Avantouinnin SM-kilpailut 2012, Nokia

MIEHET A MIEHET B MIEHET C MIEHET D MIEHET E MIEHET F MIEHET G MIEHET H MIEHET I MIEHET J MIEHET K NAISET A NAISET B NAISET C NAISET D NAISET E NAISET F NAISET G NAISET H NAISET I NAISET J

MIEHET A : 0,025 km

 (Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 2)

  1.   Atte Isomaa                 Saaronniemen Saukot                     18,68             
  2.   Yonas Bouhlal               Uimaseura Kangasalan Kuohu              19,25      +0,57  
  3.   Niko Nurmi                  Maskun Jääkarhut                        20,46      +1,78  
  4.   Mikke Happonen              Kuopion Uimaseura                       22,15      +3,47  
  5.   Perttu Korhonen             Likolammen Talviuimarit                 22,22      +3,54  
  6.   Joel Rantala                Maskun Jääkarhut                        22,28      +3,60  
  7.   Väinö Leppänen              Nurmijärven Latu                        22,67      +3,99  
  8.   Akseli Mannila              Tampereen Talviuimarit ry               23,82      +5,14  
  9.   Pauli Pursiheimo            Maskun Jääkarhut                        25,80      +7,12  
 10.   Antti Hakala                Miinan savusauna                        27,41      +8,73  
 11.   Noa Hidama                  Joensuun Jääkarhut                      29,42     +10,74  
 12.   Joel Elo                    Saaronniemen Saukot                     36,92     +18,24  
       Miika Mononen               Saaronniemen Saukot                      Hyl.             
       Santeri Piirainen           Imatran Talviuimarit                     Hyl.             

MIEHET A MIEHET B MIEHET C MIEHET D MIEHET E MIEHET F MIEHET G MIEHET H MIEHET I MIEHET J MIEHET K NAISET A NAISET B NAISET C NAISET D NAISET E NAISET F NAISET G NAISET H NAISET I NAISET J

MIEHET B : 0,025 km

 (Lähti: 19, Keskeytti: 0, Hylätty: 4)

  1.   Maksim Zuranov              Klubi Viktoria Venäjä Petrosko          16,73             
  2.   Kimmo Korja                 Likolammen Talviuimarit                 17,50      +0,77  
  3.   Otto Järvinen               Uimaseura Kangasalan Kuohu              17,63      +0,90  
  4.   Reijo Orvola                Oulun Talviuimarit ry                   17,95      +1,22  
  5.   Hans Kampe                  Likolammen Talviuimarit                 19,85      +3,12  
  6.   Sakari Yrjö-Koskinen        Oulun Talviuimarit ry                   20,02      +3,29  
  7.   Timo Leikas                 Turun Avantouimarit                     21,10      +4,37  
  8.   Tuukka Tenhunen             Tampereen Talviuimarit ry               21,40      +4,67  
  9.   Jussi Naski                 Tampereen Talviuimarit ry               21,85      +5,12  
 10.   Samuli Peltonummi           Ylöjärven Avantouimarit                 22,39      +5,66  
 11.   Mikhail Gerasimenko         Tampereen Talviuimarit ry               23,22      +6,49  
 12.   Teppo Sompi                 Heinolan Talviuimarit                   25,57      +8,84  
 13.   Iivari Valkonen (S.5s)      Mikkelin Avantouimarit ry               26,94     +10,21  
 14.   Gleb Prokopenko             JELGAVAS RONI                           29,87     +13,14  
 15.   Antti Leppänen              Tampereen ammattikorkeakoulu            31,14     +14,41  
       Joona Laiho                                                          Hyl.             
       Lare Lautiainen             Purolan pulahtajat                       Hyl.             
       Jarno Mäkelä                Mämmilän Norpat                          Hyl.             
       Niko Uusitalo               Tampereen Talviuimarit ry                Hyl.             

MIEHET A MIEHET B MIEHET C MIEHET D MIEHET E MIEHET F MIEHET G MIEHET H MIEHET I MIEHET J MIEHET K NAISET A NAISET B NAISET C NAISET D NAISET E NAISET F NAISET G NAISET H NAISET I NAISET J

MIEHET C : 0,025 km

 (Lähti: 31, Keskeytti: 0, Hylätty: 4)

  1.   Andrei Lukin                Klubi Viktoria Venäjä Petrosko          16,06             
  2.   Bruno Nopponen              Viimsi Veeklubi                         17,04      +0,98  
  3.   Marko Isomaa                Saaronniemen Saukot                     17,80      +1,74  
  4.   Aivar Rosenberg             Viimsi Veeklubi                EST      18,25      +2,19  
  5.   Romet Tepper                Viimsi Veeklubi                EST      18,61      +2,55  
  6.   Ville-Matti Erkintalo       S.C.Pingviinit Tampere                  18,71      +2,65  
  7.   Timo Vuolteenaho            Avantouintiseura Kuutti                 19,56      +3,50  
  8.   Timo Sillanpää              PROLUS                                  19,81      +3,75  
  9.   Alessandro Foi              Tampereen Talviuimarit ry               20,67      +4,61  
 10.   Timo Meskanen               Imatran Talviuimarit                    21,81      +5,75  
 11.   Matias Ojakoski             Tampereen Talviuimarit ry               22,05      +5,99  
 12.   Panu Ikonen                 Kontiolahden avantouimarit              22,75      +6,69  
 13.   Pekka Putto                 Imatran Talviuimarit                    23,12      +7,06  
 14.   Jouni Pöllänen              Salon Seudun Avantouimarit              23,49      +7,43  
 15.   Vesa Kangasniemi            -                                       23,70      +7,64  
 16.   Ilkka Myllyniemi            Ahveniston saunahullut                  24,46      +8,40  
 17.   Jani Valtari                Tampereen Talviuimarit ry               24,81      +8,75  
 18.   Petri Majuri                Likolammen Talviuimarit                 25,03      +8,97  
 19.   Aleksandrs Mihailenko       JELGAVAS RONI                           25,13      +9,07  
 20.   Tapio Heiskanen             BAO-penguins                            25,29      +9,23  
 21.   Aleksi Reivonen             Saaronniemen Saukot                     27,42     +11,36  
 22.   Adam First                  Tampereen Talviuimarit ry               27,88     +11,82  
 23.   Peter Åbb                   Rantakarhut                             27,96     +11,90  
 24.   Tomi Vuorela                BAO-penguins                            30,48     +14,42  
 25.   Teppo Myllyniemi            Lahden Avantouimarit                    31,19     +15,13  
 26.   Fabian Garrido              Mexico                                  33,07     +17,01  
 27.   Antti Keinonen              Tampereen Talviuimarit ry               35,37     +19,31  
       Tommi Haapanen              Tampereen Talviuimarit ry                Hyl.             
       Sami Järvinen               Salon Seudun Avantouimarit               Hyl.             
       Pekka Myllynen              Suomensaaren Avantouimarit               Hyl.             
       Petri Tyrväinen             -                                        Hyl.             

