Mari               1-1.08       2-2.34       5-1.11       2-1.29       2-1.39       5-1.20       2-3.12         2-59      10-1.24        10-39          1-1      15.36  Koivunen Mari
  3. Laitinen Kaisa              2-1.10       1-2.31       1-1.09       3-1.32       3-1.41       2-1.17       5-3.21       6-1.05       9-1.23         4-37            -      15.46  Laitinen Kaisa
  4. Persson Frida              13-1.22      12-2.59      11-1.17       4-1.35       8-1.48       3-1.19       2-3.12         1-58       1-1.10         1-33         11-2      16.15  Persson Frida
  5. Lotvonen Essi               7-1.19       5-2.39       3-1.10      11-1.44       5-1.45      11-1.30       6-3.22       9-1.06       3-1.19         3-36            -      16.30  Lotvonen Essi
  6. Lylynperä Kaisa             6-1.18       3-2.35       3-1.10       8-1.41       7-1.47      10-1.22       7-3.36       6-1.05       3-1.19         8-38          1-1      16.32  Lylynperä Kaisa
  7. Haga Antonia               10-1.21       6-2.40       6-1.13       8-1.41       4-1.42      12-1.32       9-3.40      10-1.07      10-1.24        14-40          1-1      17.01  Haga Antonia
  8. Rantanen Marja             14-1.23       4-2.37       1-1.09       7-1.40      13-1.53       7-1.21      15-3.58       6-1.05       3-1.19        10-39         11-2      17.06  Rantanen Marja
  9. Jaako Niina                 5-1.16       7-2.41       9-1.15      21-2.35       6-1.46       5-1.20       4-3.20       4-1.03       8-1.22         4-37         11-2      17.17  Jaako Niina
 10. Valkonen Outi              10-1.21       9-2.58      13-1.24       6-1.39      10-1.50       3-1.19       8-3.37      12-1.10      13-1.27         8-38          1-1      17.24  Valkonen Outi
 11. Lotvonen Milla              7-1.19      13-3.04      10-1.16       5-1.38      12-1.52       7-1.21      11-3.44      15-1.12       6-1.21        17-45          1-1      17.33  Lotvonen Milla
 12. Tahvanainen Venla           9-1.20       9-2.58      19-1.39      10-1.43       9-1.49       7-1.21      10-3.42      13-1.11      12-1.25         4-37            -      17.45  Tahvanainen Venla
 13. Laitinen Maria              4-1.15       8-2.50       8-1.14      13-1.49      11-1.51      12-1.32      16-3.59      15-1.12      15-1.28        15-41          1-1      17.52  Laitinen Maria
 14. Lindroth Mona              17-1.35      16-3.20      17-1.31      11-1.44      14-1.55      15-1.39      12-3.47      10-1.07       6-1.21        10-39            -      18.38  Lindroth Mona
 15. Partanen Ritva             10-1.21      14-3.09      18-1.32      17-1.58      15-1.59      14-1.33      14-3.50      13-1.11      18-1.36        16-42            -      18.51  Partanen Ritva
 16. Karppinen Kukka-Maar       15-1.25      18-3.28      14-1.26      14-1.53      16-2.03      17-1.44      12-3.47       5-1.04      13-1.27        17-45          1-1      19.03  Karppinen Kukka-Maaria
 17. Kokkonen Jenni             16-1.26      17-3.26      16-1.28      15-1.55      19-2.33      20-1.54      17-4.16      15-1.12      15-1.28        10-39          1-1      20.18  Kokkonen Jenni
 18. Hämäläinen Reetta          18-1.43      14-3.09      12-1.20      15-1.55      18-2.31      15-1.39      20-5.38      19-1.27      21-1.52        17-45         11-2      22.01  Hämäläinen Reetta
 19. Elfving Agnes              19-1.46      20-4.44      20-1.40      20-2.18      19-2.33      18-1.48      17-4.16      18-1.26      19-1.42        20-48         11-2      23.03  Elfving Agnes
 20. Lehtiniemi Iisa            20-1.54      19-3.41      14-1.26      18-2.06      21-2.37      21-2.03      21-5.51      21-1.35      20-1.49        21-51          1-1      23.54  Lehtiniemi Iisa
 HYL Rauhala Teija                    -         6.25      21-1.58      18-2.06      17-2.16      19-1.52      19-4.56      20-1.31      17-1.35         4-37         11-2  Rauhala Teija

H21B Tilanne rasteilla

Sija  Nimi                          1.           2.           3.           4.           5.           6.           7.           8.      Tulos

  1. Juutilainen Masa            1-1.41       1-2.48       1-4.10       1-6.09       1-8.26       1-9.17      1-10.26      1-10.58     10.58  Juutilainen Masa
  2. Similä Lauri                2-1.46       2-2.50       2-4.14       2-6.13       2-8.43       2-9.40      2-10.52      2-11.25     11.27  Similä Lauri
  3. Villanen Simo               3-2.01       3-3.12       3-4.41       3-6.52       3-9.37      3-10.40      3-11.50      3-12.26     12.26  Villanen Simo

H21B Rastivälien ajat

Sija  Nimi                          0-1          1-2          2-3          3-4          4-5          5-6          6-7          7-8        8-M      Tulos

  1. Juutilainen Masa            1-1.41       2-1.07       1-1.22       1-1.59       1-2.17         1-51       1-1.09         1-32            -      10.58  Juutilainen Masa
  2. Similä Lauri                2-1.46       1-1.04       2-1.24       1-1.59       2-2.30         2-57       3-1.12         2-33          1-2      11.27  Similä Lauri
  3. Villanen Simo               3-2.01       3-1.11       3-1.29       3-2.11       3-2.45       3-1.03       2-1.10         3-36            -      12.26  Villanen Simo

H21C Tilanne rasteilla

Sija  Nimi                          1.           2.           3.           4.           5.           6.           7.      Tulos

  1. Frost Per                   1-1.55       1-3.10       1-5.30       1-6.24       1-8.42      1-10.00      1-10.40     10.41  Frost Per
  2. Heikkilä Kari               2-3.04       2-4.54       2-8.33       2-9.49      2-13.04      2-14.38      2-15.26     15.27  Heikkilä Kari

H21C Rastivälien ajat

Sija  Nimi                          0-1          1-2          2-3          3-4          4-5          5-6          6-7        7-M      Tulos

  1. Frost Per                   1-1.55       1-1.15       1-2.20         1-54       1-2.18       1-1.18         1-40          1-1      10.41  Frost Per
  2. Heikkilä Kari               2-3.04       2-1.50       2-3.39       2-1.16       2-3.15       2-1.34         2-48          1-1      15.27  Heikkilä Kari

H40 Tilanne rasteilla

Sija  Nimi                          1.           2.           3.           4.           5.           6.           7.           8.           9.      Tulos

  1. Viippola Ilpo               3-1.55       2-3.55       1-5.47       1-7.12       1-8.30      1-11.05      1-11.59      1-12.59      1-13.34     13.36  Viippola Ilpo
  2. Häkkinen Mika               1-1.50       1-3.52       2-5.50       1-7.12       2-8.31      2-11.15      2-12.11      2-13.16      2-13.48     13.48  Häkkinen Mika
  3. Hannuksela Jari             7-2.02       6-4.12       5-6.12       4-7.42       3-9.01      3-11.58      3-12.49      3-13.54      3-14.27     14.28  Hannuksela Jari
  4. Hannula Markus              2-1.52       4-4.01       4-6.06       3-7.41       4-9.03      3-11.58      4-12.56      4-14.05      4-14.37     14.39  Hannula Markus
  5. Nurminen Ilkka              8-2.03       9-4.28       7-6.33       5-8.00       5-9.26      5-12.08      5-13.09      5-14.13      5-14.47     14.48  Nurminen Ilkka
  6. Kudre Raul                  5-1.59       3-3.58       3-5.58       8-8.44      8-10.00      6-13.01      6-13.55      6-14.57      6-15.32     15.33  Kudre Raul
  7. Peltonen Heikki             4-1.58       7-4.24       9-6.38       6-8.25       6-9.52      7-13.03      7-14.06      7-15.26      7-16.08     16.10  Peltonen Heikki
  8. Klemettinen Vesa            9-2.12       8-4.27       8-6.34       7-8.29       7-9.57      8-13.17      8-14.16      8-15.34      8-16.12     16.12  Klemettinen Vesa
  9. Tiirikainen Samuli         10-2.19      10-4.43      10-7.12       9-9.00      9-10.32      9-13.51      9-15.00      9-16.17      9-16.55     16.56  Tiirikainen Samuli
 10. Miikki Jussi               11-2.21      11-4.58      11-7.21      10-9.15     10-10.51     10-14.13     10-15.12     10-16.29     10-17.05     17.06  Miikki Jussi
 11. Kotov Slava                12-2.29      14-5.24      13-8.07      12-9.57     11-11.38     11-15.05     11-16.13     11-17.29     11-18.09     18.11  Kotov Slava
 12. Kamila Kai                  6-2.00       5-4.07       6-6.14     13-12.12     13-13.37     13-16.48     13-17.47     12-18.57     12-19.32     19.35  Kamila Kai
 13. Leppäniemi Jani            12-2.29      12-5.09      12-7.45      11-9.46     12-11.41     12-16.12     12-17.25     13-19.01     13-19.41     19.44  Leppäniemi Jani
 14. Räisänen Jani              14-2.34      13-5.11     14-11.07     14-13.19     14-15.13     14-18.45     14-20.01     14-21.15     14-22.01     22.02  Räisänen Jani

H40 Rastivälien ajat

Sija  Nimi                          0-1          1-2          2-3          3-4          4-5          5-6          6-7          7-8          8-9        9-M      Tulos

  1. Viippola Ilpo               3-1.55       2-2.00       1-1.52       2-1.25       2-1.18       1-2.35         2-54       1-1.00         5-35          7-2      13.36  Viippola Ilpo
  2. Häkkinen Mika               1-1.50       3-2.02       2-1.58       1-1.22       3-1.19       3-2.44         4-56       4-1.05         1-32            -      13.48  Häkkinen Mika
  3. Hannuksela Jari             7-2.02       6-2.10       3-2.00       4-1.30       3-1.19       5-2.57         1-51       4-1.05         3-33          1-1      14.28  Hannuksela Jari
  4. Hannula Markus              2-1.52       5-2.09       5-2.05       5-1.35       5-1.22       4-2.55         5-58       6-1.09         1-32          7-2      14.39  Hannula Markus
  5. Nurminen Ilkka              8-2.03       9-2.25       5-2.05       3-1.27       7-1.26       2-2.42       9-1.01       3-1.04         4-34          1-1      14.48  Nurminen Ilkka
  6. Kudre Raul                  5-1.59       1-1.59       3-2.00      13-2.46       1-1.16       6-3.01         2-54       2-1.02         5-35          1-1      15.33  Kudre Raul
  7. Peltonen Heikki             4-1.58      10-2.26       9-2.14       6-1.47       8-1.27       7-3.11      10-1.03      13-1.20        13-42          7-2      16.10  Peltonen Heikki
  8. Klemettinen Vesa            9-2.12       7-2.15       7-2.07      10-1.55       9-1.28      10-3.20         6-59      12-1.18         9-38            -      16.12  Klemettinen Vesa
  9. Tiirikainen Samuli         10-2.19       8-2.24      11-2.29       7-1.48      10-1.32       9-3.19      12-1.09      10-1.17         9-38          1-1      16.56  Tiirikainen Samuli
 10. Miikki Jussi               11-2.21      11-2.37      10-2.23       9-1.54      11-1.36      11-3.22         6-59      10-1.17         8-36          1-1      17.06  Miikki Jussi
 11. Kotov Slava                12-2.29      14-2.55      13-2.43       8-1.50      12-1.41      12-3.27      11-1.08       9-1.16        11-40          7-2      18.11  Kotov Slava
 12. Kamila Kai                  6-2.00       4-2.07       7-2.07      14-5.58       6-1.25       7-3.11         6-59       7-1.10         5-35         11-3      19.35  Kamila Kai
 13. Leppäniemi Jani            12-2.29      13-2.40      12-2.36      11-2.01      14-1.55      14-4.31      13-1.13      14-1.36        11-40         11-3      19.44  Leppäniemi Jani
 14. Räisänen Jani              14-2.34      11-2.37      14-5.56      12-2.12      13-1.54      13-3.32      14-1.16       8-1.14        14-46          1-1      22.02  Räisänen Jani

H45 Tilanne rasteilla

Sija  Nimi                          1.           2.           3.           4.           5.           6.           7.           8.           9.      Tulos

  1. Tervala Mika                1-2.08       1-3.20       1-5.52       1-6.51       1-9.01      1-10.36      1-11.31      1-12.28      1-12.57     12.59  Tervala Mika
  2. Tuomala Jyrki               3-2.13       2-3.27       2-6.05       2-7.07       2-9.38      2-11.13      2-12.05      2-13.07      2-13.39     13.39  Tuomala Jyrki
  3. Gynther Kimmo               2-2.11       3-3.31       3-6.18       3-7.25       3-9.42      3-11.27      3-12.22      3-13.31      3-14.03     14.04  Gynther Kimmo
  4. Kiljunen Juha               4-2.14       4-3.32       4-6.26       4-7.32      6-10.31      4-12.17      4-13.16      4-14.30      4-15.05     15.06  Kiljunen Juha
  5. Similä Juha                 5-2.23       5-3.35       5-6.29       5-7.34      4-10.12      5-12.24      5-13.24      5-14.43      5-15.19     15.20  Similä Juha
  6. Luukkonen Mika              8-2.35       8-3.54       7-6.49       7-7.59      7-10.52      7-12.48      7-13.45      7-14.52      6-15.24     15.24  Luukkonen Mika
  7. Juvakka Pekka               7-2.28       6-3.44       6-6.36       6-7.44      5-10.16      6-12.32      6-13.29      6-14.46      6-15.24     15.25  Juvakka Pekka
  8. Marttinen Tuomo            10-2.46       9-4.12       8-7.33       8-8.50      9-12.07      8-14.05      9-15.14      9-16.34      9-17.14     17.16  Marttinen Tuomo
  9. Aho Ismo                    6-2.26       7-3.51      10-8.47     10-10.01     10-12.38      9-14.32     10-15.30     10-16.52     10-17.26     17.27  Aho Ismo
 10. Tiainen Hannu              13-5.11      13-6.41      12-9.47     12-11.01     11-14.05     10-15.55     11-16.52     11-17.59     11-18.31     18.33  Tiainen Hannu
 11. Nevala Pasi                15-6.09      15-7.41     14-10.55     14-12.09     13-14.56     11-16.47     12-17.49     12-19.01     12-19.38     19.39  Nevala Pasi
 12. Toivonen Mikko             14-5.33      14-7.00     13-10.37     13-12.01     14-15.12     13-17.15     14-18.20     14-19.37     13-20.16     20.17  Toivonen Mikko
 13. Törmikoski Kai             11-3.30      11-5.17      11-9.16     11-10.50     12-14.30     12-16.49     13-18.06     13-19.29     14-20.18     20.20  Törmikoski Kai
 14. Suutari Tero               12-4.44      12-6.12     15-13.08     15-14.51     15-17.27     14-19.32     15-20.31     15-21.40     15-22.09     22.10  Suutari Tero
 HYL Ekström Thomas              9-2.42      10-4.24       9-7.40       9-9.02      8-12.05            -      8-14.35      8-15.47      8-16.27  Ekström Thomas

H45 Rastivälien ajat

Sija  Nimi                          0-1          1-2          2-3          3-4          4-5          5-6          6-7          7-8          8-9        9-M      Tulos

