Suunnistavan Uudenmaan am-viesti Espoon Lakistossa 12.8.2012

H21

1. Lynx -1 2:46:04

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Niklas Saramäki 9BZ 51:57 47: 2:42 96: 5:47 104: 7:36 46: 10:43 44: 11:52 56: 21:43 55: 25:00 54: 25:35 87: 34:01 59: 36:12 121: 41:42 122: 48:47 123: 49:32 43: 50:34 100: 51:42 500: 51:58
2 Lauri Kleemola 9CX 57:19 50: 4:25 96: 6:27 105: 8:40 46: 12:40 44: 14:04 56: 23:47 55: 27:56 54: 28:41 87: 37:41 59: 39:49 121: 45:19 123: 53:29 40: 55:54 100: 57:02 500: 57:21
3 Juuso Kujanpää 9AY 56:47 39: 2:43 96: 8:11 93: 11:01 46: 13:18 44: 14:27 56: 24:11 55: 27:37 54: 28:30 87: 37:31 59: 39:30 121: 45:01 122: 53:47 41: 55:50 100: 56:31 500: 56:49

2. Delta -1 2:50:00

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Tuomas Tala 9AX 1:00:00 39: 2:15 96: 6:36 105: 8:44 46: 13:18 44: 14:35 56: 25:15 55: 29:22 54: 30:02 87: 39:45 59: 42:20 121: 48:26 123: 56:22 40: 58:40 100: 59:42 500: 1:00:00
2 Jarkko Saarinen 9BY 52:44 47: 2:53 96: 5:56 93: 7:56 46: 10:10 44: 11:27 56: 21:03 55: 24:29 54: 25:08 87: 34:11 59: 36:07 121: 41:24 122: 49:12 41: 51:48 100: 52:28 500: 52:44
3 Ville Luoma 9CZ 57:16 50: 4:18 96: 5:59 104: 7:52 46: 11:11 44: 12:56 56: 23:14 55: 27:43 54: 28:26 87: 38:04 59: 40:18 121: 45:49 122: 53:48 123: 54:34 43: 55:43 100: 56:58 500: 57:17

3. Delta -2 2:50:07

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Tuomo Laine 9BY 56:34 47: 2:46 96: 6:05 93: 8:51 46: 11:19 44: 12:31 56: 22:46 55: 26:25 54: 27:04 87: 37:01 59: 39:03 121: 44:59 122: 52:36 41: 55:36 100: 56:17 500: 56:34
2 Janne Heikka 9CZ 55:39 50: 4:06 96: 6:05 104: 8:04 46: 11:24 44: 12:32 56: 22:17 55: 25:44 54: 26:20 87: 36:39 59: 39:13 121: 44:44 122: 52:32 123: 53:13 43: 54:15 100: 55:24 500: 55:40
3 Perttu Sorsa 9AX 57:53 39: 2:26 96: 6:18 105: 10:05 46: 13:14 44: 15:18 56: 25:30 55: 29:27 54: 30:07 87: 39:00 59: 41:16 121: 46:09 123: 53:16 40: 56:37 100: 57:35 500: 57:54

4. Mäntsälän Urheilijat -1 3:07:20

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Timo Ahvenainen 9AX 1:00:06 39: 2:11 96: 6:21 105: 8:42 46: 13:03 44: 14:14 56: 26:16 55: 30:02 54: 30:38 87: 40:08 59: 42:22 121: 48:19 123: 56:15 40: 58:48 100: 59:48 500: 1:00:06
2 Lauri Mäkinen 9BY 1:02:00 47: 2:51 96: 6:00 93: 8:01 46: 10:18 44: 13:26 56: 25:29 55: 29:00 54: 29:40 87: 39:25 59: 42:09 121: 48:07 122: 56:02 41: 1:00:55 100: 1:01:46 500: 1:02:02
3 Tapani Mäkinen 9CZ 1:05:13 50: 4:15 96: 6:59 104: 8:55 46: 12:26 44: 13:53 56: 24:52 55: 28:28 54: 29:15 87: 39:56 59: 43:39 121: 51:01 122: 1:00:49 123: 1:01:58 43: 1:03:24 100: 1:04:52 500: 1:05:13

5. Hauhon Sisu (U) -1 3:17:01

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Aki Ylitalo 9AY 1:08:13 39: 3:47 96: 8:56 93: 12:43 46: 17:22 44: 19:15 56: 32:41 55: 38:15 54: 38:55 87: 47:38 59: 50:16 121: 55:24 122: 1:02:55 41: 1:07:13 100: 1:07:58 500: 1:08:14
2 Tero Salonen 9BZ 1:09:20 47: 3:54 96: 7:35 104: 9:56 46: 14:01 44: 15:26 56: 27:51 55: 32:10 54: 33:07 87: 44:52 59: 47:34 121: 55:02 122: 1:05:07 123: 1:06:06 43: 1:07:35 100: 1:09:00 500: 1:09:22
3 Pasi Lehtonen 9CX 59:26 50: 4:53 96: 6:56 105: 8:58 46: 13:05 44: 14:25 56: 24:31 55: 27:59 54: 28:36 87: 38:07 59: 41:08 121: 46:24 123: 54:05 40: 58:14 100: 59:09 500: 59:27

6. Pitäjänmäen Tarmo -1 3:59:09

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Tapani Naakka 9BY 1:11:37 47: 2:52 96: 6:28 93: 8:56 46: 11:31 44: 13:27 56: 25:19 55: 29:19 54: 29:57 87: 40:33 59: 46:40 121: 53:30 122: 1:07:08 41: 1:10:23 100: 1:11:18 500: 1:11:38
2 Jussi Lassila 9CZ 1:29:41 50: 5:16 96: 7:41 104: 10:07 46: 16:59 44: 18:58 56: 33:49 55: 39:09 54: 40:06 87: 57:03 59: 1:03:46 121: 1:11:55 122: 1:24:43 123: 1:26:04 43: 1:27:42 100: 1:29:17 500: 1:29:41
3 Tero Rönkä 9AX 1:17:49 39: 3:14 96: 8:00 105: 10:17 46: 14:51 44: 16:43 56: 29:42 55: 34:17 54: 34:58 87: 46:39 59: 49:38 121: 57:21 123: 1:12:56 40: 1:15:58 100: 1:17:26 500: 1:17:50

. Raisu Lumous -1 Keskeyttänyt

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Janne Räty 9CZ 1:26:26 50: 8:09 96: 10:51 104: 13:06 46: 18:11 44: 20:03 56: 35:16 55: 42:37 54: 43:30 87: 58:13 59: 1:02:17 121: 1:10:47 122: 1:22:26 123: 1:23:31 43: 1:24:47 100: 1:26:06 500: 1:26:27

H35

1. Hyvinkään Rasti -1 2:43:00

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Toni Pikkarainen 8BY 48:36 48: 2:10 96: 6:00 105: 8:46 108: 11:19 118: 18:23 56: 19:16 114: 22:35 87: 29:15 59: 31:33 121: 38:06 122: 46:14 100: 48:19 500: 48:37
2 Janne Åberg 8CZ 53:44 47: 3:41 96: 8:30 105: 11:05 93: 13:27 118: 23:05 117: 25:53 115: 29:20 87: 36:15 59: 39:00 119: 44:22 122: 50:51 42: 52:53 100: 53:28 500: 53:46
3 Sami Hölttä 8AX 1:00:39 39: 3:32 97: 10:00 105: 11:07 110: 16:42 118: 23:02 117: 24:48 115: 28:09 87: 36:45 59: 40:17 119: 47:19 122: 56:13 123: 57:35 43: 59:08 100: 1:00:23 500: 1:00:41

2. Raisu Lumous -1 4:03:10

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Simo Pöyhönen 8CZ 1:38:07 47: 8:37 96: 14:19 105: 20:34 93: 24:23 118: 42:20 117: 44:42 115: 50:53 87: 1:03:04 59: 1:09:04 119: 1:19:14 122: 1:32:52 42: 1:36:43 100: 1:37:39 500: 1:38:08
2 Tuomas Kivelä 8AX 1:12:48 39: 3:37 97: 12:25 105: 18:29 110: 24:33 118: 32:12 117: 34:47 115: 37:56 87: 47:33 59: 50:38 119: 57:51 122: 1:07:41 123: 1:08:50 43: 1:10:15 100: 1:12:28 500: 1:12:49
3 Markku Ijas 8BY 1:12:14 48: 3:32 96: 9:52 105: 12:57 108: 16:31 118: 27:02 56: 28:52 114: 33:40 87: 43:44 59: 47:25 121: 56:43 122: 1:09:14 100: 1:11:58 500: 1:12:16

. Helsingin Suunnistajat -1 Keskeyttänyt

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Markku Laaksonen 8AX 46:45 39: 2:09 97: 7:22 105: 8:45 110: 12:58 118: 18:37 117: 20:27 115: 22:38 87: 29:18 59: 31:26 119: 36:34 122: 43:01 123: 43:45 43: 45:07 100: 46:30 500: 46:46
2 Mikko Eklund 8BY 53:46 48: 2:45 96: 7:00 105: 9:42 108: 12:03 118: 20:20 56: 21:19 114: 25:18 87: 33:35 59: 35:53 121: 43:19 122: 51:16 100: 53:30 500: 53:48
3 Jeppe Koivula 8CZ 47: 3:34 96: 8:19 105: 12:10 93: 16:05 122: 24:21 42: 28:44 500: 30:53 : Kesk.

H40

1. Lynx -1 2:32:25

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Sami Kivilaakso 8CZ 52:15 47: 3:08 96: 6:07 105: 9:05 93: 12:20 118: 22:11 117: 23:34 115: 25:55 87: 33:06 59: 35:26 119: 41:53 122: 49:37 42: 51:27 100: 51:59 500: 52:17
2 Mikael Boström 8AX 45:39 39: 2:41 97: 7:38 105: 8:28 110: 12:29 118: 17:32 117: 18:50 115: 21:17 87: 27:42 59: 30:07 119: 35:47 122: 42:11 123: 42:59 43: 44:09 100: 45:22 500: 45:40
3 Janne Kivilaakso 8BY 54:30 48: 2:39 96: 7:39 105: 10:22 108: 12:58 118: 22:19 56: 23:13 114: 26:45 87: 34:05 59: 36:58 121: 43:17 122: 51:49 100: 54:11 500: 54:32

2. Lynx -2 2:50:42

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Tom Asklöf 8AX 57:26 39: 2:29 97: 8:57 105: 10:38 110: 15:15 118: 21:09 117: 22:41 115: 25:15 87: 33:26 59: 37:19 119: 43:39 122: 52:54 123: 54:03 43: 55:37 100: 57:08 500: 57:28
2 Simo Sukselainen 8BY 55:34 48: 2:56 96: 7:50 105: 10:05 108: 12:50 118: 20:57 56: 21:56 114: 25:28 87: 33:51 59: 36:36 121: 43:25 122: 52:52 100: 55:13 500: 55:35
3 Juha Tilli 8CZ 57:40 47: 4:03 96: 7:36 105: 10:19 93: 12:52 118: 23:07 117: 24:43 115: 27:46 87: 35:39 59: 38:48 119: 45:52 122: 54:18 42: 56:42 100: 57:18 500: 57:41

3. Delta -1 3:13:55

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Manne Suominen 8AX 52:46 39: 2:33 97: 8:49 105: 10:30 110: 15:12 118: 20:24 117: 22:12 115: 24:23 87: 31:12 59: 34:26 119: 40:09 122: 47:02 123: 49:54 43: 51:03 100: 52:27 500: 52:48
2 Samuli Toivanen 8BY 1:06:24 48: 3:03 96: 8:23 105: 11:06 108: 13:54 118: 25:28 56: 26:23 114: 36:02 87: 43:50 59: 46:52 121: 54:00 122: 1:03:20 100: 1:06:00 500: 1:06:24
3 Jukka Lahtinen 8CZ 1:14:45 47: 4:04 96: 7:56 105: 10:33 93: 13:02 118: 30:48 117: 33:32 115: 36:46 87: 45:46 59: 48:45 119: 55:12 122: 1:11:42 42: 1:13:55 100: 1:14:29 500: 1:14:46

4. Espoon Suunta -1 3:14:29

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Pasi Pohjasvuo 8BY 1:20:31 48: 2:23 96: 9:52 105: 12:16 108: 14:57 118: 40:55 56: 42:16 114: 47:03 87: 55:38 59: 58:27 121: 1:06:14 122: 1:17:24 100: 1:20:05 500: 1:20:32
2 Henrik Palmen 8CZ 59:14 47: 4:37 96: 7:35 105: 9:54 93: 12:13 118: 22:36 117: 24:05 115: 26:46 87: 34:36 59: 39:09 119: 46:51 122: 55:49 42: 58:17 100: 58:55 500: 59:16
3 Juha-Pekka Larmala 8AX 54:43 39: 2:48 97: 9:54 105: 10:55 110: 15:32 118: 21:22 117: 22:56 115: 25:22 87: 32:54 59: 35:25 119: 41:36 122: 49:41 123: 50:44 43: 52:06 100: 54:21 500: 54:44

5. Helsingin Suunnistajat -1 3:16:57

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Timo Tähtinen 8CZ 54:29 47: 3:10 96: 6:20 105: 9:01 93: 12:26 118: 22:08 117: 23:38 115: 26:03 87: 33:31 59: 37:10 119: 43:41 122: 51:20 42: 53:32 100: 54:10 500: 54:30
2 Kimmo Liljeström 8AX 54:06 39: 2:56 97: 9:51 105: 11:36 110: 16:13 118: 21:47 117: 23:35 115: 26:07 87: 33:27 59: 35:57 119: 41:58 122: 50:11 123: 51:03 43: 52:21 100: 53:47 500: 54:08
3 Sami Sundström 8BY 1:28:21 48: 6:05 96: 12:04 105: 14:48 108: 20:45 118: 35:51 56: 37:11 114: 44:00 87: 55:42 59: 59:33 121: 1:07:40 122: 1:25:05 100: 1:27:55 500: 1:28:22

6. Lynx -3 3:20:02

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Herkko Plit 8BY 1:21:25 48: 2:30 96: 9:23 105: 12:23 108: 17:43 118: 32:56 56: 33:48 114: 38:20 87: 46:31 59: 50:13 121: 1:05:35 122: 1:18:42 100: 1:21:07 500: 1:21:27
2 Pasi Pohjola 8CZ 49:44 47: 3:33 96: 6:30 105: 8:43 93: 10:52 118: 19:23 117: 20:48 115: 23:47 87: 31:07 59: 33:27 119: 39:05 122: 46:17 42: 48:46 100: 49:26 500: 49:45
3 Mattias Ericsson 8AX 1:08:52 39: 3:15 97: 10:04 105: 11:04 110: 16:04 118: 25:12 117: 26:46 115: 29:49 87: 40:00 59: 43:32 119: 52:04 122: 1:03:19 123: 1:04:36 43: 1:06:40 100: 1:08:25 500: 1:08:53