MIEHET A MIEHET B MIEHET C MIEHET D MIEHET E MIEHET F MIEHET G MIEHET H MIEHET I MIEHET J MIEHET K NAISET A NAISET B NAISET C NAISET D NAISET E NAISET F NAISET G NAISET H NAISET I NAISET J

MIEHET D : 0,025 km

 (Lähti: 20, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Tero Matkaniemi             Joensuun Jääkarhut                      16,38             
  2.   Simo Hillo                  Uimaseura Kangasalan Kuohu              16,93      +0,55  
  3.   Mihail Evdokimov            Klubi Viktoria Venäjä Petrosko          18,02      +1,64  
  4.   Pasi Mikkonen               Joensuun Jääkarhut                      18,51      +2,13  
  5.   Aleksandrs Jakovlevs        JELGAVAS RONI                           18,65      +2,27  
  6.   Heikki Nurmi                Uimaseura Kangasalan Kuohu              18,95      +2,57  
  7.   Panu Hagström               Uimaseura Kangasalan Kuohu              20,41      +4,03  
  8.   Sami Alasara                                                        20,84      +4,46  
  9.   Matti Harvala               Salon Seudun Avantouimarit              22,38      +6,00  
 10.   Kalle Kaskela               Tampereen Talviuimarit ry               22,66      +6,28  
 11.   Jussi-Pekka Hännikäinen     Tampereen Talviuimarit ry               23,98      +7,60  
 12.   Teppo Oksanen               Kaakon avanto ja reippailu              24,33      +7,95  
 13.   Mika Asikainen              Suomen Latu                             24,57      +8,19  
 14.   Petteri Marttinen           Askolan Ankat                           24,63      +8,25  
 15.   Kai Pihlajamaa                                                      25,15      +8,77  
 16.   Sauli Rämö                  Lahden Avantouimarit                    25,99      +9,61  
 17.   Juha Leppävuori             Salon Seudun Avantouimarit              26,69     +10,31  
 18.   Erki Hirv                   Kangasalan Uintiseura                   27,19     +10,81  
 19.   Esa Tammela                 Salon Seudun Avantouimarit              34,80     +18,42  
 20.   Matti Talonpoika            Hämeenkyrön Talviuimarit ry             35,19     +18,81  

MIEHET A MIEHET B MIEHET C MIEHET D MIEHET E MIEHET F MIEHET G MIEHET H MIEHET I MIEHET J MIEHET K NAISET A NAISET B NAISET C NAISET D NAISET E NAISET F NAISET G NAISET H NAISET I NAISET J

MIEHET E : 0,025 km

 (Lähti: 31, Keskeytti: 0, Hylätty: 5)

  1.   Mika Pöyhölä                Tampereen Talviuimarit ry               17,12             
  2.   Harri Hultin                Saaronniemen Saukot                     18,97      +1,85  
  3.   Jukka Rantala               Maskun Jääkarhut                        20,20      +3,08  
  4.   Pasi Alho                   BAO-penguins                            20,50      +3,38  
  5.   Anssi Einonen               Saaronniemen Saukot                     21,03      +3,91  
  6.   Juha Mannila                Tampereen Talviuimarit ry               21,18      +4,06  
  7.   Kaj Wideman                 Rantakarhut                             21,24      +4,12  
  8.   Timo Kaltio                 S.C.Pingviinit Tampere                  21,96      +4,84  
  9.   Kari Salonen                Saaronniemen Saukot                     22,17      +5,05  
 10.   Jari Kuhakoski              Otto Pojat                              23,30      +6,18  
 11.   Reijo Juopperi              Imatran Talviuimarit                    23,35      +6,23  
 11.   Tuomas Laine                BAO-penguins                            23,35      +6,23  
 13.   Jari Hartikainen            Turun Avantouimarit                     23,99      +6,87  
 14.   Pekka Pasanen               Saaronniemen Saukot                     24,00      +6,88  
 15.   Aki Rokka                   Kaakon avanto ja reippailu              24,22      +7,10  
 16.   Juha Valonen                Saaronniemen Saukot                     25,17      +8,05  
 17.   Petri Vättö                 Turun Avantouimarit                     25,66      +8,54  
 18.   Gennady Orekhin             Nurmijärven Latu                        25,73      +8,61  
 19.   nimeä ei                                                            26,11      +8,99  
 20.   Matti Ilveskivi             Kuusijärven Jääkarhut                   26,67      +9,55  
 21.   Johan Sandberg              Kallvikin Talviuimarit                  28,05     +10,93  
 22.   Timo Koskinen               Turun Avantouimarit                     28,85     +11,73  
 23.   Kalevi Päivärinta (S.5s)    Svartå                                  29,32     +12,20  
 24.   Jari Mononen                Saaronniemen Saukot                     29,55     +12,43  
 25.   Mika Mononen                Avantouintiseura Norppa                 29,74     +12,62  
 26.   Simo Lindblom               Otto Pojat                              33,25     +16,13  
       Kari Auranen                Espoonlahden Pulahdus                    Hyl.             
       Pasi Fränti                 Joensuun Jääkarhut                       Hyl.             
       Ilari Kulmala               Turun Avantouimarit                      Hyl.             
       Mikko Laitinen              Lahden Avantouimarit                     Hyl.             
       Isto Rautiainen             Imatran Talviuimarit                     Hyl.             

MIEHET A MIEHET B MIEHET C MIEHET D MIEHET E MIEHET F MIEHET G MIEHET H MIEHET I MIEHET J MIEHET K NAISET A NAISET B NAISET C NAISET D NAISET E NAISET F NAISET G NAISET H NAISET I NAISET J

MIEHET F : 0,025 km

 (Lähti: 37, Keskeytti: 0, Hylätty: 4)

