Suunnistavan Uudenmaan am-viesti Nuuksiossa 14.8.2011

H21

1. Lynx -1 2:41:41

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Aapo Leskinen 1C 54:10 34: 5:31 39: 3:09 151: 7:43 153: 3:25 146: 2:33 139: 4:22 135: 2:58 133: 4:14 128: 2:49 51: 4:08 49: 1:54 160: 4:14 73: 3:15 76: 1:27 79: 1:19 200: 40 500: 29
2 Aleksi Leskinen 1B 55:22 33: 5:21 37: 3:27 151: 7:58 154: 2:55 146: 3:06 137: 4:04 135: 2:26 132: 4:17 128: 2:19 51: 4:04 44: 3:13 161: 3:20 73: 4:33 77: 1:53 79: 1:08 200: 48 500: 31
3 Antti Parjanne 1A 52:09 38: 8:35 152: 6:44 154: 3:05 146: 2:52 140: 3:56 136: 3:17 134: 4:17 128: 2:15 51: 4:07 47: 2:17 67: 3:32 73: 3:17 78: 1:36 79: 1:12 200: 40 500: 27

2. Lynx -2 2:49:54

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Janne Mänkärlä 1B 54:06 33: 5:36 37: 2:59 151: 7:09 154: 3:05 146: 2:57 137: 4:22 135: 2:38 132: 4:10 128: 2:21 51: 4:17 44: 3:02 161: 3:15 73: 4:21 77: 1:49 79: 1:02 200: 37 500: 26
2 Tuomas Metsälä 1A 58:56 38: 8:18 152: 8:32 154: 3:13 146: 3:06 140: 4:15 136: 3:52 134: 4:44 128: 2:47 51: 4:53 47: 2:38 67: 4:16 73: 3:53 78: 2:11 79: 1:05 200: 43 500: 31
3 Ville Keskisaari 1C 56:52 34: 5:37 39: 3:21 151: 7:29 153: 3:34 146: 3:04 139: 4:28 135: 2:45 133: 4:35 128: 2:49 51: 4:30 49: 2:04 160: 4:44 73: 3:39 76: 1:33 79: 1:27 200: 42 500: 32

3. Helsingin Suunnistajat -1 2:58:09

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Jussi Ernamo 1C 1:04:28 34: 5:37 39: 3:07 151: 7:43 153: 3:25 146: 2:34 139: 4:53 135: 3:23 133: 4:24 128: 3:39 51: 5:01 49: 2:22 160: 8:08 73: 4:32 76: 1:34 79: 1:29 200: 2:04 500: 34
2 Kari Salo 1A 56:42 38: 8:14 152: 7:17 154: 3:26 146: 3:21 140: 4:43 136: 3:25 134: 4:47 128: 2:50 51: 4:09 47: 2:24 67: 3:41 73: 4:22 78: 1:50 79: 1:02 200: 45 500: 28
3 Einari Heinaro 1B 56:58 33: 5:23 37: 3:01 151: 7:44 154: 3:10 146: 3:06 137: 4:16 135: 2:43 132: 4:21 128: 2:21 51: 5:56 44: 3:00 161: 3:11 73: 4:35 77: 1:46 79: 1:04 200: 48 500: 33

4. Rajamäen Rykmentti -1 3:09:44

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Kimmo Vilska 1A 54:59 38: 8:09 152: 7:44 154: 3:16 146: 2:59 140: 4:20 136: 3:20 134: 4:15 128: 2:39 51: 4:12 47: 2:27 67: 3:36 73: 3:49 78: 1:49 79: 1:08 200: 48 500: 29
2 Tapio Perä 1C 1:10:28 34: 6:01 39: 4:43 151: 7:31 153: 4:50 146: 3:11 139: 5:04 135: 3:49 133: 5:28 128: 4:03 51: 5:07 49: 3:35 160: 8:29 73: 4:13 76: 1:43 79: 1:19 200: 50 500: 33
3 Matti Liukkonen 1B 1:04:15 33: 6:25 37: 3:17 151: 8:06 154: 3:32 146: 8:39 137: 4:22 135: 2:44 132: 4:28 128: 2:42 51: 4:19 44: 3:22 161: 3:23 73: 4:50 77: 1:43 79: 1:04 200: 47 500: 32

5. Delta -1 3:11:18

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Jaakko Laine 1A 1:10:57 38: 8:20 152: 7:50 154: 3:50 146: 3:50 140: 5:10 136: 4:43 134: 6:35 128: 3:38 51: 6:19 47: 4:22 67: 5:37 73: 4:53 78: 2:52 79: 1:22 200: 58 500: 39
2 Tuomas Tala 1B 59:45 33: 6:02 37: 2:55 151: 8:52 154: 3:15 146: 3:09 137: 4:11 135: 2:44 132: 4:34 128: 2:14 51: 5:22 44: 4:41 161: 3:10 73: 4:35 77: 1:48 79: 1:00 200: 43 500: 31
3 Kalle Liukkonen 1C 1:00:35 34: 6:12 39: 5:37 151: 7:56 153: 3:52 146: 3:09 139: 5:21 135: 2:47 133: 4:13 128: 2:57 51: 4:20 49: 2:06 160: 4:41 73: 3:32 76: 1:27 79: 1:16 200: 42 500: 28

6. Helsingin Suunnistajat -2 3:22:47

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Attila Molnar 1A 55:01 38: 8:13 152: 7:44 154: 3:20 146: 3:01 140: 4:16 136: 3:19 134: 4:15 128: 2:38 51: 4:13 47: 2:28 67: 3:43 73: 3:45 78: 1:48 79: 1:07 200: 46 500: 26
2 Mikko Laakso 1C 1:14:23 34: 6:01 39: 5:05 151: 9:46 153: 4:53 146: 3:34 139: 6:15 135: 4:42 133: 5:21 128: 3:19 51: 5:58 49: 3:20 160: 6:19 73: 4:37 76: 2:07 79: 1:49 200: 48 500: 30
3 Oskari Pesola 1B 1:13:22 33: 7:00 37: 8:20 151: 10:10 154: 3:55 146: 4:03 137: 4:59 135: 3:37 132: 5:06 128: 2:46 51: 6:03 44: 3:26 161: 3:59 73: 5:10 77: 2:11 79: 1:14 200: 52 500: 32

7. Rajamäen Rykmentti -2 3:35:15

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Antero Pulli 1C 1:02:07 34: 5:34 39: 3:22 151: 7:48 153: 3:58 146: 3:00 139: 5:01 135: 3:24 133: 4:50 128: 3:29 51: 4:48 49: 2:21 160: 5:30 73: 3:57 76: 1:43 79: 2:04 200: 45 500: 33
2 Antti Paasikoski 1A 1:12:34 38: 10:30 152: 8:49 154: 3:59 146: 4:07 140: 7:14 136: 4:57 134: 5:53 128: 3:42 51: 5:03 47: 4:17 67: 4:45 73: 4:19 78: 2:03 79: 1:34 200: 52 500: 31
3 Markus Turunen 1B 1:20:33 33: 7:06 37: 4:28 151: 9:41 154: 4:55 146: 3:55 137: 5:09 135: 6:48 132: 8:09 128: 3:41 51: 5:51 44: 3:43 161: 4:30 73: 5:41 77: 4:09 79: 1:14 200: 59 500: 35

. Hauhon Sisu -1 Keskeyttänyt

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Aki Ylitalo 1B 58:27 33: 5:41 37: 2:52 151: 7:14 154: 3:08 146: 2:58 137: 5:08 135: 2:38 132: 4:40 128: 2:22 51: 4:26 44: 3:49 161: 3:08 73: 4:46 77: 3:09 79: 1:09 200: 50 500: 29
2 Jaakko Liukkala 1C 1:11:21 34: 6:45 39: 3:33 151: 9:22 153: 3:19 146: 2:49 139: 5:40 135: 6:45 133: 4:04 128: 3:02 51: 5:18 49: 2:26 160: 10:57 73: 3:10 76: 1:41 79: 1:20 200: 45 500: 26
3 Esa Kuivaniemi 1A 38: 11:42 152: 14:36 154: 4:53 146: 11:41 140: 6:40 136: 5:01 134: 6:09 79: 1:25:55 200: 1:42 500: 47 :

. Pitäjänmäen Tarmo -1 Hylätty

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Juha Purhonen 1B 33: 8:56 37: 5:45 151: 15:35 154: 6:15 146: 5:53 137: 7:11 132: 1:02:43 128: 5:39 51: 9:27 44: 4:32 161: 6:02 73: 7:31 77: 3:13 79: 1:28 200: 1:32 500: 32 :
2 Tapani Naakka 1C 34: 7:28 39: 4:00 151: 8:57 153: 4:22 146: 3:46 139: 5:11 135: 6:38 133: 6:15 128: 3:29 51: 4:22 49: 2:52 160: 5:22 73: 5:22 76: 1:44 79: 1:49 200: 51 500: 33
3 Jussi Lassila 1A 38: 12:56 152: 10:35 154: 4:49 146: 6:12 140: 7:04 136: 5:25 134: 6:46 128: 4:23 51: 6:44 47: 4:03 67: 5:58 73: 5:25 78: 2:53 79: 1:55 200: 1:54 500: 43

