World Cup 2013 Opening and Ensilumen Rastit at Ylläs - Kolari

Belarus - BLR



M_MIDDLE   __.__  12.39           9    1001 3561313 Kryvasheyeu Andrey              0
M_MIDDLE   __.__  12.57          27    1002 3561677 Yazykou Yary                    0
                                                                                    0

Bulgaria - BUL



M_MIDDLE   __.__  13.14          44    1003 3562295 Belomazhev Stanimir             0
                                                                                    0

Czech Republic - CZE



W_MIDDLE   __.__  12.58         128    1004 3557519 Hancikova Hana                  0
                                                                                    0

Estonia - EST



D20        __.__  11.23  13.06  666  101575     315 Gertrud Aarna                   0
W_MIDDLE   __.__  12.40         110    1005 3552478 Kaasiku Evely                   0
M_MIDDLE   __.__  12.42          12    1006 3560166 Klaasimäe Tarvo                 0
D16        __.__  10.40  12.04  692   97989     326 Kõivo Kristel                   0
W_MIDDLE   __.__  12.52         122    1007 3552353 Kudre Daisy                     0
H40        __.__  12.06  12.16  273    2156     332 Kudre Raul                      0
H21A       __.__  10.00  12.37  206   45146 3496460 Linnus Kristjan                 0
M_MIDDLE   __.__  12.51          21    1008 3560133 Randman Priit                   0
D16        __.__  10.44  12.02  690   97988 3496908 Raudkepp Emily                  0
H20        __.__  10.58  12.13  468   93255     370 Saal Andres                     0
M_MIDDLE   __.__  12.49          19    1009 3561396 Udam Ilmar                      0
H18        __.__  10.48  11.37  479  101576     386 Vootele Jaagomägi               0
                                                                                    0

Raja-Karjalan Suunnistajat - EST



D18        __.__  10.39  12.35  672   97792 3496460 Kudre Doris                     0
D18        __.__  10.17  12.46  683   97793 3496908 Toomas Liis                     0
                                                                                    0

Vehkalahden Veikot - EST



H16        __.__  10.25  11.43  511   49914     358 Pais Märten                     0
                                                                                    0



                                                                                    0

Akilles OK - FIN



H18        __.__  10.22  11.51  493   10191 3487808 Lindahl Jesper                  0
                                                                                    0

Alatornion Pirkat - FIN



H70        __.__  10.34  __.__  436   32853 3493889 Maronen Arto                    0
H18        __.__  11.02  11.30  472   26396 3394996 Taulavuori Arttu                0
D45        __.__  __.__  13.01  581    7229 3394905 Taulavuori Tarja                0
D14        __.__  10.42  12.06  711   29856 3392487 Taulavuori Venla                0
                                                                                    0

Asikkalan Raikas - FIN



H50        __.__  12.10  12.19  315   39379     340 Lehtinen Jukka                  0
H21A       __.__  10.00  12.35  204   24859 3391521 Lehtinen Niko                   0
H18        __.__  10.42  11.40  482   28089 3391141 Lindroth Joona                  0
D20        __.__  11.27  13.05  665   24932 3391000 Lindroth Mia                    0
D21A       __.__  10.00  12.31  237   24890 3393915 Lindroth Mona                   0
D21C       __.__  11.00  12.21  560   11072 3391562 Nykänen Sanna                   0
H21A       __.__  10.00  12.45  214    6795 3478492 Pökälä Samuel                   0
D20        __.__  11.47  12.56  656    9953 3391208 Riihimäki Anna                  0
                                                                                    0

Epilän Esa - FIN



H75        __.__  11.17  12.46  442   21424 3552098 Houni Mikko                     0
D50        __.__  11.10  __.__  605   10838 3499498 Laurila Saija                   0
H55        __.__  11.09  12.10  345   26283 3496197 Mannila Tapio                   0
D21A       __.__  10.00  __.__  255    8798 3461662 Perkkalainen Johanna            0
D45        __.__  11.09  12.59  579    6490 3501715 Toivonen Sirra                  0
D70        __.__  11.16  12.20  648   14904      27 Vauhkonen Marjatta              0
                                                                                    0

Espoon Suunta - FIN



H55        __.__  11.27  12.01  336     369 3468311 Honkimaa Ari                    0
D50        __.__  11.18  13.00  597   22983     342 Linko Rita                      0
H65        __.__  11.45  11.46  394   31488      36 Mäkilä Ilmari                   0
H65        __.__  11.31  11.52  400   30623 3391976 Rönkkö Paavo                    0
D21A       __.__  10.00  12.43  249    5789 3393774 Tahvanainen Venla               0
D70        __.__  11.12  12.22  650   14602 3513793 Tanska Eeva                     0
                                                                                    0

Estonia - FIN



H21A       __.__  10.00  12.50  219   40515 3493699 Kesaväli Asso                   0
                                                                                    0

Finland - FIN



W_MIDDLE   __.__  12.44         114    1012 3554243 Honkimaa Anni                   0
M_MIDDLE   __.__  13.05          35    1014 3560414 Häkkinen Janne                  0
W_MIDDLE   __.__  12.53         123    1017 3553070 Koskela Salla                   0
W_MIDDLE   __.__  12.59         129    1019 3552569 Leppäsalmi Milka                0
M_MIDDLE   __.__  12.40          10    1120 3560646 Linnainmaa Tero                 0
W_MIDDLE   __.__  13.02         132    1021 3553013 Mörsky Sonja                    0
M_MIDDLE   __.__  13.10          40    1025 3560323 Pukema Hannu-Pekka              0
M_MIDDLE   __.__  12.46          16    1027 3560695 Reponen Tommi                   0
M_MIDDLE   __.__  12.52          22    1029 3562006 Saarela Ville-Petteri           0
M_MIDDLE   __.__  12.48          18    1030 3560679 Sundelin Peter                  0
W_MIDDLE   __.__  12.51         121    1033 3554227 Tallila Tiia                    0
W_MIDDLE   __.__  12.48         118    1034 3553666 Toiviainen Anni                 0
M_MIDDLE   __.__  13.22          52    1035 3560240 Tunis Staffan                   0
W_MIDDLE   __.__  12.56         126    1037 3553062 Turunen Marjut                  0
M_MIDDLE   __.__  12.54          24    1038 3560588 Turunen Simo                    0
                                                                                    0

Finland national group - FIN



M_MIDDLE   __.__  12.34           4    1010 3561073 Aikio Santeri                   0
M_MIDDLE   __.__  12.31           1    1013 3560992 Honkimaa Antti                  0
W_MIDDLE   __.__  12.33         103    1015 3559945 Joensuu Marttiina               0
W_MIDDLE   __.__  12.34         104    1016 3555158 Kaskinen Mira                   0
M_MIDDLE   __.__  12.37           7    1018 3561057 Kotro Tuomas                    0
M_MIDDLE   __.__  12.32           2    1022 3560752 Nenonen Lauri                   0
W_MIDDLE   __.__  12.31         101    1023 3557808 Oikarinen Suvi                  0
W_MIDDLE   __.__  12.37         107    1026 3555521 Pusa Sanna                      0
W_MIDDLE   __.__  12.36         106    1028 3557816 Räisänen Noora                  0
W_MIDDLE   __.__  12.35         105    1031 3557774 Suomalainen Riikka              0
W_MIDDLE   __.__  12.32         102    1032 3555489 Suutari Mirka                   0
M_MIDDLE   __.__  12.33           3    1039 3561081 Uusitalo Jyri                   0
M_MIDDLE   __.__  12.38           8    1040 3561297 Vainio Eero-Matti               0
M_MIDDLE   __.__  12.36           6    1041 3557394 Väyrynen Jukka                  0
M_MIDDLE   __.__  12.35           5    1036 3552924 Väyrynen Ville                  0
W_MIDDLE   __.__  12.30         124    1011 3554728 Vääränen Sari                   0
                                                                                    0