7. Karjaan Ura -1 4:46:17

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Milko Lehto 8AX 54:58 39: 2:25 97: 8:55 105: 10:37 110: 15:23 118: 21:43 117: 23:21 115: 25:55 87: 33:50 59: 36:17 119: 43:12 122: 51:01 123: 51:58 43: 53:18 100: 54:38 500: 55:00
2 Sesa-Petteri Lehto 8BY 2:15:40 48: 2:58 96: 9:07 105: 13:08 108: 25:59 118: 38:50 56: 44:37 114: 49:24 87: 1:14:56 59: 1:28:55 121: 1:50:12 122: 2:11:33 100: 2:15:19 500: 2:15:42
3 Jussi Laaksonen 8CZ 1:35:38 47: 7:23 96: 13:41 105: 17:46 93: 21:42 118: 36:59 117: 39:23 115: 43:49 87: 54:34 59: 1:00:06 119: 1:10:50 122: 1:31:27 42: 1:34:21 100: 1:35:12 500: 1:35:39

8. Karkki-Rasti -1 4:47:32

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Mikko Lindroth 8BY 2:07:15 48: 2:56 96: 8:17 105: 11:16 108: 14:36 118: 1:15:50 56: 1:17:12 114: 1:28:45 87: 1:38:36 59: 1:42:05 121: 1:50:08 122: 2:03:41 100: 2:06:52 500: 2:07:17
2 Jukka Havento 8CZ 1:16:03 47: 4:04 96: 10:01 105: 13:09 93: 15:42 118: 27:22 117: 29:01 115: 33:49 87: 46:34 59: 49:30 119: 1:01:50 122: 1:12:44 42: 1:15:11 100: 1:15:45 500: 1:16:05
3 Rauno Autio 8AX 1:24:13 39: 10:15 97: 21:20 105: 24:05 110: 29:27 118: 38:13 117: 40:01 115: 43:29 87: 52:55 59: 59:36 119: 1:07:57 122: 1:18:58 123: 1:20:06 43: 1:21:57 100: 1:23:49 500: 1:24:13

H45

1. Espoon Suunta -1 2:14:35

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Ali Mättölä 7AX 46:43 102: 7:13 104: 8:22 109: 12:37 56: 17:42 54: 21:11 114: 24:36 58: 31:49 87: 33:49 90: 38:41 123: 43:47 43: 45:05 100: 46:25 500: 46:44
2 Jarmo Lindroos 7BY 44:45 49: 3:41 96: 6:48 104: 8:46 74: 13:51 56: 19:42 116: 22:00 58: 28:48 88: 31:50 111: 38:05 122: 40:11 40: 43:21 100: 44:27 500: 44:46
3 Leo Pyymäki 7CZ 43:06 39: 2:39 104: 7:46 110: 11:31 118: 16:40 117: 18:00 115: 21:02 58: 26:42 88: 30:10 113: 37:40 122: 39:29 41: 41:55 100: 42:45 500: 43:08

2. Helsingin Suunnistajat -1 2:17:59

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Tuomas Ojanen 7CZ 44:56 39: 2:44 104: 7:47 110: 11:37 118: 17:25 117: 18:56 115: 21:31 58: 28:19 88: 31:33 113: 38:42 122: 40:35 41: 43:47 100: 44:39 500: 44:58
2 Kari Matilainen 7AX 46:21 102: 6:49 104: 7:54 109: 11:27 56: 16:47 54: 20:11 114: 24:13 58: 31:45 87: 33:58 90: 39:16 123: 43:34 43: 44:45 100: 46:04 500: 46:23
3 Sami Kälviäinen 7BY 46:42 49: 3:09 96: 6:22 104: 8:26 74: 13:27 56: 18:58 116: 21:04 58: 31:21 88: 34:50 111: 40:57 122: 43:23 40: 45:33 100: 46:27 500: 46:43

3. Pihkaniskat -1 2:32:55

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Matti Huttunen 7BY 53:23 49: 3:31 96: 7:48 104: 10:13 74: 18:40 56: 25:13 116: 27:50 58: 35:49 88: 39:07 111: 45:48 122: 48:12 40: 52:03 100: 53:06 500: 53:23
2 Jari Kahiala 7CZ 47:10 39: 2:54 104: 8:50 110: 12:59 118: 19:11 117: 20:52 115: 24:29 58: 31:26 88: 34:54 113: 41:59 122: 43:40 41: 46:18 100: 46:55 500: 47:12
3 Risto Niinimäki 7AX 52:22 102: 8:12 104: 9:26 109: 13:49 56: 20:07 54: 24:17 114: 28:04 58: 36:24 87: 38:31 90: 43:37 123: 49:11 43: 50:46 100: 52:04 500: 52:23

4. Hyvinkään Rasti -1 2:43:14

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Jussi T Borgenström 7CX 49:31 39: 2:37 104: 7:52 109: 12:00 56: 18:01 54: 21:46 114: 25:19 58: 31:55 88: 36:08 113: 43:29 122: 45:19 41: 48:15 100: 49:14 500: 49:32
2 Janne Turpiainen 7AY 48:51 102: 8:36 104: 9:44 74: 15:45 56: 22:38 116: 25:25 58: 33:15 87: 35:32 90: 40:36 123: 45:34 43: 46:57 100: 48:29 500: 48:51
3 Kari Hassinen 7BZ 1:04:51 49: 4:58 96: 10:34 104: 13:27 110: 18:50 118: 26:38 117: 28:58 115: 32:13 58: 40:44 88: 46:23 111: 55:34 122: 58:52 40: 1:02:52 100: 1:04:28 500: 1:04:52

5. Helsingin Suunnistajat -2 2:47:55

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Jukka Kyhäräinen 7AY 49:33 102: 7:14 104: 8:23 74: 13:52 56: 23:00 116: 25:23 58: 32:45 87: 34:47 90: 42:07 123: 46:41 43: 47:57 100: 49:12 500: 49:32
2 Pasi Heiskanen 7BZ 56:43 49: 3:12 96: 6:44 104: 9:44 110: 14:03 118: 23:15 117: 24:39 115: 31:31 58: 39:11 88: 42:32 111: 49:02 122: 51:22 40: 55:22 100: 56:24 500: 56:44
3 Ari-Pekka Koivisto 7CX 1:01:38 39: 3:14 104: 9:27 109: 18:54 56: 24:56 54: 29:03 114: 33:05 58: 40:33 88: 44:12 113: 53:14 122: 55:26 41: 1:00:17 100: 1:01:18 500: 1:01:39

6. Espoon Suunta -2 3:02:05

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Tapio Jaatinen 7BY 58:18 49: 3:28 96: 7:50 104: 10:15 74: 16:35 56: 28:34 116: 31:36 58: 39:05 88: 42:55 111: 50:12 122: 52:42 40: 56:36 100: 58:00 500: 58:19
2 Jussi Heikkinen 7CZ 1:00:10 39: 5:27 104: 11:28 110: 16:33 118: 24:18 117: 25:59 115: 28:50 58: 37:46 88: 42:02 113: 52:31 122: 54:22 41: 59:01 100: 59:49 500: 1:00:12
3 Seppo Ikäheimo 7AX 1:03:37 102: 11:05 104: 12:32 109: 17:01 56: 23:47 54: 30:17 114: 34:46 58: 43:39 87: 46:17 90: 52:36 123: 58:50 43: 1:01:42 100: 1:03:17 500: 1:03:37

7. Rajamäen Rykmentti -1 3:07:03

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Mika Kulmala 7BZ 53:30 49: 3:38 96: 7:57 104: 10:29 110: 15:30 118: 21:39 117: 23:17 115: 25:57 58: 33:24 88: 37:18 111: 45:05 122: 47:42 40: 51:59 100: 53:10 500: 53:32
2 Ari Enroth 7CX 54:43 39: 3:19 104: 10:30 109: 14:07 56: 19:51 54: 24:15 114: 28:18 58: 36:17 88: 39:43 113: 47:55 122: 50:12 41: 53:18 100: 54:23 500: 54:45
3 Seppo Varmavuo 7AY 1:18:48 102: 9:31 104: 13:08 74: 20:48 56: 29:31 116: 32:45 58: 51:34 87: 57:50 90: 1:06:10 123: 1:12:51 43: 1:16:55 100: 1:18:28 500: 1:18:49

8. Helsingin Suunnistajat -3 3:07:37

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Aki Saranen 7BZ 1:00:16 49: 3:49 96: 8:19 104: 11:00 110: 16:12 118: 23:04 117: 24:54 115: 29:06 58: 38:15 88: 42:27 111: 50:53 122: 53:32 40: 58:05 100: 59:52 500: 1:00:17
2 Jari Valtonen 7CX 1:13:21 39: 4:10 104: 12:43 109: 16:55 56: 24:54 54: 30:08 114: 34:31 58: 44:35 88: 51:30 113: 1:03:05 122: 1:05:54 41: 1:11:58 100: 1:13:03 500: 1:13:23
3 Tapio Annala 7AY 54:00 102: 7:50 104: 9:05 74: 16:15 56: 26:46 116: 29:58 58: 37:55 87: 40:21 90: 45:27 123: 50:41 43: 52:11 100: 53:39 500: 54:02

9. Pihkaniskat -2 3:10:13

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Timo Pietikänen 7CZ 59:32 39: 2:49 104: 9:32 110: 14:30 118: 22:04 117: 24:07 115: 31:49 58: 39:16 88: 44:10 113: 53:11 122: 55:00 41: 58:08 100: 59:12 500: 59:31
2 Harri Karling 7AX 56:37 102: 8:40 104: 10:16 109: 14:10 56: 21:12 54: 25:29 114: 29:37 58: 37:54 87: 40:26 90: 47:07 123: 52:52 43: 54:17 100: 56:19 500: 56:37
3 Heikki Sorsa 7BY 1:14:03 49: 4:23 96: 9:20 104: 12:16 74: 20:30 56: 28:42 116: 31:54 58: 47:40 88: 52:54 111: 1:03:32 122: 1:06:59 40: 1:11:20 100: 1:13:31 500: 1:14:04

10. Rastihaukat -1 3:20:07

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Stephan Witick 7CX 1:22:27 39: 2:58 104: 9:23 109: 29:06 56: 36:38 54: 41:12 114: 45:38 58: 59:52 88: 1:04:10 113: 1:14:01 122: 1:16:56 41: 1:20:50 100: 1:22:01 500: 1:22:28
2 Pertti Sorri 7AY 59:33 102: 9:40 104: 11:08 74: 18:23 56: 27:34 116: 30:44 58: 40:03 87: 43:07 90: 49:03 123: 55:46 43: 57:29 100: 59:10 500: 59:35
3 Esko Sorri 7BZ 58:06 49: 3:59 96: 7:57 104: 10:38 110: 15:35 118: 22:41 117: 24:53 115: 29:15 58: 37:00 88: 41:26 111: 49:25 122: 52:29 40: 56:10 100: 57:40 500: 58:07

11. Mäntsälän Urheilijat -1 3:41:21

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Matti Heikkilä 7AX 1:11:25 102: 13:48 104: 16:31 109: 21:01 56: 27:13 54: 31:49 114: 37:13 58: 51:21 87: 54:29 90: 1:01:38 123: 1:07:38 43: 1:09:20 100: 1:11:01 500: 1:11:26
2 Jarmo Antikainen 7BY 1:14:42 49: 5:54 96: 10:50 104: 15:03 74: 23:45 56: 32:54 116: 36:34 58: 46:32 88: 51:33 111: 1:01:32 122: 1:07:32 40: 1:12:28 100: 1:14:23 500: 1:14:44
3 Arto Nummela 7CZ 1:15:13 39: 3:36 104: 17:24 110: 22:41 118: 29:59 117: 31:49 115: 35:15 58: 46:26 88: 50:26 113: 1:08:22 122: 1:10:29 41: 1:13:40 100: 1:14:51 500: 1:15:13

12. Raisu Lumous -1 4:19:03

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Heikki Karjalainen 7AY 1:16:59 102: 8:03 104: 9:17 74: 23:56 56: 40:54 116: 44:30 58: 59:08 87: 1:02:14 90: 1:07:58 123: 1:13:39 43: 1:15:00 100: 1:16:38 500: 1:17:01
2 Kasperi Launis 7BZ 1:27:56 49: 6:29 96: 13:45 104: 17:36 110: 25:16 118: 35:12 117: 37:45 115: 42:32 58: 54:02 88: 1:01:39 111: 1:14:52 122: 1:19:32 40: 1:25:08 100: 1:27:29 500: 1:27:58
3 Timo Harjula 7CX 1:34:07 39: 4:44 104: 13:28 109: 19:57 56: 29:29 54: 37:28 114: 43:29 58: 1:02:06 88: 1:08:07 113: 1:21:40 122: 1:25:14 41: 1:32:05 100: 1:33:39 500: 1:34:09

H50

1. Helsingin Suunnistajat -1 2:32:14

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Jouko Malinen 7BY 56:45 49: 4:19 96: 8:43 104: 11:08 74: 19:41 56: 28:07 116: 30:37 58: 37:56 88: 42:11 111: 48:57 122: 51:14 40: 55:12 100: 56:24 500: 56:46
2 Esa Lehto 7CZ 47:23 39: 3:39 104: 9:15 110: 13:47 118: 19:49 117: 21:28 115: 24:04 58: 30:38 88: 33:56 113: 41:21 122: 42:59 41: 46:07 100: 47:03 500: 47:24
3 Mikko Kuusinen 7AX 48:05 102: 8:00 104: 9:06 109: 12:37 56: 18:10 54: 21:46 114: 25:15 58: 32:38 87: 34:41 90: 40:30 123: 45:10 43: 46:26 100: 47:43 500: 48:05

2. Mäntsälän Urheilijat -1 2:35:29

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Asko Nykänen 7AY 45:19 102: 6:58 104: 8:13 74: 13:52 56: 20:47 116: 23:18 58: 30:41 87: 32:31 90: 37:14 123: 42:13 43: 43:34 100: 44:59 500: 45:18
2 Markku Laine 7BZ 57:48 49: 4:05 96: 8:01 104: 10:29 110: 15:17 118: 22:18 117: 24:03 115: 27:10 58: 38:44 88: 42:54 111: 49:45 122: 52:22 40: 56:07 100: 57:27 500: 57:49
3 Heikki Saarinen 7CX 52:21 39: 3:58 104: 9:23 109: 13:14 56: 18:54 54: 23:26 114: 27:07 58: 36:02 88: 39:22 113: 46:50 122: 48:28 41: 51:20 100: 52:04 500: 52:23

3. Hyvinkään Rasti -1 2:36:42

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Tuomo Kauppinen 7CZ 45:21 39: 2:35 104: 7:59 110: 12:10 118: 17:39 117: 19:17 115: 22:02 58: 28:20 88: 31:44 113: 39:22 122: 41:07 41: 44:07 100: 45:01 500: 45:20
2 Roy Parnetti 7AX 1:01:18 102: 8:33 104: 10:17 109: 15:57 56: 21:52 54: 25:35 114: 29:34 58: 41:56 87: 45:02 90: 52:41 123: 57:49 43: 59:26 100: 1:00:56 500: 1:01:18
3 Jarmo Heikkinen 7BY 50:02 49: 3:34 96: 7:12 104: 9:24 74: 14:55 56: 21:03 116: 23:39 58: 30:28 88: 34:13 111: 40:39 122: 43:06 40: 48:28 100: 49:44 500: 50:03

4. Delta -1 3:04:37

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Jukka Hänninen 7AX 1:07:34 102: 7:04 104: 8:11 109: 24:37 56: 32:53 54: 36:56 114: 40:45 58: 48:59 87: 51:04 90: 56:39 123: 1:04:07 43: 1:05:53 100: 1:07:17 500: 1:07:36
2 Mauri Toppari 7BY 1:01:35 49: 3:59 96: 8:50 104: 11:29 74: 18:54 56: 28:51 116: 32:45 58: 40:47 88: 44:30 111: 52:22 122: 55:24 40: 59:33 100: 1:01:13 500: 1:01:36
3 Arvo Paulin 7CZ 55:27 39: 3:40 104: 10:33 110: 15:51 118: 23:00 117: 24:44 115: 28:18 58: 35:44 88: 39:55 113: 49:05 122: 51:02 41: 54:10 100: 55:04 500: 55:28