H35

1. Lynx -1 2:28:47

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Pasi Pohjola 2C 55:20 33: 7:11 39: 3:04 46: 8:11 143: 5:25 133: 6:42 52: 1:59 53: 3:32 55: 2:19 56: 1:52 157: 5:10 164: 2:34 169: 2:04 76: 1:58 79: 1:55 200: 48 500: 36
2 Tuomas Niemi 2B 47:24 32: 6:29 39: 3:21 43: 1:55 143: 8:24 132: 5:33 128: 3:06 53: 2:31 54: 1:40 56: 2:22 156: 5:17 48: 1:50 169: 52 78: 1:54 79: 1:04 200: 38 500: 29
3 Totte Packalen 2A 46:02 34: 6:20 39: 3:16 45: 3:34 143: 6:25 135: 1:27 134: 3:57 128: 2:42 53: 2:17 56: 3:22 157: 4:20 165: 2:01 169: 1:07 77: 2:45 79: 1:06 200: 50 500: 33

2. Helsingin Suunnistajat -1 2:30:39

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Markku Laaksonen 2C 57:20 33: 6:09 39: 3:13 46: 6:48 143: 4:19 133: 7:04 52: 3:03 53: 10:18 55: 1:53 56: 1:41 157: 4:03 164: 2:16 169: 1:48 76: 2:02 79: 1:24 200: 50 500: 29
2 Jeppe Koivula 2A 45:17 34: 5:54 39: 3:07 45: 3:24 143: 7:15 135: 1:22 134: 4:00 128: 2:40 53: 2:17 56: 3:36 157: 4:02 165: 2:10 169: 1:03 77: 2:01 79: 1:10 200: 48 500: 28
3 Kari Juvaste 2B 48:00 32: 5:11 39: 3:27 43: 2:23 143: 8:50 132: 6:38 128: 2:34 53: 2:52 54: 1:21 56: 2:21 156: 5:19 48: 1:45 169: 53 78: 2:03 79: 1:11 200: 45 500: 27

3. Delta -1 2:35:37

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Kari Laine 2B 46:25 32: 4:58 39: 4:09 43: 1:53 143: 8:21 132: 6:09 128: 2:25 53: 2:33 54: 1:22 56: 2:14 156: 5:05 48: 1:42 169: 1:02 78: 2:02 79: 1:10 200: 50 500: 30
2 Harri Hytönen 2C 53:30 33: 6:43 39: 3:45 46: 6:58 143: 4:30 133: 7:25 52: 1:53 53: 3:17 55: 2:22 56: 2:01 157: 4:24 164: 2:29 169: 1:48 76: 2:05 79: 1:36 200: 1:45 500: 30
3 Jari Nikkinen 2A 55:40 34: 6:48 39: 4:27 45: 8:48 143: 7:00 135: 1:48 134: 4:16 128: 3:07 53: 2:58 56: 3:22 157: 4:41 165: 2:28 169: 1:02 77: 2:08 79: 1:28 200: 47 500: 33

4. Hyvinkään Rasti -1 2:45:29

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Sampo Sillanpää 2A 50:51 34: 7:00 39: 3:43 45: 4:09 143: 6:50 135: 2:02 134: 4:38 128: 3:37 53: 2:49 56: 3:44 157: 4:23 165: 2:06 169: 1:05 77: 2:12 79: 1:15 200: 49 500: 30
2 Jyrki Nikkinen 2C 1:00:01 33: 6:19 39: 6:09 46: 7:19 143: 4:55 133: 7:01 52: 2:28 53: 4:42 55: 2:30 56: 2:06 157: 5:01 164: 2:42 169: 3:04 76: 2:22 79: 1:50 200: 59 500: 35
3 Tapani Partanen 2B 54:36 32: 5:53 39: 4:19 43: 1:57 143: 10:19 132: 6:46 128: 3:11 53: 2:51 54: 1:41 56: 2:48 156: 6:08 48: 1:47 169: 1:04 78: 3:04 79: 1:18 200: 53 500: 37

5. Mäntsälän Urheilijat -1 3:05:42

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Sauli Saarinen 2B 1:01:24 32: 7:33 39: 9:14 43: 2:03 143: 9:58 132: 6:21 128: 3:38 53: 3:11 54: 1:50 56: 2:34 156: 5:57 48: 1:37 169: 1:12 78: 3:29 79: 1:16 200: 59 500: 32
2 Heikki Saarinen 2A 1:01:48 34: 9:36 39: 4:16 45: 5:07 143: 7:52 135: 2:02 134: 5:31 128: 3:51 53: 2:56 56: 4:26 157: 5:43 165: 2:34 169: 1:23 77: 3:51 79: 1:15 200: 54 500: 32
3 Kimmo Karhu 2C 1:02:30 33: 7:36 39: 4:32 46: 8:43 143: 5:27 133: 7:35 52: 2:12 53: 3:32 55: 2:57 56: 2:08 157: 6:05 164: 3:11 169: 2:20 76: 2:42 79: 1:48 200: 1:03 500: 38

H40

1. Delta -1 2:42:03

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Manne Suominen 3C 47:25 168: 5:35 43: 3:25 46: 4:50 143: 4:14 132: 6:04 129: 2:53 51: 4:52 47: 2:46 67: 4:09 73: 4:21 77: 1:50 79: 1:08 200: 51 500: 28
2 Raul Gechaimer 3A 59:08 155: 9:24 43: 2:29 143: 10:33 136: 1:33 134: 5:44 129: 3:25 51: 4:49 44: 6:17 67: 4:30 157: 2:54 78: 4:26 79: 1:36 200: 55 500: 35
3 Samuli Toivanen 3B 55:29 43: 10:17 45: 2:46 143: 7:26 133: 7:06 129: 3:59 51: 4:41 49: 3:06 67: 5:02 170: 5:01 76: 2:20 79: 2:20 200: 52 500: 34

2. Lynx -1 2:51:01

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Sami Kivilaakso 3B 52:37 43: 9:20 45: 2:38 143: 6:45 133: 6:26 129: 3:13 51: 6:32 49: 2:31 67: 5:56 170: 4:04 76: 2:08 79: 1:47 200: 48 500: 29
2 Juha Tilli 3A 50:59 155: 7:34 43: 2:34 143: 9:24 136: 1:27 134: 4:57 129: 3:22 51: 4:30 44: 3:32 67: 4:17 157: 2:33 78: 4:11 79: 1:13 200: 51 500: 35
3 Herkko Plit 3C 1:07:24 168: 6:57 43: 8:51 46: 5:03 143: 6:56 132: 7:36 129: 3:32 51: 4:49 47: 4:48 67: 8:18 73: 5:29 77: 2:28 79: 1:15 200: 52 500: 31

3. Pihkaniskat -1 2:59:48

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Jari Kahiala 3B 1:01:19 43: 11:39 45: 4:48 143: 8:20 133: 7:42 129: 4:26 51: 4:35 49: 3:08 67: 5:36 170: 5:16 76: 2:34 79: 1:53 200: 51 500: 31
2 Jussi Toivonen 3C 1:04:32 168: 6:11 43: 7:41 46: 6:32 143: 7:27 132: 7:07 129: 4:12 51: 4:33 47: 4:23 67: 5:04 73: 5:11 77: 2:49 79: 1:53 200: 58 500: 32
3 Juha Skinnari 3A 53:57 155: 7:50 43: 1:56 143: 11:31 136: 1:07 134: 5:13 129: 3:55 51: 4:53 44: 3:40 67: 4:08 157: 2:38 78: 4:12 79: 1:22 200: 1:00 500: 32

4. Karkki-Rasti -1 3:22:41

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Rauno Autio 3C 57:46 168: 6:21 43: 4:02 46: 5:32 143: 4:47 132: 7:57 129: 3:32 51: 5:03 47: 4:29 67: 5:41 73: 5:16 77: 2:18 79: 1:19 200: 56 500: 34
2 Jukka Havento 3B 1:03:25 43: 12:21 45: 2:38 143: 7:57 133: 9:45 129: 4:51 51: 5:38 49: 2:45 67: 6:20 170: 6:24 76: 2:04 79: 1:33 200: 43 500: 28
3 Mikko Lindroth 3A 1:21:28 155: 26:51 43: 2:24 143: 12:26 136: 1:41 134: 5:33 129: 4:38 51: 5:15 44: 6:07 67: 4:42 157: 3:33 78: 5:00 79: 1:33 200: 1:01 500: 45