Haapamäen Urheilijat - FIN



D50        __.__  11.12  13.03  600    7940 3472511 Leppäsalmi Päivi                0
D12        __.__  10.45  11.54  720   39262     341 Leppäsalmi Sara                 0
H21A       __.__  10.00  12.49  218   19831 3469442 Martikainen Juha                0
H55        __.__  11.21  12.04  339    6223 3469970 Martikainen Pasi                0
H21A       __.__  10.00  12.40  209   13136 3475993 Peltonen Topias                 0
                                                                                    0

Haapaveden Urheilijat - FIN



H20        __.__  11.10  12.07  462   11071 3495959 Mattola Peetu                   0
                                                                                    0

Hankasalmen Hanka - FIN



D55        __.__  11.16  11.55  611    8019 3486685 Kihlström Kirsi                 0
D55        __.__  11.08  11.59  615   17117 3463155 Raatikainen Päivi               0
                                                                                    0

Hauhon Sisu - FIN



H21A       __.__  10.00  12.39  208   18051 3554466 Liukkala Jaakko                 0
H60        __.__  12.13  12.22  357   20273 3501673 Liukkala Pekka                  0
                                                                                    0

Haukiputaan Heitto - FIN



H65        __.__  12.19  11.32  380   22612 3482601 Hanhela Mauno                   0
                                                                                    0

Helsingin Suunnistajat - FIN



D40        __.__  10.47  12.53  574     251 3487881 Nurminen Henna                  0
                                                                                    0

Helsingin Työväen Hiihtäjät - FIN



H40        __.__  11.54  __.__  287     390     317 Havula Jarmo                    0
H40        __.__  11.38  __.__  288   20538     381 Torvela Niko                    0
                                                                                    0

Hiidenkiertäjät - FIN



H50        __.__  11.50  12.29  325    2058 3497096 Hänninen Jukka                  0
D50        __.__  11.34  12.52  589   21101 3493517 Hänninen Raija                  0
H14        __.__  10.29  __.__  538   29774 3482213 Toivanen Eemeli                 0
H12        __.__  10.25  __.__  551   13466 3484102 Toivanen Rasmus                 0
                                                                                    0

Hiiltomiehet - FIN



H40        __.__  11.42  12.27  284    3046 3487394 Häkkinen Mika                   0
H40        __.__  11.50  12.23  280   10563 3482056 Nurminen Ilkka                  0
D12        __.__  10.53  11.51  717   21964 3487295 Nurminen Kaarina                0
                                                                                    0

Hiisirasti - FIN



H16        __.__  10.27  11.41  509   26639 3519386 Ruuhiala Roope                  0
                                                                                    0

Hyvinkään Rasti - FIN



H12        __.__  10.17  11.46  549   39803      24 Chernykh Mikhail                0
H50        __.__  12.06  12.21  317   45860     305 Chernykh Sergey                 0
D12        __.__  10.47  11.53  719   39804      25 Chernykh Zoya                   0
H65        __.__  12.03  __.__  411    6642 3392123 Partanen Risto                  0
H21A       __.__  10.00  __.__  224   27801 3485273 Partanen Tapani                 0
                                                                                    0

Hämeenlinnan Suunnistajat - FIN



H60        __.__  12.19  12.18  353   25166 3484243 Tiilikainen Teuvo               0
                                                                                    0

IF Femman - FIN



D60        __.__  11.37  12.07  623   32360 3486537 Fred Bodil                      0
H21A       __.__  10.00  12.54  223   29556 3482569 Rantala Teemu                   0
H55        __.__  11.19  12.05  340    3193 3481637 Tunis Bengt                     0
                                                                                    0

IF Minken - FIN



H65        __.__  11.27  11.54  402   19988 3500147 Torrkulla Roy                   0
                                                                                    0

Iisu - FIN



H80        __.__  11.02  12.13  449   18348 3391877 Jäppinen Kyösti                 0
                                                                                    0

IK Falken - FIN



H65        __.__  11.53  __.__  410   20806 3514155 Backman Sven-Olof               0
H14        __.__  10.53  __.__  539   38954 3515038 Kullman Hannes                  0
                                                                                    0

IK Kronan - FIN



D16        __.__  10.24  __.__  703   29377     350 Myrskog Linnea                  0
                                                                                    0

Itä-Hämeen Rasti - FIN



H45        __.__  11.24  12.05  299   36396 3497732 Gynther Kimmo                   0
H50        __.__  11.56  12.26  322   25309 3496965 Lahtinen Jari                   0
H21A       __.__  10.00  12.44  213   23525 3393311 Lahtinen Tuomo                  0
                                                                                    0

Itä-Päijänteen Rasti - FIN



H45        __.__  11.34  12.00  294   17661 3460110 Marttinen Tuomo                 0
H65        __.__  12.23  11.30  378   25316 3479821 Nurminen Heikki                 0
D40        __.__  10.51  12.51  572     449 3474848 Paalanen Satu                   0
H70        __.__  10.20  12.45  433   30104 3480159 Paavilainen Arvo                0
D16        __.__  10.18  __.__  702   27398 3481090 Peltonen Elsa                   0
H40        __.__  11.56  12.21  278   37965 3477387 Peltonen Heikki                 0
D21C       __.__  11.02  12.20  559   26561 3474681 Ritvanen Hanna                  0
                                                                                    0

Jalasjärven Jalas - FIN



D55        __.__  11.06  __.__  616   26588     337 Laurila Arja                    0
H55        __.__  11.33  __.__  346    7384     338 Laurila Timo                    0
                                                                                    0

Joutsenon Kullervo - FIN



H60        __.__  12.11  12.23  358   12395 3458924 Keltamäki Seppo                 0
H60        __.__  11.45  12.36  371   15899 3456456 Pietikäinen Markku              0
D35        __.__  11.57  13.13  568     111 3393485 Pulkkinen Arja                  0
H55        __.__  11.15  12.07  342   15886 3394152 Pulkkinen Pekka                 0
H75        __.__  11.23  12.43  439    3101 3457447 Ryyppö Toivo                    0
H75        __.__  11.19  12.45  441   26819 3392891 Suutari Veikko                  0
                                                                                    0

Juvan Urheilijat - FIN



H60        __.__  12.21  12.17  352    4030 3485547 Hyyryläinen Raimo               0
H60        __.__  12.29  12.14  349    5316 3487196 Ollikainen Seppo                0
                                                                                    0

Jämsän Retki-Veikot - FIN



D20        __.__  11.41  12.59  659    8843     355 Närhi Minna                     0
H40        __.__  __.__  12.29  286   19539     377 Tiirikainen Samuli              0
                                                                                    0

Järvenpään Palo - FIN



H70        __.__  10.36  12.38  426   23422 3392982 Torvikoski Jouko                0
                                                                                    0