H55

1. Rajamäen Rykmentti -1 2:06:53

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Veijo Salmi 6AY 44:47 103: 11:02 109: 16:15 57: 22:15 56: 27:39 116: 30:22 115: 32:13 44: 42:00 100: 44:27 500: 44:48
2 Timo Valkonen 6BZ 45:20 49: 3:58 103: 8:35 57: 19:01 117: 24:19 116: 25:57 53: 38:14 45: 41:30 42: 44:16 100: 45:01 500: 45:21
3 Arto Niemi 6CX 36:45 39: 3:00 103: 7:37 106: 8:50 57: 17:40 118: 21:04 116: 23:48 108: 29:28 44: 33:12 42: 35:48 100: 36:27 500: 36:46

2. Rasti-Vihti -1 2:58:11

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Hannu Syrjänen 6CX 58:28 39: 4:02 103: 11:23 106: 13:02 57: 25:50 118: 34:03 116: 38:00 108: 48:05 44: 54:08 42: 57:23 100: 58:07 500: 58:28
2 Matti Mäkilä 6AY 1:01:49 103: 14:03 109: 19:42 57: 27:47 56: 34:54 116: 38:51 115: 41:17 44: 57:51 100: 1:01:26 500: 1:01:50
3 Jouni Moisander 6BZ 57:53 49: 5:07 103: 10:44 57: 23:55 117: 34:41 116: 38:46 53: 49:35 45: 52:33 42: 56:51 100: 57:32 500: 57:55

3. Raisu Lumous -1 3:10:00

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Hannu Ahlqvist 6BY 1:09:18 49: 4:50 103: 11:40 109: 18:28 57: 30:14 117: 46:02 116: 48:19 115: 50:41 44: 1:05:18 100: 1:08:54 500: 1:09:19
2 Kristiina Ahlqvist 6CZ 1:11:54 39: 5:02 103: 13:49 57: 39:04 118: 44:33 116: 49:16 53: 1:03:09 45: 1:06:36 42: 1:10:42 100: 1:11:30 500: 1:11:54
3 Markku Lahti 6AX 48:47 103: 8:33 106: 10:16 57: 20:53 56: 27:09 116: 31:46 108: 40:18 44: 45:09 42: 47:44 100: 48:28 500: 48:48

4. Rasti-Jyry -1 3:13:15

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Timo Herranen 6BZ 51:10 49: 5:05 103: 11:10 57: 24:23 117: 29:46 116: 31:38 53: 43:29 45: 45:52 42: 49:35 100: 50:46 500: 51:11
2 Timo Glad 6CX 1:14:05 39: 4:12 103: 16:46 106: 18:28 57: 31:20 118: 41:43 116: 52:37 108: 1:02:18 44: 1:08:59 42: 1:12:39 100: 1:13:38 500: 1:14:06
3 Jorma Helin 6AY 1:07:59 103: 13:09 109: 20:39 57: 31:16 56: 39:21 116: 44:30 115: 47:56 44: 1:03:19 100: 1:07:29 500: 1:08:00

5. Raisu Lumous -2 4:12:53

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Ville Laukka 6CZ 1:03:48 39: 4:10 103: 11:35 57: 25:47 118: 34:22 116: 38:32 53: 53:05 45: 58:25 42: 1:02:21 100: 1:03:24 500: 1:03:48
2 Kari Launis 6AX 1:34:57 103: 12:09 106: 14:57 57: 44:33 56: 53:12 116: 58:48 108: 1:17:06 44: 1:27:14 42: 1:32:54 100: 1:34:22 500: 1:34:58
3 Jouko Reponen 6BY 1:34:08 49: 9:06 103: 18:33 109: 34:26 57: 45:51 117: 57:22 116: 1:00:42 115: 1:12:26 44: 1:29:11 100: 1:33:38 500: 1:34:08

H60

1. Helsingin Suunnistajat -1 2:21:29

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Åge Liljeström 6AX 45:53 103: 8:06 106: 9:31 57: 21:01 56: 26:06 116: 28:50 108: 36:14 44: 41:35 42: 44:55 100: 45:34 500: 45:54
2 Heimo Pulkkinen 6BY 52:54 49: 6:19 103: 12:04 109: 20:19 57: 26:54 117: 32:40 116: 34:10 115: 36:01 44: 50:04 100: 52:38 500: 52:56
3 Jouni Savelainen 6CZ 42:41 39: 3:12 103: 9:27 57: 18:39 118: 23:47 116: 27:07 53: 36:00 45: 39:08 42: 41:42 100: 42:20 500: 42:42

2. Rajamäen Rykmentti -1 2:24:55

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Vesa Tervo 6BZ 45:50 49: 3:48 103: 9:59 57: 23:17 117: 29:23 116: 31:20 53: 40:08 45: 42:25 42: 44:50 100: 45:29 500: 45:50
2 Seppo Korpinen 6CX 57:06 39: 8:07 103: 16:52 106: 19:17 57: 29:57 118: 35:07 116: 39:37 108: 47:42 44: 53:10 42: 56:02 100: 56:45 500: 57:08
3 Pertti Nieminen 6AY 41:58 103: 8:09 109: 13:26 57: 19:40 56: 25:12 116: 27:38 115: 29:54 44: 38:16 100: 41:36 500: 41:59

3. Pitäjänmäen Tarmo -1 2:35:24

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Simo Helkkula 6AY 48:25 103: 8:29 109: 12:51 57: 20:05 56: 25:01 116: 27:43 115: 30:18 44: 45:28 100: 48:05 500: 48:26
2 Heikki Lassila 6BZ 47:16 49: 4:40 103: 9:52 57: 21:19 117: 27:41 116: 30:30 53: 40:49 45: 43:23 42: 46:11 100: 46:55 500: 47:16
3 Juhani Tarvainen 6CX 59:42 39: 4:26 103: 12:39 106: 15:42 57: 27:43 118: 32:59 116: 38:51 108: 47:26 44: 53:53 42: 58:33 100: 59:22 500: 59:44

4. Rasti-Jyry -1 2:44:35

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Juhani Nippala 6CX 55:46 39: 3:38 103: 12:21 106: 13:51 57: 26:53 118: 32:35 116: 36:29 108: 45:45 44: 51:20 42: 54:29 100: 55:22 500: 55:47
2 Pentti Nykänen 6AY 59:22 103: 12:32 109: 19:42 57: 28:25 56: 35:21 116: 39:04 115: 41:51 44: 55:14 100: 58:57 500: 59:24
3 Risto Uljas 6BZ 49:26 49: 4:31 103: 10:44 57: 23:33 117: 28:51 116: 30:57 53: 42:31 45: 45:16 42: 48:21 100: 49:07 500: 49:27

5. Helsingin Suunnistajat -2 3:19:33

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Veli-Matti Kyckling 6BY 56:23 49: 4:20 103: 12:20 109: 18:05 57: 30:02 117: 35:47 116: 37:53 115: 40:58 44: 52:38 100: 55:59 500: 56:25
2 Reino Hotti 6CZ 1:02:12 39: 4:36 103: 14:12 57: 29:23 118: 35:03 116: 39:46 53: 53:09 45: 56:37 42: 1:00:40 100: 1:01:40 500: 1:02:13
3 Pentti Vaittinen 6AX 1:20:57 103: 10:25 106: 12:02 57: 46:03 56: 52:17 116: 55:42 108: 1:06:06 44: 1:16:27 42: 1:19:27 100: 1:20:31 500: 1:20:57

6. Pihkaniskat -1 3:24:04

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Seppo Repo 6CZ 1:33:13 39: 28:19 103: 40:45 57: 54:45 118: 59:49 116: 1:03:56 53: 1:20:35 45: 1:24:49 42: 1:31:21 100: 1:32:41 500: 1:33:14
2 Reima Parkkonen 6AX 45:02 103: 9:42 106: 11:05 57: 20:34 56: 25:59 116: 28:52 108: 35:56 44: 41:16 42: 43:59 100: 44:42 500: 45:03
3 Jorma Ryynänen 6BY 1:05:48 49: 8:12 103: 15:55 109: 22:36 57: 32:43 117: 39:56 116: 42:40 115: 46:21 44: 1:00:38 100: 1:05:21 500: 1:05:48

H65

1. Helsingin Suunnistajat -1 2:27:31

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Hannu Erkiö 5BY 46:35 48: 3:26 93: 9:07 107: 11:45 57: 21:43 58: 25:34 88: 30:08 90: 35:49 122: 42:50 42: 45:34 100: 46:15 500: 46:37
2 Kari Sane 5CZ 57:09 39: 3:46 104: 10:24 107: 22:06 57: 30:37 87: 35:38 88: 38:14 111: 47:33 40: 55:10 100: 56:45 500: 57:10
3 Pertti Valtee 5AX 43:46 47: 4:20 93: 9:39 107: 12:03 58: 23:16 87: 25:30 88: 27:36 113: 36:37 41: 42:07 100: 43:23 500: 43:47

2. Mesikämmenet -1 2:29:29

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Matti Laitinen 5CX 50:19 39: 3:49 104: 11:40 107: 14:44 58: 26:35 87: 29:12 88: 31:39 111: 41:06 40: 48:10 100: 49:56 500: 50:21
2 Kalle Tolonen 5AY 51:37 47: 5:06 93: 10:55 107: 14:06 57: 25:33 58: 29:06 88: 33:39 113: 44:27 41: 50:04 100: 51:15 500: 51:39
3 Tapio Reijula 5BZ 47:32 48: 4:06 93: 9:35 107: 12:45 57: 22:32 87: 29:00 88: 31:28 90: 37:14 122: 43:40 42: 46:26 100: 47:10 500: 47:34

3. Rasti-Jyry -1 2:35:46

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Jukka Aunula 5BY 55:49 48: 3:10 93: 18:51 107: 22:32 57: 32:22 58: 35:16 88: 39:36 90: 45:10 122: 51:34 42: 54:39 100: 55:24 500: 55:49
2 Juhani Kytöjoki 5CZ 1:00:52 39: 4:13 104: 13:55 107: 17:41 57: 29:31 87: 34:38 88: 37:17 111: 49:59 40: 58:15 100: 1:00:28 500: 1:00:54
3 Paavo Inkinen 5AX 39:04 47: 5:01 93: 8:29 107: 10:55 58: 20:15 87: 22:28 88: 24:40 113: 32:36 41: 37:58 100: 38:44 500: 39:05

4. Helsingin Suunnistajat -2 2:41:48

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Erkki Latvasto 5CZ 57:37 39: 4:24 104: 13:03 107: 16:32 57: 27:41 87: 33:28 88: 36:35 111: 45:58 40: 55:20 100: 57:12 500: 57:38
2 Seppo Isoherranen 5AX 54:25 47: 4:56 93: 10:24 107: 13:25 58: 24:33 87: 27:17 88: 30:11 113: 42:14 41: 52:43 100: 53:59 500: 54:26
3 Antti Mustranta 5BY 49:45 48: 3:47 93: 10:44 107: 13:32 57: 26:29 58: 29:36 88: 34:17 90: 39:51 122: 45:56 42: 48:40 100: 49:25 500: 49:46

5. Espoon Suunta -1 2:42:49

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Tauno Pajala 5AX 48:34 47: 3:59 93: 8:44 107: 11:09 58: 25:56 87: 28:54 88: 31:00 113: 40:09 41: 47:06 100: 48:13 500: 48:36
2 Ilmari Mäkilä 5BY 1:00:30 48: 3:58 93: 8:42 107: 11:20 57: 34:49 58: 37:17 88: 42:04 90: 48:02 122: 56:24 42: 59:27 100: 1:00:07 500: 1:00:32
3 Paavo Rönkkö 5CZ 53:44 39: 4:01 104: 14:18 107: 16:48 57: 27:23 87: 33:11 88: 35:38 111: 45:49 40: 51:51 100: 53:24 500: 53:46

6. Pihkaniskat -1 2:48:02

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Erkki Kivistö 5AX 48:29 47: 5:13 93: 9:21 107: 12:10 58: 24:05 87: 27:22 88: 30:04 113: 41:12 41: 47:02 100: 48:10 500: 48:31
2 Simo Luoma 5BY 1:01:08 48: 4:20 93: 12:16 107: 15:22 57: 31:51 58: 35:21 88: 40:49 90: 48:08 122: 56:33 42: 59:45 100: 1:00:43 500: 1:01:08
3 Seppo Kuokkanen 5CZ 58:25 39: 12:33 104: 19:40 107: 21:58 57: 34:10 87: 38:59 88: 41:21 111: 49:50 40: 56:30 100: 57:57 500: 58:25

7. Helsingin Suunnistajat -3 3:07:06

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Osmo Peitsala 5AY 1:11:37 47: 5:57 93: 11:48 107: 16:18 57: 30:19 58: 33:55 88: 40:21 113: 54:58 41: 1:09:51 100: 1:11:12 500: 1:11:39
2 Rolf Eklund 5BZ 57:02 48: 4:06 93: 11:41 107: 15:07 57: 27:42 87: 35:31 88: 38:18 90: 45:11 122: 52:30 42: 55:56 100: 56:40 500: 57:03
3 Kalle Kuhmonen 5CX 58:26 39: 4:20 104: 13:20 107: 17:01 58: 31:22 87: 34:15 88: 37:26 111: 47:54 40: 56:05 100: 57:58 500: 58:27

8. Hyvinkään Rasti -1 3:42:31

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Paavo Partanen 5BZ 54:21 48: 3:21 93: 11:26 107: 14:29 57: 26:25 87: 32:24 88: 34:55 90: 43:35 122: 50:08 42: 53:08 100: 53:56 500: 54:22
2 Keijo Koivula 5CX 1:35:26 39: 5:36 104: 22:31 107: 27:43 58: 41:06 87: 58:01 88: 1:01:25 111: 1:13:45 40: 1:32:22 100: 1:34:54 500: 1:35:26
3 Jukka Niinimäki 5AY 1:12:43 47: 14:28 93: 22:21 107: 26:23 57: 37:51 58: 44:04 88: 48:31 113: 1:05:28 41: 1:10:59 100: 1:12:20 500: 1:12:44

H70

1. Espoon Suunta -1 2:03:25

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Matti Haaramo 4AX 40:50 50: 7:08 97: 12:29 107: 18:25 109: 21:52 110: 24:23 84: 32:27 43: 38:19 100: 40:25 500: 40:50
2 Seppo Vänttinen 4BY 43:02 47: 5:51 97: 14:40 110: 22:41 90: 26:43 84: 33:36 123: 36:44 41: 41:18 100: 42:39 500: 43:04
3 Pekka Elomaa 4CZ 39:32 48: 3:55 97: 11:51 106: 15:14 74: 26:25 84: 32:16 122: 35:45 42: 38:25 100: 39:09 500: 39:33