5. Raisu Lumous -1 3:29:46

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Jyrki Piirainen 3A 1:16:23 155: 12:26 43: 2:23 143: 14:07 136: 2:44 134: 7:10 129: 5:41 51: 6:51 44: 5:09 67: 5:44 157: 4:02 78: 6:28 79: 1:44 200: 1:13 500: 40
2 Tuomas Kivelä 3B 1:03:35 43: 11:10 45: 3:47 143: 8:53 133: 7:35 129: 4:06 51: 7:52 49: 2:51 67: 5:15 170: 5:43 76: 3:03 79: 1:46 200: 1:02 500: 32
3 Hannu Parikka 3C 1:09:47 168: 8:19 43: 5:38 46: 5:44 143: 5:17 132: 6:52 129: 6:50 51: 6:04 47: 3:05 67: 4:49 73: 5:51 77: 2:25 79: 1:26 200: 6:46 500: 41

. HS/AnttU (U) -1 Keskeyttänyt

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Kimmo Liljeström 3A 53:38 155: 8:14 43: 2:11 143: 9:48 136: 1:18 134: 5:05 129: 3:24 51: 4:51 44: 3:58 67: 4:17 157: 3:13 78: 4:31 79: 1:17 200: 53 500: 39
2 Sami Sundström 3C 1:12:31 168: 7:31 43: 6:56 46: 6:37 143: 7:18 132: 11:35 129: 4:10 51: 5:30 47: 3:48 67: 6:10 73: 5:53 77: 4:02 79: 1:35 200: 57 500: 30

H45

1. Keravan Urheilijat -1 2:26:19

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Pekka Lauri 4A 46:22 33: 6:19 35: 3:25 36: 3:04 39: 2:25 45: 4:01 143: 7:16 51: 2:48 53: 2:33 55: 2:19 163: 3:58 73: 3:21 78: 2:30 79: 1:05 200: 42 500: 37
2 Pasi Ylä-Oijala 4C 51:09 34: 7:00 35: 3:13 36: 2:51 40: 1:59 43: 3:16 46: 5:54 143: 4:43 53: 6:06 55: 2:37 163: 4:30 156: 2:49 76: 2:57 79: 1:47 200: 52 500: 35
3 Jarmo Launonen 4B 48:48 32: 6:35 35: 3:50 36: 2:55 38: 1:26 43: 3:02 143: 9:17 51: 2:55 54: 4:11 55: 1:12 163: 4:55 170: 3:35 77: 2:16 79: 1:20 200: 51 500: 28

2. Helsingin Suunnistajat -1 2:35:56

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Tuomas Ojanen 4A 46:07 33: 6:55 35: 3:57 36: 2:32 39: 2:17 45: 3:44 143: 6:41 51: 2:44 53: 2:54 55: 2:42 163: 3:39 73: 3:26 78: 2:26 79: 1:05 200: 37 500: 29
2 Timo Salin 4B 57:11 32: 6:35 35: 4:09 36: 2:50 38: 1:37 43: 3:20 143: 10:55 51: 4:00 54: 5:02 55: 1:18 163: 6:21 170: 4:36 77: 2:58 79: 1:44 200: 1:06 500: 41
3 Mikko Kuusinen 4C 52:37 34: 8:52 35: 3:04 36: 2:59 40: 1:52 43: 2:51 46: 5:19 143: 6:11 53: 5:24 55: 2:15 163: 4:40 156: 2:45 76: 2:59 79: 1:55 200: 53 500: 38

3. Hyvinkään Rasti -1 2:50:25

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Jussi Borgenström 4C 49:39 34: 6:45 35: 3:13 36: 2:45 40: 1:45 43: 2:59 46: 5:53 143: 5:21 53: 5:30 55: 2:20 163: 4:32 156: 2:44 76: 2:52 79: 1:37 200: 53 500: 31
2 Janne Turpiainen 4A 54:23 33: 7:19 35: 4:25 36: 3:18 39: 2:20 45: 4:59 143: 8:19 51: 3:24 53: 2:54 55: 2:54 163: 5:06 73: 4:04 78: 2:29 79: 1:25 200: 53 500: 34
3 Mikko Puolakanaho 4B 1:06:22 32: 6:58 35: 9:29 36: 3:53 38: 2:23 43: 3:54 143: 13:29 51: 3:22 54: 4:35 55: 1:30 163: 5:54 170: 4:28 77: 2:43 79: 2:14 200: 56 500: 35

4. Helsingin Suunnistajat -2 2:59:53

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Jari Valtonen 4B 1:01:22 32: 6:33 35: 4:12 36: 3:06 38: 1:43 43: 4:28 143: 11:36 51: 3:35 54: 7:05 55: 1:31 163: 5:50 170: 5:22 77: 3:25 79: 1:19 200: 1:04 500: 34
2 Aki Saranen 4C 58:55 34: 8:20 35: 4:18 36: 3:49 40: 2:09 43: 3:04 46: 7:35 143: 6:21 53: 6:35 55: 2:38 163: 5:00 156: 2:48 76: 3:04 79: 1:44 200: 59 500: 32
3 Raino Lampinen 4A 59:34 33: 7:57 35: 3:59 36: 3:08 39: 2:31 45: 4:46 143: 8:30 51: 3:32 53: 2:47 55: 3:04 163: 6:19 73: 7:27 78: 2:31 79: 1:36 200: 50 500: 38

5. Pihkaniskat -1 3:03:27

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Heikki Sorsa 4B 58:16 32: 6:30 35: 4:17 36: 3:21 38: 1:39 43: 3:05 143: 11:36 51: 4:11 54: 5:51 55: 2:02 163: 5:19 170: 4:15 77: 2:52 79: 1:36 200: 1:05 500: 37
2 Timo Pietikäinen 4C 1:02:24 34: 9:19 35: 4:37 36: 3:43 40: 2:00 43: 3:22 46: 7:14 143: 5:56 53: 8:25 55: 3:12 163: 5:17 156: 3:05 76: 3:10 79: 1:36 200: 58 500: 32
3 Risto Niinimäki 4A 1:02:45 33: 7:40 35: 10:19 36: 3:32 39: 3:28 45: 4:42 143: 8:01 51: 3:33 53: 2:52 55: 3:01 163: 6:08 73: 4:21 78: 2:18 79: 1:26 200: 56 500: 29

6. Rastihaukat -1 3:05:11

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Pertti Sorri 4C 1:04:30 34: 8:04 35: 3:01 36: 3:44 40: 2:23 43: 5:50 46: 7:53 143: 5:51 53: 7:01 55: 3:37 163: 5:47 156: 3:22 76: 3:56 79: 2:11 200: 1:11 500: 40
2 Esko Sorri 4B 56:05 32: 6:51 35: 4:38 36: 3:21 38: 1:59 43: 3:37 143: 11:07 51: 3:06 54: 4:56 55: 1:15 163: 6:07 170: 3:50 77: 2:32 79: 1:17 200: 52 500: 38
3 Stephan Witick 4A 1:04:35 33: 7:57 35: 4:32 36: 4:04 39: 2:33 45: 5:13 143: 10:28 51: 6:07 53: 3:08 55: 3:03 163: 6:33 73: 4:53 78: 2:48 79: 1:28 200: 1:10 500: 38

7. Lynx -1 3:12:09

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Pekka Rehn 4C 1:05:01 34: 7:35 35: 3:15 36: 3:48 40: 2:13 43: 4:20 46: 7:17 143: 5:39 53: 9:25 55: 3:28 163: 7:11 156: 3:39 76: 3:19 79: 2:13 200: 1:05 500: 35
2 Kai Hilo 4B 1:02:10 32: 8:23 35: 8:44 36: 3:09 38: 1:40 43: 2:52 143: 11:15 51: 4:34 54: 4:42 55: 1:20 163: 5:14 170: 4:30 77: 2:27 79: 1:34 200: 1:03 500: 44
3 Pekka Pajuoja 4A 1:04:57 33: 11:47 35: 4:25 36: 4:20 39: 2:25 45: 5:27 143: 8:47 51: 4:31 53: 3:12 55: 3:13 163: 5:04 73: 4:47 78: 2:35 79: 2:42 200: 1:01 500: 41

8. Mäntsälän Urheilijat -1 3:36:25

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Jarmo Antikainen 4B 1:09:36 32: 8:20 35: 7:49 36: 3:55 38: 2:04 43: 3:42 143: 13:11 51: 4:14 54: 6:01 55: 1:34 163: 7:31 170: 4:47 77: 3:06 79: 1:33 200: 1:16 500: 34
2 Arto Nummela 4A 1:12:52 33: 8:08 35: 4:35 36: 3:33 39: 10:19 45: 4:49 143: 8:54 51: 4:25 53: 6:39 55: 2:56 163: 6:40 73: 5:26 78: 3:22 79: 1:31 200: 1:02 500: 33
3 Matti Heikkilä 4C 1:13:56 34: 8:32 35: 12:47 36: 3:22 40: 2:07 43: 3:31 46: 6:23 143: 5:38 53: 7:32 55: 2:56 163: 10:15 156: 3:27 76: 3:39 79: 2:04 200: 1:03 500: 40