Kajaanin Suunnistajat - FIN



D21A       __.__  10.00  12.40  246   33377 3493525 Hämäläinen Reetta               0
H16        __.__  10.35  11.37  505   34496 3496445 Härkönen Tommi                  0
D50        __.__  11.26  12.56  593    3844 3496148 Mulari Pirjo                    0
D14        __.__  10.50  12.02  707   92778 3496437 Tikkanen Tia-Maria              0
                                                                                    0

Kangasala SK - FIN



D21C       __.__  11.04  12.19  558   40602     328 Kokkonen Miia                   0
D10        __.__  10.26  11.35  727   38603     356 Olkkonen Veera                  0
H12        __.__  10.21  11.44  547   38604     357 Olkkonen Vili                   0
H45        __.__  11.08  __.__  308     548     369 Ruuska Vesa                     0
                                                                                    0

Kangasniemen Kalske - FIN



D20        __.__  11.45  12.57  657   15880 3455623 Valkonen Oona                   0
D21A       __.__  10.00  12.39  245   25580 3458700 Valkonen Outi                   0
H55        __.__  11.35  11.56  331    5928 3459021 Valkonen Pekka                  0
D20        __.__  11.21  13.07  667   18151 3454642 Valkonen Viivi                  0
                                                                                    0

Kauhavan Wisa - FIN



H70        __.__  10.48  12.32  420   16699 3481215 Ekström Marcus                  0
D50        __.__  11.16  13.01  598   16700 3483112 Katajamäki Tuija                0
                                                                                    0

Kaustisen Pohjan-Veikot - FIN



H65        __.__  12.17  11.33  381   13411 3553617 Kattilakoski Eero               0
                                                                                    0

Kemijärven Urheilijat - FIN



H65        __.__  11.37  11.50  398   17395 3483484 Määttä Seppo                    0
                                                                                    0

Keravan Urheilijat - FIN



H70        __.__  10.18  12.46  434   23055 3496635 Sirola Risto                    0
                                                                                    0

Keuruun Kisailijat - FIN



H70        __.__  10.32  12.39  427    6244 3553120 Saarinen Mikko                  0
                                                                                    0

Kiimingin Urheilijat - FIN



D60        __.__  11.39  12.06  622   30154 3392602 Halme Ritva                     0
H70        __.__  10.22  12.44  432    3681 3484177 Lind Matti                      0
                                                                                    0

Kokkolan Suunnistajat - FIN



H70        __.__  10.26  12.42  430    1703 3477585 Teppo Jaakko                    0
H60        __.__  __.__  12.20  355    7560 3501939 Viitasaari Eero                 0
                                                                                    0

Koovee - FIN



H35        __.__  11.32  __.__  270   17972 3554573 Kallio Kari                     0
D35        __.__  12.07  13.09  564    7124 3553377 Kallio Terhi                    0
H70        __.__  10.42  12.35  423   32778 3499399 Laurikkala Jukka                0
D21A       __.__  10.00  12.42  248   34245 3552734 Lylynperä Kaisa                 0
D21A       __.__  10.00  12.47  253   37979     352 Niittymäki Johanna              0
                                                                                    0

Kortesjärven Järvi-Veikot - FIN



D20        __.__  11.43  12.58  658   15872 3474657 Hakala Helena                   0
D20        __.__  11.51  12.54  654    9709 3472966 Ylikoski Taru                   0
                                                                                    0

Kouvolan Suunnistajat - FIN



H21C       __.__  10.55  12.41  266   21397 3487345 Heikkilä Kari                   0
H14        __.__  10.21  11.38  526   29773 3467313 Heikkilä Niklas                 0
D21A       __.__  10.00  __.__  256   29561 3501301 Kiiskinen Kirsi                 0
H14        __.__  10.35  11.45  533   28361 3485844 Nurminen Eerik                  0
H18        __.__  10.54  11.34  476   37591 3470358 Pietikäinen Sauli               0
H45        __.__  11.12  12.11  305   31834 3471158 Suutari Tero                    0
D18        __.__  10.25  12.42  679    3123 3486214 Suutari Tuuli                   0
D14        __.__  10.40  12.07  712  101542      64 Sydänmaa Oona                   0
H16        __.__  10.29  11.40  508   28461 3487907 Toivanen Elmeri                 0
H18        __.__  10.38  11.43  485   27380 3498417 Tynys Joona                     0
                                                                                    0

Kuopion Suunnistajat - FIN



H65        __.__  11.49  11.44  392   32423 3478773 Kajava Viljo                    0
H70        __.__  10.44  12.34  422   18426 3486164 Karjalainen Seppo               0
H65        __.__  12.07  11.37  385    4651 3505971 Korhonen Mauno                  0
H75        __.__  11.09  12.50  446   28284 3485620 Laine Tapani                    0
H60        __.__  12.07  12.25  360    9079 3501798 Mourujärvi Kauno                0
D16        __.__  10.14  __.__  686   27442      45 Räsänen Johanna                 0
H18        __.__  10.50  11.36  478   11382      96 Sopo Aleksi                     0
D16        __.__  10.50  11.59  687   21479      46 Sopo Annika                     0
                                                                                    0

Kuortaneen Kunto - FIN



H65        __.__  11.15  11.58  406    2732 3552510 Kesti Tapani                    0
H50        __.__  12.16  12.16  312   32554     335 Lassila Antti                   0
D18        __.__  10.15  12.47  684   10223 3445285 Mäntylä Tanja                   0
H50        __.__  12.12  12.18  314    7418 3498706 Sippola Asko                    0
H45        __.__  11.40  11.58  292   27263     375 Stevander Petri                 0
H16        __.__  10.47  11.31  499   30868     376 Stevander Pyry                  0
                                                                                    0

Kuusamon Erä-Veikot - FIN



H18        __.__  10.20  11.52  494    8948 3483138 Aikio Severi                    0
H21A       __.__  10.00  12.34  203   19671 3454600 Tauriainen Teemu                0
                                                                                    0

Kyrös-Rasti - FIN



D20        __.__  11.31  __.__  669   16093     343 Linnainmaa Eeva                 0
D50        __.__  11.20  __.__  604   18037     344 Linnainmaa Tiina                0
D50        __.__  __.__  12.59  596   16799     359 Palmi Kirre                     0
D21A       __.__  __.__  12.48  254   33410     366 Rauhala Teija                   0
D35        __.__  11.55  __.__  569     163     382 Tuomisto Elisa                  0
                                                                                    0

Laitasaaren Veto - FIN



H55        __.__  11.17  12.06  341   13044 3479508 Karppinen Jouko                 0
D21A       __.__  10.00  12.33  239   13156      62 Karppinen Kukka-Maaria          0
D50        __.__  11.30  12.54  591    5239 3454709 Lotvonen Arja                   0
D21A       __.__  10.00  12.41  247   16641 3453578 Lotvonen Essi                   0
D21A       __.__  10.00  12.27  233    5036 3471471 Lotvonen Milla                  0
                                                                                    0

Lammin Säkiä - FIN



D21A       __.__  10.00  12.28  234    5972 3394475 Koivunen Mari                   0
H14        __.__  10.15  11.33  521   30988 3391471 Nykänen Tomi                    0
D21A       __.__  10.00  12.35  241   15902 3496361 Partanen Ritva                  0
D21A       __.__  10.00  12.44  250   35528 3394418 Rantanen Marja                  0
                                                                                    0