  1.   Juha Korhonen               Tampereen Talviuimarit ry               17,43             
  2.   Markku Pöyhölä              Tampereen Talviuimarit ry               18,02      +0,59  
  3.   Jari Jokinen                Oulun Talviuimarit ry                   21,12      +3,69  
  4.   Boris Raevskij              Klubi Viktoria Venäjä Petrosko          21,68      +4,25  
  5.   Jari Koivunen               Alisniemen Talviuimarit Nokia           22,79      +5,36  
  6.   Hannu Kettunen              Joensuun Jääkarhut                      22,94      +5,51  
  7.   Mauri Piil                  Säteen Perinneuimarit                   23,16      +5,73  
  8.   Keijo Kaurissaari           Kuusijärven Jääkarhut                   23,23      +5,80  
  9.   Pertti Pikkarainen          Oittaan Uppo-Nallet                     24,13      +6,70  
 10.   Jukka Mäntylä               Saaronniemen Saukot                     24,80      +7,37  
 11.   Veikko Kurki                Askolan Ankat                           24,90      +7,47  
 12.   Tero Naumanen               Joensuun Jääkarhut                      25,06      +7,63  
 13.   Seppo Kataja                Kangasalan Uintiseura                   25,08      +7,65  
 14.   Jouni Koskinen              Kuusijärven Jääkarhut                   25,16      +7,73  
 15.   Seppo Savolainen            Harjulan Hurjat                         25,44      +8,01  
 16.   Timo Hänninen (S.5s)        Tampereen Talviuimarit ry               25,72      +8,29  
 17.   Heikki Pitkänen             Kaakon avanto ja reippailu              25,77      +8,34  
 18.   Jouni Tuominen              Tampereen Talviuimarit ry               25,85      +8,42  
 19.   Kalevi Peltola              Turun Avantouimarit                     26,97      +9,54  
 20.   Pekka Seppälä               Likolammen Talviuimarit                 27,01      +9,58  
 21.   Jukka Talka                 Saimaan Latu                            27,49     +10,06  
 22.   Ossi Heinonen               Saaronniemen Saukot                     27,83     +10,40  
 23.   Jouni Killström             Salon Seudun Avantouimarit              27,89     +10,46  
 24.   Kari Karttunen              Maskun Jääkarhut                        28,13     +10,70  
 25.   Seppo Lindholm              Salon Seudun Avantouimarit              28,47     +11,04  
 26.   Lauri Nieminen              Lempäälän Kisa                          28,75     +11,32  
 27.   Raimo Sillanmäki (S.5s)     Nokian Talviuimarit                     29,05     +11,62  
 28.   Tom Blomqvist               Turun Avantouimarit                     29,54     +12,11  
 29.   Ari Pitkänen (S.5s)         Askolan Ankat                           29,69     +12,26  
 30.   Timo Karlsson               Vammalan avantouimarit/Vammala          30,06     +12,63  
 31.   Mauri Pitkäniitty           Nokian Talviuimarit                     30,30     +12,87  
 32.   Juha Tähtinen               Nokian Talviuimarit                     31,91     +14,48  
 33.   Tapani Lustberg (S.5s)      Likolammen Talviuimarit                 33,96     +16,53  
       Nigel Hansen                Heluim A/S                               Hyl.             
       Ari Määttänen               Avantouintiseura Kuutti                  Hyl.             
       Jarmo Valtari               Oulun Talviuimarit ry                    Hyl.             
       Ari Väisänen                Nurmijärven Latu                         Hyl.             

MIEHET A MIEHET B MIEHET C MIEHET D MIEHET E MIEHET F MIEHET G MIEHET H MIEHET I MIEHET J MIEHET K NAISET A NAISET B NAISET C NAISET D NAISET E NAISET F NAISET G NAISET H NAISET I NAISET J

MIEHET G : 0,025 km

 (Lähti: 33, Keskeytti: 0, Hylätty: 3)

  1.   Igor Lukin                  Klubi Viktoria Venäjä Petrosko          17,10             
  2.   Arto Kärnä                  Joensuun Jääkarhut                      18,87      +1,77  
  3.   Jarmo Miinin                Joensuun Jääkarhut                      20,04      +2,94  
  4.   Kari Uusitalo               Kajaanin Avantouimarit ry               21,10      +4,00  
  5.   Kari Malinen                Lempäälän Kisa                          21,60      +4,50  
  6.   Leonid Petrov               Klubi Viktoria Venäjä Petrosko          21,64      +4,54  
  7.   Timo Viinamäki              Oulun Talviuimarit ry                   21,92      +4,82  
  8.   Jarmo Tirkkonen             Vaulammin Virkistys                     23,11      +6,01  
  9.   Heikki Räisänen             Porkkalan Norpat                        23,68      +6,58  
 10.   Klaus Lust                  Salon Seudun Avantouimarit              24,18      +7,08  
 11.   Kari Ås                     Avantouintiseura Kuutti                 24,24      +7,14  
 12.   Pekka Sillanpää             Nurmijärven Latu                        24,97      +7,87  
 13.   Jouko Immonen               Salon Seudun Avantouimarit              25,49      +8,39  
 14.   Markku Elolehto             Katajanokan Jäänsärkijät                25,83      +8,73  
 15.   Erkki Pasila                Lahden Avantouimarit                    25,85      +8,75  
 16.   Jyri Knuuttila              Suomensaaren Avantouimarit              25,92      +8,82  
 17.   Veijo Virtanen              Maskun Jääkarhut                        26,25      +9,15  
 18.   Jyrki Caselius              Maskun Jääkarhut                        26,30      +9,20  
 19.   Ari Lukkarinen              Avantouintiseura Kuutti                 26,74      +9,64  
 20.   Jorma Tuominen              Salusjärven Avantouimarit ry            26,89      +9,79  
 21.   Esko Mälkiä                 Lohjan Seudun Latu/avanto               27,49     +10,39  
 22.   Miikka Mäntyniemi           Tampereen Talviuimarit ry               27,57     +10,47  
 23.   Keijo Sompi                 Heinolan Talviuimarit                   27,58     +10,48  
 24.   Seppo Kurki                 Likolammen Talviuimarit                 27,59     +10,49  
 25.   Kari Horko                  Laaksolahden Talviuimarit               27,67     +10,57  
 26.   Veli-Matti Hyyrynen         Oulun Talviuimarit ry                   28,21     +11,11  
 27.   Kari Puustinen              Likolammen Talviuimarit                 30,46     +13,36  
 28.   Risto Airikkala             Nurmijärven Latu                        30,69     +13,59  
 29.   Timo Varpula                Saaronniemen Saukot                     31,50     +14,40  
 30.   Tero Stenberg               Laaksolahden Talviuimarit               36,67     +19,57  
       Kari Koskiranta             Hämeenkyrön Talviuimarit ry              Hyl.             
       Pertti Pihlava              Vammalan avantouimarit/Vammala           Hyl.             
       Ilkka Pihlajamäki           Salusjärven Avantouimarit ry             Hyl.             

MIEHET A MIEHET B MIEHET C MIEHET D MIEHET E MIEHET F MIEHET G MIEHET H MIEHET I MIEHET J MIEHET K NAISET A NAISET B NAISET C NAISET D NAISET E NAISET F NAISET G NAISET H NAISET I NAISET J

MIEHET H : 0,025 km

 (Lähti: 29, Keskeytti: 0, Hylätty: 4)