9. Raisu Lumous -1 3:54:58

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Jari Vainikka 4C 1:17:41 34: 12:10 35: 4:47 36: 4:55 40: 3:01 43: 5:35 46: 7:34 143: 6:18 53: 8:18 55: 4:14 163: 5:54 156: 3:47 76: 3:32 79: 5:27 200: 1:29 500: 40
2 Heikki Karjalainen 4A 1:29:13 33: 8:44 35: 8:12 36: 3:25 39: 21:49 45: 5:28 143: 11:31 51: 3:14 53: 3:40 55: 3:04 163: 5:36 73: 5:25 78: 5:26 79: 1:46 200: 1:15 500: 38
3 Markku Lahti 4B 1:08:03 32: 10:09 35: 5:43 36: 3:40 38: 1:51 43: 7:40 143: 11:36 51: 4:11 54: 5:30 55: 1:21 163: 5:21 170: 4:34 77: 3:17 79: 1:33 200: 1:05 500: 32

10. Raisu Lumous -2 4:00:30

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Juhani Lehto 4A 1:14:19 33: 9:58 35: 5:59 36: 4:12 39: 3:24 45: 7:24 143: 11:02 51: 4:16 53: 4:09 55: 3:53 163: 6:52 73: 5:51 78: 3:04 79: 1:51 200: 1:33 500: 52
2 Kasperi Launis 4B 1:43:35 32: 23:44 35: 9:10 36: 5:09 38: 2:51 43: 4:47 143: 18:15 51: 5:05 54: 7:20 55: 2:14 163: 9:55 170: 6:24 77: 4:17 79: 2:11 200: 1:27 500: 46
3 Markku Ijas 4C 1:02:36 34: 8:34 35: 4:00 36: 3:52 40: 2:01 43: 3:57 46: 6:31 143: 7:05 53: 6:48 55: 3:16 163: 5:44 156: 3:28 76: 3:40 79: 2:04 200: 1:07 500: 29

H50

1. Hyvinkään Rasti -1 2:18:35

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Roy Parnetti 5C 49:20 39: 10:52 152: 8:40 51: 5:55 130: 3:48 54: 3:34 156: 9:02 73: 1:28 78: 3:25 79: 1:16 200: 49 500: 31
2 Jarmo Heikkinen 5A 44:44 37: 9:03 151: 9:09 51: 5:10 130: 3:34 54: 4:46 160: 4:30 73: 3:45 77: 2:09 79: 1:21 200: 49 500: 29
3 Ari Kattainen 5B 44:30 38: 9:36 152: 7:35 51: 6:09 130: 3:03 55: 3:46 158: 5:40 170: 2:19 76: 2:46 79: 1:58 200: 1:02 500: 36

2. Helsingin Suunnistajat -1 2:30:05

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Jouko Karamo 5B 46:16 38: 10:50 152: 8:41 51: 5:58 130: 3:43 55: 3:44 158: 5:50 170: 2:20 76: 2:04 79: 1:43 200: 50 500: 34
2 Esa Lehto 5C 47:52 39: 11:11 152: 9:26 51: 6:42 130: 3:25 54: 2:49 156: 8:01 73: 1:21 78: 2:15 79: 1:19 200: 53 500: 30
3 Jouko Malinen 5A 55:56 37: 9:48 151: 10:47 51: 12:13 130: 3:21 54: 3:14 160: 6:09 73: 4:35 77: 2:32 79: 1:23 200: 1:20 500: 34

3. Delta -1 2:58:56

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Klaus Vänttinen 5A 1:01:52 37: 16:11 151: 12:21 51: 7:16 130: 4:42 54: 3:34 160: 6:34 73: 5:26 77: 2:38 79: 1:25 200: 1:04 500: 41
2 Mauri Toppari 5B 53:32 38: 12:54 152: 9:21 51: 6:45 130: 3:42 55: 4:24 158: 6:55 170: 3:09 76: 3:00 79: 1:49 200: 1:02 500: 32
3 Jukka Hänninen 5C 1:03:31 39: 11:50 152: 11:04 51: 8:34 130: 3:43 54: 12:00 156: 8:11 73: 1:51 78: 2:48 79: 1:47 200: 1:08 500: 36

4. Rajamäen Rykmentti -1 3:02:43

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Ilkka Ojapalo 5B 1:12:30 38: 21:11 152: 9:50 51: 8:05 130: 3:59 55: 4:15 158: 16:18 170: 2:47 76: 2:34 79: 1:51 200: 1:03 500: 37
2 Jukka Alho 5A 1:03:25 37: 11:30 151: 11:23 51: 8:33 130: 4:22 54: 5:05 160: 11:18 73: 5:45 77: 2:16 79: 1:29 200: 1:07 500: 38
3 Ari Enroth 5C 46:48 39: 10:10 152: 8:26 51: 6:35 130: 3:36 54: 2:44 156: 8:21 73: 1:28 78: 2:35 79: 1:25 200: 54 500: 34

5. Lynx -1 3:03:34

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Erkki Oinaskallio 5C 1:15:37 39: 32:04 152: 8:44 51: 7:39 130: 3:26 54: 6:11 156: 10:06 73: 1:30 78: 2:32 79: 1:34 200: 1:18 500: 34
2 Ilkka Kujanpää 5B 55:25 38: 15:19 152: 10:07 51: 6:28 130: 4:03 55: 3:57 158: 6:49 170: 2:42 76: 2:41 79: 1:45 200: 1:03 500: 33
3 Jukka Saramäki 5A 52:31 37: 10:22 151: 10:24 51: 10:01 130: 4:00 54: 3:05 160: 5:20 73: 4:24 77: 2:11 79: 1:20 200: 53 500: 31

6. Karkki-Rasti -1 3:11:29

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Timo Huovila 5A 1:01:44 37: 15:10 151: 13:13 51: 7:39 130: 4:42 54: 3:19 160: 6:17 73: 5:10 77: 2:55 79: 1:28 200: 1:11 500: 41
2 Juha Eronen 5C 59:20 39: 15:00 152: 12:24 51: 6:45 130: 4:21 54: 3:42 156: 9:20 73: 1:44 78: 2:56 79: 1:30 200: 1:00 500: 39
3 Tapani Valonen 5B 1:10:25 38: 14:21 152: 14:30 51: 9:13 130: 5:29 55: 6:03 158: 9:10 170: 3:39 76: 3:25 79: 2:14 200: 1:27 500: 54

H55

1. Delta -1 2:18:59

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Risto Wessman 6B 49:50 43: 10:08 45: 3:36 44: 3:56 51: 4:21 130: 3:45 54: 3:03 56: 2:57 156: 6:22 78: 4:19 79: 5:45 200: 1:03 500: 35
2 Veli-Matti Heinonen 6C 45:47 33: 7:45 45: 5:24 47: 5:24 51: 3:45 130: 4:06 54: 2:52 160: 6:03 170: 4:27 77: 2:22 79: 1:36 200: 1:31 500: 33
3 Matti Viirto 6A 43:21 155: 8:12 45: 4:30 49: 5:05 51: 3:09 130: 3:44 54: 3:12 56: 2:54 158: 4:44 73: 2:38 76: 2:06 79: 1:42 200: 50 500: 35

2. Pihkaniskat -1 2:25:57

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Jarmo Jumppanen 6A 49:30 155: 8:26 45: 4:22 49: 6:05 51: 3:07 130: 3:47 54: 3:54 56: 3:02 158: 5:57 73: 4:37 76: 2:30 79: 2:08 200: 1:01 500: 34
2 Eero Nevalainen 6C 46:04 33: 8:01 45: 6:47 47: 4:37 51: 3:21 130: 4:05 54: 2:57 160: 5:41 170: 4:45 77: 2:46 79: 1:21 200: 1:14 500: 31
3 Heikki Hulkkonen 6B 50:22 43: 11:29 45: 2:45 44: 4:09 51: 4:38 130: 4:01 54: 5:33 56: 3:13 156: 7:37 78: 3:44 79: 1:38 200: 56 500: 39

3. Rajamäen Rykmentti -1 2:31:58

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Veijo Salmi 6B 47:15 43: 10:12 45: 3:35 44: 3:49 51: 3:56 130: 4:00 54: 5:17 56: 2:58 156: 6:27 78: 3:53 79: 1:27 200: 1:07 500: 35
2 Antero Varjonen 6A 56:54 155: 10:03 45: 4:34 49: 8:50 51: 3:32 130: 4:19 54: 3:31 56: 4:15 158: 6:55 73: 4:22 76: 2:44 79: 2:06 200: 1:09 500: 36
3 Timo Valkonen 6C 47:48 33: 8:54 45: 5:55 47: 6:37 51: 3:32 130: 3:18 54: 2:58 160: 5:07 170: 4:31 77: 3:41 79: 1:45 200: 55 500: 36

4. Raisu Lumous -1 4:06:18

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Hannu Ahlqvist 6C 1:03:22 33: 13:37 45: 8:57 47: 7:55 51: 5:09 130: 5:03 54: 3:40 160: 6:55 170: 5:34 77: 2:59 79: 1:46 200: 1:09 500: 39
2 Jouko Reponen 6B 1:51:49 43: 38:39 45: 4:14 44: 6:44 51: 9:38 130: 7:21 54: 11:44 56: 5:00 156: 13:12 78: 9:56 79: 2:35 200: 1:56 500: 50
3 Ville Laukka 6A 1:11:06 155: 11:20 45: 5:30 49: 7:01 51: 6:45 130: 5:34 54: 8:20 56: 7:19 158: 7:00 73: 4:16 76: 3:12 79: 2:55 200: 1:13 500: 41