Lapin Veikot - FIN



H14        __.__  10.55  __.__  540   28289 3499050 Maijala Matias                  0
D35        __.__  12.01  13.11  566   29657 3482023 Vaara Annika                    0
                                                                                    0

Lapuan Virkiä - FIN



H18        __.__  10.56  11.33  475   35202 3486057 Lammi Aleksi                    0
                                                                                    0

Lounais-Hämeen Rasti - FIN



H65        __.__  12.11  11.35  383   23806     339 Lehtimäki Jorma                 0
H45        __.__  11.14  12.10  304   25304 3499159 Tervala Mika                    0
                                                                                    0

Luumäen Rasti - FIN



H60        __.__  12.25  12.15  350   31901 3486875 Pokela Erkki                    0
H45        __.__  11.38  __.__  309   33062 3488541 Toivanen Samuli                 0
                                                                                    0

Länsi-Rajan Rasti - FIN



D21A       __.__  10.00  12.36  242   16978 3516176 Jaako Niina                     0
                                                                                    0

Miehikkälän Vilkas - FIN



H60        __.__  11.55  12.31  366    5273 3479771 Urpalainen Jukka                0
                                                                                    0

MS Parma - FIN



D18        __.__  10.35  12.37  674   23270 3393535 Ekström Hanne-Line              0
H14        __.__  10.17  11.43  531   10445 3352676 Ekström Niklas                  0
H16        __.__  10.43  11.33  501   27878 3554326 Ekström Rasmus                  0
H45        __.__  11.30  12.02  296   12180     311 Ekström Thomas                  0
H55        __.__  __.__  11.59  334    6980 3482692 Lång Jan                        0
H50        __.__  11.52  12.28  324   28061     383 Vainio Asko                     0
                                                                                    0

Mäntsälän Urheilijat - FIN



H40        __.__  11.52  12.22  279    6304 3485117 Hannula Markus                  0
H55        __.__  11.11  12.09  344   16640 3485521 Laine Markku                    0
H60        __.__  12.03  12.27  362     397 3484631 Pöllänen Tapani                 0
                                                                                    0

Navi - FIN



H45        __.__  11.04  11.56  290     881 3474731 Aho Ismo                        0
D18        __.__  10.29  12.40  677   24854 3456308 Aho Petra                       0
H20        __.__  10.56  12.14  469    1010 3452000 Ahola Joonas                    0
H60        __.__  12.05  12.26  361    9819     334 Lappalainen Martti              0
H21A       __.__  10.00  12.47  216    5358 3493947 Leinonen Lauri                  0
H20        __.__  10.54  11.56  451   21401     345 Lipsanen Jeremias               0
D70        __.__  11.14  12.21  649    8649 3471026 Liuha Tuulikki                  0
D70        __.__  11.18  12.19  647   18226 3480514 Muikku Rauni                    0
D70        __.__  11.10  12.23  651   11029 3458577 Piskonen Leena                  0
H20        __.__  11.16  12.03  458   14165 3483914 Salomaa Antti-Ville             0
D65        __.__  12.13  12.13  630   18180 3446713 Sulander Mirja-Liisa            0
D70        __.__  11.22  12.17  645   18420 3451861 Valjakka Leena                  0
                                                                                    0

Nivalan Urheilijat - FIN



D50        __.__  11.14  13.02  599    1503     310 Ekdahl Pirkko                   0
H65        __.__  11.41  11.48  396   17610 3505823 Halkosaari Severi               0
H65        __.__  11.33  11.51  399   17886      33 Joensuu Martti                  0
H70        __.__  10.38  12.37  425   37144 3501756 Linna Esko                      0
H65        __.__  12.01  11.40  388   25248 3466414 Oja Jorma                       0
H75        __.__  11.15  12.47  443   18839 3501772 Oja Reijo                       0
H45        __.__  11.06  12.13  307   17121 3557311 Tiainen Hannu                   0
H65        __.__  12.05  11.38  386   30525      47 Viitasaari Jussi                0
H65        __.__  12.09  11.36  384   23913 3514114 Virkkula Unto                   0
                                                                                    0

OK Botnia - FIN



H12        __.__  10.29  __.__  552   38708     313 Forsell Gustav                  0
H14        __.__  10.45  __.__  537   38707 3559655 Forsell Mickel                  0
D21A       __.__  10.00  12.29  235   14788 3516010 Haga Antonia                    0
D12        __.__  10.51  __.__  723   34743 3559663 Hansén Amanda                   0
H16        __.__  10.21  __.__  515   28791 3559887 Hansén Linus                    0
H65        __.__  11.35  __.__  409   20621 3501574 Sundqvist Stig                  0
                                                                                    0

OK Orient - FIN



H18        __.__  10.34  11.45  487    3053 3488111 Lönnström Emil                  0
                                                                                    0

OK77 - FIN



H75        __.__  11.13  12.48  444   28960     360 Pasonen Armo                    0
                                                                                    0

Oulaisten Huima - FIN



H20        __.__  11.26  12.00  455    7771 3477353 Linna Matti                     0
                                                                                    0

Oulaisten Taru - FIN



H20        __.__  11.12  12.06  461   26531 3516234 Hiitola Olli                    0
D65        __.__  11.59  12.19  636   33755     365 Rajaniemi Anneli                0
                                                                                    0

Oulun NMKY:n Urheilijat - FIN



H75        __.__  11.11  12.49  445   31637 3485653 Alalahti Jaakko                 0
                                                                                    0

Oulun Tarmo - FIN



H16        __.__  10.15  11.46  514    3170 3488640 Viippola Aapo                   0
                                                                                    0