2. Rasti-Jyry -1 2:05:18

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Seppo Kettunen 4BY 44:05 47: 6:20 97: 14:04 110: 23:52 90: 28:28 84: 33:57 123: 37:27 41: 42:18 100: 43:42 500: 44:06
2 Markku Vilenius 4CZ 43:34 48: 5:17 97: 14:44 106: 18:07 74: 26:33 84: 34:17 122: 37:51 42: 42:11 100: 43:08 500: 43:34
3 Unto Kanerva 4AX 37:38 50: 6:20 97: 11:44 107: 16:40 109: 19:34 110: 22:00 84: 31:00 43: 35:36 100: 37:16 500: 37:38

3. Hyvinkään Rasti -1 2:09:04

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Mikko Palomäki 4CZ 50:22 48: 3:17 97: 11:09 106: 14:48 74: 37:12 84: 42:54 122: 46:19 42: 49:16 100: 50:00 500: 50:22
2 Toivo Punkero 4AX 40:15 50: 6:57 97: 13:58 107: 19:04 109: 22:37 110: 25:30 84: 32:43 43: 38:07 100: 39:52 500: 40:16
3 Yrjö Nikkinen 4BY 38:26 47: 4:56 97: 12:00 110: 18:59 90: 22:30 84: 27:44 123: 31:28 41: 36:54 100: 38:01 500: 38:27

4. Pihkaniskat -1 2:10:33

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Seppo Paasonen 4AX 48:27 50: 9:08 97: 15:05 107: 21:03 109: 25:07 110: 28:30 84: 37:03 43: 46:18 100: 48:05 500: 48:28
2 Pentti Aittamäki 4BY 43:25 47: 6:17 97: 14:36 110: 25:10 90: 28:54 84: 34:17 123: 37:37 41: 41:53 100: 43:02 500: 43:26
3 Reijo Wastimo 4CZ 38:40 48: 4:02 97: 12:27 106: 15:49 74: 23:30 84: 29:33 122: 34:21 42: 37:39 100: 38:21 500: 38:42

5. Helsingin Suunnistajat -1 2:31:31

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Risto Hakio 4CZ 1:06:51 48: 3:41 97: 16:08 106: 22:12 74: 36:37 84: 49:02 122: 57:43 42: 1:03:39 100: 1:05:40 500: 1:06:52
2 Börje Etholen 4AX 51:13 50: 7:31 97: 13:53 107: 19:36 109: 29:55 110: 34:15 84: 41:11 43: 46:43 100: 50:50 500: 51:15
3 Olavi Junttila 4BY 33:26 47: 4:20 97: 11:40 110: 18:17 90: 21:31 84: 25:44 123: 28:12 41: 31:41 100: 33:09 500: 33:28

6. Helsingin Suunnistajat -3 2:36:06

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Rihko Haarlaa 4BY 50:21 47: 7:35 97: 15:06 110: 24:12 90: 28:32 84: 36:59 123: 42:17 41: 46:48 100: 49:57 500: 50:20
2 Olli Juntunen 4CZ 59:50 48: 5:13 97: 14:51 106: 19:33 74: 40:41 84: 48:43 122: 53:42 42: 58:23 100: 59:22 500: 59:51
3 Matti Seppä 4AX 45:54 50: 8:56 97: 16:51 107: 22:31 109: 26:13 110: 29:27 84: 37:50 43: 43:26 100: 45:27 500: 45:56

7. Espoon Suunta -2 2:53:23

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Karl-Erik Åberg 4BY 46:52 47: 5:33 97: 13:35 110: 24:40 90: 31:38 84: 37:10 123: 40:29 41: 44:49 100: 46:25 500: 46:52
2 Pentti Koponen 4CZ 1:03:38 48: 5:37 97: 18:11 106: 24:48 74: 41:21 84: 49:53 122: 57:16 42: 1:02:07 100: 1:03:04 500: 1:03:39
3 Heikki Väyrynen 4AX 1:02:53 50: 9:20 97: 22:42 107: 30:12 109: 37:19 110: 41:29 84: 52:19 43: 59:37 100: 1:02:18 500: 1:02:54

. Helsingin Suunnistajat -2 Keskeyttänyt

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Erkki Raimovaara 4AX 47:51 50: 8:59 97: 14:54 107: 20:24 109: 24:19 110: 29:34 84: 37:57 43: 43:40 100: 47:19 500: 47:52
2 Jorma Ovaskainen 4BY 46:29 47: 6:16 97: 16:03 110: 26:44 90: 31:02 84: 36:50 123: 40:21 41: 44:19 100: 45:54 500: 46:30

H75

1. Espoon Suunta -1 2:47:05

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Reino Pajuoja 2AX 44:43 33: 5:11 36: 13:19 50: 19:21 52: 22:13 39: 26:54 49: 30:49 53: 36:05 44: 38:58 42: 43:06 100: 44:14 500: 44:44
2 Kalevi Vartiainen 2BY 1:05:33 31: 5:32 35: 10:24 36: 15:06 37: 21:55 50: 35:12 52: 37:53 45: 43:45 48: 48:21 53: 57:40 42: 1:03:44 100: 1:05:04 500: 1:05:35
3 Pertti Laurila 2CZ 56:48 32: 7:56 37: 12:32 35: 15:35 36: 20:16 52: 36:42 39: 41:31 48: 44:38 53: 50:34 43: 54:03 100: 56:20 500: 56:48

2. Helsingin Suunnistajat -1 3:14:44

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Kalevi Tarvainen 2CZ 1:00:06 32: 7:29 37: 13:27 35: 17:20 36: 22:04 52: 32:09 39: 37:35 48: 41:51 53: 49:09 43: 56:32 100: 59:30 500: 1:00:08
2 Keijo Ruokonen 2AX 45:15 33: 6:13 36: 12:45 50: 19:37 52: 22:10 39: 27:05 49: 30:43 53: 35:41 44: 38:04 42: 42:35 100: 44:43 500: 45:17
3 Juhani Salmenkylä 2BY 1:29:22 31: 7:17 35: 17:15 36: 25:24 37: 30:09 50: 43:07 52: 52:19 45: 1:00:00 48: 1:06:51 53: 1:16:32 42: 1:26:24 100: 1:28:20 500: 1:29:23

3. Helsingin Poliisi-Voimailij -1 3:18:43

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Heikki Hurme 2BY 1:05:48 31: 9:42 35: 13:28 36: 21:39 37: 25:00 50: 37:03 52: 40:42 45: 45:01 48: 48:23 53: 54:34 42: 1:04:32 100: 1:05:24 500: 1:05:49
2 Vilho Kesti 2CZ 1:29:00 32: 6:38 37: 13:59 35: 21:05 36: 27:41 52: 44:17 39: 51:58 48: 56:51 53: 1:04:21 43: 1:23:33 100: 1:28:23 500: 1:29:01
3 Mauri Aho 2AX 43:54 33: 5:32 36: 11:33 50: 19:12 52: 22:07 39: 27:32 49: 31:37 53: 36:11 44: 38:51 42: 42:33 100: 43:30 500: 43:56

4. Keravan Urheilijat -1 3:31:48

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Niilo Pohtala 2AX 1:18:29 33: 14:30 36: 22:12 50: 31:14 52: 35:07 39: 44:43 49: 56:44 53: 1:07:12 44: 1:10:15 42: 1:16:36 100: 1:17:52 500: 1:18:30
2 Johannes Ijas 2BY 1:00:20 31: 6:26 35: 12:24 36: 17:06 37: 20:37 50: 27:30 52: 31:18 45: 35:42 48: 44:37 53: 51:22 42: 57:51 100: 59:49 500: 1:00:21
3 Asko Kangasmaa 2CZ 1:12:58 32: 7:05 37: 13:47 35: 20:05 36: 25:09 52: 35:11 39: 49:28 48: 56:03 53: 1:04:27 43: 1:09:35 100: 1:12:22 500: 1:12:59

H20

1. Rajamäen Rykmentti -1 2:37:33

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Aapo Aaltio 8CZ 46:50 47: 2:51 96: 6:00 105: 8:26 93: 10:53 118: 19:46 117: 21:08 115: 23:11 87: 29:27 59: 31:38 119: 37:03 122: 43:52 42: 46:03 100: 46:36 500: 46:51
2 Otso Seppälä 8AX 56:10 39: 2:52 97: 8:12 105: 9:53 110: 14:10 118: 20:47 117: 22:09 115: 26:20 87: 33:49 59: 37:02 119: 43:25 122: 52:09 123: 52:59 43: 54:15 100: 55:52 500: 56:12
3 Jesse Laukkarinen 8BY 54:31 48: 2:46 96: 7:10 105: 9:29 108: 12:00 118: 21:19 56: 22:18 114: 25:43 87: 33:24 59: 35:24 121: 41:02 122: 51:20 100: 53:55 500: 54:33

H18

1. Delta -1 2:05:34

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Vilho Loukkalahti 7BZ 43:18 49: 2:38 96: 5:57 104: 8:04 110: 12:33 118: 19:52 117: 21:27 115: 23:43 58: 28:50 88: 31:47 111: 37:18 122: 39:35 40: 42:10 100: 43:03 500: 43:18
2 Otto Loukkalahti 7CX 43:07 39: 2:29 104: 7:09 109: 10:20 56: 14:52 54: 17:40 114: 20:40 58: 29:19 88: 32:02 113: 38:40 122: 39:58 41: 42:20 100: 42:55 500: 43:08
3 Tonis Laugesaar 7AY 39:08 102: 6:30 104: 7:21 74: 11:50 56: 17:33 116: 19:53 58: 27:51 87: 29:22 90: 32:50 123: 36:26 43: 37:25 100: 38:48 500: 39:09

2. Helsingin Suunnistajat -1 2:07:58

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Veli Kangas 7CX 46:44 39: 2:13 104: 6:34 109: 10:16 56: 14:51 54: 19:01 114: 21:47 58: 32:57 88: 35:45 113: 41:42 122: 42:57 41: 45:50 100: 46:28 500: 46:45
2 Juuso Tupitsa 7AY 41:07 102: 6:04 104: 6:56 74: 11:49 56: 17:23 116: 19:53 58: 26:09 87: 28:14 90: 34:22 123: 38:31 43: 39:37 100: 40:50 500: 41:08
3 Arttu Syrjäläinen 7BZ 40:06 49: 2:48 96: 5:56 104: 7:55 110: 11:30 118: 16:21 117: 17:45 115: 20:46 58: 26:30 88: 29:41 111: 34:53 122: 36:45 40: 38:56 100: 39:49 500: 40:08

3. Tuusulan Voima-Veikot -1 2:46:10

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Topi Raitanen 7BY 56:47 49: 2:40 96: 5:59 104: 8:08 74: 16:42 56: 28:18 116: 30:34 58: 37:32 88: 41:04 111: 48:12 122: 50:44 40: 55:08 100: 56:28 500: 56:49
2 Eero Tuomaala 7CZ 48:15 39: 3:17 104: 9:05 110: 13:15 118: 19:20 117: 21:13 115: 23:52 58: 30:27 88: 33:46 113: 41:34 122: 44:02 41: 47:04 100: 47:57 500: 48:16
3 Aleksi Mäenpää 7AX 1:01:07 102: 9:11 104: 10:20 109: 15:14 56: 22:21 54: 27:10 114: 32:14 58: 40:53 87: 44:06 90: 50:12 123: 57:56 43: 59:15 100: 1:00:45 500: 1:01:08

. Helsingin Suunnistajat -2 Keskeyttänyt

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Lauri Roininen 7AX 55:47 102: 7:17 104: 8:09 109: 18:58 56: 25:17 54: 29:03 114: 33:20 58: 41:09 87: 43:14 90: 48:41 123: 52:52 43: 54:12 100: 55:26 500: 55:49
2 Atte Lahtinen 7BY 55:47 49: 3:48 96: 7:40 104: 10:06 74: 16:13 56: 23:53 116: 26:45 58: 35:01 88: 41:09 111: 48:31 122: 51:05 40: 54:14 100: 55:33 500: 55:48
3 7CZ 39: 8:21 104: 15:54 110: 22:15 118: 30:30 117: 32:25 115: 36:51 58: 46:02 88: 51:15 113: 1:01:12 122: 1:04:19 41: 1:08:09 500: 1:09:59

. Portugali (U) -1 Hylätty

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Miguel Ferreira 7CZ 104: 11:25 110: 15:50 118: 22:34 117: 24:07 115: 26:34 58: 35:20 88: 43:04 113: 51:38 122: 53:27 41: 58:40 100: 59:48 500: 1:00:11 : Hyl.
2 Filippe Augusto 7AX 102: 10:59 104: 12:24 109: 16:23 56: 22:55 54: 27:07 114: 31:30 58: 44:23 87: 46:33 90: 51:53 123: 57:14 43: 58:47 100: 1:00:38 500: 1:00:57
3 Luis Silva 7BY 49: 3:22 96: 7:00 104: 9:13 74: 14:12 56: 19:33 116: 21:43 58: 29:33 88: 32:27 111: 37:54 122: 40:00 40: 42:38 100: 43:44 500: 44:02

H16

1. Helsingin Suunnistajat -1 1:36:52

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Anton Salmenkylä 5CX 34:59 39: 2:17 104: 7:56 107: 9:37 58: 18:01 87: 19:54 88: 22:59 111: 28:56 40: 33:55 100: 34:45 500: 35:00
2 Atte Hietaoja 5AY 33:10 47: 3:09 93: 7:23 107: 9:03 57: 15:17 58: 17:31 88: 20:35 113: 27:17 41: 32:10 100: 32:56 500: 33:12
3 Topi Syrjäläinen 5BZ 28:42 48: 2:29 93: 5:44 107: 7:45 57: 13:58 87: 17:35 88: 19:11 90: 22:15 122: 26:00 42: 27:55 100: 28:28 500: 28:44

2. Delta -1 1:48:11

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Tuomas Puputti 5CZ 38:00 39: 3:00 104: 8:41 107: 10:29 57: 18:37 87: 23:20 88: 25:02 111: 31:27 40: 36:42 100: 37:44 500: 38:01
2 Benjamin Tulonen 5AX 37:14 47: 3:48 93: 7:23 107: 9:16 58: 19:47 87: 21:49 88: 24:04 113: 32:22 41: 36:14 100: 36:59 500: 37:15
3 Eemeli Suominen 5BY 32:56 48: 2:35 93: 6:45 107: 8:40 57: 15:47 58: 17:48 88: 21:04 90: 25:00 122: 30:00 42: 32:05 100: 32:39 500: 32:57

3. Espoon Suunta -1 1:52:42

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Lari Pernu 5AY 38:31 47: 2:56 93: 7:42 107: 9:40 57: 18:48 58: 22:51 88: 25:58 113: 33:33 41: 37:38 100: 38:18 500: 38:32
2 Juha Rauhala 5BZ 39:16 48: 4:34 93: 8:48 107: 11:19 57: 19:23 87: 23:34 88: 25:39 90: 29:50 122: 35:53 42: 38:20 100: 38:57 500: 39:18
3 Ilmari Ikäheimo 5CX 34:54 39: 2:32 104: 7:54 107: 9:40 58: 17:58 87: 20:10 88: 21:42 111: 28:18 40: 33:46 100: 34:41 500: 34:55

4. Pihkaniskat -1 1:59:07

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Aleksi Sorsa 5CX 35:15 39: 2:30 104: 7:47 107: 9:57 58: 18:12 87: 20:07 88: 22:12 111: 29:02 40: 34:00 100: 35:00 500: 35:17
2 Aleksi Pietikäinen 5AY 44:29 47: 7:11 93: 11:37 107: 13:51 57: 22:49 58: 25:33 88: 29:09 113: 37:30 41: 43:15 100: 44:12 500: 44:30
3 Mikko Hulkkonen 5BZ 39:22 48: 3:10 93: 8:23 107: 10:39 57: 19:06 87: 24:08 88: 26:05 90: 31:41 122: 36:29 42: 38:36 100: 39:07 500: 39:24