  1.   Markku Vihervaara           S.C.Pingviinit Tampere                  21,58             
  2.   Pekka Puolakka              S.C.Pingviinit Tampere                  22,41      +0,83  
  3.   Tapio Makkonen              Kuusijärven Jääkarhut                   22,91      +1,33  
  4.   Reijo Lehtonen              Kuusijärven Jääkarhut                   23,60      +2,02  
  5.   Jan-Eric Skogster           Kuusijärven Jääkarhut                   24,07      +2,49  
  6.   Pekka Latva-Pukkila         Tuusulan Uimaseura                      24,29      +2,71  
  7.   Raimo Majamäki              Tampereen Talviuimarit ry               24,50      +2,92  
  8.   Markku Puranen              Kangasalan Uintiseura                   24,61      +3,03  
  9.   Jouko Keinänen              Kajaanin Avantouimarit ry               24,83      +3,25  
 10.   Ilkka Katainen              Saimaan Latu                            24,92      +3,34  
 11.   Henrik Haggrén              Laaksolahden Talviuimarit               25,27      +3,69  
 12.   Esko Suuniittu              JHL-Sastamala                           26,79      +5,21  
 13.   Matti Partanen              Lohjan Seudun Latu/avanto               27,50      +5,92  
 14.   Jarno Linnolahti            Joensuun Jääkarhut                      27,62      +6,04  
 15.   Hannu Kurppa                Nurmijärven Latu                        28,25      +6,67  
 16.   Tauno Puputti               Kallvikin Talviuimarit                  28,33      +6,75  
 17.   Jukka Koskinen              Finnish Chemicals Avantouimari          31,05      +9,47  
 18.   Jussi Metsä                 Kuusijärven Jääkarhut                   31,37      +9,79  
 19.   Isto Karppinen              Nurmijärven Latu                        33,14     +11,56  
 20.   Tuomo Heinonen              Meriuimarit ry                          34,57     +12,99  
 21.   Sakari Tähkäpää             Salusjärven Avantouimarit ry            34,94     +13,36  
 22.   Pertti Iivonen (S.5s)       Porkkalan Norpat                        35,01     +13,43  
 23.   Peter Ramm-Schmidt          Porvoon Talviuimarit                    35,88     +14,30  
 24.   Pekka Pärssinen             Kuusankosken Ampujat                    36,94     +15,36  
 25.   Aimo Hynynen                Nurmijärven Latu                        42,39     +20,81  
       Seppo Halinen               Avantouintiseura Kuutti                  Hyl.             
       Hannu Hirsimäki             Laketek Oy                               Hyl.             
       Petri Louhivuori            Tuusulan Uimaseura                       Hyl.             
       Åke Palmunen                Rantakarhut                              Hyl.             

MIEHET A MIEHET B MIEHET C MIEHET D MIEHET E MIEHET F MIEHET G MIEHET H MIEHET I MIEHET J MIEHET K NAISET A NAISET B NAISET C NAISET D NAISET E NAISET F NAISET G NAISET H NAISET I NAISET J

MIEHET I : 0,025 km

 (Lähti: 32, Keskeytti: 0, Hylätty: 4)

  1.   Heikki Asell                S.C.Pingviinit Tampere                  22,52             
  2.   Sakari Kamppila             Joensuun Jääkarhut                      23,87      +1,35  
  3.   Tenho Hietanen              S.C.Pingviinit Tampere                  23,94      +1,42  
  4.   Matti Julkunen              Kuusijärven Jääkarhut                   23,95      +1,43  
  5.   Tapani Liimatainen          Oulun Talviuimarit ry                   24,87      +2,35  
  6.   Pentti Parviainen           Joensuun Jääkarhut                      25,54      +3,02  
  7.   Tapani Sihvola              Kulttuuri A&T Oy                        25,99      +3,47  
  8.   Eero Piipponen              Tampereen Talviuimarit ry               27,49      +4,97  
  9.   Markku Lindholm             Turun Avantouimarit                     27,85      +5,33  
 10.   Juhani Vuorinen             Kangasalan Uintiseura                   28,27      +5,75  
 11.   Risto Piepponen             Saaronniemen Saukot                     28,99      +6,47  
 12.   Esko Partinen               Tampereen Talviuimarit ry               29,09      +6,57  
 13.   Heimo Torkkel               Suomensaaren Avantouimarit              29,86      +7,34  
 14.   Juhani Järvinen             Kangasalan Uintiseura                   30,76      +8,24  
 15.   Olli Lund                   Laaksolahden Talviuimarit               31,02      +8,50  
 16.   Seppo Lassila               Kajaanin Avantouimarit ry               31,80      +9,28  
 17.   Erkki Nieminen              Oulun Talviuimarit ry                   33,43     +10,91  
 18.   Osmo Aalto                  Lahden Avantouimarit                    33,59     +11,07  
 19.   Matti Virkkunen             Kajaanin Avantouimarit ry               33,95     +11,43  
 20.   Jussi Lope                  Saaronniemen Saukot                     34,46     +11,94  
 21.   Timo Ollikka                Laaksolahden Talviuimarit               34,61     +12,09  
 22.   Seppo Inkinen (S.5s)        Apian Avantouimarit                     34,81     +12,29  
 23.   Pekka Tuomaala              Saaronniemen Saukot                     35,39     +12,87  
 24.   Tauno Palo (S.5s)           Tampereen Talviuimarit ry               35,75     +13,23  
 25.   Raimo Pakarinen             Lahden Avantouimarit                    36,99     +14,47  
 26.   Matti Pohjamo               Likolammen Talviuimarit                 39,80     +17,28  
 27.   Teuvo Peltonen              Salusjärven Avantouimarit ry            41,01     +18,49  
 28.   Tapio Pilvinen              Nurmijärven Latu                        43,32     +20,80  
       Rainer Johnson              Avantouintiseura Kuutti                  Hyl.             
       Rainer Kettunen             Kuusijärven Jääkarhut                    Hyl.             
       Matti Kontio                Kajaanin Avantouimarit ry                Hyl.             
       Vesa Pippuri                Espoonlahden Pulahdus                    Hyl.             

MIEHET A MIEHET B MIEHET C MIEHET D MIEHET E MIEHET F MIEHET G MIEHET H MIEHET I MIEHET J MIEHET K NAISET A NAISET B NAISET C NAISET D NAISET E NAISET F NAISET G NAISET H NAISET I NAISET J

MIEHET J : 0,025 km

 (Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Mauri Lindström             Joensuun Jääkarhut                      22,47             
  2.   Seppo Pasanen               Joensuun Jääkarhut                      27,55      +5,08  
  3.   Risto Blomberg (S.5s)       Kuusijärven Jääkarhut                   27,94      +5,47  
  4.   Paavo Karjalainen           Salusjärven Avantouimarit ry            28,42      +5,95  
  5.   Martti Valtonen             Turun Avantouimarit                     29,14      +6,67  
  6.   Heikki Ropponen             Laaksolahden Talviuimarit               31,06      +8,59  
  7.   Seppo Lehtonen              Kangasalan Uintiseura                   31,78      +9,31  
  8.   Mauno Hautala               Tampereen Talviuimarit ry               33,76     +11,29  
  9.   Niilo Mustikkamaa           Tampereen Talviuimarit ry               34,27     +11,80  
 10.   Matti Maljanen              Turun Avantouimarit                     36,20     +13,73  
 11.   Simo Willgren               Ylöjärven Avantouimarit                 39,77     +17,30  

MIEHET A MIEHET B MIEHET C MIEHET D MIEHET E MIEHET F MIEHET G MIEHET H MIEHET I MIEHET J MIEHET K NAISET A NAISET B NAISET C NAISET D NAISET E NAISET F NAISET G NAISET H NAISET I NAISET J