H60

1. Pihkaniskat -1 2:08:02

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Seppo Kuokkanen 7B 42:57 168: 6:20 43: 4:16 47: 6:47 50: 1:41 54: 4:03 56: 3:05 170: 7:40 78: 6:05 79: 1:22 200: 1:02 500: 36
2 Lauri Karhumäki 7A 42:48 155: 8:52 45: 4:41 44: 4:13 50: 3:00 54: 4:08 56: 3:11 73: 8:28 76: 2:30 79: 2:05 200: 1:04 500: 38
3 Reima Parkkonen 7C 42:16 43: 10:59 45: 4:10 49: 5:22 54: 4:48 56: 2:52 156: 6:32 73: 1:28 77: 2:38 79: 1:47 200: 1:07 500: 35

2. Helsingin Suunnistajat -1 2:09:22

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Åge Liljeström 7C 42:56 43: 14:57 45: 2:32 49: 5:29 54: 3:40 56: 2:49 156: 6:26 73: 1:24 77: 2:40 79: 1:17 200: 1:03 500: 39
2 Heimo Pulkkinen 7A 48:54 155: 10:34 45: 7:47 44: 3:38 50: 2:43 54: 3:33 56: 2:41 73: 13:10 76: 1:35 79: 1:29 200: 1:14 500: 31
3 Jouni Savelainen 7B 37:32 168: 5:39 43: 4:26 47: 6:37 50: 1:32 54: 3:55 56: 2:49 170: 6:59 78: 2:58 79: 1:14 200: 46 500: 38

3. Espoon Suunta -1 2:13:07

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Seppo Väätäinen 7A 42:18 155: 9:04 45: 4:55 44: 3:59 50: 2:23 54: 4:58 56: 2:59 73: 8:07 76: 2:13 79: 2:10 200: 59 500: 32
2 Ilmari Mäkila 7B 47:36 168: 6:49 43: 4:54 47: 8:21 50: 3:33 54: 4:58 56: 4:45 170: 8:19 78: 3:00 79: 1:18 200: 1:02 500: 38
3 Tauno Pajala 7C 43:13 43: 12:06 45: 4:09 49: 5:20 54: 4:23 56: 2:59 156: 7:14 73: 1:36 77: 2:27 79: 1:20 200: 1:03 500: 37

4. Järvenpään Palo -1 2:19:54

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Pauli Rautanen 7C 42:19 43: 15:04 45: 2:25 49: 5:14 54: 3:49 56: 2:43 156: 6:29 73: 1:26 77: 2:21 79: 1:24 200: 53 500: 32
2 Raimo Hirsimäki 7B 49:55 168: 6:22 43: 5:21 47: 8:06 50: 5:25 54: 4:58 56: 3:25 170: 9:26 78: 3:04 79: 1:38 200: 1:27 500: 43
3 Seppo Ahvenainen 7A 47:39 155: 10:25 45: 4:52 44: 4:17 50: 3:46 54: 5:36 56: 3:22 73: 9:01 76: 2:20 79: 2:13 200: 1:12 500: 36

5. Pitäjänmäen Tarmo -1 2:25:11

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Simo Helkkula 7C 42:15 43: 14:59 45: 2:14 49: 5:05 54: 3:29 56: 2:32 156: 6:21 73: 1:34 77: 3:14 79: 1:16 200: 1:00 500: 32
2 Heikki Lassila 7B 44:55 168: 6:09 43: 5:19 47: 7:53 50: 2:13 54: 3:59 56: 2:52 170: 10:38 78: 2:46 79: 1:27 200: 1:06 500: 33
3 Juhani Tarvainen 7A 58:01 155: 16:45 45: 5:07 44: 6:07 50: 4:06 54: 4:29 56: 3:24 73: 10:02 76: 2:25 79: 3:49 200: 1:13 500: 35

6. Pihkaniskat -2 2:25:42

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Seppo Repo 7A 43:00 155: 9:07 45: 5:40 44: 5:23 50: 2:11 54: 4:15 56: 2:47 73: 8:00 76: 2:21 79: 1:44 200: 58 500: 35
2 Veikko Savolainen 7B 52:01 168: 8:46 43: 5:10 47: 8:10 50: 2:54 54: 6:31 56: 3:37 170: 9:29 78: 3:26 79: 1:47 200: 1:22 500: 50
3 Pekka Rytkönen 7C 50:40 43: 13:03 45: 3:39 49: 7:32 54: 5:03 56: 3:43 156: 8:27 73: 2:10 77: 2:57 79: 1:35 200: 1:49 500: 42

7. Delta -1 2:40:22

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Matti Mäkila 7B 47:29 168: 6:41 43: 5:12 47: 8:12 50: 1:58 54: 5:55 56: 3:30 170: 9:41 78: 2:53 79: 1:37 200: 1:06 500: 43
2 Juhani Laine 7A 52:44 155: 11:42 45: 5:39 44: 4:37 50: 3:22 54: 5:13 56: 4:04 73: 11:10 76: 2:42 79: 2:26 200: 1:09 500: 41
3 Olli Saarinen 7C 1:00:07 43: 11:56 45: 6:35 49: 7:12 54: 5:00 56: 3:30 156: 8:08 73: 3:27 77: 3:24 79: 8:48 200: 1:21 500: 45

8. Helsingin Suunnistajat -3 2:45:40

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Antti Mustranta 7B 47:15 168: 7:08 43: 6:03 47: 7:36 50: 1:57 54: 5:07 56: 3:33 170: 9:45 78: 2:59 79: 1:34 200: 57 500: 37
2 Kalle Kuhmonen 7A 54:02 155: 11:35 45: 6:30 44: 4:57 50: 3:18 54: 5:45 56: 4:03 73: 11:00 76: 2:22 79: 2:20 200: 1:28 500: 45
3 Rolf Eklund 7C 1:04:22 43: 13:32 45: 3:21 49: 12:02 54: 5:35 56: 11:02 156: 8:26 73: 2:22 77: 4:32 79: 1:54 200: 1:00 500: 36

9. Keravan Urheilijat -1 2:57:51

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Reino Ruotsalainen 7B 49:11 168: 6:35 43: 5:49 47: 7:10 50: 2:02 54: 4:31 56: 3:12 170: 8:23 78: 8:07 79: 1:40 200: 1:06 500: 36
2 Risto Sirola 7C 1:11:07 43: 36:26 45: 2:56 49: 5:43 54: 6:10 56: 3:50 156: 7:14 73: 1:51 77: 3:38 79: 1:24 200: 1:15 500: 41
3 Unto Tanttu 7A 57:32 155: 10:32 45: 4:27 44: 5:07 50: 12:39 54: 5:11 56: 3:34 73: 9:41 76: 2:23 79: 2:10 200: 1:04 500: 44

. Helsingin Suunnistajat -2 Hylätty

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Tapio Leino 7A 155: 9:06 45: 5:31 44: 6:06 54: 26:58 56: 3:28 73: 9:38 76: 2:32 79: 2:12 200: 1:26 500: 37 :
2 Kari Sane 7C 43: 18:09 45: 3:29 49: 9:42 54: 4:45 56: 3:18 156: 7:06 73: 2:52 77: 3:14 79: 1:32 200: 1:06 500: 39
3 Reino Hotti 7B 168: 8:07 43: 6:34 47: 9:38 50: 2:14 54: 5:46 56: 3:48 170: 10:06 78: 3:24 79: 1:46 200: 1:23 500: 46

H65

1. Helsingin Suunnistajat -1 1:58:16

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Hannu Erkiö 8A 39:58 155: 8:55 43: 2:54 46: 6:57 49: 3:19 161: 5:22 73: 6:21 78: 3:00 79: 1:27 200: 1:07 500: 37
2 Olavi Junttila 8C 38:33 155: 8:48 45: 4:19 46: 3:31 47: 1:44 161: 6:16 170: 6:46 73: 1:30 77: 2:30 79: 1:30 200: 1:09 500: 30
3 Pertti Valtee 8B 39:44 43: 12:04 45: 4:21 46: 3:37 58: 4:43 160: 3:06 156: 3:46 73: 1:54 76: 2:23 79: 2:05 200: 1:10 500: 36

2. Pihkaniskat -1 2:20:54

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Erkki Kivistö 8B 46:38 43: 12:35 45: 3:12 46: 4:05 58: 7:40 160: 6:00 156: 4:13 73: 2:01 76: 2:31 79: 2:22 200: 1:18 500: 42
2 Simo Luoma 8A 49:21 155: 11:22 43: 3:23 46: 7:46 49: 3:22 161: 6:25 73: 9:23 78: 3:51 79: 1:55 200: 1:16 500: 39
3 Reijo Hämäläinen 8C 44:53 155: 10:25 45: 4:54 46: 4:18 47: 2:00 161: 5:46 170: 7:07 73: 4:33 77: 2:44 79: 1:28 200: 1:05 500: 34