  1. Tervala Mika                1-2.08       1-1.12       1-2.32         1-59       1-2.10       1-1.35         2-55         1-57         1-29         10-2      12.59  Tervala Mika
  2. Tuomala Jyrki               3-2.13       3-1.14       2-2.38       2-1.02       3-2.31       1-1.35         1-52       2-1.02         3-32            -      13.39  Tuomala Jyrki
  3. Gynther Kimmo               2-2.11       7-1.20       3-2.47       5-1.07       2-2.17       3-1.45         2-55       5-1.09         3-32          1-1      14.04  Gynther Kimmo
  4. Kiljunen Juha               4-2.14       5-1.18       5-2.54       4-1.06      10-2.59       4-1.46         8-59       9-1.14         8-35          1-1      15.06  Kiljunen Juha
  5. Similä Juha                 5-2.23       1-1.12       5-2.54       3-1.05       7-2.38      12-2.12      10-1.00      12-1.19         9-36          1-1      15.20  Similä Juha
  6. Luukkonen Mika              8-2.35       6-1.19       7-2.55       7-1.10       9-2.53       8-1.56         4-57       3-1.07         3-32            -      15.24  Luukkonen Mika
  7. Juvakka Pekka               7-2.28       4-1.16       4-2.52       6-1.08       4-2.32      13-2.16         4-57      10-1.17        11-38          1-1      15.25  Juvakka Pekka
  8. Marttinen Tuomo            10-2.46       9-1.26      11-3.21      11-1.17      14-3.17       9-1.58      13-1.09      13-1.20        13-40         10-2      17.16  Marttinen Tuomo
  9. Aho Ismo                    6-2.26       8-1.25      14-4.56       8-1.14       6-2.37       7-1.54         7-58      14-1.22         7-34          1-1      17.27  Aho Ismo
 10. Tiainen Hannu              13-5.11      12-1.30       8-3.06       8-1.14      12-3.04       5-1.50         4-57       3-1.07         3-32         10-2      18.33  Tiainen Hannu
 11. Nevala Pasi                15-6.09      13-1.32       9-3.14       8-1.14       8-2.47       6-1.51      11-1.02       7-1.12        10-37          1-1      19.39  Nevala Pasi
 12. Toivonen Mikko             14-5.33      10-1.27      12-3.37      13-1.24      13-3.11      10-2.03      12-1.05      10-1.17        12-39          1-1      20.17  Toivonen Mikko
 13. Törmikoski Kai             11-3.30      15-1.47      13-3.59      14-1.34      15-3.40      14-2.19      14-1.17      15-1.23        15-49         10-2      20.20  Törmikoski Kai
 14. Suutari Tero               12-4.44      11-1.28      15-6.56      15-1.43       5-2.36      11-2.05         8-59       5-1.09         1-29          1-1      22.10  Suutari Tero
 HYL Ekström Thomas              9-2.42      14-1.42      10-3.16      12-1.22      11-3.03            -         2.30       7-1.12        13-40          1-1  Ekström Thomas

H50 Tilanne rasteilla

Sija  Nimi                          1.           2.           3.           4.           5.           6.           7.           8.           9.      Tulos

  1. Määttä Kimmo                1-2.09       1-3.19       1-5.49       1-6.51       1-9.12      1-10.56      1-11.49      1-12.53      1-13.25     13.25  Määttä Kimmo
  2. Sippola Asko                2-2.13       3-3.30       3-6.09       3-7.17       2-9.49      2-11.28      2-12.18      2-13.16      2-13.48     13.49  Sippola Asko
  3. Chernykh Sergey             5-2.22       5-3.43       5-6.37       5-7.41      5-10.12      3-11.55      3-12.50      3-14.03      3-14.36     14.37  Chernykh Sergey
  4. Turunen Matti               4-2.20       4-3.37       4-6.29       4-7.36      4-10.10      4-12.09      4-13.09      4-14.18      4-14.56     14.57  Turunen Matti
  5. Vilppola Arto               3-2.15       2-3.29       2-6.01       2-7.06      3-10.07      5-12.29      5-13.30      5-14.51      5-15.33     15.33  Vilppola Arto
  6. Hänninen Jukka              6-2.37       6-3.59       7-7.12       7-8.27      7-11.40      6-13.43      7-14.47      7-15.59      7-16.37     16.38  Hänninen Jukka
  7. Vainio Asko                 8-2.39       8-4.06       8-7.23       8-8.44      8-12.08      7-14.09      8-15.19      8-16.36      8-17.21     17.23  Vainio Asko
  8. Piispanen Reima             9-2.47      10-4.20       9-7.42       9-8.57      9-12.18      8-14.41      9-15.47      9-17.00      9-17.36     17.37  Piispanen Reima
  9. Lehtinen Jukka             11-2.54       9-4.17       9-7.42      10-9.01     10-12.48      9-14.51     10-15.57     10-17.19     10-18.00     18.01  Lehtinen Jukka
 10. Hansruedi Häny             10-2.53      11-4.22      11-8.02      11-9.27     11-13.01     10-15.19     11-16.26     11-17.55     11-18.38     18.40  Hansruedi Häny
 11. Achermann Alois            13-4.36      13-6.09      13-9.29     13-10.50     12-13.57     11-16.18     12-17.25     12-18.42     12-19.23     19.24  Achermann Alois
 12. Lassila Antti              14-6.06      14-7.23     14-10.36     14-11.50     14-14.59     12-16.48     13-17.48     13-18.56     13-19.37     19.38  Lassila Antti
 13. Ritakallio Timo            12-3.10      12-4.57      12-8.58     12-10.35     13-14.40     13-17.27     14-18.54     14-20.30     14-21.15     21.17  Ritakallio Timo
 HYL Tuomisto Juha               6-2.37       6-3.59       6-7.09       6-8.25      6-11.24            -      6-13.49      6-15.02      6-15.38  Tuomisto Juha

H50 Rastivälien ajat

Sija  Nimi                          0-1          1-2          2-3          3-4          4-5          5-6          6-7          7-8          8-9        9-M      Tulos

  1. Määttä Kimmo                1-2.09       1-1.10       1-2.30       1-1.02       1-2.21       3-1.44         2-53       2-1.04         1-32            -      13.25  Määttä Kimmo
  2. Sippola Asko                2-2.13       3-1.17       3-2.39       5-1.08       3-2.32       1-1.39         1-50         1-58         1-32          1-1      13.49  Sippola Asko
  3. Chernykh Sergey             5-2.22       6-1.21       5-2.54       2-1.04       2-2.31       2-1.43         3-55       6-1.13         3-33          1-1      14.37  Chernykh Sergey
  4. Turunen Matti               4-2.20       3-1.17       4-2.52       4-1.07       4-2.34       5-1.59       4-1.00       4-1.09         6-38          1-1      14.57  Turunen Matti
  5. Vilppola Arto               3-2.15       2-1.14       2-2.32       3-1.05       6-3.01      11-2.22       6-1.01      11-1.21        11-42            -      15.33  Vilppola Arto
  6. Hänninen Jukka              6-2.37       7-1.22       7-3.13       7-1.15       9-3.13       7-2.03       7-1.04       5-1.12         6-38          1-1      16.38  Hänninen Jukka
  7. Vainio Asko                 8-2.39      10-1.27       9-3.17      11-1.21      11-3.24       6-2.01      12-1.10       9-1.17        13-45         10-2      17.23  Vainio Asko
  8. Piispanen Reima             9-2.47      12-1.33      11-3.22       7-1.15      10-3.21      12-2.23       8-1.06       6-1.13         4-36          1-1      17.37  Piispanen Reima
  9. Lehtinen Jukka             11-2.54       9-1.23      12-3.25      10-1.19      13-3.47       7-2.03       8-1.06      12-1.22         8-41          1-1      18.01  Lehtinen Jukka
 10. Hansruedi Häny             10-2.53      11-1.29      13-3.40      13-1.25      12-3.34       9-2.18      10-1.07      13-1.29        12-43         10-2      18.40  Hansruedi Häny
 11. Achermann Alois            13-4.36      12-1.33      10-3.20      11-1.21       7-3.07      10-2.21      10-1.07       9-1.17         8-41          1-1      19.24  Achermann Alois
 12. Lassila Antti              14-6.06       3-1.17       7-3.13       6-1.14       8-3.09       4-1.49       4-1.00       3-1.08         8-41          1-1      19.38  Lassila Antti
 13. Ritakallio Timo            12-3.10      14-1.47      14-4.01      14-1.37      14-4.05      13-2.47      13-1.27      14-1.36        13-45         10-2      21.17  Ritakallio Timo
 HYL Tuomisto Juha               6-2.37       7-1.22       6-3.10       9-1.16       5-2.59            -         2.25       6-1.13         4-36          1-1  Tuomisto Juha

H55 Tilanne rasteilla

Sija  Nimi                          1.           2.           3.           4.           5.           6.           7.           8.      Tulos

  1. Haapasalmi Eero             1-1.46       1-2.46       1-4.12       1-6.07       1-8.30       1-9.25      1-10.33      1-11.08     11.09  Haapasalmi Eero
  2. Martikainen Pasi            2-1.50       2-2.54       2-4.26       2-6.27       2-8.53       2-9.50      2-10.59      2-11.36     11.36  Martikainen Pasi
  3. Mannila Tapio               3-1.58       3-3.04       3-4.40       3-6.53       3-9.14      3-10.12      3-11.25      3-11.58     11.58  Mannila Tapio
  4. Valkonen Pekka              6-2.06       5-3.15       4-4.51       4-7.06       4-9.55      4-10.58      4-12.17      4-12.48     12.49  Valkonen Pekka
  5. Honkimaa Ari                7-2.11       7-3.26       6-5.18       6-7.52      6-10.58      5-12.05      6-13.40      6-14.18     14.19  Honkimaa Ari
  6. Hämäläinen Markku           9-2.16       9-3.34      10-6.29       9-8.54      9-11.31      7-12.36      7-13.53      7-14.29     14.31  Hämäläinen Markku
  7. Hiltunen Pekka              4-2.05       6-3.18       8-5.49       8-8.18      8-11.22      6-12.32      8-14.00      8-14.39     14.41  Hiltunen Pekka
  8. Mahlamäki Jari             13-3.19      12-4.29       9-6.19      10-9.10     10-11.57      8-13.06      9-14.18      9-14.57     14.58  Mahlamäki Jari
  9. Karppinen Jouko            10-2.25      10-3.41       7-5.41       7-8.08      7-11.00     10-14.32     11-15.54     10-16.35     16.36  Karppinen Jouko
 10. Lång Jan                   12-2.39      13-4.32      12-6.58     12-10.01     11-13.06      9-14.22     10-15.51     11-16.38     16.40  Lång Jan
 11. Käyhkö Jaakko              11-2.35      11-4.16      11-6.44      11-9.47     12-13.32     11-14.51     12-16.23     12-17.11     17.13  Käyhkö Jaakko
 12. Tunis Bengt                 8-2.14       8-3.31      13-7.00     13-10.49     13-13.45     12-14.56     13-16.27     13-17.17     17.18  Tunis Bengt
 HYL Laine Markku                4-2.05       4-3.14       5-5.13       5-7.36      5-10.26            -      5-12.49      5-13.33  Laine Markku

H55 Rastivälien ajat

Sija  Nimi                          0-1          1-2          2-3          3-4          4-5          5-6          6-7          7-8        8-M      Tulos

  1. Haapasalmi Eero             1-1.46       1-1.00       1-1.26       1-1.55       2-2.23         1-55       1-1.08         3-35          1-1      11.09  Haapasalmi Eero
  2. Martikainen Pasi            2-1.50       2-1.04       2-1.32       2-2.01       3-2.26         2-57       2-1.09         5-37            -      11.36  Martikainen Pasi
  3. Mannila Tapio               3-1.58       3-1.06       3-1.36       3-2.13       1-2.21         3-58       4-1.13         2-33            -      11.58  Mannila Tapio
  4. Valkonen Pekka              6-2.06       4-1.09       3-1.36       4-2.15       6-2.49       4-1.03       6-1.19         1-31          1-1      12.49  Valkonen Pekka
  5. Honkimaa Ari                7-2.11       8-1.15       6-1.52       9-2.34      12-3.06       6-1.07      12-1.35         6-38          1-1      14.19  Honkimaa Ari
  6. Hämäläinen Markku           9-2.16      11-1.18      12-2.55       6-2.25       4-2.37       5-1.05       5-1.17         4-36          8-2      14.31  Hämäläinen Markku
  7. Hiltunen Pekka              4-2.05       7-1.13      11-2.31       8-2.29      10-3.04       8-1.10       8-1.28         7-39          8-2      14.41  Hiltunen Pekka
  8. Mahlamäki Jari             13-3.19       6-1.10       5-1.50      10-2.51       5-2.47       7-1.09       3-1.12         7-39          1-1      14.58  Mahlamäki Jari
  9. Karppinen Jouko            10-2.25       9-1.16       8-2.00       7-2.27       8-2.52      12-3.32       7-1.22         9-41          1-1      16.36  Karppinen Jouko
 10. Lång Jan                   12-2.39      13-1.53       9-2.26      11-3.03      11-3.05      10-1.16       9-1.29        11-47          8-2      16.40  Lång Jan
 11. Käyhkö Jaakko              11-2.35      12-1.41      10-2.28      11-3.03      13-3.45      11-1.19      11-1.32        12-48          8-2      17.13  Käyhkö Jaakko
 12. Tunis Bengt                 8-2.14      10-1.17      13-3.29      13-3.49       9-2.56       9-1.11      10-1.31        13-50          1-1      17.18  Tunis Bengt
 HYL Laine Markku                4-2.05       4-1.09       7-1.59       5-2.23       7-2.50            -         2.23        10-44          1-1  Laine Markku

H60 Tilanne rasteilla

Sija  Nimi                          1.           2.           3.           4.           5.           6.           7.           8.      Tulos

  1. Hyyryläinen Raimo           2-2.02       1-3.08       1-4.42       1-6.45       1-9.10      1-10.08      1-11.11      1-11.45     11.46  Hyyryläinen Raimo
  2. Tiilikainen Teuvo           1-2.01       2-3.09       3-4.50       3-7.03       2-9.26      2-10.20      2-11.27      2-11.59     11.58  Tiilikainen Teuvo
  3. Saarinen Heikki             2-2.02       3-3.10       2-4.45       2-7.02       3-9.41      3-10.44      3-12.01      3-12.40     12.41  Saarinen Heikki
  4. Pokela Erkki                6-2.10       7-3.26       7-5.15       5-7.36      4-10.16      4-11.19      4-12.34      4-13.12     13.13  Pokela Erkki
  5. Keltamäki Seppo             5-2.06       6-3.20       4-5.01       4-7.21      5-10.19      5-11.26      5-12.40      5-13.20     13.21  Keltamäki Seppo
  6. Ollikainen Seppo            2-2.02       4-3.13      14-6.17      10-8.22      9-11.11      8-12.08      7-13.26      6-14.02     14.03  Ollikainen Seppo
  7. Viitasaari Eero             9-2.18      12-3.47      10-5.45       9-8.17      8-11.02      8-12.08      8-13.29      7-14.07     14.08  Viitasaari Eero
  8. Koutaniemi Timo             8-2.14       8-3.27       6-5.13       7-7.48      6-10.48      6-11.59      6-13.23      8-14.08     14.10  Koutaniemi Timo
  9. Mourujärvi Kauno            7-2.11       5-3.17       5-5.11       6-7.39      7-10.50      7-12.01      9-13.32      9-14.14     14.15  Mourujärvi Kauno
 10. Pietikäinen Markku         10-2.20       9-3.37       8-5.29       8-8.10     10-11.21     10-12.29     10-13.53     10-14.35     14.36  Pietikäinen Markku
 11. Pöllänen Tapani            12-2.23      11-3.41      11-5.50      12-8.31     12-11.42     12-12.58     11-14.22     11-15.00     15.00  Pöllänen Tapani
 12. Köngäs Martti              11-2.22      10-3.38       9-5.37      11-8.23     11-11.41     11-12.56     12-14.26     12-15.11     15.12  Köngäs Martti
 13. Keskinarkaus Jouni         14-2.35      14-4.03      13-6.06      14-9.06     13-12.22     13-13.43     13-15.19     13-16.02     16.05  Keskinarkaus Jouni
 14. Liukkala Pekka             13-2.28      13-3.56      12-5.57      13-8.45     14-12.33     14-13.49     14-15.26     14-16.11     16.12  Liukkala Pekka
 15. Lappalainen Martti         14-2.35      15-4.06      15-6.25      15-9.19     15-12.34     15-13.58     14-15.26     15-16.17     16.20  Lappalainen Martti
 16. Nurminen Markku            18-2.55      17-4.24      16-6.44     17-10.02     16-13.04     16-14.12     17-16.08     16-16.46     16.47  Nurminen Markku
 17. Moisander Jouni            17-2.50      18-4.26      17-6.46      16-9.50     17-13.17     17-14.33     16-16.03     17-16.52     16.53  Moisander Jouni
 18. Lehtiniemi Pekka           16-2.44      16-4.15     18-10.20     18-13.09     18-16.16     18-17.36     18-19.07     18-19.55     19.56  Lehtiniemi Pekka
 19. Toppari Pekka              19-6.10      19-7.40     19-10.21     19-14.01     19-18.14     19-19.30     19-20.55     19-21.30     21.32  Toppari Pekka