5. Lynx -1 2:07:31

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Niklas Sarparanta 5AY 39:23 47: 2:54 93: 7:36 107: 9:34 57: 18:52 58: 22:56 88: 26:07 113: 33:27 41: 38:19 100: 39:09 500: 39:24
2 Antti Ursin 5BZ 58:00 48: 3:37 93: 14:10 107: 16:47 57: 31:42 87: 37:12 88: 39:51 90: 46:31 122: 54:19 42: 56:55 100: 57:41 500: 58:01
3 Ollipekka Heikkilä 5CX 30:07 39: 2:21 104: 7:26 107: 8:58 58: 15:47 87: 17:32 88: 19:14 111: 24:53 40: 28:48 100: 29:52 500: 30:07

6. Mäntsälän Urheilijat -1 2:10:57

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Tuomas Heikkilä 5BZ 33:20 48: 2:27 93: 6:06 107: 8:18 57: 15:12 87: 19:06 88: 20:57 90: 24:55 122: 29:48 42: 32:30 100: 33:04 500: 33:21
2 Aaro Lampinen 5CX 49:13 39: 5:34 104: 14:04 107: 16:06 58: 29:01 87: 31:19 88: 33:22 111: 41:18 40: 47:40 100: 48:54 500: 49:13
3 Tuomo Niskanen 5AY 48:24 47: 4:02 93: 15:09 107: 17:21 57: 25:55 58: 28:22 88: 32:33 113: 41:04 41: 47:09 100: 48:07 500: 48:26

7. Helsingin Suunnistajat -2 2:28:06

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Kasperi Niemi 5AX 51:41 47: 3:55 93: 12:19 107: 15:11 58: 27:20 87: 29:44 88: 32:04 113: 43:19 41: 50:10 100: 51:22 500: 51:42
2 Johannes Louhi 5BY 48:34 48: 3:18 93: 9:18 107: 12:28 57: 24:42 58: 28:36 88: 32:37 90: 38:44 122: 44:24 42: 47:32 100: 48:14 500: 48:34
3 Artur Kulagin 5CZ 47:50 39: 3:23 104: 10:44 107: 15:23 57: 26:59 87: 31:37 88: 34:01 111: 41:46 40: 46:44 100: 47:37 500: 47:50

8. Hyvinkään Rasti -1 2:31:50

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Vinsci Kivinen 5CZ 44:59 39: 3:23 104: 10:04 107: 12:54 57: 22:05 87: 27:14 88: 29:19 111: 37:08 40: 43:16 100: 44:44 500: 45:00
2 Ville Tiljander 5AX 58:15 47: 5:49 93: 20:02 107: 22:55 58: 36:29 87: 39:51 88: 41:49 113: 52:47 41: 57:02 100: 58:02 500: 58:17
3 Oskari Jumppanen 5BY 48:35 48: 3:32 93: 10:00 107: 12:49 57: 23:54 58: 27:00 88: 31:18 90: 37:58 122: 44:37 42: 47:27 100: 48:12 500: 48:36

9. Espoon Suunta -2 3:17:13

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Aapo Linjama 5BZ 55:08 48: 2:24 93: 7:40 107: 9:43 57: 18:43 87: 23:19 88: 25:06 90: 38:36 122: 52:00 42: 54:15 100: 54:53 500: 55:08
2 Miika Vehmas 5CX 1:10:44 39: 3:38 104: 12:28 107: 28:29 58: 41:39 87: 44:27 88: 46:51 111: 1:01:20 40: 1:08:40 100: 1:10:24 500: 1:10:46
3 Niko Larmala 5AY 1:11:21 47: 6:25 93: 12:12 107: 15:10 57: 25:09 58: 44:01 88: 50:10 113: 1:00:08 41: 1:10:07 100: 1:11:00 500: 1:11:23

. Helsingin Suunnistajat -3 Hylätty

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Joona Malmi 5BY 50:01 48: 2:39 93: 7:44 107: 10:12 57: 22:12 58: 24:59 88: 34:30 90: 40:16 122: 46:11 42: 48:59 100: 49:43 500: 50:02
2 Daniel Molnar 5CZ 1:29:57 39: 18:46 104: 26:15 107: 29:18 57: 42:05 87: 49:28 88: 51:50 111: 1:06:30 40: 1:27:17 100: 1:29:39 500: 1:29:58
3 Miiro Angerpuro 5AX 47: 5:12 93: 15:38 100: 47:53 500: 48:13 : Hyl.

H11-14

1. Helsingin Suunnistajat -1 59:17

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Juuso Lampinen 1BX 20:03 37: 3:42 35: 5:43 36: 8:14 47: 12:51 52: 14:32 44: 16:53 43: 18:21 100: 19:45 500: 20:03
2 Miika Tala 1CY 20:00 38: 5:16 35: 7:00 36: 9:22 49: 12:33 52: 14:14 44: 16:27 42: 19:05 100: 19:43 500: 20:02
3 Veeti Otsamo 1AZ 19:13 38: 3:04 37: 3:52 35: 6:18 36: 8:52 52: 13:23 44: 15:42 43: 17:03 42: 18:19 100: 18:56 500: 19:14

2. Delta -1 1:01:38

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Juuso Viskari 1AZ 20:22 38: 2:57 37: 4:50 35: 6:03 36: 8:24 52: 13:00 44: 15:23 43: 18:09 42: 19:32 100: 20:05 500: 20:22
2 Eemeli Toivanen 1BX 24:26 37: 4:36 35: 6:48 36: 9:16 47: 14:05 52: 18:39 44: 21:12 43: 22:49 100: 24:09 500: 24:28
3 Vesa Lahtinen 1CY 16:50 38: 3:14 35: 4:46 36: 6:52 49: 9:36 52: 11:30 44: 13:42 42: 15:51 100: 16:35 500: 16:52

3. Lynx -1 1:03:48

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Ville Rehn 1CY 16:52 38: 2:55 35: 4:28 36: 6:25 49: 9:41 52: 11:24 44: 13:41 42: 16:02 100: 16:36 500: 16:53
2 Sami Raitola 1AZ 24:25 38: 3:59 37: 5:20 35: 8:55 36: 11:39 52: 17:35 44: 20:16 43: 21:49 42: 23:20 100: 24:06 500: 24:26
3 Henrik Asklöf 1BX 22:30 37: 3:59 35: 6:25 36: 9:08 47: 13:28 52: 15:12 44: 17:30 43: 20:58 100: 22:15 500: 22:31

4. Keravan Urheilijat -1 1:03:58

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Benjamin Lamberg 1AZ 21:17 38: 3:20 37: 4:13 35: 6:10 36: 8:57 52: 14:23 44: 17:13 43: 18:42 42: 20:08 100: 21:00 500: 21:18
2 Maija Mäkinen 1BX 23:51 37: 4:20 35: 6:35 36: 9:42 47: 15:09 52: 17:45 44: 20:30 43: 22:01 100: 23:32 500: 23:53
3 Tommi Hakuli 1CY 18:49 38: 3:11 35: 5:34 36: 7:43 49: 11:18 52: 13:12 44: 15:47 42: 17:57 100: 18:33 500: 18:51

5. Rajamäen Rykmentti -1 1:08:52

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Pyry Seppälä 1AZ 21:40 38: 3:15 37: 4:05 35: 5:58 36: 8:55 52: 14:18 44: 17:33 43: 19:00 42: 20:41 100: 21:22 500: 21:41
2 Ilari Haltia 1BX 23:04 37: 3:59 35: 5:41 36: 8:16 47: 12:43 52: 17:11 44: 19:48 43: 21:34 100: 22:48 500: 23:06
3 Lauri Laajaniemi 1CY 24:07 38: 3:51 35: 5:59 36: 8:36 49: 12:28 52: 14:56 44: 17:50 42: 23:07 100: 23:45 500: 24:08

6. Helsingin Suunnistajat -2 1:15:32

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Henri Malmberg 1CY 21:19 38: 3:03 35: 5:56 36: 8:19 49: 12:47 52: 14:36 44: 17:02 42: 19:54 100: 21:00 500: 21:20
2 Ville Mannonen 1AZ 22:33 38: 3:38 37: 5:04 35: 6:52 36: 9:52 52: 15:55 44: 18:27 43: 19:59 42: 21:39 100: 22:16 500: 22:34
3 Topias Niemi 1BX 31:38 37: 3:29 35: 5:57 36: 8:02 47: 13:05 52: 23:51 44: 26:09 43: 29:55 100: 31:17 500: 31:40

7. Pihkaniskat -1 1:16:21

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Severi Koikkalainen 1CY 16:46 38: 2:41 35: 4:16 36: 6:20 49: 9:39 52: 11:22 44: 13:40 42: 15:57 100: 16:30 500: 16:47
2 Eemeli Saukkonen 1AZ 28:36 38: 3:38 37: 4:43 35: 8:52 36: 12:01 52: 17:45 44: 23:23 43: 25:15 42: 27:20 100: 28:14 500: 28:37
3 Esa Savolainen 1BX 30:58 37: 5:13 35: 12:42 36: 16:21 47: 21:44 52: 24:00 44: 26:59 43: 29:05 100: 30:40 500: 30:59

8. Helsingin Suunnistajat -3 1:20:09

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Teemu Mustonen 1AZ 23:03 38: 3:04 37: 4:10 35: 5:47 36: 8:45 52: 15:55 44: 19:53 43: 21:07 42: 22:18 100: 22:49 500: 23:05
2 Aapo Salonen 1BX 26:44 37: 4:59 35: 7:26 36: 10:49 47: 17:01 52: 19:38 44: 22:57 43: 24:43 100: 26:21 500: 26:44
3 Lauri Syrjäläinen 1CY 30:21 38: 3:55 35: 7:17 36: 10:22 49: 20:46 52: 23:30 44: 26:35 42: 29:29 100: 30:03 500: 30:23

9. Espoon Suunta -1 1:26:06

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Elias Lehikoinen 1BX 20:48 37: 3:47 35: 5:45 36: 8:20 47: 12:57 52: 14:39 44: 17:34 43: 19:04 100: 20:33 500: 20:49
2 Alvar Palmen 1CY 23:57 38: 4:27 35: 6:24 36: 8:53 49: 13:12 52: 18:08 44: 20:28 42: 23:02 100: 23:42 500: 23:58
3 Lauri Hollo 1AZ 41:20 38: 4:19 37: 7:43 35: 10:18 36: 17:10 52: 29:12 44: 35:20 43: 38:00 42: 40:02 100: 40:57 500: 41:21

10. Espoon Suunta -2 1:37:13

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Vilppu Viinikainen 1CY 25:47 38: 4:19 35: 6:04 36: 8:53 49: 13:38 52: 16:06 44: 21:18 42: 24:40 100: 25:29 500: 25:48
2 Mikael Rautio 1AZ 39:16 38: 4:05 37: 5:50 35: 15:16 36: 19:41 52: 30:27 44: 33:06 43: 36:40 42: 38:04 100: 38:54 500: 39:17
3 Mikko Tervakangas 1BX 32:10 37: 5:04 35: 8:08 36: 13:18 47: 20:03 52: 23:34 44: 28:01 43: 30:17 100: 31:51 500: 32:11

11. Hyvinkään Rasti -1 1:42:20

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Santeri Hölttä 1CY 25:48 38: 3:00 35: 5:52 36: 8:26 49: 12:46 52: 14:42 44: 17:38 42: 24:42 100: 25:30 500: 25:49
2 Joonas Ojanen 1AZ 37:01 38: 3:52 37: 6:47 35: 14:54 36: 19:44 52: 27:52 44: 31:43 43: 34:00 42: 35:49 100: 36:43 500: 37:03
3 Arttu Ylönen 1BX 39:30 37: 7:55 35: 16:40 36: 20:25 47: 27:53 52: 30:41 44: 35:13 43: 37:22 100: 39:10 500: 39:31

12. Helsingin Suunnistajat -5 1:42:51

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Esko Salminen 1CY 39:28 38: 3:50 35: 6:17 36: 9:25 49: 24:50 52: 28:25 44: 32:06 42: 37:47 100: 39:06 500: 39:29
2 Paavo Heinonen 1AZ 24:12 38: 5:17 37: 6:04 35: 8:12 36: 11:00 52: 16:52 44: 19:24 43: 21:40 42: 23:17 100: 23:55 500: 24:13
3 Leevi Väisänen 1BX 39:10 37: 8:46 35: 15:51 36: 19:54 47: 27:07 52: 29:46 44: 34:05 43: 36:23 100: 38:51 500: 39:11

13. Keravan Urheilijat -2 1:44:40

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Hanna Hakuli 1BX 31:00 37: 5:20 35: 8:05 36: 12:23 47: 19:31 52: 22:47 44: 26:55 43: 28:42 100: 30:36 500: 31:01
2 Matti Mäkinen 1CY 41:19 38: 5:31 35: 9:44 36: 13:31 49: 19:44 52: 25:44 44: 31:42 42: 40:04 100: 40:55 500: 41:20
3 Antton Koivisto 1AZ 32:21 38: 5:00 37: 6:04 35: 10:02 36: 13:37 52: 20:19 44: 23:30 43: 29:27 42: 30:53 100: 31:54 500: 32:22

14. Mäntsälän Urheilijat -1 1:49:52

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Niko Vaenerberg 1BX 24:27 37: 4:18 35: 6:07 36: 8:59 47: 13:42 52: 16:02 44: 19:57 43: 22:01 100: 24:03 500: 24:27
2 Janne Koivunen 1CY 49:04 38: 5:22 35: 9:32 36: 16:22 49: 31:46 52: 35:52 44: 44:04 42: 48:09 100: 48:47 500: 49:05
3 Kristian Rosenblad 1AZ 36:21 38: 4:59 37: 5:52 35: 8:44 36: 12:38 52: 25:00 44: 29:21 43: 32:09 42: 35:10 100: 36:03 500: 36:22

15. Helsingin Suunnistajat -4 1:54:17

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Verneri Mattila 1BX 23:19 37: 3:54 35: 5:50 36: 8:35 47: 13:39 52: 15:53 44: 19:38 43: 21:12 100: 23:03 500: 23:20
2 Alexander Roininen 1CY 30:37 38: 3:46 35: 6:37 36: 9:56 49: 14:54 52: 19:05 44: 26:26 42: 29:28 100: 30:15 500: 30:37
3 Tommi Liljeström 1AZ 1:00:20 38: 8:39 37: 10:41 35: 16:08 36: 26:34 52: 43:00 44: 49:01 43: 55:12 42: 58:52 100: 59:59 500: 1:00:22

. Helsingin Suunnistajat -6 Hylätty

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Iivo Angerpuro 1AZ 21:14 38: 3:29 37: 4:26 35: 6:13 36: 9:02 52: 14:20 44: 16:58 43: 18:25 42: 19:56 100: 20:56 500: 21:13
2 Aaro Angerpuro 1BX 36:19 37: 8:40 35: 10:47 36: 16:01 47: 21:54 52: 26:03 44: 31:43 43: 34:21 100: 36:00 500: 36:20
3 Teemu Annala 1CY 38: 4:58 35: 8:15 36: 11:37 49: 18:12 52: 25:48 42: 47:20 100: 48:20 500: 48:43 : Hyl.