MIEHET K : 0,025 km

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Esa Koivuniemi              Kiikoisten Avantouimarit                30,70             
  2.   Olavi Turunen               Kangasalan Uintiseura                   34,56      +3,86  
  3.   Olle Saarinen               Kuusijärven Jääkarhut                   44,89     +14,19  
  4.   Erkki Makkonen              Kuusijärven Jääkarhut                 1.31,83   +1.01,13  

MIEHET A MIEHET B MIEHET C MIEHET D MIEHET E MIEHET F MIEHET G MIEHET H MIEHET I MIEHET J MIEHET K NAISET A NAISET B NAISET C NAISET D NAISET E NAISET F NAISET G NAISET H NAISET I NAISET J

NAISET A : 0,025 km

 (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 2)

  1.   Aleksandra Ockenström       Salon Seudun Avantouimarit              20,07             
  2.   Marianne Killström          Salon Seudun Avantouimarit              20,46      +0,39  
  3.   Laura Arvonen               Uimaseura Kangasalan Kuohu              22,63      +2,56  
  4.   Emilia Pohjola              Salon Seudun Avantouimarit              23,09      +3,02  
  5.   Anne Juopperi               Imatran Talviuimarit                    23,52      +3,45  
  6.   Satu Oksanen                Nurmijärven Latu                        24,58      +4,51  
  7.   Heidi Pursiheimo            Maskun Jääkarhut                        25,54      +5,47  
       Henna Pursiheimo            Maskun Jääkarhut                         Hyl.             
       Eveliina Rämö               Lahden Avantouimarit                     Hyl.             

MIEHET A MIEHET B MIEHET C MIEHET D MIEHET E MIEHET F MIEHET G MIEHET H MIEHET I MIEHET J MIEHET K NAISET A NAISET B NAISET C NAISET D NAISET E NAISET F NAISET G NAISET H NAISET I NAISET J

NAISET B : 0,025 km

 (Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Kinne Tönnison              Viimsi Veeklubi                EST      20,68             
  2.   Elisa Salimäki              Cetus                                   21,18      +0,50  
  3.   Sarah Ås                    Salusjärven Avantouimarit ry            22,53      +1,85  
  4.   Louise Ireland              UK                                      23,21      +2,53  
  5.   Anna-Lisa Kangas            Kangasalan Uintiseura                   23,42      +2,74  
  6.   Veera Väkevä                Likolammen Talviuimarit                 23,80      +3,12  
  7.   Saara Harjula               Nurmijärven Latu                        24,54      +3,86  
  8.   Anni Aalto                  Tampereen Talviuimarit ry               27,87      +7,19  
  9.   Jenni Eskola                                                        28,31      +7,63  
 10.   Ilana Kuznecova             Jelgavas                       LAT      30,38      +9,70  
 11.   Elvi Penttilä (S.5s)        Joensuun Jääkarhut                      31,96     +11,28  
 12.   Marjut Hernesniemi          BAO-penguins                            33,33     +12,65  

MIEHET A MIEHET B MIEHET C MIEHET D MIEHET E MIEHET F MIEHET G MIEHET H MIEHET I MIEHET J MIEHET K NAISET A NAISET B NAISET C NAISET D NAISET E NAISET F NAISET G NAISET H NAISET I NAISET J

NAISET C : 0,025 km

 (Lähti: 21, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.   Sanna Aaltonen              Tampereen Talviuimarit ry               19,57             
  2.   Sari Sipari                 Likolammen Talviuimarit                 21,52      +1,95  
  3.   Irena Nikitina              Viimsi Veeklubi                         24,12      +4,55  
  4.   Soile Hietaoja              Oulun Talviuimarit ry                   24,41      +4,84  
  5.   Nina Miettinen              Likolammen Talviuimarit                 24,50      +4,93  
  6.   Kati Pouttu                 Tampereen Talviuimarit ry               24,71      +5,14  
  7.   Marja Majuri                Likolammen Talviuimarit                 24,82      +5,25  
  8.   Hanne Ainonen               Tampereen Talviuimarit ry               25,11      +5,54  
  9.   Ritva Mauriala                                                      25,28      +5,71  
 10.   Marika Naski                Saaronniemen Saukot                     26,12      +6,55  
 11.   Johanna Honkanen            Tampereen Talviuimarit ry               26,29      +6,72  
 12.   Sirja Oittinen              Saarijärvi                              27,62      +8,05  
 13.   Piia Lipiäinen              Laaksolahden Talviuimarit               28,52      +8,95  
 14.   Marlene Pöllänen            Kangasalan Uintiseura                   28,61      +9,04  
 15.   Elizaveta Rastorgueva       Tampereen Talviuimarit ry               28,76      +9,19  
 16.   Jaana Oksa                  Mämmilän Norpat                         28,92      +9,35  
 17.   Elena Peus                  Kangasalan Uintiseura                   29,90     +10,33  
 18.   Johanna Kerovuori           Tampereen Talviuimarit ry               30,64     +11,07  
 19.   Charlie Masding             UK                                      31,74     +12,17  
 20.   Kaisa Karoliina Taskinen    Kajaanin Avantouimarit ry               39,03     +19,46  
       Marianne Nikka              Vuennonkosken molskijat                  Hyl.             

MIEHET A MIEHET B MIEHET C MIEHET D MIEHET E MIEHET F MIEHET G MIEHET H MIEHET I MIEHET J MIEHET K NAISET A NAISET B NAISET C NAISET D NAISET E NAISET F NAISET G NAISET H NAISET I NAISET J

NAISET D : 0,025 km

 (Lähti: 20, Keskeytti: 0, Hylätty: 2)

  1.   Marina Maksimihina          Klubi Viktoria Venäjä Petrosko          21,46             
  2.   Larisa Firsova              Klubi Viktoria Venäjä Petrosko          22,19      +0,73  
  3.   Carin Westerholm            Espoonlahden Talviuimari                24,02      +2,56  
  4.   Leena Vesterbacka           Ylöjärven Avantouimarit                 25,17      +3,71  
  5.   Tarita Vähä-Vahe            Laaksolahden Talviuimarit               25,66      +4,20  
  6.   Tuija Lehikoinen            Tampereen Talviuimarit ry               26,26      +4,80  
  7.   Tarja Ollikainen            Kangasalan Uintiseura                   26,96      +5,50  
  8.   Tarja Puuronen              Kajaanin Avantouimarit ry               27,19      +5,73  
  9.   Elina Lehtikangas (S.5s)    Laaksolahden Talviuimarit               29,63      +8,17  
 10.   Mia Rautio (S.5s)           Turun Avantouimarit                     29,93      +8,47  
 11.   Sari Rönö                   Kangasalan Uintiseura                   31,04      +9,58  
 12.   Outi Tarkkila               -                                       31,10      +9,64  
 13.   Gitte Holmroos              Maskun Jääkarhut                        31,74     +10,28  
 14.   Anzelika Paegle             JELGAVAS RONI                           31,82     +10,36  
 15.   Marita Rinne                Tampereen Talviuimarit ry               33,08     +11,62  
 16.   Anna-Maria Vanhanen         Meriuimarit ry                          33,18     +11,72  
 17.   Satu Oilinki                Kajaanin Avantouimarit ry               33,94     +12,48  
 18.   Marika Lehtonen             Hämeenkyrön Talviuimarit ry             33,99     +12,53  
       Pirkko Pikkarainen          Kuusijärven Jääkarhut                    Hyl.             
       Sari Reponen                Salon Seudun Avantouimarit               Hyl.             