Ounasvaaran Hiihtoseura - FIN



D50        __.__  11.28  12.55  592   28586 3553955 Bergman Heidi                   0
D20        __.__  11.37  13.01  661   14406 3472099 Bergman Marjo                   0
H18        __.__  11.00  11.31  473   14321 3472222 Bergman Markku                  0
H55        __.__  11.31  11.57  332    4407 3488582 Haapasalmi Eero                 0
H70        __.__  10.40  12.36  424   18735 3455722 Harvala Asko                    0
H18        __.__  __.__  11.42  484   11327     319 Hyvönen Arvi                    0
D45        __.__  11.13  12.58  578    4143 3488426 Hyvönen Tuija                   0
H60        __.__  12.09  12.24  359    3158     323 Keskinarkaus Jouni              0
D60        __.__  11.45  12.03  619   25635     324 Keskinarkaus Raili              0
H50        __.__  12.08  12.20  316    8766     330 Kotala Ilkka                    0
D16        __.__  10.32  12.07  695   26985 3445145 Kotila Laura                    0
H60        __.__  12.15  12.21  356   15735 3471307 Koutaniemi Timo                 0
H55        __.__  11.23  12.03  338   15398 3456837 Kurkela Reino                   0
D21A       __.__  10.00  12.45  251   32513 3473584 Laitinen Kaisa                  0
D21A       __.__  10.00  12.34  240   32515 3472859 Laitinen Maria                  0
D40        __.__  10.49  12.52  573   34785 3553880 Maijala Mervi                   0
H16        __.__  10.41  11.34  502   23495 3488392 Määttä Juho                     0
H50        __.__  12.02  12.23  319     167 3487030 Määttä Kimmo                    0
H21A       __.__  10.00  12.41  210    4418 3486735 Niskanen Teemu                  0
D45        __.__  11.11  13.00  580    1251 3464468 Oikarinen Maarit                0
H18        __.__  10.24  11.50  492    9190 3486396 Oikarinen Tuomas                0
D45        __.__  11.07  13.02  582   35424 3486701 Oikkonen Mirka                  0
D14        __.__  10.44  12.05  710   23528 3486594 Oikkonen Sanni                  0
H12        __.__  10.15  11.47  550   29722 3487337 Oikkonen Severi                 0
D12        __.__  10.43  11.55  721   12818 3485919 Ojanaho Ansa-Lotta              0
D10        __.__  10.24  11.36  728   38252 3455417 Ojanaho Eeva-Liina              0
H20        __.__  11.14  12.05  460   15798 3441144 Ojanaho Olli                    0
H14        __.__  10.25  11.31  519   26221 3554201 Petrelius Eetu                  0
D10        __.__  10.28  11.34  726   33883 3553419 Petrelius Enni                  0
D45        __.__  10.59  13.06  586    1304 3488475 Pirttilä Lea                    0
D14        __.__  10.48  12.03  708   26995 3466331 Rantala Aino                    0
H12        __.__  10.31  11.42  545   36679 3446473 Rantala Jussi                   0
D14        __.__  10.36  12.09  714   33903     367 Ruuska Elviira                  0
D14        __.__  10.52  12.01  706   33874     368 Ruuska Esteri                   0
H70        __.__  10.24  12.43  431   18701     384 Varis Martti                    0
D70        __.__  11.20  12.18  646   38911     385 Varis Tuula                     0
D45        __.__  11.03  13.04  584   24598 3469244 Viitanen Kirsi                  0
D50        __.__  11.32  12.53  590    3445 3486925 Väärälä Marita                  0
                                                                                    0

Paimion Rasti - FIN



H18        __.__  10.46  11.38  480   12270 3395019 Arola Matias                    0
D18        __.__  10.27  12.41  678   14158 3451390 Reponen Niina                   0
                                                                                    0

Pellon Ponsi - FIN



H20        __.__  11.28  11.58  453   40075 3483179 Pantsar Jere                    0
H50        __.__  11.48  12.30  326   26319      83 Vilppola Arto                   0
                                                                                    0

Pirkkalan Hiihtäjät - FIN



D16        __.__  10.46  12.01  689   37171      39 Kontkanen Ronja                 0
H18        __.__  10.36  11.44  486   26296 3501558 Toivonen Eevert                 0
H45        __.__  11.28  12.03  297   20002     379 Toivonen Mikko                  0
H14        __.__  10.59  11.35  523   10305     380 Toivonen Vilhelm                0
                                                                                    0

Pohjankyrön Rasti - FIN



D60        __.__  11.33  12.09  625   24301 3493624 Sauru Seija                     0
                                                                                    0

Porvoon Urheilijat - FIN



H65        __.__  11.59  11.39  387    3471 3549953 Hyvönen Eero                    0
H75        __.__  11.21  12.44  440    5006 3499019 Lyijynen Mauno                  0
                                                                                    0

Puolangan Ryhti - FIN



D55        __.__  11.22  11.52  608   30754 3497914 Käkelä Maija                    0
D60        __.__  11.43  12.04  620   14051 3497195 Köngäs Kaarina                  0
H60        __.__  11.59  12.29  364   14055 3497153 Köngäs Martti                   0
H21A       __.__  10.00  12.32  201   14052 3497344 Köngäs Teemu                    0
H60        __.__  11.41  12.37  372   31204 3498433 Toppari Pekka                   0
                                                                                    0

Päijät-Rasti - FIN



H60        __.__  12.31  __.__  373     456     301 Aalto Antti                     0
                                                                                    0

Raja-Karjalan Suunnistajat - FIN



D18        __.__  10.33  12.38  675   40048 3394525 Korhonen Julia                  0
H65        __.__  11.23  __.__  408   17233     362 Paukkunen Ossi                  0
D60        __.__  11.29  __.__  627   11908     378 Tikka Eija                      0
                                                                                    0

Rajamäen Rykmentti - FIN



D50        __.__  11.08  13.04  601   22440 3501483 Gustafsson Johanna              0
H50        __.__  __.__  12.22  318    6962 3493434 Ritakallio Timo                 0
                                                                                    0

Rasti E4 - FIN



H65        __.__  11.21  11.56  404   28906 3552601 Pellinen Antero                 0
                                                                                    0

RasTiimi - FIN



D50        __.__  11.04  13.06  603   25842     336 Lassila Päivi                   0
                                                                                    0

Rasti-Jussit - FIN



H65        __.__  11.25  11.55  403   24878      32 Hautala Olavi                   0
H65        __.__  12.21  11.31  379   10761 3394848 Kankaanpää Jussi                0
D65        __.__  12.01  12.18  635     988 3395035 Maja Alli                       0
                                                                                    0

Rasti-Jyry - FIN



H65        __.__  11.57  11.42  390   16621 3485414 Inkinen Paavo                   0
D65        __.__  12.15  __.__  641   34797 3485406 Kanerva Marja                   0
H70        __.__  10.28  12.41  429    3960 3487675 Kettunen Seppo                  0
D65        __.__  12.11  12.14  631   39689 3484185 Lindsten Ulla                   0
D65        __.__  11.55  12.21  638   15319 3483898 Ohramaa Tuula                   0
                                                                                    0

Rastikarhut - FIN



D60        __.__  11.41  12.05  621   11057 3483765 Ahonkivi Irma                   0
D20        __.__  11.25  __.__  668   23856     316 Haapakoski Tiina                0
H20        __.__  11.22  12.02  457   17202     318 Holmberg Eetu                   0
D65        __.__  11.53  12.22  639   18568 3483849 Piiparinen Seija                0
H20        __.__  11.02  12.11  466   12355     374 Seppänen Kari-Pekka             0
H20        __.__  11.18  12.04  459   14746 3493491 Sundelin Ville                  0
                                                                                    0

Rastiketut - FIN



D65        __.__  12.03  12.17  634   18873 3395076 Hautamäki Anna-Maija            0
D55        __.__  11.12  11.57  613   91609 3479730 Mäntylä Kirsti                  0
D50        __.__  11.06  13.05  602    4899 3481918 Ojajärvi Päivi                  0
                                                                                    0

Rasti-Kurikka - FIN



H65        __.__  11.43  11.47  395    2596 3497666 Hahtola Aulis                   0
H65        __.__  11.39  11.49  397   28525 3493822 Köykkä Jussi                    0
                                                                                    0

Rasti-Pielinen - FIN



H55        __.__  11.25  12.02  337    7820 3462405 Hiltunen Pekka                  0
H21A       __.__  10.00  12.52  221   10088 3469848 Hiltunen Tuomas                 0
H60        __.__  11.51  __.__  375     676 3470663 Hyvönen Markku                  0
H21B       __.__  10.59  __.__  262   23813      50 Hyvönen Sami                    0
H21A       __.__  10.00  __.__  226   15755 3451747 Kiiskinen Petri                 0
H21C       __.__  10.59  __.__  267     448 3480928 Koponen Timo                    0
H50        __.__  12.00  12.24  320    1804 3469772 Turunen Matti                   0
H20        __.__  11.06  12.09  464   12140 3440492 Väyrynen Seppo                  0
                                                                                    0