H60 Rastivälien ajat

Sija  Nimi                          0-1          1-2          2-3          3-4          4-5          5-6          6-7          7-8        8-M      Tulos

  1. Hyyryläinen Raimo           2-2.02       1-1.06       1-1.34       1-2.03       2-2.25         3-58       1-1.03         2-34          2-1      11.46  Hyyryläinen Raimo
  2. Tiilikainen Teuvo           1-2.01       3-1.08       3-1.41       3-2.13       1-2.23         1-54       2-1.07         1-32          1--      11.58  Tiilikainen Teuvo
  3. Saarinen Heikki             2-2.02       3-1.08       2-1.35       4-2.17       3-2.39       4-1.03       5-1.17         9-39          2-1      12.41  Saarinen Heikki
  4. Pokela Erkki                6-2.10       8-1.16       6-1.49       6-2.21       4-2.40       4-1.03       4-1.15         5-38          2-1      13.13  Pokela Erkki
  5. Keltamäki Seppo             5-2.06       7-1.14       3-1.41       5-2.20       7-2.58       7-1.07       3-1.14        10-40          2-1      13.21  Keltamäki Seppo
  6. Ollikainen Seppo            2-2.02       5-1.11      18-3.04       2-2.05       6-2.49         2-57       6-1.18         4-36          2-1      14.03  Ollikainen Seppo
  7. Viitasaari Eero             9-2.18      14-1.29       9-1.58       8-2.32       5-2.45       6-1.06       7-1.21         5-38          2-1      14.08  Viitasaari Eero
  8. Koutaniemi Timo             8-2.14       6-1.13       5-1.46       9-2.35       8-3.00      10-1.11       8-1.24        14-45         15-2      14.10  Koutaniemi Timo
  9. Mourujärvi Kauno            7-2.11       1-1.06       8-1.54       7-2.28      11-3.11      10-1.11      15-1.31        11-42          2-1      14.15  Mourujärvi Kauno
 10. Pietikäinen Markku         10-2.20      10-1.17       7-1.52      10-2.41      11-3.11       8-1.08       8-1.24        11-42          2-1      14.36  Pietikäinen Markku
 11. Pöllänen Tapani            12-2.23      11-1.18      13-2.09      10-2.41      11-3.11      13-1.16       8-1.24         5-38            -      15.00  Pöllänen Tapani
 12. Köngäs Martti              11-2.22       8-1.16      10-1.59      12-2.46      16-3.18      12-1.15      13-1.30        14-45          2-1      15.12  Köngäs Martti
 13. Keskinarkaus Jouni         14-2.35      12-1.28      12-2.03      16-3.00      15-3.16      18-1.21      17-1.36        13-43         17-3      16.05  Keskinarkaus Jouni
 14. Liukkala Pekka             13-2.28      12-1.28      11-2.01      13-2.48      18-3.48      13-1.16      18-1.37        14-45          2-1      16.12  Liukkala Pekka
 15. Lappalainen Martti         14-2.35      17-1.31      14-2.19      15-2.54      14-3.15      19-1.24      12-1.28        19-51         17-3      16.20  Lappalainen Martti
 16. Nurminen Markku            18-2.55      14-1.29      15-2.20      18-3.18       9-3.02       8-1.08      19-1.56         5-38          2-1      16.47  Nurminen Markku
 17. Moisander Jouni            17-2.50      19-1.36      15-2.20      17-3.04      17-3.27      13-1.16      13-1.30        18-49          2-1      16.53  Moisander Jouni
 18. Lehtiniemi Pekka           16-2.44      17-1.31      19-6.05      14-2.49      10-3.07      17-1.20      15-1.31        17-48          2-1      19.56  Lehtiniemi Pekka
 19. Toppari Pekka              19-6.10      16-1.30      17-2.41      19-3.40      19-4.13      13-1.16      11-1.25         3-35         15-2      21.32  Toppari Pekka

H65 Tilanne rasteilla

Sija  Nimi                          1.           2.           3.           4.           5.           6.           7.           8.      Tulos

  1. Hanhela Mauno               1-2.43       1-4.05       1-6.03       1-7.15       1-8.28      1-10.34      1-11.55      1-12.34     12.36  Hanhela Mauno
  2. Lehtinen Teuvo              4-2.56       4-4.19       3-6.23       3-7.41       3-9.02      2-11.03      2-12.15      2-12.52     12.54  Lehtinen Teuvo
  3. Inkinen Paavo               2-2.54       2-4.09       2-6.16       2-7.35       2-8.49      3-11.04      3-12.29      4-13.05     13.06  Inkinen Paavo
  3. Kemppainen Taisto           6-3.04       5-4.23       5-6.33       4-7.50       4-9.06      4-11.12      3-12.29      3-13.04     13.06  Kemppainen Taisto
  5. Hahtola Aulis               7-3.08       8-4.33       4-6.31       5-7.56       5-9.23      5-11.43      5-13.10      5-13.49     13.50  Hahtola Aulis
  6. Virkkula Unto               5-3.02       6-4.26       6-6.48       6-8.27       6-9.56      7-12.30      6-14.02      6-14.47     14.49  Virkkula Unto
  7. Kajava Viljo               11-3.26      11-4.59       9-7.25       9-8.47      7-10.08      6-12.25      6-14.02      7-14.48     14.49  Kajava Viljo
  8. Halkosaari Severi          21-3.57      18-5.24      12-7.30      10-8.56      9-10.16      8-12.54      8-14.24      8-15.11     15.12  Halkosaari Severi
  9. Lakkinen Keijo              8-3.11       9-4.35      11-7.26      15-9.48     13-11.06     11-13.19     10-14.38      9-15.19     15.21  Lakkinen Keijo
 10. Köykkä Jussi               10-3.14      10-4.46       8-7.08       7-8.30     10-10.23     10-13.12      9-14.35     10-15.22     15.25  Köykkä Jussi
 11. Korhonen Mauno              8-3.11       7-4.31       7-7.07       8-8.44      8-10.14      9-13.03     11-14.46     11-15.34     15.37  Korhonen Mauno
 12. Mäkilä Ilmari              14-3.31      12-5.06       9-7.25      11-9.16     11-10.50     12-13.30     12-15.07     12-15.54     15.55  Mäkilä Ilmari
 13. Oja Jorma                  18-3.46      16-5.17      13-7.50      13-9.31     12-10.53     13-13.38     13-15.08     12-15.54     15.56  Oja Jorma
 14. Hyvönen Eero               17-3.38      17-5.23      15-7.56      14-9.34     14-11.13     15-14.12     14-15.41     14-16.29     16.32  Hyvönen Eero
 15. Nurminen Heikki            26-4.32      22-5.59      19-8.58     17-10.38     16-12.06     17-14.53     18-16.27     17-17.14     17.16  Nurminen Heikki
 16. Saari Tauno                19-3.51      19-5.28      17-8.20     16-10.11     15-11.49     18-14.55     17-16.25     18-17.26     17.28  Saari Tauno
 17. Koistinen Leo              24-4.10      21-5.58      18-8.56     18-10.43     17-12.24     19-15.29     19-17.03     19-17.46     17.47  Koistinen Leo
 18. Rönkkö Paavo               20-3.52      26-7.32     21-10.29     21-12.00     20-13.34     21-16.16     20-17.33     20-18.18     18.20  Rönkkö Paavo
 19. Kettunen Kimmo             13-3.30      23-6.05      20-9.29     19-11.00     19-12.53     20-16.05     21-17.39     21-18.21     18.22  Kettunen Kimmo
 20. Kankaanpää Jussi           16-3.37      15-5.11      16-8.01     25-13.36     22-15.05     22-17.36     22-19.04     22-19.45     19.47  Kankaanpää Jussi
 21. Hautala Olavi              23-4.09      24-6.47     22-10.48     22-12.34     21-14.59     24-18.08     24-19.31     24-20.19     20.21  Hautala Olavi
 22. Kattilakoski Eero          22-3.58      20-5.57     24-14.25     26-16.50     24-18.37     25-21.48     25-23.26     25-24.15     24.18  Kattilakoski Eero
 23. Lehtimäki Jorma            25-4.19      25-7.18     23-11.07     23-12.55     25-20.13     26-23.55     26-25.35     26-26.34     26.38  Lehtimäki Jorma
 HYL Joensuu Martti             11-3.26      14-5.09            -     24-13.34     23-15.13     23-17.47     23-19.12     23-19.55  Joensuu Martti
 HYL Kesti Tapani                2-2.54       2-4.09            -     20-11.09     18-12.29     16-14.45     16-16.00     16-16.44  Kesti Tapani
 HYL Määttä Seppo               15-3.35      13-5.07      14-7.51      12-9.28            -     14-14.10     15-15.51     15-16.39  Määttä Seppo

H65 Rastivälien ajat

Sija  Nimi                          0-1          1-2          2-3          3-4          4-5          5-6          6-7          7-8        8-M      Tulos

  1. Hanhela Mauno               1-2.43       5-1.22       1-1.58       1-1.12       1-1.13       2-2.06       6-1.21         4-39          9-2      12.36  Hanhela Mauno
  2. Lehtinen Teuvo              4-2.56       6-1.23       3-2.04       3-1.18       7-1.21       1-2.01       1-1.12         3-37          9-2      12.54  Lehtinen Teuvo
  3. Inkinen Paavo               2-2.54       1-1.15       5-2.07       4-1.19       2-1.14       5-2.15       9-1.25         2-36          1-1      13.06  Inkinen Paavo
  3. Kemppainen Taisto           6-3.04       3-1.19       6-2.10       2-1.17       3-1.16       2-2.06       3-1.17         1-35          9-2      13.06  Kemppainen Taisto
  5. Hahtola Aulis               7-3.08       9-1.25       1-1.58       7-1.25      10-1.27       8-2.20      11-1.27         4-39          1-1      13.50  Hahtola Aulis
  6. Virkkula Unto               5-3.02       7-1.24       8-2.22      14-1.39      12-1.29      10-2.34      17-1.32        12-45          9-2      14.49  Virkkula Unto
  7. Kajava Viljo               11-3.26      15-1.33      10-2.26       5-1.22       7-1.21       7-2.17      21-1.37        14-46          1-1      14.49  Kajava Viljo
  8. Halkosaari Severi          21-3.57      10-1.27       4-2.06       8-1.26       5-1.20      12-2.38      14-1.30        16-47          1-1      15.12  Halkosaari Severi
  9. Lakkinen Keijo              8-3.11       7-1.24      16-2.51      22-2.22       4-1.18       4-2.13       5-1.19         6-41          9-2      15.21  Lakkinen Keijo
 10. Köykkä Jussi               10-3.14      13-1.32       8-2.22       5-1.22      22-1.53      17-2.49       7-1.23        16-47         21-3      15.25  Köykkä Jussi
 11. Korhonen Mauno              8-3.11       4-1.20      13-2.36      11-1.37      14-1.30      17-2.49      26-1.43        20-48         21-3      15.37  Korhonen Mauno
 12. Mäkilä Ilmari              14-3.31      17-1.35       7-2.19      20-1.51      15-1.34      13-2.40      21-1.37        16-47          1-1      15.55  Mäkilä Ilmari
 13. Oja Jorma                  18-3.46      12-1.31      11-2.33      16-1.41       9-1.22      15-2.45      14-1.30        14-46          9-2      15.56  Oja Jorma
 14. Hyvönen Eero               17-3.38      20-1.45      11-2.33      13-1.38      18-1.39      19-2.59      13-1.29        20-48         21-3      16.32  Hyvönen Eero
 15. Nurminen Heikki            26-4.32      10-1.27      20-2.59      15-1.40      11-1.28      16-2.47      18-1.34        16-47          9-2      17.16  Nurminen Heikki
 16. Saari Tauno                19-3.51      18-1.37      17-2.52      20-1.51      17-1.38      21-3.06      14-1.30      26-1.01          9-2      17.28  Saari Tauno
 17. Koistinen Leo              24-4.10      21-1.48      19-2.58      18-1.47      20-1.41      20-3.05      18-1.34         9-43          1-1      17.47  Koistinen Leo
 18. Rönkkö Paavo               20-3.52      26-3.40      18-2.57       9-1.31      15-1.34      14-2.42       3-1.17        12-45          9-2      18.20  Rönkkö Paavo
 19. Kettunen Kimmo             13-3.30      23-2.35      21-3.24       9-1.31      22-1.53      24-3.12      18-1.34         8-42          1-1      18.22  Kettunen Kimmo
 20. Kankaanpää Jussi           16-3.37      16-1.34      15-2.50      24-5.35      12-1.29       9-2.31      12-1.28         6-41          9-2      19.47  Kankaanpää Jussi
 21. Hautala Olavi              23-4.09      24-2.38      23-4.01      17-1.46      24-2.25      22-3.09       7-1.23        20-48          9-2      20.21  Hautala Olavi
 22. Kattilakoski Eero          22-3.58      22-1.59      24-8.28      23-2.25      21-1.47      23-3.11      23-1.38        24-49         21-3      24.18  Kattilakoski Eero
 23. Lehtimäki Jorma            25-4.19      25-2.59      22-3.49      19-1.48      25-7.18      25-3.42      24-1.40        25-59         25-4      26.38  Lehtimäki Jorma
 HYL Joensuu Martti             11-3.26      19-1.43            -         8.25      18-1.39      10-2.34       9-1.25         9-43            -  Joensuu Martti
 HYL Kesti Tapani                2-2.54       1-1.15            -         7.00       5-1.20       6-2.16       2-1.15        11-44          1-1  Kesti Tapani
 HYL Määttä Seppo               15-3.35      13-1.32      14-2.44      11-1.37            -         4.42      25-1.41        20-48          9-2  Määttä Seppo

H70 Tilanne rasteilla

Sija  Nimi                          1.           2.           3.           4.           5.           6.           7.           8.      Tulos

  1. Nyberg Pertti               4-1.08       3-2.33       2-5.05       2-6.54      1-10.39      1-11.51      1-13.15      1-13.57     13.58  Nyberg Pertti
  2. Karjalainen Seppo           3-1.04       2-2.26       1-4.53       1-6.44      2-10.47      2-11.58      2-13.25      2-14.08     14.10  Karjalainen Seppo
  3. Torvikoski Jouko            8-1.17       5-2.49       4-5.30       4-7.20      3-11.18      3-12.34      3-14.06      3-14.50     14.51  Torvikoski Jouko
  4. Haaja Reijo                 1-1.01       1-2.18       5-5.39       5-7.40      5-11.44      4-12.51      4-14.20      4-15.03     15.05  Haaja Reijo
  5. Linna Esko                  2-1.03       4-2.40       2-5.05       3-7.07      4-11.20      5-14.23      5-15.49      5-16.31     16.31  Linna Esko
  6. Paavilainen Arvo            7-1.16       7-2.59       6-5.56       6-8.23      7-13.04      7-14.29      7-16.18      6-17.04     17.05  Paavilainen Arvo
  7. Kaasalainen Oiva           10-1.21       8-3.04       7-6.16       7-8.25      6-13.01      6-14.26      6-16.08      7-17.06     17.09  Kaasalainen Oiva
  8. Ekström Marcus             10-1.21       9-3.10       8-7.31       8-9.50      8-13.59      8-15.29      8-17.00      8-17.51     17.54  Ekström Marcus
  9. Harvala Asko                5-1.12      11-5.07      10-8.00       9-9.58      9-15.02      9-16.21      9-18.21      9-19.10     19.11  Harvala Asko
 10. Teppo Jaakko               12-1.44      10-3.55       9-7.53     10-10.34     10-15.54     10-17.24     10-19.04     10-19.51     19.53  Teppo Jaakko
 11. Sirola Risto               13-7.04      12-8.55     11-12.28     11-14.37     11-19.26     11-20.51     11-22.31     11-23.19     23.20  Sirola Risto
 12. Karppinen Eino              6-1.14     13-18.20     12-22.27     12-24.46     12-28.54     12-30.13     12-31.35     12-32.29     32.31  Karppinen Eino
 13. Tunturi Markku              8-1.17       6-2.52     13-27.58     13-33.37     13-37.20     13-38.34     13-39.56     13-40.40     40.43  Tunturi Markku

H70 Rastivälien ajat

Sija  Nimi                          0-1          1-2          2-3          3-4          4-5          5-6          6-7          7-8        8-M      Tulos