. Espoon Suunta -3 Hylätty

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Sakari Munck 1AZ 46:17 38: 3:42 37: 4:43 35: 12:46 36: 23:15 52: 31:57 44: 36:40 43: 42:11 42: 45:10 100: 46:00 500: 46:17
2 Otso Hursti 1BX 1:08:43 37: 6:50 35: 8:42 36: 22:05 47: 32:33 52: 36:55 44: 57:01 43: 1:05:01 100: 1:08:20 500: 1:08:44
3 Aku Koskenvuo 1CY 38: 4:51 35: 8:56 36: 12:32 49: 21:44 : Hyl.

. Lynx -2 Hylätty

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Matias Maronen 1AZ 38: 3:23 37: 4:22 35: 6:21 36: 9:14 52: 20:26 43: 31:40 42: 34:38 100: 35:53 500: 36:22 : Hyl.
2 Kristian Boström 1BX 37: 8:34 35: 19:22 36: 23:09 47: 33:02 52: 36:52 44: 40:03 43: 44:18 100: 46:40 500: 46:59
3 Eemi Kankaanpää 1CY 38: 8:21 35: 11:25 36: 17:01 49: 21:15 52: 26:01 44: 37:31 42: 40:59 100: 41:48 500: 42:06

. Rajamäen Rykmentti -2 Hylätty

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Tuomas Laajaniemi 1BX 37: 5:15 35: 8:03 36: 20:14 44: 57:35 100: 1:01:22 500: 1:01:49 : Hyl.
2 Joni Koskinen 1CY 38: 5:31 35: 17:19 36: 21:41 49: 26:41 52: 30:05 44: 33:44 42: 37:16 100: 38:09 500: 38:28
3 Akseli Saarinen 1AZ 38: 5:22 37: 6:43 35: 12:14 36: 18:05 52: 26:37 44: 31:11 43: 33:52 42: 37:36 100: 38:12 500: 38:30

D21

1. Delta -1 2:26:51

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Sonja Liukkonen 7AY 49:52 102: 7:49 104: 8:48 74: 14:44 56: 21:40 116: 24:12 58: 32:10 87: 34:25 90: 42:17 123: 47:01 43: 48:16 100: 49:32 500: 49:53
2 Laura Leijola 7BZ 49:26 49: 3:38 96: 7:33 104: 9:55 110: 14:22 118: 20:32 117: 22:01 115: 24:39 58: 31:31 88: 35:15 111: 42:10 122: 44:43 40: 47:43 100: 49:06 500: 49:26
3 Jenny Paulin 7CX 47:32 39: 2:45 104: 8:23 109: 11:47 56: 16:40 54: 20:34 114: 23:48 58: 31:48 88: 35:19 113: 42:11 122: 44:00 41: 46:36 100: 47:11 500: 47:33

2. Helsingin Suunnistajat -1 2:42:29

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Milla Mattila 7AX 52:55 102: 7:53 104: 8:56 109: 12:56 56: 18:57 54: 23:03 114: 27:07 58: 36:00 87: 38:14 90: 44:36 123: 49:53 43: 51:15 100: 52:37 500: 52:57
2 Minna Ryyppö 7BY 54:27 49: 3:54 96: 8:12 104: 10:39 74: 16:43 56: 23:47 116: 26:46 58: 34:46 88: 38:35 111: 46:27 122: 49:01 40: 52:41 100: 54:06 500: 54:28
3 Heidi Liljeström 7CZ 55:06 39: 3:15 104: 11:32 110: 16:11 118: 22:24 117: 23:53 115: 26:43 58: 33:44 88: 37:20 113: 44:58 122: 46:58 41: 53:46 100: 54:46 500: 55:07

3. Hyvinkään Rasti -1 2:50:25

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Katja Kyckling 7BY 53:56 49: 3:22 96: 7:32 104: 10:01 74: 16:25 56: 23:28 116: 26:00 58: 33:37 88: 37:27 111: 44:32 122: 48:44 40: 52:12 100: 53:37 500: 53:57
2 Hanna-Riikka Partanen 7CZ 57:11 39: 3:26 104: 9:53 110: 15:13 118: 22:41 117: 24:37 115: 28:51 58: 37:10 88: 41:30 113: 50:39 122: 52:55 41: 55:59 100: 56:49 500: 57:12
3 Paula Partanen 7AX 59:17 102: 9:08 104: 10:22 109: 15:10 56: 21:39 54: 25:57 114: 30:13 58: 39:14 87: 41:40 90: 47:47 123: 55:04 43: 57:17 100: 58:56 500: 59:18

4. Delta -2 2:51:18

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Paula Porkka 7BZ 51:54 49: 3:25 96: 7:29 104: 9:58 110: 14:53 118: 21:43 117: 23:27 115: 26:09 58: 33:49 88: 37:35 111: 44:45 122: 47:17 40: 50:17 100: 51:32 500: 51:55
2 Essi Kangasaho 7CX 1:02:26 39: 3:00 104: 9:26 109: 14:01 56: 19:38 54: 23:46 114: 28:05 58: 41:49 88: 45:37 113: 54:55 122: 57:13 41: 1:00:55 100: 1:02:07 500: 1:02:27
3 Virpi Roine 7AY 56:57 102: 9:24 104: 10:45 74: 17:32 56: 26:05 116: 29:18 58: 38:11 87: 40:46 90: 46:39 123: 53:24 43: 55:03 100: 56:36 500: 56:58

5. Tuusulan Voima-Veikot -1 3:35:59

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Alisa Raitanen 7BZ 1:17:13 49: 3:48 96: 9:33 104: 12:33 110: 19:12 118: 28:49 117: 30:35 115: 33:42 58: 47:24 88: 53:02 111: 1:05:50 122: 1:10:14 40: 1:15:17 100: 1:16:52 500: 1:17:15
2 Anne Norrkniivilä 7CX 1:13:53 39: 3:58 104: 11:15 109: 17:27 56: 24:35 54: 31:02 114: 35:50 58: 50:21 88: 55:05 113: 1:05:32 122: 1:07:41 41: 1:11:54 100: 1:13:32 500: 1:13:54
3 Riikka Lautamo 7AY 1:04:51 102: 9:23 104: 10:56 74: 19:43 56: 29:09 116: 33:09 58: 42:25 87: 45:14 90: 54:04 123: 1:00:51 43: 1:02:39 100: 1:04:29 500: 1:04:53

6. Rasti-Jyry -1 3:47:36

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Tiina Isoniemi 7AY 1:19:58 102: 12:32 104: 13:30 74: 20:36 56: 38:37 116: 41:35 58: 49:27 87: 51:51 90: 58:13 123: 1:16:33 43: 1:17:51 100: 1:19:32 500: 1:19:59
2 Noora Leskinen 7BZ 1:16:09 49: 5:51 96: 12:39 104: 15:36 110: 22:04 118: 30:56 117: 33:00 115: 37:30 58: 47:34 88: 53:08 111: 1:02:30 122: 1:09:34 40: 1:14:02 100: 1:15:48 500: 1:16:11
3 Kaija Rantoja 7CX 1:11:27 39: 4:01 104: 12:22 109: 17:48 56: 25:17 54: 30:31 114: 36:08 58: 47:53 88: 52:45 113: 1:03:15 122: 1:05:50 41: 1:09:50 100: 1:11:06 500: 1:11:29

7. Espoon Suunta -1 3:48:49

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Jenni Simola 7CX 56:42 39: 2:43 104: 8:57 109: 12:50 56: 18:53 54: 23:05 114: 27:25 58: 36:11 88: 40:04 113: 49:16 122: 51:58 41: 55:06 100: 56:20 500: 56:42
2 Marja-Liisa Autti 7AY 56:09 102: 8:53 104: 10:17 74: 17:08 56: 25:11 116: 28:17 58: 37:03 87: 39:35 90: 45:49 123: 51:28 43: 52:58 100: 55:46 500: 56:11
3 Inna Nefedova 7BZ 1:55:57 49: 4:57 96: 10:19 104: 19:42 110: 28:13 118: 45:34 117: 48:03 115: 1:01:02 58: 1:15:03 88: 1:28:04 111: 1:39:38 122: 1:48:55 40: 1:53:57 100: 1:55:36 500: 1:55:58

8. Karkki-Rasti -1 3:49:03

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Tanja Autio 7CZ 1:02:55 39: 3:54 104: 11:15 110: 17:10 118: 24:42 117: 26:33 115: 32:07 58: 40:45 88: 45:27 113: 55:18 122: 57:18 41: 1:01:23 100: 1:02:31 500: 1:02:55
2 Maiju Väli-Klemelä 7AX 1:16:52 102: 9:56 104: 11:14 109: 16:44 56: 26:36 54: 32:02 114: 38:12 58: 50:26 87: 54:53 90: 1:04:18 123: 1:11:38 43: 1:14:35 100: 1:16:29 500: 1:16:54
3 Tanja Nyholm 7BY 1:29:15 49: 5:53 96: 12:48 104: 16:31 74: 27:09 56: 40:46 116: 44:53 58: 57:02 88: 1:03:37 111: 1:15:58 122: 1:20:13 40: 1:27:26 100: 1:28:58 500: 1:29:16

D35

1. Espoon Suunta -1 2:28:25

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Virpi Palmen 6AX 48:14 103: 8:04 106: 10:44 57: 20:20 56: 27:21 116: 30:48 108: 38:04 44: 43:02 42: 47:13 100: 47:54 500: 48:14
2 Sanna Tervakangas 6BY 47:22 49: 4:04 103: 9:38 109: 15:27 57: 22:25 117: 28:21 116: 30:17 115: 33:34 44: 44:00 100: 47:01 500: 47:23
3 Terhi Koivu-Tikkanen 6CZ 52:48 39: 4:05 103: 11:40 57: 24:38 118: 29:18 116: 33:39 53: 45:05 45: 48:48 42: 51:38 100: 52:25 500: 52:50

2. Hyvinkään Rasti -1 3:10:58

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Mari Laurinen 6BY 1:01:53 49: 5:53 103: 13:38 109: 19:39 57: 27:51 117: 34:27 116: 36:39 115: 44:46 44: 57:28 100: 1:01:27 500: 1:01:54
2 Kaisa Friman 6CZ 51:00 39: 4:20 103: 11:40 57: 24:15 118: 29:16 116: 33:21 53: 43:58 45: 46:41 42: 49:57 100: 50:40 500: 51:02
3 Päivi Honkanen 6AX 1:18:04 103: 11:32 106: 13:37 57: 35:50 56: 45:35 116: 50:09 108: 1:03:17 44: 1:11:50 42: 1:16:26 100: 1:17:36 500: 1:18:05

3. Karjaan Ura -1 4:22:08

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Tarja Pääkkönen 6CZ 2:08:54 39: 45:32 103: 58:09 57: 1:26:03 118: 1:31:27 116: 1:35:54 53: 1:56:04 45: 2:00:48 42: 2:07:05 100: 2:08:20 500: 2:08:55
2 Nina Rosenblad 6AX 1:15:23 103: 15:54 106: 18:10 57: 34:31 56: 43:33 116: 48:40 108: 1:01:14 44: 1:09:35 42: 1:13:58 100: 1:14:52 500: 1:15:23
3 Regina Kalenius 6BY 57:50 49: 4:18 103: 10:28 109: 16:51 57: 25:07 117: 33:51 116: 35:57 115: 41:22 44: 53:32 100: 57:30 500: 57:52

D40

1. Lynx -1 2:29:14

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Nina Ljungqvist-Sarparan 6CZ 55:59 39: 11:58 103: 17:26 57: 30:04 118: 34:03 116: 37:26 53: 48:21 45: 51:07 42: 54:45 100: 55:33 500: 56:00
2 Virpi Tilli 6AX 49:44 103: 10:04 106: 11:37 57: 23:29 56: 29:12 116: 32:16 108: 40:01 44: 45:28 42: 48:28 100: 49:19 500: 49:45
3 Kirsi Boström 6BY 43:31 49: 4:00 103: 10:32 109: 15:14 57: 21:44 117: 27:13 116: 28:50 115: 30:51 44: 40:35 100: 43:12 500: 43:32

2. Espoon Suunta -1 2:30:09

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Mervi Ketola 6AY 44:39 103: 9:52 109: 14:29 57: 21:32 56: 27:30 116: 30:25 115: 32:22 44: 41:43 100: 44:18 500: 44:40
2 Marjut Varpula 6BZ 52:02 49: 4:18 103: 13:09 57: 25:07 117: 32:13 116: 34:10 53: 45:23 45: 48:04 42: 50:56 100: 51:41 500: 52:04
3 Astra Francke 6CX 53:27 39: 3:39 103: 11:53 106: 13:17 57: 26:36 118: 31:22 116: 34:49 108: 43:22 44: 49:06 42: 52:17 100: 53:04 500: 53:28

3. Hyvinkään Rasti -1 2:37:37

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Kirsi Vesterinen 6AX 45:17 103: 8:36 106: 9:50 57: 20:12 56: 26:09 116: 28:52 108: 36:15 44: 41:37 42: 44:18 100: 44:56 500: 45:16
2 Elina Borgenström 6BY 54:54 49: 4:56 103: 11:24 109: 19:02 57: 27:33 117: 35:35 116: 37:45 115: 39:54 44: 51:14 100: 54:34 500: 54:55
3 Laura Sumanen 6CZ 57:26 39: 3:57 103: 14:03 57: 27:26 118: 32:36 116: 36:44 53: 49:40 45: 52:47 42: 56:23 100: 57:06 500: 57:28

4. Lynx -2 2:51:31

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Annamari Heikkilä 6AY 1:06:20 103: 8:13 109: 16:34 57: 23:48 56: 33:54 116: 36:52 115: 45:48 44: 1:02:46 100: 1:05:58 500: 1:06:21
2 Kirsi Isoherranen 6BZ 52:19 49: 4:41 103: 11:08 57: 24:09 117: 30:26 116: 32:35 53: 45:12 45: 47:56 42: 50:59 100: 51:55 500: 52:20
3 Annariitta Kottonen 6CX 52:52 39: 3:41 103: 9:49 106: 11:21 57: 22:32 118: 30:12 116: 33:36 108: 42:43 44: 48:27 42: 51:38 100: 52:29 500: 52:53

5. Helsingin Suunnistajat -1 3:22:03

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Karin Rantamäki 6CX 1:09:00 39: 3:56 103: 13:21 106: 15:51 57: 30:10 118: 35:18 116: 39:37 108: 50:12 44: 1:03:35 42: 1:07:40 100: 1:08:37 500: 1:09:01
2 Leena-Riitta Tuumi-Niemi 6AY 55:59 103: 13:02 109: 18:44 57: 26:49 56: 33:07 116: 36:26 115: 39:03 44: 52:13 100: 55:32 500: 56:00
3 Nina Tupitsa 6BZ 1:17:03 49: 4:54 103: 11:48 57: 36:29 117: 44:41 116: 47:08 53: 1:06:55 45: 1:11:02 42: 1:15:40 100: 1:16:38 500: 1:17:04

6. Keravan Urheilijat -1 3:23:16

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Sirkka Sarkki 6BY 56:46 49: 4:27 103: 12:37 109: 18:26 57: 27:04 117: 33:14 116: 35:40 115: 38:06 44: 52:10 100: 56:26 500: 56:47
2 Nina Asikainen 6CZ 1:34:09 39: 11:06 103: 28:04 57: 44:19 118: 58:48 116: 1:04:33 53: 1:18:38 45: 1:22:53 42: 1:32:47 100: 1:33:41 500: 1:34:10
3 Liisa Juga 6AX 52:20 103: 9:51 106: 11:50 57: 22:54 56: 29:24 116: 32:43 108: 41:49 44: 47:56 42: 51:17 100: 52:01 500: 52:22

. Espoon Suunta -2 Keskeyttänyt

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Marjo Koistinen 6BZ 1:03:42 49: 4:57 103: 12:33 57: 27:28 117: 36:11 116: 38:17 53: 54:14 45: 58:43 42: 1:02:23 100: 1:03:18 500: 1:03:43
2 Sari Nousiainen 6CX 1:02:27 39: 4:14 103: 12:43 106: 14:34 57: 27:04 118: 32:54 116: 37:41 108: 49:46 44: 56:40 42: 1:01:04 100: 1:02:05 500: 1:02:29
3 Pirjo Pyymäki 6AY 103: 12:30 109: 29:43 57: 44:44 : Kesk.