RastiPiikkiö - FIN



H55        __.__  11.29  12.00  335   32436     333 Käyhkö Jaakko                   0
                                                                                    0

Rastivarsat - FIN



H45        __.__  11.18  12.08  302     607 3470762 Heinilä Hannu                   0
H55        __.__  __.__  11.58  333   13951 3482379 Hämäläinen Markku               0
H16        __.__  10.39  11.35  503   24248 3483054 Kiljunen Eemeli                 0
H45        __.__  11.10  12.12  306   12900 3485422 Kiljunen Juha                   0
H18        __.__  10.16  11.54  496   11691 3484334 Tervala Miska                   0
H45        __.__  11.26  12.04  298    2397 3559697 Tuokko Jyrki                    0
                                                                                    0

Rasti-Vihti - FIN



H60        __.__  11.57  12.30  365   22889 3493640 Moisander Jouni                 0
                                                                                    0

Russia - FIN



D16        __.__  10.28  __.__  704  101581      42 Alieva Karina                   0
H21A       __.__  10.00  12.38  207  101555      80 Gruzdev Andrey                  0
D12        __.__  10.41  11.56  722  101558      13 Kozlova Uliana                  0
H12        __.__  10.23  11.43  546  101557      18 Lysov Vladimir                  0
H14        __.__  10.57  11.47  535  101551      60 Nechaev Ilya                    0
D14        __.__  10.38  12.08  713  101550      61 Neklyudova Darya                0
H16        __.__  10.23  11.42  510   93262      54 Rosinskiy Maxim                 0
H12        __.__  10.27  11.41  544  101556      17 Sinyavskiy Timofey              0
H14        __.__  10.19  11.37  525   93263      52 Sobolin Daniil                  0
H16        __.__  10.49  11.30  498   45138      12 Vetchinov Georgy                0
                                                                                    0

Sahalahden Kunto - FIN



H70        __.__  10.46  12.33  421   36324 3451655 Sulander Heikki                 0
                                                                                    0

Saloisten Reipas - FIN



H50        __.__  11.58  12.25  321   10334 3483369 Piispanen Reima                 0
H40        __.__  12.00  12.19  276   39044 3459070 Räisänen Jani                   0
D20        __.__  11.33  13.03  663   26230 3471703 Räisänen Mira                   0
D21A       __.__  10.00  12.26  232   33005 3514452 Silventoinen Ulla               0
                                                                                    0

Savon Suunta - FIN



D21A       __.__  10.00  12.37  243   28802 3433802 Lehtiniemi Iisa                 0
H60        __.__  12.01  12.28  363   13803 3486008 Lehtiniemi Pekka                0
H45        __.__  11.32  12.01  295   36662 3482866 Törmikoski Kai                  0
D40        __.__  10.45  12.54  575   21522 3482858 Törmikoski Tarja                0
                                                                                    0

SK Pohjantähti - FIN



H20        __.__  11.30  11.57  452   13157 3477866 Karppinen Aleksi                0
D35        __.__  12.05  13.10  565   37332 3465739 Munsterhjelm Camilla            0
D18        __.__  10.31  12.39  676   21995 3393782 Näsi Aurora                     0
D18        __.__  10.21  12.44  681   22656 3394657 Näsi Juliaana                   0
D18        __.__  10.37  12.36  673   21178 3485455 Sassi-Päkkilä Liisa             0
H18        __.__  10.32  11.46  488   13969 3394111 Schroderus Samuli               0
H18        __.__  10.52  11.35  477   22676 3393733 Schroderus Santeri              0
H70        __.__  10.52  12.30  418   24065 3514817 Suorajärvi Mauri                0
H70        __.__  10.56  12.28  416   18340 3515210 Veijovaara Jorma                0
                                                                                    0

SK Vuoksi - FIN



H21B       __.__  11.01  11.51  260   21348 3475894 Juutilainen Masa                0
D12        __.__  10.49  11.52  718   24993 3464344 Juutilainen Matilda             0
D50        __.__  11.24  12.57  594     164 3460599 Juutilainen Virpi               0
H45        __.__  11.42  11.57  291   22482 3453396 Luukkonen Mika                  0
H40        __.__  12.02  12.18  275   30568 3458825 Miikki Jussi                    0
H14        __.__  10.49  11.40  528   26767 3500923 Miikki Veeti                    0
D16        __.__  10.36  12.05  693   25335 3471422 Nenonen Liisa                   0
H18        __.__  10.18  11.53  495   30711 3476371 Salopelto Atso                  0
H20        __.__  11.00  12.12  467    6293 3559796 Similä Henri                    0
H45        __.__  11.16  12.09  303    2516 3472313 Similä Juha                     0
H21B       __.__  11.03  11.50  259    6289 3453354 Similä Lauri                    0
D16        __.__  10.16  12.12  700   27251 3464500 Similä Roosa                    0
H21B       __.__  10.57  11.52  261   22650 3466018 Villanen Simo                   0
                                                                                    0

SOC Asikkala - FIN



H65        __.__  11.47  11.45  393    3087 3481546 Lehtinen Teuvo                  0
H70        __.__  10.30  12.40  428   30839 3481926 Nyberg Pertti                   0
H60        __.__  11.43  12.35  370   16634 3486081 Saarinen Heikki                 0
H60        __.__  11.47  12.33  368    6574 3488327 Udd Esko                        0
                                                                                    0

Sonkajärven Pahka - FIN



H50        __.__  12.14  12.17  313   17892 3395084 Heiskanen Hannu                 0
H12        __.__  10.33  11.40  543   37974 3394590 Rissanen Erno-Kalle             0
H18        __.__  10.28  11.48  490   31364 3394202 Rissanen Jiri-Pekka             0
H20        __.__  11.04  12.10  465   31363 3394293 Rissanen Lari-Antti             0
H16        __.__  10.37  11.36  504   12568 3394095 Rissanen Roni-Ville             0
                                                                                    0

Sotkamon Jymy - FIN



H16        __.__  10.33  11.38  506   40309 3496551 Hyppölä Pyry                    0
H18        __.__  10.26  11.49  491   14492 3479276 Hyppölä Sampo                   0
                                                                                    0

Suomusjärven Sisu - FIN



D60        __.__  11.31  __.__  626   29953     321 Karvonen Pirjo                  0
H70        __.__  10.14  __.__  412   29954     322 Karvonen Raimo                  0
                                                                                    0

Suosmeren Salpa - FIN



H60        __.__  12.23  12.16  351   32451 3556123 Nurminen Markku                 0
                                                                                    0

Suunta 2000 - FIN



H21A       __.__  10.00  12.33  202   45021 3457108 Gritsan Ruslan                  0
D20        __.__  11.49  12.55  655   34554 3487311 Hannila Henna                   0
D45        __.__  11.05  13.03  583   18311 3391935 Hannuksela Eija                 0
H40        __.__  12.04  12.17  274   38140 3394236 Hannuksela Jari                 0
D21A       __.__  10.00  12.38  244    3599     327 Kokkonen Jenni                  0
D65        __.__  12.09  __.__  642   39945 3486073 Korteniemi Leena                0
H65        __.__  12.13  __.__  407   16457 3496874 Mustonen Lauri                  0
H40        __.__  11.44  12.26  283   37461 3488335 Viippola Ilpo                   0
                                                                                    0