  1. Nyberg Pertti               4-1.08       3-1.25       3-2.32       1-1.49       2-3.45       3-1.12       3-1.24         1-42          1-1      13.58  Nyberg Pertti
  2. Karjalainen Seppo           3-1.04       2-1.22       2-2.27       3-1.51       4-4.03       2-1.11       5-1.27         3-43          6-2      14.10  Karjalainen Seppo
  3. Torvikoski Jouko            8-1.17       4-1.32       4-2.41       2-1.50       3-3.58       5-1.16       8-1.32         5-44          1-1      14.51  Torvikoski Jouko
  4. Haaja Reijo                 1-1.01       1-1.17       8-3.21       5-2.01       5-4.04       1-1.07       6-1.29         3-43          6-2      15.05  Haaja Reijo
  5. Linna Esko                  2-1.03       6-1.37       1-2.25       6-2.02       8-4.13      13-3.03       4-1.26         1-42            -      16.31  Linna Esko
  6. Paavilainen Arvo            7-1.16       7-1.43       6-2.57      11-2.27      10-4.41       8-1.25      12-1.49         7-46          1-1      17.05  Paavilainen Arvo
  7. Kaasalainen Oiva           10-1.21       7-1.43       7-3.12       7-2.09       9-4.36       8-1.25      11-1.42        13-58         10-3      17.09  Kaasalainen Oiva
  8. Ekström Marcus             10-1.21       9-1.49      12-4.21       9-2.19       7-4.09      11-1.30       7-1.31        11-51         10-3      17.54  Ekström Marcus
  9. Harvala Asko                5-1.12      12-3.55       5-2.53       4-1.58      12-5.04       6-1.19      13-2.00        10-49          1-1      19.11  Harvala Asko
 10. Teppo Jaakko               12-1.44      11-2.11      10-3.58      12-2.41      13-5.20      11-1.30       9-1.40         8-47          6-2      19.53  Teppo Jaakko
 11. Sirola Risto               13-7.04      10-1.51       9-3.33       7-2.09      11-4.49       8-1.25       9-1.40         9-48          1-1      23.20  Sirola Risto
 12. Karppinen Eino              6-1.14     13-17.06      11-4.07       9-2.19       6-4.08       6-1.19       1-1.22        12-54          6-2      32.31  Karppinen Eino
 13. Tunturi Markku              8-1.17       5-1.35     13-25.06      13-5.39       1-3.43       4-1.14       1-1.22         5-44         10-3      40.43  Tunturi Markku

H75 Tilanne rasteilla

Sija  Nimi                          1.           2.           3.           4.           5.           6.           7.      Tulos

  1. Alalahti Jaakko             1-2.29       1-4.07       1-7.01       1-8.11      1-11.10      1-12.56      1-13.37     13.38  Alalahti Jaakko
  2. Ryyppö Toivo                4-3.49       3-5.32       2-9.01      2-10.23      2-13.57      2-16.02      2-16.57     16.59  Ryyppö Toivo
  3. Suutari Veikko              2-2.34       4-7.08      4-11.28      4-12.38      3-15.16      3-16.52      3-17.36     17.39  Suutari Veikko
  4. Oja Reijo                   3-3.07       2-5.03      3-10.55      3-12.07      4-15.46      4-17.30      4-18.18     18.20  Oja Reijo
  5. Pasonen Armo                6-8.29      6-10.47      5-15.01      6-19.12      5-22.47      5-24.33      5-25.28     25.30  Pasonen Armo
  6. Laine Tapani                5-7.21      5-10.26      6-15.55      5-17.57      6-29.27      6-31.11      6-32.14     32.17  Laine Tapani

H75 Rastivälien ajat

Sija  Nimi                          0-1          1-2          2-3          3-4          4-5          5-6          6-7        7-M      Tulos

  1. Alalahti Jaakko             1-2.29       1-1.38       1-2.54       1-1.10       2-2.59       4-1.46         1-41          1-1      13.38  Alalahti Jaakko
  2. Ryyppö Toivo                4-3.49       2-1.43       2-3.29       4-1.22       3-3.34       6-2.05         4-55          2-2      16.59  Ryyppö Toivo
  3. Suutari Veikko              2-2.34       6-4.34       4-4.20       1-1.10       1-2.38       1-1.36         2-44          5-3      17.39  Suutari Veikko
  4. Oja Reijo                   3-3.07       3-1.56       6-5.52       3-1.12       5-3.39       2-1.44         3-48          2-2      18.20  Oja Reijo
  5. Pasonen Armo                6-8.29       4-2.18       3-4.14       6-4.11       4-3.35       4-1.46         4-55          2-2      25.30  Pasonen Armo
  6. Laine Tapani                5-7.21       5-3.05       5-5.29       5-2.02      6-11.30       2-1.44       6-1.03          5-3      32.17  Laine Tapani

H80 Tilanne rasteilla

Sija  Nimi                          1.           2.           3.           4.           5.           6.      Tulos

  1. Jäppinen Kyösti             1-1.13       1-5.26       1-9.28      1-14.13      1-16.46      1-17.54     17.58  Jäppinen Kyösti

H80 Rastivälien ajat

Sija  Nimi                          0-1          1-2          2-3          3-4          4-5          5-6        6-M      Tulos

  1. Jäppinen Kyösti             1-1.13       1-4.13       1-4.02       1-4.45       1-2.33       1-1.08          1-4      17.58  Jäppinen Kyösti

H20 Tilanne rasteilla

Sija  Nimi                          1.           2.           3.           4.           5.           6.           7.           8.           9.      Tulos

  1. Ahola Joonas                1-1.42       2-3.44       1-5.26       1-6.41       1-7.54      2-10.14      2-11.01      2-11.53      2-12.23     12.24  Ahola Joonas
  2. Väyrynen Seppo              5-2.01       3-4.03       3-6.05       2-7.29       3-9.08      3-11.31      3-12.29      3-13.26      3-13.55     13.56  Väyrynen Seppo
  3. Linna Matti                 4-2.00       4-4.17       4-6.24       3-7.46       2-9.07      4-11.55      4-12.47      4-13.47      4-14.13     14.13  Linna Matti
  4. Pantsar Jere               10-2.11      10-4.39       6-6.49       4-8.17       4-9.37      5-12.20      5-13.12      5-14.15      5-14.45     14.46  Pantsar Jere
  5. Mair Philipp                7-2.06       6-4.24       5-6.39       4-8.17       5-9.41      6-12.54      6-13.50      6-14.57      6-15.28     15.30  Mair Philipp
  6. Seppänen Kari-Pekka        11-2.13      13-4.44       7-6.57       6-8.28       6-9.52      7-12.58      7-13.52      7-14.58      7-15.31     15.32  Seppänen Kari-Pekka
  7. Canella Samuele             8-2.08      14-4.46      11-7.08       9-8.47      9-10.14      8-13.17      8-14.11      8-15.15      8-15.47     15.48  Canella Samuele
  8. Saal Andres                 3-1.56       7-4.25      13-7.10       8-8.40      7-10.10      9-13.22      9-14.18      9-15.25      9-15.55     15.57  Saal Andres
  9. Salomaa Antti-Ville        13-2.15      11-4.42      11-7.08      11-8.51     10-10.22     11-13.41     11-14.40     11-15.55     10-16.24     16.25  Salomaa Antti-Ville
 10. Hiitola Olli                6-2.03       5-4.19      10-7.07       9-8.47      8-10.12     10-13.36     10-14.36     10-15.49     10-16.24     16.25  Hiitola Olli
 11. Karppinen Aleksi            2-1.46       1-3.41       1-5.26     13-10.10     13-11.41     12-14.17     12-15.19     12-16.16     12-16.46     16.47  Karppinen Aleksi
 12. Lipsanen Jeremias          16-3.00      16-5.18      14-8.20     14-10.22     13-11.41     13-14.25     12-15.19     13-16.28     13-17.00     17.01  Lipsanen Jeremias
 13. Holmberg Eetu               9-2.09      11-4.42       7-6.57       7-8.35     11-11.12     14-14.44     14-15.38     14-16.52     14-17.24     17.25  Holmberg Eetu
 14. Sundelin Ville             13-2.15       9-4.37       9-7.01      12-9.48     12-11.27     15-15.26     15-16.25     15-17.31     15-18.08     18.09  Sundelin Ville
 15. Mattola Peetu              11-2.13       8-4.26      15-8.53     15-11.47     15-13.23     16-17.44     16-18.43     16-19.57     16-20.30     20.31  Mattola Peetu
 HYL Comai Davide               15-2.17      15-4.52     16-10.02            -     16-19.26     17-22.53     17-23.56     17-25.01     17-25.36  Comai Davide
 HYL Similä Henri                     -            -            -            -            -       1-9.53      1-10.39      1-11.33      1-12.01  Similä Henri

H20 Rastivälien ajat

Sija  Nimi                          0-1          1-2          2-3          3-4          4-5          5-6          6-7          7-8          8-9        9-M      Tulos

  1. Ahola Joonas                1-1.42       2-2.02       1-1.42       1-1.15       1-1.13       1-2.20         2-47         1-52         5-30          1-1      12.24  Ahola Joonas
  2. Väyrynen Seppo              5-2.01       2-2.02       3-2.02       3-1.24      13-1.39       2-2.23        11-58         3-57         3-29          1-1      13.56  Väyrynen Seppo
  3. Linna Matti                 4-2.00       6-2.17       4-2.07       2-1.22       4-1.21       6-2.48         3-52       5-1.00         1-26            -      14.13  Linna Matti
  4. Pantsar Jere               10-2.11      11-2.28       5-2.10       4-1.28       3-1.20       4-2.43         3-52       6-1.03         5-30          1-1      14.46  Pantsar Jere
  5. Mair Philipp                7-2.06       7-2.18       7-2.15       7-1.38       5-1.24      10-3.13         9-56      11-1.07         9-31         14-2      15.30  Mair Philipp
  6. Seppänen Kari-Pekka        11-2.13      13-2.31       6-2.13       6-1.31       5-1.24       8-3.06         5-54       9-1.06        13-33          1-1      15.32  Seppänen Kari-Pekka
  7. Canella Samuele             8-2.08      16-2.38       9-2.22       9-1.39       8-1.27       7-3.03         5-54       7-1.04        10-32          1-1      15.48  Canella Samuele
  8. Saal Andres                 3-1.56      12-2.29      12-2.45       5-1.30       9-1.30       9-3.12         9-56      11-1.07         5-30         14-2      15.57  Saal Andres
  9. Salomaa Antti-Ville        13-2.15      10-2.27      11-2.26      11-1.43      10-1.31      11-3.19        12-59      17-1.15         3-29          1-1      16.25  Salomaa Antti-Ville
 10. Hiitola Olli                6-2.03       5-2.16      13-2.48      10-1.40       7-1.25      12-3.24      15-1.00      14-1.13        15-35          1-1      16.25  Hiitola Olli
 11. Karppinen Aleksi            2-1.46       1-1.55       2-1.45      15-4.44      10-1.31       3-2.36      16-1.02         3-57         5-30          1-1      16.47  Karppinen Aleksi
 12. Lipsanen Jeremias          16-3.00       7-2.18      14-3.02      12-2.02       2-1.19       5-2.44         5-54      13-1.09        10-32          1-1      17.01  Lipsanen Jeremias
 13. Holmberg Eetu               9-2.09      14-2.33       7-2.15       7-1.38      15-2.37      14-3.32         5-54      15-1.14        10-32          1-1      17.25  Holmberg Eetu
 14. Sundelin Ville             13-2.15       9-2.22      10-2.24      13-2.47      13-1.39      15-3.59        12-59       9-1.06        17-37          1-1      18.09  Sundelin Ville
 15. Mattola Peetu              11-2.13       4-2.13      15-4.27      14-2.54      12-1.36      16-4.21        12-59      15-1.14        13-33          1-1      20.31  Mattola Peetu
 HYL Comai Davide               15-2.17      15-2.35      16-5.10            -         9.24      13-3.27      17-1.03       8-1.05        15-35         14-2  Comai Davide
 HYL Similä Henri                     -            -            -            -            -         9.53         1-46         2-54         2-28          1-1  Similä Henri

H18 Tilanne rasteilla

Sija  Nimi                          1.           2.           3.           4.           5.           6.           7.           8.           9.      Tulos

  1. Schroderus Samuli           1-1.55       4-3.07       1-5.30       1-6.25       1-8.22       1-9.47      1-10.32      1-11.31      1-11.58     12.00  Schroderus Samuli
  2. Bergman Markku              4-1.59       3-3.03       2-5.34       2-6.34       2-8.43      2-10.20      2-11.05      2-12.02      2-12.30     12.31  Bergman Markku
  3. Pietikäinen Sauli           6-2.08      10-3.22       9-5.50       7-6.50       3-8.59      3-10.27      3-11.14      3-12.10      3-12.37     12.37  Pietikäinen Sauli
  4. Toivonen Eevert            14-2.15       9-3.19       4-5.40       5-6.43       7-9.03      4-10.36      4-11.24      4-12.22      4-12.51     12.51  Toivonen Eevert
  5. Schroderus Santeri          3-1.57       1-3.01      14-6.16      13-7.15      12-9.20     10-10.51      9-11.36      7-12.31      6-12.58     12.58  Schroderus Santeri
  6. Oikarinen Tuomas           12-2.13      13-3.25       8-5.49       7-6.50       5-9.02      5-10.39      5-11.27      5-12.29      5-12.57     12.58  Oikarinen Tuomas
  7. Tervala Miska               6-2.08       7-3.18      11-5.56      11-6.58       9-9.08      8-10.45      7-11.34      9-12.35      7-13.00     13.00  Tervala Miska
  8. Lönnström Emil              5-2.05      11-3.23      10-5.55       9-6.51       8-9.05      7-10.44      6-11.31      6-12.30      8-13.01     13.02  Lönnström Emil
  9. Hyppölä Sampo               9-2.10       7-3.18       5-5.41       4-6.41      10-9.17      9-10.49      9-11.36     10-12.38      9-13.06     13.06  Hyppölä Sampo
 10. Aikio Severi                6-2.08       5-3.15       6-5.44       6-6.45       4-9.00      6-10.43      8-11.35      8-12.34      9-13.06     13.07  Aikio Severi
 11. Lindroth Joona              2-1.56       2-3.02       3-5.38       3-6.37       5-9.02     11-10.54     11-11.48     11-12.56     11-13.27     13.28  Lindroth Joona
 12. Vootele Jaagomägi          10-2.11      12-3.24      13-6.07      13-7.15      14-9.37     13-11.19     12-12.09     12-13.07     12-13.37     13.38  Vootele Jaagomägi
 13. Salopelto Atso             11-2.12       6-3.17       7-5.47       9-6.51      10-9.17     12-11.17     13-12.13     13-13.24     13-13.56     13.57  Salopelto Atso
 14. Tynys Joona                14-2.15      16-3.30      12-6.04      12-7.05      13-9.36     14-11.26     14-12.17     14-13.26     14-13.58     13.58  Tynys Joona
 15. Sobolin Denis              12-2.13      14-3.28      15-6.25      15-7.35     15-10.10     15-11.59     15-12.53     15-14.03     15-14.37     14.38  Sobolin Denis
 16. Corradini Francesco        14-2.15      14-3.28      16-6.27      16-7.45     16-10.43     16-12.37     16-13.33     16-14.39     16-15.12     15.14  Corradini Francesco
 17. Lindahl Jesper             18-2.28      18-3.54      17-6.53      18-8.09     17-10.46     17-12.40     17-13.38     17-14.54     17-15.26     15.27  Lindahl Jesper
 18. Balev Yury                 17-2.22      17-3.38      18-6.55      17-8.07     18-11.31     18-13.20     18-14.25     18-15.37     18-16.14     16.15  Balev Yury
 19. Taulavuori Arttu           19-2.29      19-3.58      19-7.28      19-8.46     19-11.36     19-13.38     19-14.37     19-15.47     19-16.22     16.23  Taulavuori Arttu
 20. Arola Matias               21-2.46      20-4.19      20-7.40      20-8.55     20-12.09     20-14.09     20-15.14     20-16.32     20-17.08     17.10  Arola Matias
 21. Kulgaviy Alexander         20-2.45      21-4.20      21-7.45      22-9.25     21-12.29     21-14.41     21-15.47     21-17.04     21-17.40     17.41  Kulgaviy Alexander
 22. Lammi Aleksi               22-3.10      22-4.38      22-7.59      21-9.24     22-12.39     22-14.52     22-16.01     22-17.17     22-17.57     17.58  Lammi Aleksi