MIEHET A MIEHET B MIEHET C MIEHET D MIEHET E MIEHET F MIEHET G MIEHET H MIEHET I MIEHET J MIEHET K NAISET A NAISET B NAISET C NAISET D NAISET E NAISET F NAISET G NAISET H NAISET I NAISET J

NAISET E : 0,025 km

 (Lähti: 36, Keskeytti: 0, Hylätty: 4)

  1.   Irina Levina                Klubi Viktoria Venäjä Petrosko          22,30             
  2.   Katriina Huttunen           Savonlinnan Urheilusukeltajat           23,49      +1,19  
  3.   Irma Äyräs                  S.C.Pingviinit Tampere                  24,88      +2,58  
  4.   Katerina Artemjeva          Klubi Viktoria Venäjä Petrosko          25,58      +3,28  
  5.   Päivi Vänttinen             Kelvänsaaren kisaajat                   25,62      +3,32  
  6.   Bodil Lillskrubb            Avantouintiseura Kuutti                 26,80      +4,50  
  7.   Minna Lepistö               Tampereen Talviuimarit ry               27,04      +4,74  
  8.   Anne Niinimaa               Askolan Ankat                           27,24      +4,94  
  9.   Ulla Viljamaa (S.5s)        Tampereen Talviuimarit ry               27,27      +4,97  
 10.   Ritva Asula-Myllynen        Suomensaaren Avantouimarit              27,53      +5,23  
 11.   Maija Hintsanen (S.5s)      Likolammen Talviuimarit                 27,89      +5,59  
 12.   Anne Kangasniemi                                                    28,16      +5,86  
 13.   Seija Varis-Tirkkonen       Vaulammin Virkistys                     28,21      +5,91  
 14.   Sirke Uitus-Lilja           Kankaantaan Kisa                        28,30      +6,00  
 14.   Tarja Honkanen              Oulun Talviuimarit ry                   28,30      +6,00  
 16.   Merja Virta                 Äetsän Kunto                            28,31      +6,01  
 17.   Satu Sopanen                Meriuimarit ry                          28,43      +6,13  
 18.   Soile Karhu                 Laaksolahden Talviuimarit               28,77      +6,47  
 19.   Oili Ruotsalainen           Meriuimarit ry                          28,90      +6,60  
 20.   Paula Maajaakkola           Nokian Talviuimarit                     29,14      +6,84  
 21.   Natalja Puzanova            JELGAVAS RONI                           29,27      +6,97  
 22.   Sari Lustberg               Likolammen Talviuimarit                 29,62      +7,32  
 23.   Minna Puusaari              Joensuun Jääkarhut                      31,05      +8,75  
 24.   Katri Soppela(S.5s)         Oittaan Uppo-Nallet                     31,40      +9,10  
 25.   Tatjana Jefimova            JELGAVAS RONI                           31,86      +9,56  
 26.   Maija Gröhn                 Kuusijärven Jääkarhut                   32,51     +10,21  
 27.   Kaija Kortelainen           Lahden Avantouimarit                    32,79     +10,49  
 28.   Minna Leppänen              Nurmijärven Latu                        33,50     +11,20  
 29.   Raili-Maria Klemo (S.5s)    Mikkelin Avantouimarit ry               34,25     +11,95  
 30.   Marja-Liisa Möttönen (S.5s)  Kajaanin Avantouimarit ry               35,63     +13,33  
 31.   Hanna Murtola               Nokian Talviuimarit                     38,46     +16,16  
 32.   Maria Pursiheimo (S.5s)     Maskun Jääkarhut                        38,61     +16,31  
       Hannele Jalonen             Salon Seudun Avantouimarit               Hyl.             
       Eila Seluska                Oulun Talviuimarit ry                    Hyl.             
       Ritva Tahvanainen           Joensuun Jääkarhut                       Hyl.             
       Anne Virmajoki              Maskun Jääkarhut                         Hyl.             

MIEHET A MIEHET B MIEHET C MIEHET D MIEHET E MIEHET F MIEHET G MIEHET H MIEHET I MIEHET J MIEHET K NAISET A NAISET B NAISET C NAISET D NAISET E NAISET F NAISET G NAISET H NAISET I NAISET J

NAISET F : 0,025 km

 (Lähti: 47, Keskeytti: 0, Hylätty: 7)