Suunta Jurva - FIN



H40        __.__  11.48  12.24  281   31829 3482445 Kamila Kai                      0
D45        __.__  11.01  13.05  585   35291 3482288 Korpela-Kamila Heidi            0
                                                                                    0

Suunta Jyväskylä - FIN



H45        __.__  11.36  11.59  293    5798 3456571 Juvakka Pekka                   0
D14        __.__  10.54  12.00  705   27743 3459260 Klemettinen Kaisa               0
H10        __.__  10.16  11.30  555   39222     325 Klemettinen Simo                0
D16        __.__  10.22  12.10  698   21991 3460169 Klemettinen Veera               0
H40        __.__  11.46  12.25  282    8608 3484268 Klemettinen Vesa                0
D14        __.__  10.46  12.04  709   39298      38 Kovanen Anu                     0
D16        __.__  10.42  12.03  691   39297 3501400 Kovanen Maiju                   0
H45        __.__  11.22  12.06  300   13059 3479748 Tuomala Jyrki                   0
D16        __.__  10.30  12.08  696   23226 3467727 Viholainen Elisa                0
H21A       __.__  10.00  12.48  217   14005 3473006 Viholainen Joona                0
                                                                                    0

Suunta-Sepot - FIN



H70        __.__  10.16  12.47  435   32086 3480522 Kaasalainen Oiva                0
D65        __.__  11.51  12.23  640    7239 3479904 Kaasalainen Tuula               0
H65        __.__  11.51  11.43  391   30878 3553468 Lakkinen Keijo                  0
D55        __.__  11.18  11.54  610   15191     371 Saari Marita                    0
H65        __.__  11.55  11.41  389   15178     372 Saari Tauno                     0
D65        __.__  12.07  12.15  632   12973 3485323 Tarkiainen Sirpa                0
                                                                                    0

Sweden - FIN



H60        __.__  12.17  12.19  354   45431     302 Andersson Eje                   0
H60        __.__  11.53  12.32  367  101580     346 Lund Clas-Göran                 0
D60        __.__  11.35  12.08  624   96851     387 Öström Berit                    0
                                                                                    0

Switzerland - FIN



H50        __.__  11.46  12.31  327  101554      48 Achermann Alois                 0
                                                                                    0

Säyneisen Salpa - FIN



H70        __.__  10.50  12.31  419   13903      30 Karppinen Eino                  0
H65        __.__  12.15  11.34  382    5529 3487220 Kettunen Kimmo                  0
                                                                                    0

Tampereen Poliisi-Urheilijat - FIN



H60        __.__  12.27  __.__  374     143     351 Männikkö Seppo                  0
                                                                                    0

Tarpian Suunta - FIN



H50        __.__  12.04  __.__  328    9138 3554458 Maunuksela Jari                 0
H14        __.__  10.39  11.41  529   37863 3496734 Oksa Antti-Jussi                0
                                                                                    0

Teuvan Rivakka - FIN



H55        __.__  11.13  12.08  343    5486 3480662 Mahlamäki Jari                  0
H45        __.__  11.20  12.07  301    1720 3482130 Nevala Pasi                     0
D55        __.__  11.10  11.58  614    1068 3481330 Soinila Helena                  0
                                                                                    0

Vaalan Karhu - FIN



H65        __.__  11.17  11.57  405    6647 3472677 Kemppainen Taisto               0
                                                                                    0

Vaasan Suunnistajat - FIN



D50        __.__  11.22  12.58  595   20571 3538691 Tuomisto Anna-Leena             0
D16        __.__  10.26  12.09  697   12032 3516168 Tuomisto Anu                    0
H50        __.__  11.54  12.27  323   19546 3551348 Tuomisto Juha                   0
D16        __.__  10.34  12.06  694   12107 3506490 Tuomisto Satu                   0
                                                                                    0

Vakka-Rasti - FIN



H65        __.__  11.29  11.53  401   13727 3498870 Koistinen Leo                   0
                                                                                    0

Valkeakosken Haka - FIN



H70        __.__  10.58  12.27  415     843 3497757 Haaja Reijo                     0
D55        __.__  11.20  11.53  609    7524     329 Korpio Aulikki                  0
H16        __.__  10.17  11.45  513   30897     353 Nurminen Jani                   0
D16        __.__  10.48  12.00  688   30898     354 Nurminen Jutta                  0
H70        __.__  10.54  12.29  417     846 3494002 Tunturi Markku                  0
D65        __.__  11.57  12.20  637   37952 3493830 Törrö Maria-Leena               0
                                                                                    0

Vetelin Urheilijat - FIN



H40        __.__  11.58  12.20  277   27618 3555000 Leppäniemi Jani                 0
                                                                                    0

Ylläksen Rasti - FIN



D65        __.__  12.05  12.16  633    1106      26 Holck Leena                     0
                                                                                    0

Yläneen Kiri - FIN



D35        __.__  11.59  13.12  567   28870     303 Autio Päivi                     0
                                                                                    0

Germany - GER



M_MIDDLE   __.__  12.59          29    1044 3561461 Bergmann Florian                0
                                                                                    0

Hungary - HUN



W_MIDDLE   __.__  12.43         113    1046 3557618 Csucs-Fenyvesi Laura            0
                                                                                    0

Italy - ITA



M_MIDDLE   __.__  12.47          17    1047 3561164 Canella Gabriele                0
H20        __.__  11.20  12.01  456   97812     304 Canella Samuele                 0
H20        __.__  11.08  12.08  463  101579     306 Comai Davide                    0
H18        __.__  10.58  11.32  474   98445     307 Corradini Francesco             0
D20        __.__  11.35  13.02  662   97811     308 Corradini Stefania              0
H20        __.__  11.24  11.59  454  101578     347 Mair Philipp                    0
W_MIDDLE   __.__  12.39         109    1048 3555612 Monsorno Stefania               0
D20        __.__  11.39  13.00  660   97810     361 Patscheider Lia                 0
M_MIDDLE   __.__  12.53          23    1049 3561180 Slanzi Giordano                 0
W_MIDDLE   __.__  12.45         115    1050 3555554 Ventura Alice                   0
                                                                                    0

Kazakhstan - KAZ



M_MIDDLE   __.__  13.02          32    1051 3561792 Sorokin Mikhail                 0
                                                                                    0

Latvia - LAT



H21A       __.__  10.00  __.__  229   48605      91 Briconoks Edgars                0
M_MIDDLE   __.__  13.01          31    1052 3561214 Kivlenieks Andris               0
M_MIDDLE   __.__  12.45          15    1053 3561479 Kivlenieks Raivo                0
M_MIDDLE   __.__  12.41          11    1054 3560208 Neimanis Nauris                 0
H21A       __.__  10.00  __.__  225   48683      89 Peilans Janis                   0
H21A       __.__  10.00  __.__  230   49220      90 Putnins Reinis                  0
H21A       __.__  10.00  __.__  228   97848      88 Udris Emils                     0
W_MIDDLE   __.__  12.46         116    1055 3557691 Valdmane Liga                   0
                                                                                    0

Lithuanian - LTU



W_MIDDLE   __.__  12.41         111    1056 3557576 Keinaite Gabriele               0
                                                                                    0