D45

1. Helsingin Suunnistajat -2 2:13:07

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Leena Myllys 5BY 46:27 48: 3:07 93: 8:21 107: 10:53 57: 22:18 58: 25:37 88: 29:59 90: 36:09 122: 42:03 42: 45:11 100: 46:02 500: 46:27
2 Kaija Kekäläinen 5CZ 46:11 39: 3:27 104: 9:45 107: 12:23 57: 23:42 87: 28:17 88: 30:33 111: 38:20 40: 43:53 100: 45:47 500: 46:12
3 Annamari Vierikko 5AX 40:29 47: 4:12 93: 9:35 107: 12:00 58: 21:41 87: 23:57 88: 25:57 113: 34:22 41: 38:53 100: 40:06 500: 40:30

2. Helsingin Suunnistajat -1 2:24:51

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Riikka Otsamo 5AX 42:44 47: 4:12 93: 8:54 107: 11:39 58: 22:54 87: 25:23 88: 27:41 113: 36:18 41: 41:12 100: 42:19 500: 42:44
2 Mirja Matilainen 5BY 50:25 48: 3:56 93: 10:54 107: 14:13 57: 24:55 58: 28:35 88: 33:34 90: 39:28 122: 46:18 42: 49:28 100: 50:07 500: 50:26
3 Pia Molnar 5CZ 51:41 39: 3:50 104: 12:01 107: 14:34 57: 24:47 87: 30:03 88: 32:53 111: 41:14 40: 48:23 100: 51:13 500: 51:42

3. Hyvinkään Rasti -1 4:31:27

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Aino Norrbacka 5CZ 1:54:54 39: 16:25 104: 32:59 107: 54:18 57: 1:16:31 87: 1:24:20 88: 1:28:15 111: 1:42:13 40: 1:52:15 100: 1:54:27 500: 1:54:55
2 Pia Vähänen 5AX 1:22:12 47: 7:38 93: 16:53 107: 20:56 58: 40:42 87: 44:40 88: 48:52 113: 1:06:00 41: 1:19:02 100: 1:21:30 500: 1:22:13
3 Tuula Juhola 5BY 1:14:20 48: 4:48 93: 12:55 107: 16:58 57: 33:10 58: 39:58 88: 47:39 90: 57:46 122: 1:06:19 42: 1:12:32 100: 1:13:53 500: 1:14:20

D50

1. Pihkaniskat -1 2:11:11

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Helena Haapomaa 3CZ 42:48 48: 3:30 102: 10:11 109: 16:51 110: 19:33 84: 26:34 53: 35:50 41: 40:30 100: 42:22 500: 42:49
2 Päivi Saarikoski 3AX 44:07 49: 5:14 102: 11:47 108: 15:25 74: 21:58 90: 25:36 84: 30:32 53: 37:53 44: 39:53 100: 43:41 500: 44:09
3 Helena Jumppanen 3BY 44:16 47: 5:35 102: 11:30 105: 13:22 110: 21:35 74: 23:52 84: 30:35 113: 34:20 44: 40:04 42: 43:10 100: 43:57 500: 44:18

2. Espoon Suunta -1 2:11:51

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Marita Kokkila 3AX 45:18 49: 4:42 102: 12:43 108: 16:52 74: 23:34 90: 26:07 84: 31:18 53: 38:47 44: 41:01 100: 44:53 500: 45:20
2 Mirja Linjama 3BY 44:38 47: 5:16 102: 11:58 105: 13:47 110: 20:55 74: 22:54 84: 30:04 113: 33:56 44: 39:53 42: 43:15 100: 44:12 500: 44:39
3 Rita Linko 3CZ 41:54 48: 3:56 102: 12:31 109: 19:29 110: 21:48 84: 27:58 53: 35:19 41: 40:20 100: 41:32 500: 41:55

3. Hyvinkään Rasti -1 2:33:17

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Erja Raiko 3BY 49:02 47: 8:40 102: 15:30 105: 17:29 110: 24:08 74: 26:32 84: 33:12 113: 39:05 44: 44:07 42: 47:40 100: 48:36 500: 49:04
2 Raija Lappeteläinen 3CZ 53:40 48: 12:08 102: 20:21 109: 28:30 110: 31:27 84: 38:21 53: 45:58 41: 51:54 100: 53:19 500: 53:40
3 Lotta Kuivamäki 3AX 50:33 49: 9:43 102: 16:24 108: 20:07 74: 27:15 90: 29:39 84: 34:50 53: 42:28 44: 45:39 100: 50:09 500: 50:35

D55

1. Delta -1 2:19:01

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Sirpa Kangasaho 4CZ 41:15 48: 4:03 97: 14:29 106: 18:21 74: 26:23 84: 33:04 122: 36:30 42: 39:55 100: 40:48 500: 41:16
2 Marja-Leena Väli-Klemelä 4AX 58:39 50: 7:57 97: 13:51 107: 20:25 109: 34:46 110: 38:25 84: 47:20 43: 55:55 100: 58:10 500: 58:40
3 Sinikka Illaru 4BY 39:06 47: 4:54 97: 12:10 110: 21:01 90: 24:41 84: 30:13 123: 33:10 41: 37:10 100: 38:39 500: 39:07

2. Rajamäen Rykmentti -1 2:34:24

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Päivi Niemi 4AX 50:07 50: 9:39 97: 16:32 107: 23:01 109: 26:51 110: 29:56 84: 38:47 43: 45:58 100: 49:35 500: 50:09
2 Anneli Ojapalo 4BY 1:08:11 47: 9:36 97: 22:16 110: 34:20 90: 40:58 84: 49:31 123: 55:06 41: 1:04:55 100: 1:07:33 500: 1:08:10
3 Elina Kukkasjärvi 4CZ 36:04 48: 4:27 97: 11:12 106: 14:37 74: 22:02 84: 28:10 122: 31:41 42: 34:48 100: 35:40 500: 36:06

D60

1. Helsingin Suunnistajat -1 2:32:08

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Anneli Hämäläinen 2BY 43:44 31: 5:14 35: 11:28 36: 15:16 37: 17:49 50: 22:57 52: 25:27 45: 29:24 48: 32:11 53: 37:38 42: 42:09 100: 43:21 500: 43:46
2 Marketta Savelainen 2CZ 1:03:15 32: 8:56 37: 13:24 35: 15:59 36: 19:54 52: 28:13 39: 37:14 48: 39:52 53: 55:54 43: 1:00:02 100: 1:02:40 500: 1:03:16
3 Åsa Koivula 2AX 45:08 33: 5:16 36: 11:29 50: 20:17 52: 23:42 39: 28:50 49: 32:53 53: 37:49 44: 40:18 42: 43:53 100: 44:45 500: 45:08

. Rasti-Jyry -1 Keskeyttänyt

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Tuula Ohramaa 2CZ 57:28 32: 7:33 37: 12:59 35: 16:01 36: 20:19 52: 30:34 39: 36:20 48: 39:59 53: 49:08 43: 53:54 100: 56:50 500: 57:29
2 Pirjo Reinikainen 2AX 1:04:39 33: 12:18 36: 20:45 50: 32:20 52: 36:01 39: 42:35 49: 46:51 53: 53:43 44: 56:23 42: 1:02:37 100: 1:04:07 500: 1:04:40

D65

1. Helsingin Suunnistajat -1 2:25:20

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Rose-Marie Etholen 2BY 49:26 31: 4:35 35: 8:49 36: 19:19 37: 21:14 50: 27:19 52: 29:17 45: 33:14 48: 37:52 53: 44:15 42: 48:11 100: 49:04 500: 49:27
2 Tytti Torp 2CZ 53:45 32: 7:49 37: 12:39 35: 15:48 36: 19:53 52: 28:39 39: 33:30 48: 37:19 53: 46:50 43: 50:49 100: 53:13 500: 53:47
3 Tuulikki Karvinen 2AX 42:08 33: 5:25 36: 11:44 50: 17:51 52: 21:14 39: 25:27 49: 28:38 53: 33:13 44: 35:49 42: 40:41 100: 41:41 500: 42:09

2. Riihimäen Suunnistajat -1 2:27:49

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Juulia Salmela 2CZ 50:57 32: 5:07 37: 9:15 35: 16:46 36: 20:14 52: 27:21 39: 34:54 48: 37:02 53: 44:22 43: 47:50 100: 50:28 500: 50:56
2 Hillevi Syväterä 2AX 50:48 33: 6:39 36: 16:00 50: 23:49 52: 26:41 39: 32:12 49: 36:14 53: 41:34 44: 44:19 42: 48:43 100: 50:10 500: 50:49
3 Eva Reeni 2BY 46:04 31: 4:12 35: 8:24 36: 14:00 37: 16:26 50: 21:57 52: 25:10 45: 29:23 48: 32:36 53: 38:37 42: 44:11 100: 45:34 500: 46:05

3. Keravan Urheilijat -2 2:50:21

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Ulla Talvitie 2BY 53:53 31: 6:16 35: 11:07 36: 15:51 37: 20:42 50: 26:23 52: 29:30 45: 34:53 48: 38:33 53: 45:06 42: 52:19 100: 53:25 500: 53:53
2 Marketta Kaaranen 2CZ 1:06:51 32: 6:51 37: 13:48 35: 16:59 36: 26:59 52: 39:00 39: 44:46 48: 48:50 53: 58:59 43: 1:03:33 100: 1:06:22 500: 1:06:52
3 Eila Pekkarinen 2AX 49:37 33: 6:00 36: 12:52 50: 20:46 52: 23:36 39: 29:18 49: 34:22 53: 40:03 44: 43:11 42: 47:50 100: 49:02 500: 49:38

4. Espoon Suunta -1 2:57:01

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Ritva Mikkonen 2AX 54:12 33: 7:56 36: 16:28 50: 24:14 52: 27:59 39: 33:42 49: 38:58 53: 44:29 44: 47:04 42: 52:32 100: 53:40 500: 54:12
2 Riitta Koponen 2BY 1:07:45 31: 5:48 35: 11:07 36: 15:52 37: 22:34 50: 35:48 52: 38:45 45: 44:22 48: 49:08 53: 58:29 42: 1:05:33 100: 1:07:06 500: 1:07:46
3 Eeva Tanska 2CZ 55:03 32: 4:34 37: 8:53 35: 11:32 36: 21:09 52: 36:13 39: 40:59 48: 43:17 53: 48:58 43: 52:27 100: 54:35 500: 55:03

5. Helsingin Suunnistajat -2 3:47:44

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Kaarina Iso-Herranen 2CZ 54:57 32: 8:22 37: 14:56 35: 18:57 36: 23:47 52: 32:07 39: 37:29 48: 40:36 53: 46:28 43: 52:03 100: 54:25 500: 54:58
2 Pirkko Latvasto 2AX 57:11 33: 7:50 36: 15:57 50: 24:58 52: 28:28 39: 35:19 49: 39:35 53: 46:11 44: 48:58 42: 55:01 100: 56:37 500: 57:13
3 Pirkko Raunemaa 2BY 1:55:35 31: 8:02 35: 22:56 36: 31:27 37: 36:40 50: 1:05:56 52: 1:12:18 45: 1:21:28 48: 1:29:49 53: 1:41:02 42: 1:52:09 100: 1:54:39 500: 1:55:35

. Keravan Urheilijat -1 Hylätty

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Aune Jalava 2AX 2:00:10 33: 26:27 36: 41:17 50: 55:15 52: 1:13:53 39: 1:24:27 49: 1:32:33 53: 1:42:13 44: 1:48:20 42: 1:56:29 100: 1:58:55 500: 2:00:11
2 Marjatta Vehmanen 2BY 31: 5:55 35: 14:28 36: 22:19 37: 26:32 50: 33:46 52: 38:05 45: 58:39 48: 1:02:55 53: 1:11:01 42: 1:19:41 500: 1:22:14 : Hyl.
3 Kaarina Holopainen 2CZ 32: 8:21 37: 16:38 35: 22:33 36: 28:13 52: 42:29 39: 48:30 48: 55:21 53: 1:05:58 43: 1:11:08 100: 1:15:07 500: 1:15:47

D20

1. Rajamäen Rykmentti -1 2:13:28

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Marika Suominen 5AY 43:30 47: 3:58 93: 7:34 107: 10:05 57: 19:44 58: 22:39 88: 27:15 113: 37:23 41: 42:08 100: 43:09 500: 43:30
2 Sirkku Minkkinen 5BZ 41:25 48: 3:11 93: 8:42 107: 11:00 57: 19:21 87: 23:31 88: 25:42 90: 31:47 122: 38:05 42: 40:32 100: 41:07 500: 41:28
3 Sanna Minkkinen 5CX 48:32 39: 3:06 104: 9:21 107: 11:42 58: 22:35 87: 25:00 88: 27:33 111: 36:14 40: 46:49 100: 48:12 500: 48:33

. Rastihaukat -1 Keskeyttänyt

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Terhi Jauhiainen 5BZ 1:12:17 48: 5:27 93: 12:52 107: 17:05 57: 38:43 87: 48:11 88: 50:53 90: 58:44 122: 1:07:38 42: 1:11:05 100: 1:11:54 500: 1:12:17
2 Ronja Witick 5CX 1:14:59 39: 4:50 104: 16:04 107: 27:50 58: 45:17 87: 48:37 88: 51:35 111: 1:03:35 40: 1:12:09 100: 1:14:36 500: 1:15:01

D18

1. Mäntsälän Urheilijat -1 2:04:22

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Venla Heikkilä 3CZ 39:29 48: 2:55 102: 11:44 109: 18:02 110: 20:22 84: 26:48 53: 33:38 41: 37:58 100: 39:10 500: 39:31
2 Iida Nummela 3AX 41:43 49: 4:39 102: 10:58 108: 14:15 74: 20:21 90: 22:14 84: 26:59 53: 34:47 44: 37:02 100: 41:21 500: 41:44
3 Kiia Lampinen 3BY 43:09 47: 4:55 102: 11:17 105: 13:11 110: 19:18 74: 23:16 84: 30:44 113: 34:16 44: 38:45 42: 42:05 100: 42:49 500: 43:10

2. Hyvinkään Rasti -1 3:01:57

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Henna Turpiainen 3BY 1:08:20 47: 10:39 102: 23:57 105: 30:43 110: 38:15 74: 40:46 84: 51:58 113: 57:43 44: 1:03:36 42: 1:07:03 100: 1:08:02 500: 1:08:22
2 Laura Hölttä 3CZ 1:01:29 48: 4:58 102: 15:49 109: 25:10 110: 28:19 84: 39:07 53: 51:37 41: 59:28 100: 1:01:08 500: 1:01:30
3 Milla Turpiainen 3AX 52:07 49: 4:54 102: 11:20 108: 16:00 74: 25:08 90: 28:42 84: 35:07 53: 43:01 44: 45:51 100: 51:43 500: 52:07