  1.   Maarit Sihvonen             Oulun Talviuimarit ry                   21,83             
  2.   Tarja Mäntykorpi            Avantouintiseura Kuutti                 24,29      +2,46  
  2.   Katja Eilu                  Saaronniemen Saukot                     24,29      +2,46  
  4.   Pirjo Väinä                 Avantouintiseura Oittaan Uppo-          25,33      +3,50  
  5.   Ulla-Mari Koskivirta        Joensuun Jääkarhut                      25,39      +3,56  
  6.   Riitta Roine                Avantouintiseura Kuutti                 25,60      +3,77  
  7.   Taina Karvinen              Imatran Talviuimarit                    25,97      +4,14  
  8.   Saija Koivuniemi            Porvoon Talviuimarit                    26,29      +4,46  
  9.   Anne Haanpää                Tampereen Talviuimarit ry               26,47      +4,64  
 10.   Leena Hyökki                Porvoon Talviuimarit                    27,04      +5,21  
 11.   Mariia Yrjö-Koskinen        Oulun Talviuimarit ry                   27,10      +5,27  
 12.   Heli Pilvilampi             Kuusijärven Jääkarhut                   27,28      +5,45  
 13.   Marja Putti                 Vammalan Retkeilijät                    27,31      +5,48  
 14.   Pirkkoliis Kunelius-Niskanen  Kangasalan Uintiseura                   27,49      +5,66  
 15.   Maarit Holm                 Nurmijärven Latu                        27,91      +6,08  
 16.   Helena Lustig               Nurmijärven Latu                        28,02      +6,19  
 17.   Anu Lehtinen                Likolammen Talviuimarit                 28,24      +6,41  
 18.   Oili Tähtinen               Nokian Talviuimarit                     28,33      +6,50  
 19.   Riitta Kärpänniemi          Hämeenkyrön Talviuimarit ry             28,44      +6,61  
 20.   Marja Hällström             Meriuimarit ry                          28,62      +6,79  
 21.   Airi Hyvönen                Huhmarin Huurteiset                     28,65      +6,82  
 22.   Tuija Laurila               Likolammen Talviuimarit                 28,69      +6,86  
 23.   Nicola Sanderson            Serpentine Swimming Club                29,43      +7,60  
 24.   Vuokko Kurikka              Hämeenkyrön Talviuimarit ry             29,53      +7,70  
 25.   Ritva Hämäläinen            Varkauden Latu                          29,65      +7,82  
 26.   Maija-Liisa Paloneva        Avantouintiseura Norppa                 29,75      +7,92  
 27.   Helena Seppänen             Herttoniemen Hylkeet                    30,32      +8,49  
 28.   Maritta Kaarlejärvi         Oulun Talviuimarit ry                   30,34      +8,51  
 29.   Marja Uotila                Enäjärven Jäähileet                     30,44      +8,61  
 30.   Pirjo Sillanmäki            Nokian Talviuimarit                     31,37      +9,54  
 31.   Marja Kraemer               BAO-penguins                            32,07     +10,24  
 32.   Sinikka Laine               Saaronniemen Saukot                     32,40     +10,57  
 33.   Tarja Krohns                Oulun Talviuimarit ry                   32,72     +10,89  
 34.   Mervi Mustakallio           Katajanokan Jäänsärkijät                33,18     +11,35  
 35.   Katri Wermundsen            Enäjärven Jäähileet                     33,56     +11,73  
 36.   Katja Isopahkala            Avantouintiseura Kuutti                 34,10     +12,27  
 37.   Tarja Kankainen             Jyväskylän Seudun Avantouimari          34,61     +12,78  
 38.   Sinikka Savolainen          Harjulan Hurjat                         35,90     +14,07  
 39.   Birgitta Saari              Avantouintiseura Kuutti                 35,99     +14,16  
 40.   Tarja Ajanki                Lahden Avantouimarit                    43,59     +21,76  
       Tiiu Kuiv                   Avantouintiseura Kuutti                  Hyl.             
       Päivi Lehtimäki             Kuusijärven Jääkarhut                    Hyl.             
       Merja Louhivuori            Maskun Jääkarhut                         Hyl.             
       Vuokko Luoma                Suomenselän Samoilijat                   Hyl.             
       Päivi Mantila               Meriuimarit ry                           Hyl.             
       Terhi Ojala                                                          Hyl.             
       Kirsti Paajanen             Joensuun Jääkarhut                       Hyl.             

MIEHET A MIEHET B MIEHET C MIEHET D MIEHET E MIEHET F MIEHET G MIEHET H MIEHET I MIEHET J MIEHET K NAISET A NAISET B NAISET C NAISET D NAISET E NAISET F NAISET G NAISET H NAISET I NAISET J

NAISET G : 0,025 km

 (Lähti: 35, Keskeytti: 0, Hylätty: 2)

  1.   Elena Savinkova             Klubi Viktoria Venäjä Petrosko          24,58             
  2.   Teija Vihervaara            S.C.Pingviinit Tampere                  24,72      +0,14  
  3.   Sinikka Ahopelto            Rantakarhut                             25,49      +0,91  
  4.   Pirjo Lehtonen              Kuusijärven Jääkarhut                   26,22      +1,64  
  4.   Tuula Karlsson              Saaronniemen Saukot                     26,22      +1,64  
  6.   Raisa Petrova               JELGAVAS RONI                           26,46      +1,88  
  7.   Marja Purho                 Likolammen Talviuimarit                 27,90      +3,32  
  8.   Monica Ek-Lindblom          Espoonlahden Pulahdus                   28,63      +4,05  
  9.   Leena Wahlroos              Nurmijärven Latu                        28,66      +4,08  
 10.   Marja Pulkkinen             Meriuimarit ry                          28,91      +4,33  
 11.   Marketta Lyytikäinen        Kuusijärven Jääkarhut                   29,04      +4,46  
 12.   Arja Pohto                  Meriuimarit ry                          29,06      +4,48  
 13.   Maija Kakriainen            Joensuun Jääkarhut                      29,29      +4,71  
 14.   Raija Pennanen              Tampereen Talviuimarit ry               29,65      +5,07  
 15.   Marjo Helin                 Saaronniemen Saukot                     30,21      +5,63  
 16.   Riitta Päivärinta           Oulun Talviuimarit ry                   30,36      +5,78  
 17.   Terhi Mäkinen               Tampereen Talviuimarit ry               30,51      +5,93  
 18.   Terttu Laine                Ylöjärven Avantouimarit                 30,59      +6,01  
 19.   Leila Vänttinen             Kuusijärven Jääkarhut                   32,05      +7,47  
 20.   Liisa Haverila              Joensuun Jääkarhut                      32,07      +7,49  
 21.   Toini Pulli                 Meriuimarit ry                          32,39      +7,81  
 22.   Maija Mikkola               Lahden Avantouimarit                    33,31      +8,73  
 23.   Hannele Mallat (S.5s)       Salusjärven Avantouimarit ry            34,08      +9,50  
 24.   Maija Nuutinen              Savonlinnan Urheilusukeltajat           34,96     +10,38  
 25.   Heli Jaakkola               Likolammen Talviuimarit                 35,79     +11,21  
 26.   Tuija Maanoja               Laaksolahden Talviuimarit               36,55     +11,97  
 27.   Ritva Caselius (S.5s)       Maskun Jääkarhut                        37,00     +12,42  
 28.   Ulla Järvinen               Mämmilän Norpat                         38,99     +14,41  
 29.   Helena Soljama (S.5s)       Tampereen Talviuimarit ry               39,46     +14,88  
 30.   Lea Hätälä                  Oulun Talviuimarit ry                   40,86     +16,28  
 31.   Lea Tuominen                Saaronniemen Saukot                     41,59     +17,01  
 32.   Merja Nummela (S.5s)        Salusjärven Avantouimarit ry            43,80     +19,22  
 33.   Päivikki Lekari             Katismaan Avantouimarit ry              57,91     +33,33  
       Ritva Kemppainen            Oulun Talviuimarit ry                    Hyl.             
       Riitta Kouhia                                                        Hyl.             