H18 Rastivälien ajat

Sija  Nimi                          0-1          1-2          2-3          3-4          4-5          5-6          6-7          7-8          8-9        9-M      Tulos

  1. Schroderus Samuli           1-1.55       9-1.12       2-2.23         1-55       1-1.57       1-1.25         1-45         6-59         2-27         14-2      12.00  Schroderus Samuli
  2. Bergman Markku              4-1.59       1-1.04       8-2.31       5-1.00       3-2.09       6-1.37         1-45         3-57         5-28          1-1      12.31  Bergman Markku
  3. Pietikäinen Sauli           6-2.08      13-1.14       5-2.28       5-1.00       3-2.09       2-1.28         4-47         2-56         2-27            -      12.37  Pietikäinen Sauli
  4. Toivonen Eevert            14-2.15       1-1.04       1-2.21      12-1.03       9-2.20       5-1.33         7-48         4-58         8-29            -      12.51  Toivonen Eevert
  5. Schroderus Santeri          3-1.57       1-1.04      17-3.15         3-59       2-2.05       3-1.31         1-45         1-55         2-27            -      12.58  Schroderus Santeri
  6. Oikarinen Tuomas           12-2.13       9-1.12       4-2.24       8-1.01       6-2.12       6-1.37         7-48      10-1.02         5-28          1-1      12.58  Oikarinen Tuomas
  7. Tervala Miska               6-2.08       8-1.10      12-2.38      11-1.02       5-2.10       6-1.37         9-49       9-1.01         1-25            -      13.00  Tervala Miska
  8. Lönnström Emil              5-2.05      17-1.18       9-2.32         2-56       7-2.14       9-1.39         4-47         6-59        10-31          1-1      13.02  Lönnström Emil
  9. Hyppölä Sampo               9-2.10       7-1.08       2-2.23       5-1.00      15-2.36       4-1.32         4-47      10-1.02         5-28            -      13.06  Hyppölä Sampo
 10. Aikio Severi                6-2.08       6-1.07       6-2.29       8-1.01       8-2.15      11-1.43        12-52         6-59        12-32          1-1      13.07  Aikio Severi
 11. Lindroth Joona              2-1.56       5-1.06      11-2.36         3-59      11-2.25      15-1.52        13-54      13-1.08        10-31          1-1      13.28  Lindroth Joona
 12. Vootele Jaagomägi          10-2.11      11-1.13      13-2.43      14-1.08      10-2.22      10-1.42        10-50         4-58         9-30          1-1      13.38  Vootele Jaagomägi
 13. Salopelto Atso             11-2.12       4-1.05       7-2.30      13-1.04      12-2.26      18-2.00        15-56      17-1.11        12-32          1-1      13.57  Salopelto Atso
 14. Tynys Joona                14-2.15      14-1.15      10-2.34       8-1.01      13-2.31      14-1.50        11-51      14-1.09        12-32            -      13.58  Tynys Joona
 15. Sobolin Denis              12-2.13      14-1.15      14-2.57      15-1.10      14-2.35      12-1.49        13-54      15-1.10        17-34          1-1      14.38  Sobolin Denis
 16. Corradini Francesco        14-2.15      11-1.13      15-2.59      19-1.18      18-2.58      16-1.54        15-56      12-1.06        16-33         14-2      15.14  Corradini Francesco
 17. Lindahl Jesper             18-2.28      18-1.26      15-2.59      18-1.16      16-2.37      16-1.54        17-58      19-1.16        12-32          1-1      15.27  Lindahl Jesper
 18. Balev Yury                 17-2.22      16-1.16      18-3.17      16-1.12      22-3.24      12-1.49      19-1.05      18-1.12        21-37          1-1      16.15  Balev Yury
 19. Taulavuori Arttu           19-2.29      20-1.29      22-3.30      19-1.18      17-2.50      20-2.02        18-59      15-1.10        18-35          1-1      16.23  Taulavuori Arttu
 20. Arola Matias               21-2.46      21-1.33      19-3.21      17-1.15      20-3.14      18-2.00      19-1.05      22-1.18        19-36         14-2      17.10  Arola Matias
 21. Kulgaviy Alexander         20-2.45      22-1.35      21-3.25      22-1.40      19-3.04      21-2.12      21-1.06      21-1.17        19-36          1-1      17.41  Kulgaviy Alexander
 22. Lammi Aleksi               22-3.10      19-1.28      19-3.21      21-1.25      21-3.15      22-2.13      22-1.09      19-1.16        22-40          1-1      17.58  Lammi Aleksi

H16 Tilanne rasteilla

Sija  Nimi                          1.           2.           3.           4.           5.           6.           7.           8.      Tulos

  1. Toivanen Elmeri             2-1.46       2-2.52       1-4.17       1-6.13       1-8.14       1-9.03      1-10.00      1-10.29     10.28  Toivanen Elmeri
  2. Hyppölä Pyry                3-1.51       3-2.54       2-4.21       2-6.21       2-8.34       2-9.25      2-10.27      2-10.57     10.59  Hyppölä Pyry
  3. Härkönen Tommi              1-1.42       1-2.47      11-5.01       5-7.02       3-9.00       3-9.49      3-10.44      3-11.13     11.13  Härkönen Tommi
  4. Viippola Aapo               4-1.55       4-3.01       3-4.28       3-6.37       4-9.05      4-10.01      4-11.09      4-11.45     11.46  Viippola Aapo
  5. Stevander Pyry              4-1.55       5-3.03       5-4.40       9-7.07       5-9.23      5-10.13      5-11.21      5-11.48     11.49  Stevander Pyry
  6. Kiljunen Eemeli             4-1.55       7-3.09       4-4.36       4-6.52       6-9.26      6-10.20      6-11.28      6-12.01     12.03  Kiljunen Eemeli
  7. Ibragimov Akhmed           12-2.15      10-3.21       8-4.50       8-7.03       7-9.37      7-10.35      7-11.47      7-12.20     12.21  Ibragimov Akhmed
  8. Nurminen Jani               4-1.55       6-3.08       7-4.45       5-7.02       8-9.49      8-10.45      8-12.03      8-12.36     12.38  Nurminen Jani
  9. Deininger Lukas             8-2.00       7-3.09       6-4.41       5-7.02       9-9.56      9-10.54      9-12.16      9-12.48     12.49  Deininger Lukas
 10. Rosinskiy Maxim             9-2.06      11-3.22       9-4.57      11-7.23     11-10.07     10-11.08     10-12.19     10-12.55     12.56  Rosinskiy Maxim
 11. Muzaffarov Gleb            16-2.28      13-3.38      13-5.21      12-7.37     12-10.11     12-11.11     12-12.27     11-12.56     12.57  Muzaffarov Gleb
 12. Rodin Valeriy              10-2.07       9-3.20      10-4.58      10-7.16     10-10.04     10-11.08     11-12.26     12-13.01     13.02  Rodin Valeriy
 13. Pais Märten                11-2.11      12-3.25      12-5.07      13-7.45     13-10.47     13-11.56     13-13.17     13-13.56     13.57  Pais Märten
 14. Ekström Rasmus             17-2.33      16-3.51      14-5.31      14-8.31     15-11.35     14-12.41     14-13.52     14-14.34     14.36  Ekström Rasmus
 15. Ruuhiala Roope             13-2.23      17-3.53      15-6.03      15-8.46     14-11.33     15-12.47     15-14.06     15-14.44     14.46  Ruuhiala Roope
 16. Vetchinov Georgy           15-2.27      15-3.49      16-6.20      16-9.21     16-12.14     16-13.29     16-14.42     16-15.24     15.25  Vetchinov Georgy
 17. Määttä Juho                14-2.26      14-3.46      17-7.13     17-10.31     17-13.47     17-14.57     17-16.25     17-17.04     17.06  Määttä Juho

H16 Rastivälien ajat

Sija  Nimi                          0-1          1-2          2-3          3-4          4-5          5-6          6-7          7-8        8-M      Tulos

  1. Toivanen Elmeri             2-1.46       3-1.06       1-1.25       1-1.56       2-2.01         1-49         2-57         2-29          1--      10.28  Toivanen Elmeri
  2. Hyppölä Pyry                3-1.51       1-1.03       2-1.27       2-2.00       3-2.13         4-51       3-1.02         5-30         11-2      10.59  Hyppölä Pyry
  3. Härkönen Tommi              1-1.42       2-1.05      15-2.14       3-2.01       1-1.58         1-49         1-55         2-29            -      11.13  Härkönen Tommi
  4. Viippola Aapo               4-1.55       3-1.06       2-1.27       4-2.09       5-2.28         6-56       4-1.08        11-36          2-1      11.46  Viippola Aapo
  5. Stevander Pyry              4-1.55       6-1.08       8-1.37      12-2.27       4-2.16         3-50       4-1.08         1-27          2-1      11.49  Stevander Pyry
  6. Kiljunen Eemeli             4-1.55      11-1.14       2-1.27       6-2.16       6-2.34         5-54       4-1.08         7-33         11-2      12.03  Kiljunen Eemeli
  7. Ibragimov Akhmed           12-2.15       3-1.06       5-1.29       5-2.13       6-2.34         8-58       9-1.12         7-33          2-1      12.21  Ibragimov Akhmed
  8. Nurminen Jani               4-1.55       9-1.13       8-1.37       8-2.17      10-2.47         6-56      12-1.18         7-33         11-2      12.38  Nurminen Jani
  9. Deininger Lukas             8-2.00       7-1.09       6-1.32      10-2.21      14-2.54         8-58      16-1.22         6-32          2-1      12.49  Deininger Lukas
 10. Rosinskiy Maxim             9-2.06      13-1.16       7-1.35      11-2.26       9-2.44      11-1.01       7-1.11        11-36          2-1      12.56  Rosinskiy Maxim
 11. Muzaffarov Gleb            16-2.28       8-1.10      13-1.43       6-2.16       6-2.34      10-1.00      11-1.16         2-29          2-1      12.57  Muzaffarov Gleb
 12. Rodin Valeriy              10-2.07       9-1.13      10-1.38       9-2.18      12-2.48      12-1.04      12-1.18        10-35          2-1      13.02  Rodin Valeriy
 13. Pais Märten                11-2.11      11-1.14      12-1.42      13-2.38      15-3.02      14-1.09      15-1.21        14-39          2-1      13.57  Pais Märten
 14. Ekström Rasmus             17-2.33      14-1.18      11-1.40      15-3.00      16-3.04      13-1.06       7-1.11        16-42         11-2      14.36  Ekström Rasmus
 15. Ruuhiala Roope             13-2.23      17-1.30      14-2.10      14-2.43      10-2.47      16-1.14      14-1.19        13-38         11-2      14.46  Ruuhiala Roope
 16. Vetchinov Georgy           15-2.27      16-1.22      16-2.31      16-3.01      13-2.53      17-1.15      10-1.13        16-42          2-1      15.25  Vetchinov Georgy
 17. Määttä Juho                14-2.26      15-1.20      17-3.27      17-3.18      17-3.16      15-1.10      17-1.28        14-39         11-2      17.06  Määttä Juho

H14 Tilanne rasteilla

Sija  Nimi                          1.           2.           3.           4.           5.           6.           7.           8.      Tulos

  1. Buzovkin Danil              5-1.03       3-2.13       2-3.30       2-6.09       1-8.05       2-9.01      2-10.10      1-10.37     10.39  Buzovkin Danil
  2. Nurminen Eerik                1-54       2-2.08       5-3.46       3-6.15       1-8.05       1-9.00      1-10.05      2-10.39     10.40  Nurminen Eerik
  3. Heikkilä Niklas               2-55       1-2.06       3-3.34       1-6.07       3-9.20      3-10.10      3-11.10      3-11.41     11.42  Heikkilä Niklas
  4. Nykänen Tomi                4-1.01       5-2.24       4-3.43       4-6.56       5-9.24      4-10.27      4-11.55      4-12.38     12.39  Nykänen Tomi
  5. Toivonen Vilhelm            3-1.00       4-2.14       1-3.27       5-7.11       4-9.22      5-10.31      5-11.56      5-12.43     12.46  Toivonen Vilhelm
  6. Minkin Mikhail             14-1.23      11-2.44       7-4.06       7-7.43      8-10.13      8-11.17      7-12.38      6-13.11     13.11  Minkin Mikhail
  7. Karakulin Nikita            9-1.10       8-2.35       8-4.07       6-7.34      6-10.00      6-11.11      6-12.34      7-13.14     13.16  Karakulin Nikita
  8. Petrelius Eetu              9-1.10       6-2.26       8-4.07       8-7.54      7-10.11      7-11.15      8-12.43      8-13.17     13.19  Petrelius Eetu
  9. Miikki Veeti               11-1.14      10-2.43      11-4.19      11-8.14     10-10.49     10-12.06      9-13.26      9-14.06     14.08  Miikki Veeti
 10. Khokhlov Danila             7-1.07       9-2.40      10-4.14      10-8.04      9-10.40      9-12.01     11-13.36     11-14.18     14.19  Khokhlov Danila
 11. Merkulov Trofim             6-1.04      16-3.39      14-5.07      13-8.46     12-11.13     11-12.27     12-13.55     12-14.37     14.39  Merkulov Trofim
 12. Ekström Niklas             17-2.23      15-3.38      13-5.00      12-8.43     13-11.20     12-12.31     13-14.06     13-14.50     14.53  Ekström Niklas
 13. Shofinov Andrey            15-1.26      12-3.09      12-4.55      13-8.46     14-11.33     13-12.48     14-14.19     14-14.52     14.54  Shofinov Andrey
 14. Shvedov Dmitry             13-1.21      14-3.33      16-5.40      16-9.36     16-12.13     14-13.23     15-14.51     15-15.36     15.37  Shvedov Dmitry
 15. Borovkov Artem             12-1.15      13-3.11      15-5.15      15-9.26     15-12.03     15-13.30     16-15.05     16-15.55     15.58  Borovkov Artem
 16. Sobolin Daniil             15-1.26      16-3.39      17-5.52     17-10.52     17-14.14     16-15.41     17-17.08     17-17.45     17.46  Sobolin Daniil
 HYL Nechaev Ilya                     -            -     18-29.07            -            -     17-32.43     18-34.03     18-34.55  Nechaev Ilya
 HYL Oksa Antti-Jussi            8-1.09       6-2.26       6-4.05       9-7.59     11-10.50            -     10-13.27     10-14.10  Oksa Antti-Jussi

H14 Rastivälien ajat

Sija  Nimi                          0-1          1-2          2-3          3-4          4-5          5-6          6-7          7-8        8-M      Tulos

  1. Buzovkin Danil              5-1.03       1-1.10       2-1.17       3-2.39       2-1.56         3-56       3-1.09         1-27          7-2      10.39  Buzovkin Danil
  2. Nurminen Eerik                1-54       3-1.14      11-1.38       1-2.29       1-1.50         2-55       2-1.05         5-34          1-1      10.40  Nurminen Eerik
  3. Heikkilä Niklas               2-55       2-1.11       6-1.28       2-2.33      16-3.13         1-50       1-1.00         2-31          1-1      11.42  Heikkilä Niklas
  4. Nykänen Tomi                4-1.01       9-1.23       3-1.19       4-3.13       7-2.28       4-1.03      10-1.28        12-43          1-1      12.39  Nykänen Tomi
  5. Toivonen Vilhelm            3-1.00       3-1.14       1-1.13       9-3.44       3-2.11       7-1.09       8-1.25        16-47         15-3      12.46  Toivonen Vilhelm
  6. Minkin Mikhail             14-1.23       8-1.21       4-1.22       6-3.37       8-2.30       5-1.04       6-1.21         3-33            -      13.11  Minkin Mikhail
  7. Karakulin Nikita            9-1.10      10-1.25       8-1.32       5-3.27       5-2.26       9-1.11       7-1.23         8-40          7-2      13.16  Karakulin Nikita
  8. Petrelius Eetu              9-1.10       6-1.16      13-1.41      10-3.47       4-2.17       5-1.04      10-1.28         5-34          7-2      13.19  Petrelius Eetu
  9. Miikki Veeti               11-1.14      11-1.29      10-1.36      14-3.55       9-2.35      13-1.17       4-1.20         8-40          7-2      14.08  Miikki Veeti
 10. Khokhlov Danila             7-1.07      12-1.33       9-1.34      11-3.50      10-2.36      14-1.21      15-1.35        10-42          1-1      14.19  Khokhlov Danila
 11. Merkulov Trofim             6-1.04      17-2.35       6-1.28       7-3.39       6-2.27      11-1.14      10-1.28        10-42          7-2      14.39  Merkulov Trofim
 12. Ekström Niklas             17-2.23       5-1.15       4-1.22       8-3.43      11-2.37       9-1.11      15-1.35        14-44         15-3      14.53  Ekström Niklas
 13. Shofinov Andrey            15-1.26      13-1.43      14-1.46      12-3.51      14-2.47      12-1.15      14-1.31         3-33          7-2      14.54  Shofinov Andrey
 14. Shvedov Dmitry             13-1.21      15-2.12      16-2.07      15-3.56      11-2.37       8-1.10      10-1.28        15-45          1-1      15.37  Shvedov Dmitry
 15. Borovkov Artem             12-1.15      14-1.56      15-2.04      16-4.11      11-2.37      15-1.27      15-1.35        17-50         15-3      15.58  Borovkov Artem
 16. Sobolin Daniil             15-1.26      16-2.13      17-2.13      17-5.00      17-3.22      15-1.27       9-1.27         7-37          1-1      17.46  Sobolin Daniil
 HYL Nechaev Ilya                     -            -        29.07            -            -         3.36       4-1.20        18-52          7-2  Nechaev Ilya
 HYL Oksa Antti-Jussi            8-1.09       7-1.17      12-1.39      13-3.54      15-2.51            -         2.37        12-43          7-2  Oksa Antti-Jussi