3. Järvenpään Palo -1 2:22:20

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Unto Kervinen 8A 50:10 155: 10:51 43: 3:01 46: 9:16 49: 3:11 161: 7:41 73: 8:26 78: 3:23 79: 2:12 200: 1:26 500: 44
2 Toivo Setälä 8B 49:20 43: 14:52 45: 3:37 46: 5:07 58: 9:13 160: 3:34 156: 4:40 73: 1:53 76: 2:13 79: 2:29 200: 1:07 500: 37
3 Jouko Torvikoski 8C 42:50 155: 10:23 45: 4:38 46: 4:36 47: 2:00 161: 5:51 170: 7:28 73: 1:31 77: 2:42 79: 1:43 200: 1:08 500: 50

4. Espoon Suunta -1 2:27:34

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Paavo Rönkkö 8C 42:29 155: 9:57 45: 5:11 46: 3:33 47: 1:46 161: 5:37 170: 6:42 73: 3:40 77: 2:39 79: 1:33 200: 1:16 500: 36
2 Pekka Elomaa 8A 48:55 155: 11:40 43: 3:14 46: 8:31 49: 3:42 161: 5:36 73: 8:35 78: 3:55 79: 1:45 200: 1:17 500: 41
3 Mauri Nenonen 8B 56:09 43: 19:15 45: 3:25 46: 4:30 58: 10:02 160: 3:31 156: 4:24 73: 1:52 76: 4:44 79: 2:28 200: 1:09 500: 50

5. Hyvinkään Rasti -2 2:31:28

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Jukka Niinimäki 8C 55:22 155: 9:15 45: 5:40 46: 3:58 47: 1:44 161: 5:46 170: 6:30 73: 8:18 77: 8:04 79: 4:29 200: 59 500: 40
2 Toivo Punkero 8A 50:58 155: 11:01 43: 3:05 46: 8:48 49: 3:13 161: 6:39 73: 9:18 78: 4:09 79: 2:51 200: 1:14 500: 41
3 Keijo Koivula 8B 45:06 43: 13:46 45: 3:45 46: 4:01 58: 6:10 160: 3:54 156: 4:20 73: 2:09 76: 3:09 79: 2:11 200: 1:05 500: 36

6. Helsingin Suunnistajat -2 2:33:38

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Seppo Isoherranen 8C 53:29 155: 8:51 45: 7:20 46: 3:50 47: 1:59 161: 5:33 170: 10:31 73: 3:29 77: 7:53 79: 2:25 200: 58 500: 42
2 Osmo Peitsala 8B 53:26 43: 16:20 45: 3:50 46: 5:35 58: 7:09 160: 4:42 156: 5:38 73: 2:36 76: 3:23 79: 2:24 200: 1:14 500: 36
3 Erkki Latvasto 8A 46:43 155: 11:20 43: 3:06 46: 7:28 49: 2:51 161: 6:20 73: 8:15 78: 3:25 79: 1:52 200: 1:26 500: 40

7. Helsingin Suunnistajat -3 2:54:57

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Risto Hakio 8B 49:26 43: 15:03 45: 3:39 46: 4:53 58: 5:52 160: 3:51 156: 4:51 73: 2:01 76: 4:44 79: 2:20 200: 1:29 500: 44
2 Jorma Ovaskainen 8A 53:19 155: 13:15 43: 3:28 46: 7:41 49: 3:42 161: 9:04 73: 7:46 78: 4:21 79: 1:57 200: 1:21 500: 45
3 Pertti Mattila 8C 1:12:11 155: 12:07 45: 8:48 46: 5:17 47: 2:03 161: 8:02 170: 9:09 73: 2:05 77: 11:44 79: 10:42 200: 1:30 500: 44

. Hyvinkään Rasti -1 Hylätty

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Mikko Palomäki 8B 43: 16:30 45: 3:05 46: 3:57 58: 5:23 160: 4:35 156: 4:09 73: 1:55 79: 45:19 200: 5:20 500: 41 :
2 Paavo Partanen 8C 155: 9:43 45: 4:49 46: 3:57 47: 1:40 161: 7:13 170: 6:51 73: 1:38 77: 2:52 79: 1:54 200: 1:05 500: 35
3 Yrjö Nikuinen 8A 155: 11:25 43: 2:04 46: 7:57 49: 3:32 161: 5:31 73: 6:21 78: 2:56 79: 1:32 200: 55 500: 36

H70

1. Hiidenkiertäjät -1 2:03:14

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Reijo Leino 9C 35:58 82: 3:00 48: 5:48 158: 4:22 59: 5:25 58: 1:21 160: 3:19 170: 5:50 77: 3:22 79: 1:31 200: 1:25 500: 37
2 Pentti Kämäräinen 9B 47:59 71: 5:53 48: 3:54 158: 4:42 60: 7:39 58: 2:24 160: 3:57 76: 14:05 79: 2:58 200: 1:45 500: 44
3 Raimo Laitinen 9A 39:16 169: 8:13 158: 5:04 61: 4:48 58: 2:56 160: 3:45 73: 5:54 78: 5:02 79: 1:55 200: 1:04 500: 35

2. Espoon Suunta -1 2:10:31

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Ilkka Mikkola 9A 37:46 169: 7:17 158: 4:51 61: 4:39 58: 3:02 160: 3:35 73: 5:41 78: 4:21 79: 1:40 200: 1:56 500: 45
2 Seppo Vänttinen 9B 51:58 71: 6:02 48: 3:59 158: 4:32 60: 18:45 58: 2:07 160: 3:30 76: 8:40 79: 2:34 200: 1:09 500: 41
3 Matti Haaramo 9C 40:46 82: 4:10 48: 6:16 158: 4:27 59: 6:23 58: 1:40 160: 3:54 170: 6:58 77: 3:33 79: 1:36 200: 1:10 500: 40

3. Helsingin Suunnistajat -1 2:21:03

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Rihko Haarlaa 9C 55:51 82: 6:02 48: 7:01 158: 4:32 59: 5:23 58: 1:45 160: 12:21 170: 9:54 77: 3:39 79: 3:21 200: 1:11 500: 41
2 Börje Etholen 9A 41:19 169: 8:39 158: 5:20 61: 5:10 58: 4:34 160: 3:49 73: 6:21 78: 3:24 79: 2:04 200: 1:20 500: 39
3 Jouko Karjalainen 9B 43:53 71: 6:22 48: 4:19 158: 4:32 60: 6:25 58: 3:34 160: 3:59 76: 9:16 79: 3:42 200: 1:09 500: 37

4. Espoon Suunta -2 2:25:24

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Karl-Erik Åberg 9B 44:43 71: 6:44 48: 4:33 158: 4:53 60: 7:16 58: 2:34 160: 3:54 76: 10:00 79: 2:36 200: 1:33 500: 40
2 Pekka Koponen 9C 49:10 82: 4:13 48: 8:12 158: 5:54 59: 7:49 58: 1:59 160: 4:33 170: 7:24 77: 4:03 79: 2:15 200: 1:52 500: 58
3 Heikki Väyrynen 9A 51:30 169: 9:32 158: 7:14 61: 6:38 58: 3:48 160: 5:26 73: 7:18 78: 6:26 79: 2:33 200: 1:42 500: 52

5. Keravan Urheilijat -1 2:40:58

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Timo Talvitie 9B 51:08 71: 6:28 48: 4:25 158: 4:21 60: 8:23 58: 2:19 160: 4:24 76: 16:21 79: 2:11 200: 1:38 500: 38
2 Simo Hovinen 9A 1:02:15 169: 12:34 158: 8:33 61: 8:56 58: 6:29 160: 5:25 73: 8:55 78: 5:21 79: 2:55 200: 2:10 500: 58
3 Servo Kasi 9C 47:35 82: 3:42 48: 8:14 158: 5:39 59: 6:31 58: 2:00 160: 4:43 170: 7:36 77: 4:22 79: 2:37 200: 1:28 500: 43

6. Helsingin Suunnistajat -2 2:51:03

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Osmo Lindeman 9A 1:20:45 169: 9:06 158: 7:54 61: 26:40 58: 11:54 160: 5:51 73: 7:23 78: 3:45 79: 5:33 200: 1:54 500: 46
2 Erkki Raimovaara 9C 43:06 82: 3:45 48: 7:18 158: 5:19 59: 6:10 58: 1:47 160: 3:54 170: 6:36 77: 3:58 79: 2:11 200: 1:19 500: 50
3 Matti Seppä 9B 47:11 71: 6:59 48: 4:53 158: 5:14 60: 7:18 58: 3:08 160: 4:13 76: 10:03 79: 3:15 200: 1:29 500: 40

H75

1. Espoon Suunta -1 2:02:21

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Reino Pajuoja 10C 35:14 167: 9:16 163: 4:45 65: 2:42 162: 50 73: 9:40 77: 3:35 79: 2:13 200: 1:26 500: 47
2 Matti Saarentalo 10B 47:56 167: 11:13 67: 7:34 63: 2:05 162: 2:05 73: 11:50 76: 7:43 79: 2:48 200: 1:52 500: 47
3 Pertti Laurila 10A 39:10 167: 9:47 163: 5:19 64: 5:59 162: 1:32 73: 9:05 77: 3:16 79: 1:47 200: 1:45 500: 41