Norway - NOR



M_MIDDLE   __.__  12.56          26    1057 3561933 Haverstad Sindre                0
W_MIDDLE   __.__  13.04         134    1058 3556107 Hellberg Christina              0
H21A       __.__  10.00  12.36  205   45648 3020104 Hohl Christian                  0
M_MIDDLE   __.__  13.20          50    1059 3562337 Kvåle Hans Jörgen               0
M_MIDDLE   __.__  12.44          14    1060 3561347 Madslien Jörgen                 0
M_MIDDLE   __.__  13.11          41    1061 3562170 Moholdt Lars                    0
M_MIDDLE   __.__  13.09          39    1062 3562022 Saetra Ove                      0
M_MIDDLE   __.__  13.06          36    1063 3561255 Watterdal Öyvind                0
                                                                                    0

Romania - ROU



M_MIDDLE   __.__  12.55          25    1064 3561552 Csucs Klaus                     0
                                                                                    0

Russia - RUS



H18        __.__  10.44  11.39  481   93260      87 Balev Yury                      0
M_MIDDLE   __.__  13.16          46    1065 3561412 Barchukov Vladimir              0
H14        __.__  10.37  11.44  532  101559      19 Borovkov Artem                  0
H14        __.__  10.43  11.48  536  101570      59 Buzovkin Danil                  0
D55        __.__  11.14  11.56  612  101552     309 Danilchenkova Olga              0
W_MIDDLE   __.__  12.57         127    1066 3556230 Galeeva Natalia                 0
M_MIDDLE   __.__  13.19          49    1067 3561685 Grigoriev Andrey                0
M_MIDDLE   __.__  12.58          28    1068 3561859 Gruzdev Andrey                  0
H16        __.__  10.19  11.44  512  101573      58 Ibragimov Akhmed                0
H21A       __.__  10.00  __.__  227   96527      82 Kalinin Oleg                    0
D16        __.__  10.38  __.__  701   96529      41 Kalinina Nika                   0
H21A       __.__  10.00  12.46  215   45226      85 Kapitonov Maxim                 0
H14        __.__  10.41  11.39  527  101571      22 Karakulin Nikita                0
W_MIDDLE   __.__  13.01         131    1069 3556289 Kechkina Mariya                 0
D35        __.__  12.03  __.__  570   96528      28 Kheldert Elena                  0
H14        __.__  10.51  11.42  530   97826      16 Khokhlov Danila                 0
H14        __.__  10.47  11.36  524   97825      53 Kotov Daniil                    0
H40        __.__  11.40  12.28  285  101562     331 Kotov Slava                     0
W_MIDDLE   __.__  13.06         136    1070 3556255 Kravchenko Anastasiia           0
H18        __.__  10.30  11.47  489  101561      86 Kulgaviy Alexander              0
M_MIDDLE   __.__  13.13          43    1071 3561420 Lamov Andrey                    0
H14        __.__  10.31  11.32  520  101567      23 Merkulov Trofim                 0
D18        __.__  10.23  12.43  680  101566      44 Mikhaylova Olya                 0
H14        __.__  10.33  11.34  522   93264      14 Minkin Mikhail                  0
H16        __.__  10.45  11.32  500  101574      56 Muzaffarov Gleb                 0
D20        __.__  11.29  13.04  664  101564     349 Muzaffarova Maria               0
H16        __.__  10.31  11.39  507  101560      55 Rodin Valeriy                   0
W_MIDDLE   __.__  13.03         133    1072 3556198 Rvacheva Tatyana                0
D18        __.__  10.19  12.45  682  101568      43 Savilova Maria                  0
H14        __.__  10.27  11.46  534  101572      21 Shofinov Andrey                 0
H14        __.__  10.23  11.30  518  101569      20 Shvedov Dmitry                  0
H18        __.__  10.40  11.41  483   93256      84 Sobolin Denis                   0
H12        __.__  10.19  11.45  548   97827      15 Strunkov Stepan                 0
W_MIDDLE   __.__  12.42         112    1073 3556297 Svir Anastasiya                 0
W_MIDDLE   __.__  13.00         130    1074 3556172 Tarasenko Yuliya                0
M_MIDDLE   __.__  13.04          34    1175 3561719 Tolstopyatov Vadim              0
D16        __.__  10.20  12.11  699  101565      57 Trifilenkova Valentina          0
M_MIDDLE   __.__  13.17          47    1076 3561487 Veselov Kirill                  0
                                                                                    0

SK Vuoksi - RUS



D21C       __.__  10.58  12.22  561   47030     320 Ivanova Marina                  0
                                                                                    0

Suunta 2000 - RUS



H21A       __.__  10.00  12.51  220   93033 3465861 Khrykin Dmitry                  0
H21A       __.__  10.00  12.42  211   93032 3458460 Medvedev Grigory                0
                                                                                    0

SUI - SUI



H16        __.__  10.51  11.28  497       0      68 Deininger Lukas                 0
H50        __.__  12.18  12.14  311       0 3559960 Hansruedi Häny                  0
                                                                                    0

Switzerland - SUI



W_MIDDLE   __.__  12.38         108    1088 3559218 Diener Laura                    0
M_MIDDLE   __.__  12.43          13    1089 3561693 Kappenberger Andrin             0
M_MIDDLE   __.__  13.03          33    1090 3562246 Schnyder Gion                   0
M_MIDDLE   __.__  13.07          37    1091 3562287 Spoerry Christian               0
W_MIDDLE   __.__  12.49         119    1092 3559101 Strub Carmen                    0
M_MIDDLE   __.__  12.50          20    1093 3561610 Truttmann Sandro                0
                                                                                    0

Sweden - SWE



W_MIDDLE   __.__  13.05         135    1077 3556883 Alexandersson Tove              0
M_MIDDLE   __.__  13.18          48    1078 3562212 Arnesson Peter                  0
M_MIDDLE   __.__  13.12          42    1079 3562188 Blomgren Erik                   0
D21A       __.__  10.00  12.32  238  101553     312 Elfving Agnes                   0
H21C       __.__  10.57  12.40  265  101547     314 Frost Per                       0
M_MIDDLE   __.__  13.08          38    1080 3562162 Hammarberg Martin               0
M_MIDDLE   __.__  13.21          51    1081 3562097 Holmberg Andreas                0
H21A       __.__  10.00  12.43  212   82023 3305661 Johansson Erik                  0
W_MIDDLE   __.__  12.47         117    1082 3558301 Lindkvist Linda                 0
H21A       __.__  10.00  12.53  222   40590     348 Mangnusson Carl                 0
M_MIDDLE   __.__  13.00          30    1083 3562105 Nordberg Ulrik                  0
W_MIDDLE   __.__  13.07         137    1084 3558178 Olsson Magdalena                0
D21A       __.__  10.00  12.46  252   97980     364 Persson Frida                   0
D21A       __.__  10.00  12.30  236  101548     363 Persson Frida                   0
M_MIDDLE   __.__  13.15          45    1085 3562089 Rost Erik                       0
H60        __.__  11.49  12.34  369   45856     373 Sandström Kjell                 0
W_MIDDLE   __.__  12.50         120    1086 3557998 Vedin Elin                      0
W_MIDDLE   __.__  12.55         125    1087 3559069 Wickbom Evelina                 0
                                                                                    0