H12 Tilanne rasteilla

Sija  Nimi                          1.           2.           3.           4.           5.           6.      Tulos

  1. Oikkonen Severi               2-44       1-2.12       1-3.27       1-4.37       1-5.52       1-6.29      6.31  Oikkonen Severi
  2. Chernykh Mikhail              1-43       4-3.03       2-4.21       2-5.33       2-6.50       2-7.28      7.29  Chernykh Mikhail
  3. Rantala Jussi                 5-55       5-3.05       3-4.37       3-6.00       3-7.23       3-8.04      8.05  Rantala Jussi
  4. Sinyavskiy Timofey            3-50       2-2.50       4-4.44       4-6.19       4-7.54       4-8.40      8.41  Sinyavskiy Timofey
  5. Lysov Vladimir              7-1.16       6-3.21       5-4.57       5-6.35       5-8.02       5-8.41      8.43  Lysov Vladimir
  6. Olkkonen Vili               6-1.07       7-3.44       6-5.59       6-7.34       6-9.05       6-9.50      9.53  Olkkonen Vili
  7. Strunkov Stepan               4-53       3-3.02       7-6.58       7-8.40      7-10.04      7-10.52     10.54  Strunkov Stepan

H12 Rastivälien ajat

Sija  Nimi                          0-1          1-2          2-3          3-4          4-5          5-6        6-M      Tulos

  1. Oikkonen Severi               2-44       1-1.28       1-1.15       1-1.10       1-1.15         1-37          4-2       6.31  Oikkonen Severi
  2. Chernykh Mikhail              1-43       6-2.20       2-1.18       2-1.12       2-1.17         2-38          1-1       7.29  Chernykh Mikhail
  3. Rantala Jussi                 5-55       5-2.10       3-1.32       3-1.23       3-1.23         4-41          1-1       8.05  Rantala Jussi
  4. Sinyavskiy Timofey            3-50       2-2.00       5-1.54       4-1.35       7-1.35         6-46          1-1       8.41  Sinyavskiy Timofey
  5. Lysov Vladimir              7-1.16       3-2.05       4-1.36       6-1.38       5-1.27         3-39          4-2       8.43  Lysov Vladimir
  6. Olkkonen Vili               6-1.07       7-2.37       6-2.15       4-1.35       6-1.31         5-45          7-3       9.53  Olkkonen Vili
  7. Strunkov Stepan               4-53       4-2.09       7-3.56       7-1.42       4-1.24         7-48          4-2      10.54  Strunkov Stepan

H10 Tilanne rasteilla

Sija  Nimi                          1.           2.           3.           4.      Tulos

  1. Klemettinen Simo            1-2.14       1-4.22       1-6.22       1-7.12      7.13

H10 Rastivälien ajat

Sija  Nimi                          0-1          1-2          2-3          3-4        4-M      Tulos

  1. Klemettinen Simo            1-2.14       1-2.08       1-2.00         1-50          1-1       7.13  Klemettinen Simo

D21C Tilanne rasteilla

Sija  Nimi                          1.           2.           3.           4.           5.           6.           7.           8.      Tulos

  1. Nykänen Sanna               3-2.36       2-4.19       2-5.38       2-7.50       2-9.08      2-11.59      2-13.28      2-14.13     13.06  Nykänen Sanna
  2. Ivanova Marina              1-1.38       1-3.33       1-5.01       1-7.27       1-8.49      1-11.23      1-12.50      1-13.31     13.34  Ivanova Marina
  3. Kokkonen Miia               2-2.18       3-5.34       3-7.47      3-11.12      3-13.19      3-16.39      3-18.06      3-19.04     19.05  Kokkonen Miia
KESK Ritvanen Hanna                   -            -            -            -            -            -            -            -  Ritvanen Hanna

D21C Rastivälien ajat

Sija  Nimi                          0-1          1-2          2-3          3-4          4-5          5-6          6-7          7-8        8-M      Tulos

  1. Nykänen Sanna               3-2.36       1-1.43       1-1.19       1-2.12       1-1.18       2-2.51       3-1.29         2-45          1--      13.06  Nykänen Sanna
  2. Ivanova Marina              1-1.38       2-1.55       2-1.28       2-2.26       2-1.22       1-2.34       1-1.27         1-41          3-3      13.34  Ivanova Marina
  3. Kokkonen Miia               2-2.18       3-3.16       3-2.13       3-3.25       3-2.07       3-3.20       1-1.27         3-58          2-1      19.05  Kokkonen Miia
KESK Ritvanen Hanna                   -            -            -            -            -            -            -            -         3.33  Ritvanen Hanna

D35 Tilanne rasteilla

Sija  Nimi                          1.           2.           3.           4.           5.           6.           7.           8.           9.      Tulos

  1. Vaara Annika                1-2.02       1-3.15       1-4.12       1-5.59       1-7.29      1-11.04      1-12.03      1-13.24      1-14.01     14.01  Vaara Annika
  2. Autio Päivi                 2-2.22       2-3.41       2-4.49       2-7.02       2-9.11      2-12.56      2-14.05      2-15.23      2-16.04     16.05  Autio Päivi

D35 Rastivälien ajat

Sija  Nimi                          0-1          1-2          2-3          3-4          4-5          5-6          6-7          7-8          8-9        9-M      Tulos

  1. Vaara Annika                1-2.02       1-1.13         1-57       1-1.47       1-1.30       1-3.35         1-59       2-1.21         1-37            -      14.01  Vaara Annika
  2. Autio Päivi                 2-2.22       2-1.19       2-1.08       2-2.13       2-2.09       2-3.45       2-1.09       1-1.18         2-41          1-1      16.05  Autio Päivi

D40 Tilanne rasteilla

Sija  Nimi                          1.           2.           3.           4.           5.           6.           7.           8.      Tulos

  1. Törmikoski Tarja            1-3.35       2-6.12       3-8.58      1-10.32      1-12.53      1-16.13      1-17.52      1-18.42     18.44  Törmikoski Tarja
  2. Paalanen Satu               2-3.43       1-5.37       1-7.22      4-13.25      3-14.53      2-17.02      2-18.20      2-18.57     18.58  Paalanen Satu
  3. Maijala Mervi               3-4.07       3-6.35       2-8.53      2-10.33      2-14.34      3-17.23      3-18.55      3-19.37     19.40  Maijala Mervi
  4. Nurminen Henna              4-4.45       4-8.09      4-11.06      3-12.48      4-15.29      4-19.10      4-20.59      4-21.56     21.58  Nurminen Henna

D40 Rastivälien ajat

Sija  Nimi                          0-1          1-2          2-3          3-4          4-5          5-6          6-7          7-8        8-M      Tulos

  1. Törmikoski Tarja            1-3.35       3-2.37       3-2.46       1-1.34       2-2.21       3-3.20       3-1.39         3-50          2-2      18.44  Törmikoski Tarja
  2. Paalanen Satu               2-3.43       1-1.54       1-1.45       4-6.03       1-1.28       1-2.09       1-1.18         1-37          1-1      18.58  Paalanen Satu
  3. Maijala Mervi               3-4.07       2-2.28       2-2.18       2-1.40       4-4.01       2-2.49       2-1.32         2-42          4-3      19.40  Maijala Mervi
  4. Nurminen Henna              4-4.45       4-3.24       4-2.57       3-1.42       3-2.41       4-3.41       4-1.49         4-57          2-2      21.58  Nurminen Henna

D45 Tilanne rasteilla

Sija  Nimi                          1.           2.           3.           4.           5.           6.           7.           8.      Tulos

  1. Hannuksela Eija             2-2.55       1-4.51       1-6.45       1-7.49       1-9.35      1-11.52      1-13.14      1-13.48     13.49  Hannuksela Eija
  2. Toivonen Sirra              4-3.02       3-5.11       3-7.11       3-8.14      3-10.05      3-12.30      2-13.47      2-14.24     14.25  Toivonen Sirra
  3. Oikkonen Mirka              1-2.52       2-5.03       2-7.01       2-8.07       2-9.58      2-12.23      3-13.49      3-14.31     14.31  Oikkonen Mirka
  4. Hyvönen Tuija               3-2.57       4-5.13       4-7.21       4-8.35      4-10.33      4-13.27      4-15.05      4-15.51     15.52  Hyvönen Tuija
  5. Korpela-Kamila Heidi        5-4.01       5-6.45       5-9.05      5-10.26      5-13.02      5-16.13      5-17.47      5-18.25     18.25  Korpela-Kamila Heidi
  6. Pirttilä Lea                5-4.01       6-6.46       6-9.24      6-10.43      6-13.23      6-17.22      6-19.19      6-20.00     20.00  Pirttilä Lea
  7. Taulavuori Tarja            7-8.18      7-11.54      7-14.44      7-16.20      7-18.35      7-21.51      7-23.26      7-24.19     24.23  Taulavuori Tarja

D45 Rastivälien ajat

Sija  Nimi                          0-1          1-2          2-3          3-4          4-5          5-6          6-7          7-8        8-M      Tulos

  1. Hannuksela Eija             2-2.55       1-1.56       1-1.54       2-1.04       1-1.46       1-2.17       2-1.22         1-34          1-1      13.49  Hannuksela Eija
  2. Toivonen Sirra              4-3.02       2-2.09       3-2.00       1-1.03       2-1.51       2-2.25       1-1.17         2-37          1-1      14.25  Toivonen Sirra
  3. Oikkonen Mirka              1-2.52       3-2.11       2-1.58       3-1.06       2-1.51       2-2.25       3-1.26         5-42            -      14.31  Oikkonen Mirka
  4. Hyvönen Tuija               3-2.57       4-2.16       4-2.08       4-1.14       4-1.58       4-2.54       6-1.38         6-46          1-1      15.52  Hyvönen Tuija
  5. Korpela-Kamila Heidi        5-4.01       5-2.44       5-2.20       6-1.21       6-2.36       5-3.11       4-1.34         3-38            -      18.25  Korpela-Kamila Heidi
  6. Pirttilä Lea                5-4.01       6-2.45       6-2.38       5-1.19       7-2.40       7-3.59       7-1.57         4-41            -      20.00  Pirttilä Lea
  7. Taulavuori Tarja            7-8.18       7-3.36       7-2.50       7-1.36       5-2.15       6-3.16       5-1.35         7-53          4-4      24.23  Taulavuori Tarja

D50 Tilanne rasteilla

Sija  Nimi                          1.           2.           3.           4.           5.           6.           7.           8.      Tulos

  1. Juutilainen Virpi           1-1.00       1-2.17       1-4.13       1-5.49       1-9.15      1-10.22      1-11.45      1-12.24     12.25  Juutilainen Virpi
  2. Leppäsalmi Päivi           12-1.40       6-2.56       3-4.56       2-6.50      2-10.13      2-11.12      2-12.20      2-12.56     12.56  Leppäsalmi Päivi
  3. Lotvonen Arja               3-1.07       2-2.32       2-4.51       3-6.51      3-10.34      3-11.40      3-13.04      3-13.47     13.48  Lotvonen Arja
  4. Mulari Pirjo                2-1.06       2-2.32       4-5.26       4-7.20      4-11.07      4-12.24      4-13.50      4-14.35     14.36  Mulari Pirjo
  5. Katajamäki Tuija            4-1.13       4-2.49       6-5.55       7-8.05      5-11.30      6-12.45      5-14.02      5-14.46     14.46  Katajamäki Tuija
  6. Lassila Päivi               9-1.26       8-3.05       5-5.39       5-7.32      6-11.31      5-12.43      6-14.07      6-14.49     14.51  Lassila Päivi
  7. Gustafsson Johanna         13-1.48      13-3.37      10-6.34       8-8.37      8-12.23      8-13.39      8-14.57      7-15.35     15.37  Gustafsson Johanna
  8. Väärälä Marita              5-1.14       5-2.51       6-5.55       6-7.58      7-11.57      7-13.24      7-14.55      8-15.45     15.45  Väärälä Marita
  9. Linko Rita                  6-1.17       7-3.01       9-6.30       9-8.43      9-12.40      9-13.57      9-15.17      9-16.05     16.08  Linko Rita
 10. Ojajärvi Päivi              7-1.20      10-3.09       8-6.26      10-8.54     10-13.34     10-14.59     10-16.36     10-17.29     17.30  Ojajärvi Päivi
 11. Palmi Kirre                 9-1.26      12-3.25      12-7.11      11-9.54     11-14.45     11-16.24     11-18.10     11-18.58     19.02  Palmi Kirre
 12. Tuomisto Anna-Leena         8-1.23       9-3.06     13-12.12     12-14.31     12-19.21     12-20.46     12-22.29     12-23.24     23.27  Tuomisto Anna-Leena
 13. Bergman Heidi              11-1.30      11-3.18      11-6.48     13-15.26     13-21.32     13-23.22     13-25.18     13-26.02     26.04  Bergman Heidi

D50 Rastivälien ajat

Sija  Nimi                          0-1          1-2          2-3          3-4          4-5          5-6          6-7          7-8        8-M      Tulos

  1. Juutilainen Virpi           1-1.00       2-1.17       1-1.56       1-1.36       3-3.26       3-1.07       5-1.23         3-39          1-1      12.25  Juutilainen Virpi
  2. Leppäsalmi Päivi           12-1.40       1-1.16       2-2.00       3-1.54       1-3.23         1-59       1-1.08         1-36            -      12.56  Leppäsalmi Päivi
  3. Lotvonen Arja               3-1.07       3-1.25       3-2.19       5-2.00       4-3.43       2-1.06       6-1.24         5-43          1-1      13.48  Lotvonen Arja
  4. Mulari Pirjo                2-1.06       4-1.26       5-2.54       3-1.54       6-3.47       7-1.17       8-1.26         8-45          1-1      14.36  Mulari Pirjo
  5. Katajamäki Tuija            4-1.13       5-1.36       8-3.06       8-2.10       2-3.25       5-1.15       2-1.17         6-44            -      14.46  Katajamäki Tuija
  6. Lassila Päivi               9-1.26       7-1.39       4-2.34       2-1.53       8-3.59       4-1.12       6-1.24         4-42          5-2      14.51  Lassila Päivi
  7. Gustafsson Johanna         13-1.48      11-1.49       6-2.57       6-2.03       5-3.46       6-1.16       3-1.18         2-38          5-2      15.37  Gustafsson Johanna
  8. Väärälä Marita              5-1.14       6-1.37       7-3.04       6-2.03       8-3.59      11-1.27       9-1.31        11-50            -      15.45  Väärälä Marita
  9. Linko Rita                  6-1.17       9-1.44      10-3.29       9-2.13       7-3.57       7-1.17       4-1.20         9-48          8-3      16.08  Linko Rita
 10. Ojajärvi Päivi              7-1.20      11-1.49       9-3.17      11-2.28      10-4.40       9-1.25      10-1.37        12-53          1-1      17.30  Ojajärvi Päivi
 11. Palmi Kirre                 9-1.26      13-1.59      12-3.46      12-2.43      12-4.51      12-1.39      12-1.46         9-48         10-4      19.02  Palmi Kirre
 12. Tuomisto Anna-Leena         8-1.23       8-1.43      13-9.06      10-2.19      11-4.50       9-1.25      11-1.43        13-55          8-3      23.27  Tuomisto Anna-Leena
 13. Bergman Heidi              11-1.30      10-1.48      11-3.30      13-8.38      13-6.06      13-1.50      13-1.56         6-44          5-2      26.04  Bergman Heidi