2. Helsingin Suunnistajat -1 2:34:11

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Kalevi Tarvainen 10B 59:07 167: 9:21 67: 12:46 63: 1:52 162: 5:55 73: 16:53 76: 5:04 79: 4:22 200: 1:56 500: 57
2 Osmo Niemi 10C 55:00 167: 15:22 163: 7:39 65: 3:58 162: 1:25 73: 14:27 77: 5:10 79: 3:38 200: 2:13 500: 1:09
3 Keijo Ruokonen 10A 40:03 167: 11:57 163: 5:20 64: 4:18 162: 1:09 73: 9:04 77: 3:46 79: 2:19 200: 1:28 500: 43

3. Espoon Suunta -2 4:28:07

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Pekka Korpijaakko 10A 56:19 167: 13:13 163: 7:03 64: 5:15 162: 1:21 73: 14:23 77: 9:20 79: 3:09 200: 1:38 500: 57
2 Kalevi Vartiainen 10C 44:13 167: 10:34 163: 6:38 65: 4:30 162: 1:21 73: 10:16 77: 5:12 79: 3:08 200: 1:53 500: 42
3 Viljo Kärki 10B 2:47:33 167: 12:24 67: 51:01 63: 41:07 162: 23:54:10 73: 45:41 76: 14:50 79: 4:42 200: 2:22 500: 1:16

. Keravan Urheilijat -1 Hylätty

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Reino Jalava 10A 52:11 167: 13:04 163: 6:59 64: 5:18 162: 1:22 73: 15:28 77: 4:20 79: 2:43 200: 1:47 500: 1:05
2 Johannes Ijas 10B 54:01 167: 11:54 67: 9:41 63: 1:55 162: 1:56 73: 15:16 76: 7:01 79: 3:54 200: 1:38 500: 47
3 Asko Kangasmaa 10C 167: 9:03 163: 8:55 65: 4:06 162: 2:27 73: 10:06 77: 3:47 79: 1:44 500: 42:00 :

H20

. Lynx -1 Hylätty

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Jermu Kujanpää 2A 53:43 34: 5:46 39: 3:18 45: 4:15 143: 6:38 135: 1:30 134: 4:21 128: 6:47 53: 2:49 56: 3:58 157: 5:15 165: 2:19 169: 1:02 77: 3:14 79: 1:15 200: 48 500: 29
2 Joonas Niinimäki 2B 58:14 32: 7:36 39: 4:44 43: 3:15 143: 9:39 132: 7:30 128: 3:45 53: 2:35 54: 1:39 56: 2:48 156: 6:54 48: 2:01 169: 1:08 78: 2:10 79: 1:11 200: 52 500: 28
3 Antti-Pekka Leskinen 2C 33: 12:46 39: 7:50 46: 6:29 143: 4:47 133: 6:09 52: 2:54 53: 3:38 55: 2:09 157: 52:51 164: 2:08 169: 1:38 76: 2:08 79: 2:32 200: 1:12 500: 39 :

H18

1. Helsingin Suunnistajat -2 2:11:05

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Juuso Tupitsa 5A 44:27 37: 10:56 151: 8:47 51: 5:02 130: 3:10 54: 3:03 160: 5:03 73: 4:06 77: 2:00 79: 1:07 200: 48 500: 26
2 Atte Lahtinen 5C 47:01 39: 9:53 152: 9:31 51: 6:48 130: 3:43 54: 2:56 156: 7:15 73: 1:15 78: 3:05 79: 1:13 200: 55 500: 28
3 Luukas Valtonen 5B 39:37 38: 8:44 152: 8:17 51: 5:08 130: 2:56 55: 2:58 158: 5:07 170: 2:04 76: 1:48 79: 1:24 200: 46 500: 26

2. Rajamäen Rykmentti -1 2:12:48

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Miika Koskinen 5B 46:37 38: 10:28 152: 8:44 51: 5:27 130: 3:17 55: 5:29 158: 5:43 170: 2:55 76: 1:53 79: 1:24 200: 50 500: 28
2 Akseli Leino 5C 46:06 39: 11:15 152: 8:53 51: 6:13 130: 3:12 54: 2:26 156: 7:00 73: 3:03 78: 1:46 79: 1:07 200: 43 500: 28
3 Aapo Aaltio 5A 40:04 37: 8:19 151: 9:04 51: 4:45 130: 3:07 54: 2:15 160: 4:38 73: 3:35 77: 1:56 79: 1:11 200: 51 500: 24

3. Helsingin Suunnistajat -1 2:15:20

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Lassi Aaltonen 5C 42:15 39: 9:37 152: 8:12 51: 5:35 130: 3:24 54: 2:14 156: 7:18 73: 1:17 78: 2:01 79: 1:24 200: 47 500: 29
2 Pekka Lammi 5A 52:38 37: 11:25 151: 10:07 51: 5:11 130: 3:43 54: 7:08 160: 4:35 73: 4:15 77: 3:52 79: 1:07 200: 46 500: 29
3 Tommi Oksanen 5B 40:26 38: 8:54 152: 7:53 51: 5:06 130: 3:06 55: 3:19 158: 5:10 170: 2:05 76: 2:05 79: 1:30 200: 45 500: 34

4. Pihkaniskat -1 3:39:03

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Antti Virtanen 5B 46:36 38: 10:54 152: 8:40 51: 5:26 130: 3:19 55: 5:09 158: 5:37 170: 2:57 76: 1:52 79: 1:26 200: 48 500: 29
2 Mikko Hulkkonen 5A 1:39:45 37: 44:31 151: 17:50 51: 8:10 130: 4:27 54: 3:34 160: 9:59 73: 6:00 77: 2:24 79: 1:26 200: 50 500: 34
3 Janne Lousio 5C 1:12:41 39: 27:00 152: 8:35 51: 8:29 130: 4:44 54: 3:46 156: 10:37 73: 2:06 78: 4:21 79: 1:42 200: 53 500: 29

. Mäntsälän Urheilijat -1 Keskeyttänyt

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Leevi Antikainen 5C 39: 37:04 156: 54:55 73: 2:45 78: 6:31 79: 2:42 200: 1:27 500: 28 :
2 Teemu Niskanen 5B 38: 10:00 152: 10:13 51: 6:16 130: 3:13 55: 3:23 170: 41:23 76: 2:06 79: 1:25 200: 47 500: 26
3 Tuomo Niskanen 5A 37: 26:21 151: 17:11 51: 10:43 130: 4:53 54: 3:04 160: 11:05 73: 6:38 77: 3:07 79: 4:10 200: 1:01 500: 30

H16

1. Helsingin Suunnistajat -1 1:23:18

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Ville Lampinen 11B 27:25 169: 4:48 161: 5:39 49: 3:33 47: 50 62: 3:47 170: 3:57 76: 2:01 79: 1:39 200: 46 500: 26
2 Arttu Syrjäläinen 11C 25:36 169: 4:38 164: 1:35 161: 4:04 49: 3:15 47: 48 62: 3:25 73: 3:33 77: 1:54 79: 1:14 200: 43 500: 27
3 Veli Kangas 11A 30:16 168: 5:55 161: 5:50 49: 3:16 44: 1:13 62: 2:48 73: 3:52 78: 5:04 79: 1:06 200: 43 500: 29

2. Tuusulan Voima-Veikot -1 1:39:02

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Antti Sainio 11A 34:02 168: 4:54 161: 7:42 49: 4:35 44: 1:54 62: 3:33 73: 4:57 78: 3:47 79: 1:25 200: 51 500: 25
2 Eero Saleva 11B 29:36 169: 5:37 161: 5:16 49: 4:04 47: 1:38 62: 3:43 170: 3:31 76: 2:36 79: 1:41 200: 1:04 500: 26
3 Topi Raitanen 11C 35:22 169: 4:53 164: 2:13 161: 4:01 49: 10:04 47: 47 62: 4:03 73: 4:31 77: 1:55 79: 1:49 200: 46 500: 22

3. Mäntsälän Urheilijat -1 1:41:02

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Tuomas Heikkilä 11C 27:31 169: 4:57 164: 1:39 161: 3:54 49: 3:36 47: 53 62: 3:40 73: 4:07 77: 2:22 79: 1:07 200: 48 500: 29
2 Aaro Lampinen 11A 42:07 168: 7:44 161: 8:14 49: 10:00 44: 1:35 62: 3:49 73: 5:15 78: 2:46 79: 1:23 200: 52 500: 30
3 Arttu Nummela 11B 31:23 169: 5:46 161: 5:55 49: 4:33 47: 1:16 62: 4:11 170: 4:58 76: 2:08 79: 1:24 200: 47 500: 26