MIEHET A MIEHET B MIEHET C MIEHET D MIEHET E MIEHET F MIEHET G MIEHET H MIEHET I MIEHET J MIEHET K NAISET A NAISET B NAISET C NAISET D NAISET E NAISET F NAISET G NAISET H NAISET I NAISET J

NAISET H : 0,025 km

 (Lähti: 39, Keskeytti: 0, Hylätty: 2)

  1.   Riitta Lampela              Meriuimarit ry                          26,55             
  2.   Pirkko Eeva                 Likolammen Talviuimarit                 26,80      +0,25  
  3.   Hannele Ilves               Herttoniemen Hylkeet                    28,97      +2,42  
  4.   Ritva Vaittinen             Joensuun Jääkarhut                      29,18      +2,63  
  5.   Briitta Mäenpää             Oulun Talviuimarit ry                   29,49      +2,94  
  6.   Sirkka Koponen              Kuusijärven Jääkarhut                   29,50      +2,95  
  7.   Kyllikki Suomela            Kallvikin Talviuimarit                  29,73      +3,18  
  8.   Paula Kärkkäinen            Maskun Jääkarhut                        29,78      +3,23  
  9.   Tuula Johansson-Kangas      Kangasalan Uintiseura                   30,09      +3,54  
 10.   Pirkko Mattila              Kuusijärven Jääkarhut                   30,64      +4,09  
 11.   Eeva-Maija Toiviainen       Hämeenkyrön Talviuimarit ry             30,67      +4,12  
 12.   Kaija Villberg              Tampereen Talviuimarit ry               30,73      +4,18  
 13.   Marinka Mäkelä              Tampereen Talviuimarit ry               30,76      +4,21  
 14.   Maisa Eskola                Uudenkaupungin Opettajat                31,55      +5,00  
 15.   Kaija Katainen              Saimaan Latu                            31,75      +5,20  
 16.   Marjatta Mäkelä             Likolammen Talviuimarit                 31,85      +5,30  
 17.   Raija Jokinen               Nokian Talviuimarit                     32,17      +5,62  
 18.   Tuula Puputti               Kallvikin Talviuimarit                  32,57      +6,02  
 19.   Kaarina Airas               Mämmilän Norpat                         32,60      +6,05  
 20.   Eeva Luostarinen            Varkauden Latu                          33,49      +6,94  
 21.   Leena Haavisto              Laaksolahden Talviuimarit               33,99      +7,44  
 22.   Riitta Pinola               Tampereen Talviuimarit ry               34,12      +7,57  
 23.   Arja Airaksinen             Joensuun Jääkarhut                      34,20      +7,65  
 24.   Marketta Lattu              Maskun Jääkarhut                        35,91      +9,36  
 25.   Maritta Jaurola             Rauman Ydinvoima                        36,34      +9,79  
 26.   Pirkko Yrjänä               Avantouintiseura Kuutti                 37,17     +10,62  
 27.   Vuokko Salosara             Suomensaaren Avantouimarit              38,38     +11,83  
 28.   Riitta Nikula               Likolammen Talviuimarit                 38,81     +12,26  
 29.   Kirsi Kostamo               Järvenpään Latu                         38,98     +12,43  
 30.   Elsi Huhtiniemi             Saimaan Latu                            39,76     +13,21  
 31.   Kirsti Niemelä (S.5s)       Tampereen Talviuimarit ry               40,31     +13,76  
 32.   Riitta Haggrén              Laaksolahden Talviuimarit               41,12     +14,57  
 33.   Kaija Luoma                 Oulun Talviuimarit ry                   41,62     +15,07  
 34.   Leena Sihvola (S.5s)        Likolammen Talviuimarit                 43,49     +16,94  
 35.   Aila Pyykkö                 Oulun Talviuimarit ry                   44,84     +18,29  
 36.   Tuula Lampela               Oulun Talviuimarit ry                   44,94     +18,39  
 37.   Helena Vainoniemi           Laaksolahden Talviuimarit               45,23     +18,68  
       Soili Mäkipää               Rauma                                    Hyl.             
       Aino Pippuri                Espoonlahden Pulahdus                    Hyl.             

MIEHET A MIEHET B MIEHET C MIEHET D MIEHET E MIEHET F MIEHET G MIEHET H MIEHET I MIEHET J MIEHET K NAISET A NAISET B NAISET C NAISET D NAISET E NAISET F NAISET G NAISET H NAISET I NAISET J

NAISET I : 0,025 km

 (Lähti: 17, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Sirpa Kivekäs               Turun Avantouimarit                     31,15             
  2.   Ritva Af Ursin              Tampereen Talviuimarit ry               32,48      +1,33  
  3.   Marita Sundell              Äetsän Kunto                            33,30      +2,15  
  4.   Tuula Thunberg              Tampereen Talviuimarit ry               33,78      +2,63  
  5.   Sirpa Pohjanvaara           Kuusijärven Jääkarhut                   34,41      +3,26  
  6.   Kirsti Lehtonen             Hämeenkyrön Talviuimarit ry             34,42      +3,27  
  7.   Terttu Pietilänaho          Nurmijärven Latu                        34,80      +3,65  
  8.   Pirkko Schaaf               Laaksolahden Talviuimarit               35,09      +3,94  
  9.   Terttu Ruokolahti           Laaksolahden Talviuimarit               35,26      +4,11  
 10.   Irma Metsä                  Kuusijärven Jääkarhut                   35,91      +4,76  
 11.   Irma Ropponen               Laaksolahden Talviuimarit               36,82      +5,67  
 12.   Marja-Leena Aho (S.5s)      Huhmarin Huurteiset                     37,00      +5,85  
 13.   Kyllikki Ollikka            Laaksolahden Talviuimarit               38,64      +7,49  
 14.   Raili Vilponen              Mämmilän Norpat                         40,33      +9,18  
 15.   Arja Riihola                Oulun Talviuimarit ry                   40,58      +9,43  
 16.   Tuula Samaletdin            Vaasan Pingviinit                       50,29     +19,14  
 17.   Mervi Forsius               Espoonlahden Pulahdus                   52,35     +21,20  

MIEHET A MIEHET B MIEHET C MIEHET D MIEHET E MIEHET F MIEHET G MIEHET H MIEHET I MIEHET J MIEHET K NAISET A NAISET B NAISET C NAISET D NAISET E NAISET F NAISET G NAISET H NAISET I NAISET J

NAISET J : 0,025 km

 (Lähti: 17, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.   Minttu Lihtamo              Tampereen Talviuimarit ry               28,35             
  2.   Anja Selenius               Punkaharjun Urheilijat                  28,92      +0,57  
  3.   Eila Harju                  Kuusijärven Jääkarhut                   30,31      +1,96  
  4.   Marja Antila                Kallvikin Talviuimarit                  31,82      +3,47  
  5.   Tuula Honkanen              Lahden Avantouimarit                    34,39      +6,04  
  6.   Tytti Uljala                Kuusijärven Jääkarhut                   36,04      +7,69  
  7.   Helena Linttinen            Salusjärven Avantouimarit ry            36,79      +8,44  
  8.   Asta Hilska                 Salusjärven Avantouimarit ry            37,10      +8,75  
  9.   Sirpa Söderström            Saaronniemen Saukot                     37,72      +9,37  
 10.   Raija Tokko                 Likolammen Talviuimarit                 37,93      +9,58  
 11.   Soili Sainio                Turun Avantouimarit                     38,00      +9,65  
 12.   Arja Palmu                  Porvoon Talviuimarit                    38,28      +9,93  
 12.   Leila Karppinen             Imatran Talviuimarit                    38,28      +9,93  
 14.   Sirpa Roima                 Turun Avantouimarit                     39,67     +11,32  
 15.   Anu Karvonen                Meriuimarit ry                          44,61     +16,26  
 16.   Sessa Raitio                Porvoon Talviuimarit                    45,67     +17,32  
       Asta Saarinen               Mämmilän Norpat                          Hyl.