D55 Tilanne rasteilla

Sija  Nimi                          1.           2.           3.           4.           5.           6.           7.           8.      Tulos

  1. Kihlström Kirsi             1-1.08       3-2.43       3-4.21       2-7.42      1-10.00      1-11.10      1-12.32      1-13.15     13.16  Kihlström Kirsi
  2. Soinila Helena              2-1.10       2-2.37       2-4.10       1-7.38      3-10.42      2-11.53      2-13.21      2-14.04     14.05  Soinila Helena
  3. Käkelä Maija                6-1.28       4-2.53       4-4.42       4-8.09      4-10.57      4-12.05      3-13.42      3-14.21     14.23  Käkelä Maija
  4. Raatikainen Päivi           2-1.10       1-2.33       1-4.09       3-7.56      2-10.36      3-12.01      4-13.43      4-14.33     14.34  Raatikainen Päivi
  5. Mäntylä Kirsti              4-1.20       5-3.08       5-4.46       5-9.08      5-12.02      5-13.25      5-15.08      5-15.57     15.58  Mäntylä Kirsti
  6. Danilchenkova Olga          7-2.10       6-4.23       6-6.03      6-10.33      6-13.17      6-14.42      6-16.13      6-17.13     17.16  Danilchenkova Olga
 HYL Saari Marita                5-1.25       7-5.49            -      7-12.19      7-14.48      7-16.30      7-17.50      7-18.35  Saari Marita

D55 Rastivälien ajat

Sija  Nimi                          0-1          1-2          2-3          3-4          4-5          5-6          6-7          7-8        8-M      Tulos

  1. Kihlström Kirsi             1-1.08       4-1.35       3-1.38       1-3.21       1-2.18       2-1.10       2-1.22         2-43          1-1      13.16  Kihlström Kirsi
  2. Soinila Helena              2-1.10       3-1.27       1-1.33       3-3.28       7-3.04       3-1.11       3-1.28         2-43          1-1      14.05  Soinila Helena
  3. Käkelä Maija                6-1.28       2-1.25       6-1.49       2-3.27       5-2.48       1-1.08       5-1.37         1-39          5-2      14.23  Käkelä Maija
  4. Raatikainen Päivi           2-1.10       1-1.23       2-1.36       4-3.47       3-2.40       5-1.25       6-1.42         6-50          1-1      14.34  Raatikainen Päivi
  5. Mäntylä Kirsti              4-1.20       5-1.48       3-1.38       5-4.22       6-2.54       4-1.23       7-1.43         5-49          1-1      15.58  Mäntylä Kirsti
  6. Danilchenkova Olga          7-2.10       6-2.13       5-1.40       6-4.30       4-2.44       5-1.25       4-1.31       7-1.00          6-3      17.16  Danilchenkova Olga
 HYL Saari Marita                5-1.25       7-4.24            -         6.30       2-2.29       7-1.42       1-1.20         4-45          6-3  Saari Marita

D60 Tilanne rasteilla

Sija  Nimi                          1.           2.           3.           4.           5.           6.           7.           8.      Tulos

  1. Halme Ritva                 1-1.14       2-2.48       2-4.39       1-9.05      1-11.59      1-13.18      1-15.04      1-15.48     15.50  Halme Ritva
  2. Fred Bodil                  2-1.18       1-2.43       1-4.21       2-9.33      2-12.28      2-14.03      2-15.59      2-16.53     16.55  Fred Bodil
  3. Köngäs Kaarina              3-1.24       3-3.24       3-5.33      3-10.29      3-13.34      3-15.02      3-16.54      3-17.46     17.49  Köngäs Kaarina
  4. Sauru Seija                 4-1.41       4-4.06       4-6.16      4-11.17      4-14.11      4-15.38      4-17.22      4-18.15     18.16  Sauru Seija
  5. Ahonkivi Irma               5-1.43       5-4.08       5-6.40      5-11.21      5-14.18      5-15.58      5-17.30      5-18.24     18.26  Ahonkivi Irma
  6. Keskinarkaus Raili          6-3.45       6-5.45      6-11.33      6-17.37      6-21.27      6-23.14      6-24.53      6-25.54     25.56  Keskinarkaus Raili

D60 Rastivälien ajat

Sija  Nimi                          0-1          1-2          2-3          3-4          4-5          5-6          6-7          7-8        8-M      Tulos

  1. Halme Ritva                 1-1.14       2-1.34       2-1.51       1-4.26       1-2.54       1-1.19       4-1.46         1-44          2-2      15.50  Halme Ritva
  2. Fred Bodil                  2-1.18       1-1.25       1-1.38       5-5.12       3-2.55       4-1.35       6-1.56         4-54          2-2      16.55  Fred Bodil
  3. Köngäs Kaarina              3-1.24       3-2.00       3-2.09       3-4.56       5-3.05       3-1.28       5-1.52         2-52          6-3      17.49  Köngäs Kaarina
  4. Sauru Seija                 4-1.41       5-2.25       4-2.10       4-5.01       1-2.54       2-1.27       3-1.44         3-53          1-1      18.16  Sauru Seija
  5. Ahonkivi Irma               5-1.43       5-2.25       5-2.32       2-4.41       4-2.57       5-1.40       1-1.32         4-54          2-2      18.26  Ahonkivi Irma
  6. Keskinarkaus Raili          6-3.45       3-2.00       6-5.48       6-6.04       6-3.50       6-1.47       2-1.39       6-1.01          2-2      25.56  Keskinarkaus Raili

D65 Tilanne rasteilla

Sija  Nimi                          1.           2.           3.           4.           5.           6.           7.           8.      Tulos

  1. Törrö Maria-Leena           6-1.38       5-3.43       5-5.51      4-10.33      2-13.16      2-14.49      3-16.37      3-17.30     17.32  Törrö Maria-Leena
  2. Tarkiainen Sirpa            1-1.25       1-3.04       1-4.39       1-9.26      1-12.43      4-15.30      6-17.28      6-18.22     18.23  Tarkiainen Sirpa
  3. Piiparinen Seija            4-1.32       4-3.30       4-5.27      3-10.18      3-13.42      3-15.23      5-17.17      5-18.21     18.23  Piiparinen Seija
  4. Kaasalainen Tuula           1-1.25       1-3.04       2-4.59      7-13.21      4-16.40      6-18.16      7-20.15      7-21.07     21.09  Kaasalainen Tuula
  5. Hautamäki Anna-Maija        3-1.31       8-5.59      8-15.03      8-20.12      5-23.42      7-25.25      8-27.27      8-28.28     28.30  Hautamäki Anna-Maija
  6. Sulander Mirja-Liisa        9-5.36       9-9.46      9-18.57      9-24.06      6-27.38      8-29.20      9-31.23      9-32.19     32.21  Sulander Mirja-Liisa
 HYL Holck Leena                 8-3.25       7-5.27       7-7.21      6-11.41            -      1-14.34      2-16.10      2-17.04  Holck Leena
 HYL Maja Alli                   5-1.36       3-3.29       3-5.24       2-9.45            -            -      1-14.36      1-15.25  Maja Alli
 HYL Rajaniemi Anneli            7-2.51       6-5.13       6-6.49      5-11.08            -      5-15.42      4-17.14      4-18.09  Rajaniemi Anneli

D65 Rastivälien ajat

Sija  Nimi                          0-1          1-2          2-3          3-4          4-5          5-6          6-7          7-8        8-M      Tulos

  1. Törrö Maria-Leena           6-1.38       6-2.05       7-2.08       4-4.42       1-2.43       1-1.33       3-1.48         3-53          4-2      17.32  Törrö Maria-Leena
  2. Tarkiainen Sirpa            1-1.25       1-1.39       1-1.35       5-4.47       2-3.17       6-2.47       5-1.58         4-54          1-1      18.23  Tarkiainen Sirpa
  3. Piiparinen Seija            4-1.32       4-1.58       6-1.57       6-4.51       4-3.24       3-1.41       4-1.54       9-1.04          4-2      18.23  Piiparinen Seija
  4. Kaasalainen Tuula           1-1.25       1-1.39       4-1.55       9-8.22       3-3.19       2-1.36       6-1.59         2-52          4-2      21.09  Kaasalainen Tuula
  5. Hautamäki Anna-Maija        3-1.31       9-4.28       8-9.04       7-5.09       5-3.30       5-1.43       7-2.02       8-1.01          4-2      28.30  Hautamäki Anna-Maija
  6. Sulander Mirja-Liisa        9-5.36       8-4.10       9-9.11       7-5.09       6-3.32       4-1.42       8-2.03         7-56          4-2      32.21  Sulander Mirja-Liisa
 HYL Holck Leena                 8-3.25       5-2.02       3-1.54       2-4.20            -         2.53       2-1.36         4-54          1-1  Holck Leena
 HYL Maja Alli                   5-1.36       3-1.53       4-1.55       3-4.21            -            -         4.51         1-49          4-2  Maja Alli
 HYL Rajaniemi Anneli            7-2.51       7-2.22       2-1.36       1-4.19            -         4.34       1-1.32         6-55          1-1  Rajaniemi Anneli

D70 Tilanne rasteilla

Sija  Nimi                          1.           2.           3.           4.           5.           6.      Tulos

  1. Muikku Rauni                  1-55       1-3.30       1-5.41       1-9.27      1-11.24      1-12.15     12.16  Muikku Rauni
  2. Valjakka Leena              6-1.35       6-5.50       5-8.24      4-11.31      2-13.00      2-13.52     13.53  Valjakka Leena
  3. Vauhkonen Marjatta          3-1.15       3-4.28       2-6.44      2-11.19      3-13.28      3-14.23     14.24  Vauhkonen Marjatta
  4. Varis Tuula                 2-1.14       4-4.44       4-7.27      3-11.28      4-13.32      4-14.29     14.32  Varis Tuula
  5. Liuha Tuulikki              4-1.16       2-4.10       3-6.56      5-11.43      5-14.01      5-15.02     15.04  Liuha Tuulikki
  6. Tanska Eeva                 5-1.18       5-5.00       6-8.35      6-12.22      6-14.15      6-15.05     15.07  Tanska Eeva
 HYL Piskonen Leena              7-1.45       7-8.07      7-11.30      7-15.43            -      7-18.30  Piskonen Leena

D70 Rastivälien ajat

Sija  Nimi                          0-1          1-2          2-3          3-4          4-5          5-6        6-M      Tulos

  1. Muikku Rauni                  1-55       1-2.35       1-2.11       2-3.46       3-1.57         2-51          1-1      12.16  Muikku Rauni
  2. Valjakka Leena              6-1.35       6-4.15       3-2.34       1-3.07       1-1.29         3-52          1-1      13.53  Valjakka Leena
  3. Vauhkonen Marjatta          3-1.15       3-3.13       2-2.16       6-4.35       5-2.09         4-55          1-1      14.24  Vauhkonen Marjatta
  4. Varis Tuula                 2-1.14       4-3.30       4-2.43       4-4.01       4-2.04         5-57          7-3      14.32  Varis Tuula
  5. Liuha Tuulikki              4-1.16       2-2.54       5-2.46       7-4.47       6-2.18       6-1.01          4-2      15.04  Liuha Tuulikki
  6. Tanska Eeva                 5-1.18       5-3.42       7-3.35       3-3.47       2-1.53         1-50          4-2      15.07  Tanska Eeva
 HYL Piskonen Leena              7-1.45       7-6.22       6-3.23       5-4.13            -         2.47          4-2  Piskonen Leena

D20 Tilanne rasteilla

Sija  Nimi                          1.           2.           3.           4.           5.           6.           7.           8.           9.      Tulos

  1. Räisänen Mira               2-2.01       2-3.08       2-4.08       2-5.51       2-7.13      1-10.04      1-11.00      1-12.05      1-12.34     12.36  Räisänen Mira
  2. Valkonen Oona               1-1.55       1-2.59       1-3.56       1-5.44       1-7.05      2-10.15      2-11.11      2-12.29      2-13.03     13.05  Valkonen Oona
  3. Corradini Stefania          8-2.18       9-3.39       9-4.46       8-6.53       7-8.20      3-11.38      3-12.44      3-14.07      3-14.42     14.43  Corradini Stefania
  4. Närhi Minna                 3-2.06       3-3.22       3-4.26       3-6.32       4-8.06      4-11.39      4-12.46      4-14.16      4-14.52     14.55  Närhi Minna
  5. Hakala Helena               5-2.15       5-3.31       6-4.34       4-6.35       6-8.13      5-11.41      5-12.49      5-14.19      5-14.57     14.59  Hakala Helena
  6. Riihimäki Anna              9-2.20       8-3.35       8-4.42       6-6.43       5-8.11      6-11.53      6-13.02      6-14.34      6-15.12     15.14  Riihimäki Anna
  7. Valkonen Viivi              6-2.16       5-3.31       5-4.30       5-6.39       3-8.04      7-12.14      7-13.24      7-14.49      7-15.32     15.32  Valkonen Viivi
  8. Lindroth Mia                6-2.16       7-3.34       7-4.38       7-6.47       7-8.20      8-12.25      8-13.36      8-15.01      8-15.42     15.43  Lindroth Mia
  9. Ylikoski Taru              11-2.31      11-4.07      11-5.19      10-7.54      10-9.28      9-14.05      9-15.19      9-16.57      9-17.35     17.37  Ylikoski Taru
 10. Hannila Henna              10-2.27      10-3.47      10-4.55       9-7.20       9-9.01     10-14.20     10-15.39     10-17.27     10-18.14     18.14  Hannila Henna
 11. Gertrud Aarna               4-2.11       4-3.23       4-4.28     11-12.09     11-13.27     11-16.49     11-17.50     11-18.59     11-19.30     19.31  Gertrud Aarna
 12. Patscheider Lia            12-8.39      12-9.59     12-11.04     12-13.10     12-14.35     12-18.24     12-19.22     12-20.42     12-21.19     21.20  Patscheider Lia

D20 Rastivälien ajat

Sija  Nimi                          0-1          1-2          2-3          3-4          4-5          5-6          6-7          7-8          8-9        9-M      Tulos

  1. Räisänen Mira               2-2.01       2-1.07       3-1.00       1-1.43       3-1.22       1-2.51         1-56       1-1.05         1-29          5-2      12.36  Räisänen Mira
  2. Valkonen Oona               1-1.55       1-1.04         1-57       2-1.48       2-1.21       2-3.10         1-56       3-1.18         3-34          5-2      13.05  Valkonen Oona
  3. Corradini Stefania          8-2.18      11-1.21       9-1.07       7-2.07       6-1.27       3-3.18       5-1.06       5-1.23         4-35          1-1      14.43  Corradini Stefania
  4. Närhi Minna                 3-2.06       6-1.16       5-1.04       5-2.06       9-1.34       6-3.33       6-1.07       8-1.30         5-36         10-3      14.55  Närhi Minna
  5. Hakala Helena               5-2.15       6-1.16       4-1.03       3-2.01      11-1.38       5-3.28       7-1.08       8-1.30         7-38          5-2      14.59  Hakala Helena
  6. Riihimäki Anna              9-2.20       4-1.15       9-1.07       3-2.01       7-1.28       7-3.42       8-1.09      10-1.32         7-38          5-2      15.14  Riihimäki Anna
  7. Valkonen Viivi              6-2.16       4-1.15         2-59       8-2.09       4-1.25      10-4.10       9-1.10       6-1.25        11-43            -      15.32  Valkonen Viivi
  8. Lindroth Mia                6-2.16       8-1.18       5-1.04       8-2.09       8-1.33       9-4.05      10-1.11       6-1.25        10-41          1-1      15.43  Lindroth Mia
  9. Ylikoski Taru              11-2.31      12-1.36      12-1.12      11-2.35       9-1.34      11-4.37      11-1.14      11-1.38         7-38          5-2      17.37  Ylikoski Taru
 10. Hannila Henna              10-2.27       9-1.20      11-1.08      10-2.25      12-1.41      12-5.19      12-1.19      12-1.48        12-47            -      18.14  Hannila Henna
 11. Gertrud Aarna               4-2.11       3-1.12       7-1.05      12-7.41       1-1.18       4-3.22       4-1.01       2-1.09         2-31          1-1      19.31  Gertrud Aarna
 12. Patscheider Lia            12-8.39       9-1.20       7-1.05       5-2.06       4-1.25       8-3.49         3-58       4-1.20         6-37          1-1      21.20  Patscheider Lia