. Helsingin Suunnistajat -1 Keskeyttänyt

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Krista Lahtinen 3AX 49:35 49: 5:55 102: 15:10 108: 19:00 74: 26:17 90: 28:38 84: 34:18 53: 42:29 44: 44:50 100: 49:10 500: 49:35

D16

1. Helsingin Suunnistajat -1 1:46:46

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Anna Kuronen 4CZ 38:50 48: 2:59 97: 12:16 106: 16:25 74: 23:38 84: 30:07 122: 34:51 42: 37:44 100: 38:33 500: 38:52
2 Krista Lahtinen 4AX 33:50 50: 6:33 97: 11:37 107: 16:07 109: 19:42 110: 21:53 84: 27:55 43: 32:04 100: 33:32 500: 33:50
3 Helena Matilainen 4BY 34:05 47: 4:16 97: 11:07 110: 17:48 90: 20:47 84: 26:41 123: 29:06 41: 32:29 100: 33:41 500: 34:07

2. Lynx -1 1:52:10

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Heidi Plit 4CZ 31:53 48: 2:51 97: 8:55 106: 13:26 74: 19:23 84: 24:40 122: 27:57 42: 30:47 100: 31:35 500: 31:55
2 Anni Kivilaakso 4AX 40:48 50: 5:57 97: 16:57 107: 21:44 109: 24:59 110: 27:32 84: 34:59 43: 39:07 100: 40:33 500: 40:51
3 Nelli Rehn 4BY 39:28 47: 4:08 97: 11:04 110: 18:27 90: 21:27 84: 27:39 123: 30:51 41: 38:20 100: 39:12 500: 39:30

3. Helsingin Suunnistajat -2 2:11:13

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Elsi Pöllänen 4AX 47:03 50: 11:41 97: 19:06 107: 28:16 109: 31:16 110: 33:21 84: 40:37 43: 45:21 100: 46:49 500: 47:05
2 Iida Heiskanen 4BY 43:29 47: 4:30 97: 17:43 110: 25:27 90: 29:39 84: 33:49 123: 38:00 41: 42:22 100: 43:13 500: 43:29
3 Mona Juppo 4CZ 40:40 48: 3:10 97: 14:47 106: 18:57 74: 25:26 84: 32:07 122: 36:37 42: 39:38 100: 40:21 500: 40:41

4. Helsingin Suunnistajat -3 2:42:45

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Katariina Aaltonen 4BY 50:44 47: 4:08 97: 12:23 110: 23:13 90: 27:47 84: 33:41 123: 39:21 41: 49:02 100: 50:24 500: 50:46
2 Aino Summanen 4CZ 52:50 48: 4:31 97: 13:44 106: 22:15 74: 31:39 84: 42:47 122: 47:43 42: 51:35 100: 52:28 500: 52:51
3 Riina Lahtinen 4AX 59:09 50: 8:36 97: 16:34 107: 28:44 109: 35:45 110: 39:16 84: 48:00 43: 55:14 100: 58:53 500: 59:12

5. Espoon Suunta -1 2:49:04

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Emilia Ståhlberg 4BY 34:36 47: 4:03 97: 11:46 110: 18:54 90: 22:05 84: 26:31 123: 29:13 41: 33:31 100: 34:18 500: 34:37
2 Maija Raasakka 4CZ 39:26 48: 3:27 97: 11:57 106: 15:53 74: 24:36 84: 31:11 122: 35:14 42: 38:18 100: 39:04 500: 39:26
3 Emma Seppä 4AX 1:35:01 50: 16:32 97: 22:28 107: 46:22 109: 50:25 110: 55:43 84: 1:17:22 43: 1:32:36 100: 1:34:37 500: 1:35:02

6. Mäntsälän Urheilijat -1 2:50:04

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Pinja Antikainen 4AX 51:25 50: 7:49 97: 14:37 107: 20:07 109: 25:46 110: 28:33 84: 36:52 43: 48:33 100: 51:01 500: 51:26
2 Nea Koivunen 4BY 50:30 47: 5:26 97: 21:00 110: 31:13 90: 35:45 84: 40:53 123: 44:37 41: 49:11 100: 50:08 500: 50:30
3 Hilla Antikainen 4CZ 1:08:09 48: 9:11 97: 19:36 106: 23:55 74: 42:09 84: 49:10 122: 53:57 42: 1:06:56 100: 1:07:51 500: 1:08:09

. Rajamäen Rykmentti -1 Keskeyttänyt

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Iida Varmavuo 4BY 55:20 47: 6:16 97: 18:06 110: 30:25 90: 38:46 84: 44:47 123: 49:02 41: 53:28 100: 54:58 500: 55:22
2 Joela Väisänen 4CZ 52:25 48: 6:09 97: 14:31 106: 18:59 74: 31:39 84: 40:32 122: 47:01 42: 50:59 100: 52:05 500: 52:26

D11-14

1. Mäntsälän Urheilijat -1 1:13:20

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Liinu Nummela 1AZ 20:40 38: 3:10 37: 3:57 35: 6:38 36: 9:02 52: 14:41 44: 17:00 43: 18:13 42: 19:40 100: 20:24 500: 20:41
2 Riikka Mäkinen 1BX 24:13 37: 4:23 35: 6:27 36: 10:15 47: 15:37 52: 17:46 44: 20:49 43: 22:16 100: 23:51 500: 24:13
3 Aino Lampinen 1CY 28:26 38: 3:10 35: 6:19 36: 11:02 49: 14:26 52: 17:30 44: 24:57 42: 27:26 100: 28:08 500: 28:27

2. Helsingin Suunnistajat -1 1:19:53

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Annika Matilainen 1BX 34:47 37: 4:26 35: 6:11 36: 9:00 47: 15:48 52: 28:43 44: 31:21 43: 32:50 100: 34:23 500: 34:47
2 Venla Turakainen 1CY 22:23 38: 3:54 35: 6:02 36: 9:02 49: 12:40 52: 14:51 44: 17:58 42: 21:24 100: 22:06 500: 22:26
3 Essi Roininen 1AZ 22:42 38: 3:09 37: 3:54 35: 5:53 36: 11:05 52: 16:05 44: 18:38 43: 19:53 42: 21:35 100: 22:27 500: 22:44

3. Lynx -1 1:28:53

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Aino Keinänen 1BX 25:24 37: 4:12 35: 6:19 36: 9:14 47: 15:50 52: 19:08 44: 21:58 43: 23:24 100: 25:04 500: 25:25
2 Petra Kollanen 1CY 41:29 38: 4:03 35: 20:16 36: 23:56 49: 28:34 52: 32:41 44: 37:19 42: 40:11 100: 41:10 500: 41:30
3 Tuuli Heikkilä 1AZ 21:59 38: 3:14 37: 4:04 35: 5:49 36: 8:38 52: 16:13 44: 18:41 43: 20:01 42: 21:11 100: 21:44 500: 22:00

4. Rajamäen Rykmentti -1 1:28:56

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Ida Haapala 1AZ 26:44 38: 3:36 37: 4:25 35: 6:26 36: 9:21 52: 18:55 44: 21:57 43: 23:28 42: 25:34 100: 26:26 500: 26:46
2 Melina Lahdenperä 1BX 40:15 37: 6:14 35: 9:39 36: 17:07 47: 28:02 52: 32:12 44: 35:54 43: 38:01 100: 39:53 500: 40:17
3 Pinja Koskinen 1CY 21:56 38: 4:13 35: 6:08 36: 8:43 49: 12:38 52: 15:25 44: 18:30 42: 21:06 100: 21:39 500: 21:57

5. Espoon Suunta -1 1:32:53

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Ella Mahlamäki 1CY 24:32 38: 3:30 35: 6:32 36: 9:31 49: 14:34 52: 16:48 44: 19:47 42: 23:22 100: 24:14 500: 24:33
2 Venla Tikkanen 1AZ 38:04 38: 5:20 37: 7:58 35: 10:24 36: 15:21 52: 26:06 44: 30:34 43: 33:34 42: 36:53 100: 37:46 500: 38:05
3 Iina Ridanpää 1BX 30:16 37: 4:43 35: 7:23 36: 11:24 47: 16:48 52: 18:49 44: 26:54 43: 28:07 100: 29:53 500: 30:17

6. Mäntsälän Urheilijat -2 1:33:15

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Roosa Pelkonen 1BX 34:57 37: 4:29 35: 6:17 36: 9:11 47: 15:57 52: 28:50 44: 31:33 43: 33:08 100: 34:37 500: 34:59
2 Saara Saalo 1CY 33:22 38: 4:06 35: 8:04 36: 12:25 49: 16:37 52: 25:03 44: 28:24 42: 32:17 100: 33:04 500: 33:24
3 Siiri Saalo 1AZ 24:55 38: 3:11 37: 4:39 35: 7:10 36: 9:47 52: 15:46 44: 19:21 43: 21:29 42: 24:07 100: 24:37 500: 24:57

7. Delta -1 1:33:20

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Veera Roine 1BX 29:54 37: 4:14 35: 12:09 36: 16:44 47: 21:41 52: 23:50 44: 26:24 43: 28:00 100: 29:34 500: 29:55
2 Sara Gustafsson 1CY 38:59 38: 4:01 35: 11:24 36: 18:15 49: 23:24 52: 28:22 44: 32:45 42: 37:47 100: 38:41 500: 39:00
3 Jenna Tulonen 1AZ 24:26 38: 3:25 37: 4:25 35: 6:25 36: 9:16 52: 17:25 44: 20:12 43: 21:41 42: 23:19 100: 24:08 500: 24:27

8. Hyvinkään Rasti -1 1:33:22

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Sanni Norrbacka 1AZ 23:42 38: 3:08 37: 4:01 35: 6:37 36: 9:08 52: 16:30 44: 19:02 43: 20:28 42: 22:28 100: 23:22 500: 23:44
2 Viivi Vesterinen 1BX 46:01 37: 9:31 35: 14:07 36: 18:22 47: 27:46 52: 34:12 44: 40:15 43: 43:01 100: 45:35 500: 46:02
3 Ronja Friman 1CY 23:37 38: 4:54 35: 7:04 36: 10:05 49: 14:29 52: 16:38 44: 19:38 42: 22:39 100: 23:19 500: 23:37

9. Espoon Suunta -2 1:33:26

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Aino Palmen 1AZ 36:22 38: 3:38 37: 4:35 35: 8:30 36: 13:41 52: 22:01 44: 31:18 43: 33:22 42: 35:19 100: 36:02 500: 36:22
2 Jenni Lappi 1BX 30:07 37: 5:09 35: 7:16 36: 11:14 47: 20:05 52: 22:19 44: 26:07 43: 28:13 100: 29:46 500: 30:07
3 Elisa Ståhlberg 1CY 26:57 38: 5:11 35: 7:08 36: 11:45 49: 16:19 52: 19:51 44: 22:42 42: 25:52 100: 26:38 500: 26:58

10. Tuusulan Voima-Veikot -1 1:33:37

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Saara Korhonen 1BX 25:11 37: 4:33 35: 6:28 36: 9:12 47: 15:45 52: 19:05 44: 21:55 43: 23:19 100: 24:54 500: 25:13
2 Freia Gustafsson 1CY 37:03 38: 4:23 35: 12:44 36: 15:35 49: 20:47 52: 23:15 44: 27:35 42: 36:05 100: 36:45 500: 37:04
3 Sara Tuomaala 1AZ 31:23 38: 4:09 37: 5:11 35: 7:48 36: 12:05 52: 21:07 44: 26:03 43: 28:10 42: 30:04 100: 31:01 500: 31:23

11. Mäntsälän Urheilijat -3 1:47:14

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Laura Uusi-Simola 1CY 32:24 38: 5:01 35: 8:40 36: 13:34 49: 19:06 52: 22:56 44: 26:45 42: 31:10 100: 32:02 500: 32:26
2 Fanni Antikainen 1AZ 43:26 38: 6:46 37: 8:23 35: 10:59 36: 16:49 52: 33:41 44: 37:55 43: 40:03 42: 42:16 100: 43:06 500: 43:27
3 Laura Kylmälä 1BX 31:22 37: 6:27 35: 10:46 36: 14:20 47: 20:43 52: 23:23 44: 27:00 43: 29:01 100: 31:02 500: 31:24

12. Helsingin Suunnistajat -2 2:01:03

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Heidi Mustonen 1CY 29:29 38: 3:37 35: 6:36 36: 9:58 49: 15:26 52: 18:17 44: 21:51 42: 28:16 100: 29:08 500: 29:31
2 Venla Mattila 1AZ 48:45 38: 4:21 37: 7:35 35: 9:57 36: 22:17 52: 38:04 44: 42:23 43: 44:56 42: 47:34 100: 48:25 500: 48:45
3 Oona Mustonen 1BX 42:49 37: 5:40 35: 12:44 36: 17:35 47: 26:07 52: 31:26 44: 38:03 43: 40:51 100: 42:28 500: 42:50

13. Espoon Suunta -3 2:01:12

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Oona Paloheimo 1CY 38:51 38: 11:11 35: 13:05 36: 17:07 49: 24:08 52: 29:04 44: 33:19 42: 37:38 100: 38:30 500: 38:51
2 Nana Munck 1AZ 37:02 38: 4:42 37: 6:02 35: 11:13 36: 17:09 52: 27:09 44: 31:30 43: 33:49 42: 35:47 100: 36:40 500: 37:03
3 Saana Munck 1BX 45:17 37: 6:52 35: 15:04 36: 19:47 47: 28:32 52: 33:36 44: 40:29 43: 43:14 100: 44:57 500: 45:19

. Lynx -2 Hylätty

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Emma Kivilaakso 1CY 32:27 38: 4:31 35: 8:47 36: 13:43 49: 18:55 52: 22:50 44: 26:38 42: 31:11 100: 32:07 500: 32:28
2 Aino Asklöf 1AZ 38: 6:41 37: 8:15 35: 11:02 36: 17:01 52: 30:52 44: 34:01 43: 38:19 100: 40:38 500: 40:59 : Hyl.
3 Henriikka Tilli 1BX 37: 6:41 35: 11:10 36: 16:53 47: 27:03 52: 32:33 44: 37:27 43: 40:17 100: 42:45 500: 43:14

. Karjaan Ura -1 Hylätty

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Linda Fagerholm 1BX 45:59 37: 8:07 35: 12:06 36: 17:41 47: 27:06 52: 31:53 44: 37:14 43: 41:39 100: 45:32 500: 46:01
2 Jennie Fagerholm 1CY 38: 7:10 35: 11:48 49: 28:04 100: 41:17 500: 41:43 : Hyl.
3 Jasmine Rosenblad 1AZ 38: 12:39 37: 16:07 35: 24:33 36: 31:21 52: 46:38 44: 55:18 43: 1:01:47 42: 1:06:13 100: 1:07:39 500: 1:08:04

. Keravan Urheilijat -1 Keskeyttänyt

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Sonja Leppänen 1CY 35:49 38: 5:13 35: 8:34 36: 13:40 49: 19:08 52: 23:08 44: 26:33 42: 34:13 100: 35:23 500: 35:50