D18 Tilanne rasteilla

Sija  Nimi                          1.           2.           3.           4.           5.           6.           7.           8.      Tulos

  1. Suutari Tuuli               1-2.26       1-4.02       1-5.46       1-6.44       1-8.23      1-10.34      1-11.49      2-12.19     12.20  Suutari Tuuli
  2. Kudre Doris                 2-2.29       2-4.13       2-5.59       2-7.01       2-8.44      2-10.48      2-12.07      3-12.42     12.43  Kudre Doris
  3. Näsi Juliaana               3-2.34       3-4.19       3-6.07       3-7.10       3-9.05      4-11.22      4-12.45      4-13.19     13.20  Näsi Juliaana
  4. Aho Petra                   4-2.37       4-4.28       4-6.22       4-7.20       4-9.09      3-11.19      3-12.43      5-13.20     13.21  Aho Petra
  5. Korhonen Julia              6-2.46       5-4.44       5-6.42       5-7.45       5-9.35      5-12.07      5-13.51      6-14.30     14.30  Korhonen Julia
  6. Savilova Maria              5-2.45       7-4.55       7-7.00       7-8.08      7-10.05      6-12.33      6-14.00      7-14.39     14.40  Savilova Maria
  7. Mikhaylova Olya             7-2.52       6-4.53       6-6.59       6-8.03       6-9.53      6-12.33      7-14.04      8-14.43     14.44  Mikhaylova Olya
  8. Reponen Niina               8-2.55       8-5.26       8-7.40       8-8.52      8-11.09      8-13.44      8-15.34      9-16.15     16.16  Reponen Niina
  9. Mäntylä Tanja               9-3.10       9-5.32       9-7.49       9-9.08      9-11.39      9-15.10      9-16.59     10-17.47     17.50  Mäntylä Tanja
 10. Toomas Liis                10-3.14      10-6.44      10-9.09     10-10.28     10-13.17     10-16.14     10-17.43     11-18.25     18.26  Toomas Liis
 11. Ekström Hanne-Line         11-6.50      11-9.37     11-12.13     11-13.42     11-16.11     11-19.26     11-21.06     12-21.51     21.51  Ekström Hanne-Line
 HYL Näsi Aurora                      -            -            -            -            -            -            -       1-6.38  Näsi Aurora

D18 Rastivälien ajat

Sija  Nimi                          0-1          1-2          2-3          3-4          4-5          5-6          6-7          7-8        8-M      Tulos

  1. Suutari Tuuli               1-2.26       1-1.36       1-1.44         1-58       1-1.39       3-2.11       1-1.15         1-30          1-1      12.20  Suutari Tuuli
  2. Kudre Doris                 2-2.29       2-1.44       2-1.46       3-1.02       2-1.43       1-2.04       2-1.19         3-35          1-1      12.43  Kudre Doris
  3. Näsi Juliaana               3-2.34       3-1.45       3-1.48       4-1.03       6-1.55       4-2.17       3-1.23         2-34          1-1      13.20  Näsi Juliaana
  4. Aho Petra                   4-2.37       4-1.51       4-1.54         1-58       3-1.49       2-2.10       4-1.24         4-37          1-1      13.21  Aho Petra
  5. Korhonen Julia              6-2.46       5-1.58       5-1.58       4-1.03       4-1.50       6-2.32       9-1.44         5-39            -      14.30  Korhonen Julia
  6. Savilova Maria              5-2.45       7-2.10       6-2.05       7-1.08       7-1.57       5-2.28       5-1.27         5-39          1-1      14.40  Savilova Maria
  7. Mikhaylova Olya             7-2.52       6-2.01       7-2.06       6-1.04       4-1.50       8-2.40       7-1.31         5-39          1-1      14.44  Mikhaylova Olya
  8. Reponen Niina               8-2.55       9-2.31       8-2.14       8-1.12       8-2.17       7-2.35      11-1.50         8-41          1-1      16.16  Reponen Niina
  9. Mäntylä Tanja               9-3.10       8-2.22       9-2.17       9-1.19      10-2.31      11-3.31      10-1.49        11-48         10-3      17.50  Mäntylä Tanja
 10. Toomas Liis                10-3.14      11-3.30      10-2.25       9-1.19      11-2.49       9-2.57       6-1.29         9-42          1-1      18.26  Toomas Liis
 11. Ekström Hanne-Line         11-6.50      10-2.47      11-2.36      11-1.29       9-2.29      10-3.15       8-1.40        10-45            -      21.51  Ekström Hanne-Line
 HYL Näsi Aurora                      -            -            -            -            -            -            -         6.38          9-2  Näsi Aurora

D16 Tilanne rasteilla

Sija  Nimi                          1.           2.           3.           4.           5.           6.           7.           8.      Tulos

  1. Klemettinen Veera           7-1.29       4-3.07       3-4.16       1-5.57       1-7.06       1-9.10      1-10.27      1-11.00     11.01  Klemettinen Veera
  2. Kotila Laura                1-1.18       1-2.50       1-4.07       3-6.11       3-7.28       2-9.27      2-10.44      2-11.18     11.19  Kotila Laura
  3. Nenonen Liisa               3-1.20       2-2.59       2-4.12       2-6.04       2-7.19       3-9.31      3-10.58      3-11.37     11.37  Nenonen Liisa
  4. Kovanen Maiju               1-1.18       3-3.06       7-4.24       5-6.25       4-7.40       4-9.50      4-11.08      4-11.44     11.45  Kovanen Maiju
  5. Tuomisto Anu                9-1.31       7-3.10       4-4.20       4-6.24       5-7.42      6-10.11      5-11.37      5-12.24     12.26  Tuomisto Anu
  6. Nurminen Jutta             10-1.32      10-3.17      10-4.35      10-6.40       8-7.58      7-10.28      6-11.48      6-12.25     12.27  Nurminen Jutta
  7. Kontkanen Ronja             4-1.21       4-3.07       5-4.21       7-6.32       7-7.48      5-10.10      7-11.51      7-12.33     12.35  Kontkanen Ronja
  8. Trifilenkova Valenti       12-1.37       9-3.15       8-4.29       6-6.28       6-7.43     10-10.36      8-12.00      8-12.36     12.38  Trifilenkova Valentina
  9. Kõivo Kristel              11-1.33      11-3.21      11-4.38      11-6.50      11-8.11      7-10.28      8-12.00      9-12.38     12.39  Kõivo Kristel
 10. Similä Roosa                6-1.28       8-3.13       8-4.29       9-6.39       9-8.02      9-10.34     10-12.06     10-12.44     12.45  Similä Roosa
 11. Tuomisto Satu               5-1.26       6-3.08       6-4.22       8-6.34      10-8.10     11-10.41     11-12.09     11-12.51     12.53  Tuomisto Satu
 12. Viholainen Elisa           12-1.37      12-3.25      12-4.47      12-7.02      12-8.22     12-10.53     12-12.25     12-13.11     13.12  Viholainen Elisa
 13. Raudkepp Emily              7-1.29      13-3.29      12-4.47      13-7.32      13-8.51     13-11.14     13-12.40     13-13.17     13.18  Raudkepp Emily

D16 Rastivälien ajat

Sija  Nimi                          0-1          1-2          2-3          3-4          4-5          5-6          6-7          7-8        8-M      Tulos

  1. Klemettinen Veera           7-1.29       2-1.38       1-1.09       1-1.41       1-1.09       2-2.04       1-1.17         1-33          1-1      11.01  Klemettinen Veera
  2. Kotila Laura                1-1.18       1-1.32       8-1.17       5-2.04       6-1.17       1-1.59       1-1.17         2-34          1-1      11.19  Kotila Laura
  3. Nenonen Liisa               3-1.20       4-1.39       3-1.13       2-1.52       2-1.15       4-2.12       8-1.27         9-39            -      11.37  Nenonen Liisa
  4. Kovanen Maiju               1-1.18      10-1.48      10-1.18       4-2.01       2-1.15       3-2.10       3-1.18         3-36          1-1      11.45  Kovanen Maiju
  5. Tuomisto Anu                9-1.31       4-1.39       2-1.10       5-2.04       7-1.18       8-2.29       6-1.26        13-47          8-2      12.26  Tuomisto Anu
  6. Nurminen Jutta             10-1.32       7-1.45      10-1.18       7-2.05       7-1.18       9-2.30       4-1.20         5-37          8-2      12.27  Nurminen Jutta
  7. Kontkanen Ronja             4-1.21       9-1.46       4-1.14       9-2.11       5-1.16       6-2.22      13-1.41        10-42          8-2      12.35  Kontkanen Ronja
  8. Trifilenkova Valenti       12-1.37       2-1.38       4-1.14       3-1.59       2-1.15      13-2.53       5-1.24         3-36          8-2      12.38  Trifilenkova Valentina
  9. Kõivo Kristel              11-1.33      10-1.48       8-1.17      10-2.12      11-1.21       5-2.17      10-1.32         7-38          1-1      12.39  Kõivo Kristel
 10. Similä Roosa                6-1.28       7-1.45       7-1.16       8-2.10      12-1.23      12-2.32      10-1.32         7-38          1-1      12.45  Similä Roosa
 11. Tuomisto Satu               5-1.26       6-1.42       4-1.14      10-2.12      13-1.36      10-2.31       9-1.28        10-42          8-2      12.53  Tuomisto Satu
 12. Viholainen Elisa           12-1.37      10-1.48      13-1.22      12-2.15      10-1.20      10-2.31      10-1.32        12-46          1-1      13.12  Viholainen Elisa
 13. Raudkepp Emily              7-1.29      13-2.00      10-1.18      13-2.45       9-1.19       7-2.23       6-1.26         5-37          1-1      13.18  Raudkepp Emily

D14 Tilanne rasteilla

Sija  Nimi                          1.           2.           3.           4.           5.           6.      Tulos

  1. Oikkonen Sanni                2-43       1-2.41       1-4.22       1-6.25       1-7.42       1-8.14      8.14  Oikkonen Sanni
  2. Klemettinen Kaisa             4-46       2-2.45       2-4.25       2-6.49       2-8.23       2-9.01      9.01  Klemettinen Kaisa
  3. Rantala Aino                  6-48       6-3.20       5-5.12       3-7.34       3-8.53       3-9.32      9.33  Rantala Aino
  4. Taulavuori Venla              5-47       5-3.04       4-5.08       4-8.07       4-9.33      4-10.19     10.20  Taulavuori Venla
  5. Kovanen Anu                   3-45       3-2.49       6-5.43       5-8.08       5-9.45      5-10.24     10.24  Kovanen Anu
  6. Tikkanen Tia-Maria          7-1.00       7-4.01       7-6.33       6-9.59      6-11.42      6-12.34     12.36  Tikkanen Tia-Maria
  7. Ruuska Elviira              7-1.00       9-4.47       8-7.36      7-11.12      7-12.53      7-13.41     13.43  Ruuska Elviira
  8. Neklyudova Darya           10-1.27      10-7.08      9-11.18      8-15.49      8-17.52      8-18.48     18.51  Neklyudova Darya
  9. Ruuska Esteri               9-1.03       8-4.42     10-13.42      9-17.19      9-19.13      9-20.01     20.03  Ruuska Esteri
 10. Sydänmaa Oona                 1-41       4-2.57       3-4.58     10-21.06     10-22.21     10-22.54     22.55  Sydänmaa Oona

D14 Rastivälien ajat

Sija  Nimi                          0-1          1-2          2-3          3-4          4-5          5-6        6-M      Tulos

  1. Oikkonen Sanni                2-43       1-1.58       2-1.41       1-2.03       2-1.17         1-32            -       8.14  Oikkonen Sanni
  2. Klemettinen Kaisa             4-46       2-1.59       1-1.40       3-2.24       5-1.34         3-38            -       9.01  Klemettinen Kaisa
  3. Rantala Aino                  6-48       6-2.32       3-1.52       2-2.22       3-1.19         4-39          1-1       9.33  Rantala Aino
  4. Taulavuori Venla              5-47       5-2.17       5-2.04       5-2.59       4-1.26         6-46          1-1      10.20  Taulavuori Venla
  5. Kovanen Anu                   3-45       3-2.04       8-2.54       4-2.25       6-1.37         4-39            -      10.24  Kovanen Anu
  6. Tikkanen Tia-Maria          7-1.00       7-3.01       6-2.32       6-3.26       8-1.43         9-52          4-2      12.36  Tikkanen Tia-Maria
  7. Ruuska Elviira              7-1.00       9-3.47       7-2.49       7-3.36       7-1.41         7-48          4-2      13.43  Ruuska Elviira
  8. Neklyudova Darya           10-1.27      10-5.41       9-4.10       9-4.31      10-2.03        10-56          7-3      18.51  Neklyudova Darya
  9. Ruuska Esteri               9-1.03       8-3.39      10-9.00       8-3.37       9-1.54         7-48          4-2      20.03  Ruuska Esteri
 10. Sydänmaa Oona                 1-41       4-2.16       4-2.01     10-16.08       1-1.15         2-33          1-1      22.55  Sydänmaa Oona

D12 Tilanne rasteilla

Sija  Nimi                          1.           2.           3.           4.           5.           6.      Tulos

  1. Nurminen Kaarina              2-47       1-2.35       1-4.12       1-5.40       1-7.07       1-7.45      7.48  Nurminen Kaarina
  2. Leppäsalmi Sara               1-46       3-2.49       3-4.23       2-5.53       2-7.10       2-7.48      7.50  Leppäsalmi Sara
  3. Chernykh Zoya                 2-47       1-2.35       1-4.12       3-6.18       3-7.44       3-8.29      8.31  Chernykh Zoya
  4. Ojanaho Ansa-Lotta            4-58       4-3.22       4-5.08       4-6.47       4-8.16       4-8.55      8.56  Ojanaho Ansa-Lotta
  5. Juutilainen Matilda         5-1.04       5-3.37       5-5.25       5-7.01       5-8.48       5-9.32      9.34  Juutilainen Matilda
  6. Kozlova Uliana              6-1.09       6-3.58       6-6.02       6-7.57       6-9.40      6-10.29     10.30  Kozlova Uliana

D12 Rastivälien ajat

Sija  Nimi                          0-1          1-2          2-3          3-4          4-5          5-6        6-M      Tulos

  1. Nurminen Kaarina              2-47       1-1.48       2-1.37       1-1.28       3-1.27         1-38          6-3       7.48  Nurminen Kaarina
  2. Leppäsalmi Sara               1-46       3-2.03       1-1.34       2-1.30       1-1.17         1-38          3-2       7.50  Leppäsalmi Sara
  3. Chernykh Zoya                 2-47       1-1.48       2-1.37       6-2.06       2-1.26         5-45          3-2       8.31  Chernykh Zoya
  4. Ojanaho Ansa-Lotta            4-58       4-2.24       4-1.46       4-1.39       4-1.29         3-39          1-1       8.56  Ojanaho Ansa-Lotta
  5. Juutilainen Matilda         5-1.04       5-2.33       5-1.48       3-1.36       6-1.47         4-44          3-2       9.34  Juutilainen Matilda
  6. Kozlova Uliana              6-1.09       6-2.49       6-2.04       5-1.55       5-1.43         6-49          1-1      10.30  Kozlova Uliana

D10 Tilanne rasteilla

Sija  Nimi                          1.           2.           3.           4.      Tulos

  1. Petrelius Enni              1-1.33       1-3.09       1-4.44       1-5.24      5.26
  2. Olkkonen Veera              2-1.37       2-3.22       2-5.32       2-6.19      6.21
  3. Ojanaho Eeva-Liina          3-2.37       3-4.18       3-6.14       3-7.06      7.08

D10 Rastivälien ajat

Sija  Nimi                          0-1          1-2          2-3          3-4        4-M      Tulos

  1. Petrelius Enni              1-1.33       1-1.36       1-1.35         1-40          1-2       5.26  Petrelius Enni
  2. Olkkonen Veera              2-1.37       3-1.45       3-2.10         2-47          1-2       6.21  Olkkonen Veera
  3. Ojanaho Eeva-Liina          3-2.37       2-1.41       2-1.56         3-52          1-2       7.08  Ojanaho Eeva-Liina