4. Karjaan Ura -1 1:47:59

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Elias Lehto 11C 32:36 169: 5:54 164: 2:31 161: 4:46 49: 3:40 47: 1:05 62: 4:14 73: 4:28 77: 3:14 79: 1:19 200: 54 500: 31
2 Linus Lehto 11B 39:34 169: 5:58 161: 8:16 49: 4:23 47: 1:55 62: 4:15 170: 8:06 76: 2:19 79: 1:39 200: 2:10
3 Ismo Voutilainen 11A 35:49 168: 5:36 161: 8:43 49: 3:56 44: 2:00 62: 3:46 73: 5:39 78: 3:28 79: 1:22 200: 55 500: 25

5. Delta -1 1:49:00

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Eemeli Suominen 11A 34:02 168: 4:50 161: 7:43 49: 4:33 44: 1:30 62: 3:22 73: 6:44 78: 2:18 79: 1:51 200: 48 500: 25
2 Janne Rohula 11B 29:28 169: 5:46 161: 5:12 49: 4:04 47: 1:35 62: 3:44 170: 3:30 76: 2:37 79: 1:38 200: 54 500: 29
3 Waltteri Hyvönen 11C 45:29 169: 5:56 164: 2:07 161: 11:02 49: 6:38 47: 1:21 62: 5:32 73: 6:09 77: 2:20 79: 2:55 200: 56 500: 34

6. Helsingin Suunnistajat -2 2:07:13

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Lauri Roininen 11C 27:23 169: 4:50 164: 1:46 161: 3:56 49: 3:42 47: 43 62: 3:46 73: 4:06 77: 2:15 79: 1:16 200: 40 500: 24
2 Max-Mikael Wörlin 11A 52:32 168: 7:26 161: 19:22 49: 4:49 44: 2:17 62: 3:50 73: 7:51 78: 3:55 79: 1:39 200: 56 500: 28
3 Joona Malmi 11B 47:17 169: 8:03 161: 10:00 49: 8:05 47: 3:04 62: 5:27 170: 5:28 76: 3:06 79: 2:27 200: 1:08 500: 29

. Lynx -1 Keskeyttänyt

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Ollipekka Heikkilä 11B 27:28 169: 4:53 161: 5:34 49: 3:42 47: 47 62: 3:42 170: 3:48 76: 2:12 79: 1:32 200: 50 500: 26
2 Niklas Sarparanta 11A 36:58 168: 7:12 161: 7:46 49: 6:42 44: 1:12 62: 3:40 73: 5:05 78: 2:40 79: 1:31 200: 47 500: 25

. Hyvinkään Rasti -1 Keskeyttänyt

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Waltteri Vinkanharju 11A 168: 13:36 79: 1:02:31 200: 1:01 500: 36 :
2 Joona Kleemola 11C 169: 8:30 164: 2:53 161: 6:38 49: 7:35 47: 7:39 62: 6:29 73: 6:06 77: 4:07 79: 3:37 200: 1:15 500: 29

H11-14

1. Pihkaniskat -1 1:13:40

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Aleksi Sorsa 13B 22:05 80: 2:46 166: 4:06 63: 4:26 160: 1:40 157: 2:46 79: 5:00 200: 50 500: 33
2 Aleksi Pietikäinen 13C 27:51 82: 3:09 166: 4:36 63: 4:57 160: 1:56 170: 7:47 79: 3:58 200: 56 500: 32
3 Samuli Saukkonen 13A 23:43 83: 3:09 166: 3:47 62: 3:56 160: 2:22 170: 5:24 79: 3:35 200: 57 500: 33

2. Espoon Suunta -1 1:14:44

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Aapo Linjama 13B 22:12 80: 2:42 166: 4:11 63: 4:27 160: 1:40 157: 2:42 79: 5:13 200: 49 500: 29
2 Juha Rauhala 13C 27:07 82: 2:50 166: 4:53 63: 4:56 160: 1:57 170: 6:29 79: 4:25 200: 1:01 500: 37
3 Lari Pernu 13A 25:24 83: 7:19 166: 3:33 62: 3:41 160: 1:55 170: 4:05 79: 3:38 200: 48 500: 26

3. Hyvinkään Rasti -1 1:26:38

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Vinsci Kivinen 13A 29:34 83: 3:56 166: 4:07 62: 4:15 160: 4:15 170: 6:27 79: 4:38 200: 1:26 500: 31
2 Ville Tiljander 13C 29:26 82: 2:45 166: 5:04 63: 5:00 160: 2:01 170: 7:10 79: 4:03 200: 2:54 500: 30
3 Oskari Jumppanen 13B 27:37 80: 2:28 166: 5:09 63: 5:33 160: 2:02 157: 3:11 79: 7:21 200: 1:22 500: 31

4. Delta -1 1:31:10

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Elmeri Toivanen 13A 22:43 83: 4:22 166: 3:45 62: 3:31 160: 1:55 170: 4:21 79: 3:26 200: 50 500: 33
2 Leevi Roine 13B 30:04 80: 3:16 166: 6:33 63: 5:42 160: 2:09 157: 3:49 79: 6:49 200: 1:14 500: 33
3 Aatu Korja 13C 38:22 82: 3:35 166: 5:50 63: 6:13 160: 4:02 170: 11:41 79: 5:10 200: 1:21 500: 31

5. Espoon Suunta -2 1:31:11

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Niko Larmala 13C 27:33 82: 3:30 166: 4:39 63: 5:46 160: 2:31 170: 4:46 79: 4:24 200: 1:23 500: 34
2 Miika Vehmas 13A 34:02 83: 4:57 166: 6:05 62: 5:13 160: 3:02 170: 7:52 79: 5:08 200: 1:10 500: 36
3 Alvar Palmen 13B 29:35 80: 3:23 166: 5:38 63: 5:06 160: 2:21 157: 2:55 79: 8:02 200: 1:44 500: 27

6. Helsingin Suunnistajat -1 1:31:34

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Atte Hietaoja 13B 20:47 80: 2:00 166: 4:09 63: 4:11 160: 1:29 157: 3:08 79: 4:29 200: 54 500: 29
2 Veeti Otsamo 13A 50:30 83: 3:17 166: 4:13 62: 4:13 160: 27:26 170: 5:58 79: 3:55 200: 59 500: 30
3 Topi Syrjäläinen 13C 20:15 82: 2:02 166: 3:53 63: 3:54 160: 1:30 170: 5:03 79: 2:42 200: 45 500: 27

7. Helsingin Suunnistajat -2 1:35:41

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Juuso Lampinen 13B 25:31 80: 3:07 166: 4:12 63: 4:40 160: 2:12 157: 3:11 79: 6:21 200: 1:18 500: 31
2 Topias Niemi 13C 37:59 82: 2:57 166: 7:03 63: 5:45 160: 2:04 170: 14:38 79: 3:46 200: 1:13 500: 33
3 Kasperi Niemi 13A 32:11 83: 4:41 166: 4:14 62: 4:10 160: 4:46 170: 6:16 79: 6:23 200: 1:09 500: 32

8. Keravan Urheilijat -1 1:40:27

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Tuomas Säteri 13A 42:32 83: 5:42 166: 5:18 62: 4:53 160: 14:26 170: 6:22 79: 4:18 200: 58 500: 36
2 Maija Mäkinen 13C 31:30 82: 2:50 166: 5:36 63: 5:56 160: 2:33 170: 8:28 79: 4:23 200: 1:09 500: 36
3 Tommi Hakuli 13B 26:24 80: 2:50 166: 5:06 63: 5:27 160: 2:06 157: 3:06 79: 6:13 200: 1:06 500: 31

9. Lynx -1 1:42:36

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Konsta Mäntylä 13C 38:36 82: 2:58 166: 5:45 63: 5:24 160: 2:20 170: 15:54 79: 4:17 200: 1:29 500: 30
2 Henrik Asklöf 13A 35:30 83: 4:07 166: 6:01 62: 5:28 160: 5:46 170: 8:06 79: 4:33 200: 58 500: 32
3 Ville Rehn 13B 28:29 80: 4:13 166: 4:45 63: 6:21 160: 2:42 157: 3:26 79: 5:42 200: 51 500: 30

10. Helsingin Suunnistajat -3 1:42:39

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Johannes Louhi 13C 32:26 82: 2:59 166: 5:38 63: 6:36 160: 2:47 170: 6:50 79: 5:33 200: 1:26 500: 37
2 Kalle Summanen 13A 30:47 83: 4:24 166: 5:28 62: 5:06 160: 3:50 170: 6:42 79: 3:50 200: 1:00 500: 28
3 Niilo Summanen 13B 39:25 80: 12:59 166: 5:54 63: 6:11 160: 4:00 157: 3:13 79: 5:42 200: 59 500: 27

11. Helsingin Suunnistajat -5 1:45:41

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Ville Mannonen 13C 33:45 82: 3:04 166: 5:30 63: 5:31 160: 2:32 170: 11:32 79: 3:29 200: 1:29 500: 40
2 Henri Malmberg 13B 40:53 80: 6:52 166: 10:07 63: 4:46 160: 3:13 157: 4:15 79: 9:51 200: 1:18 500: 32
3 Miika Tala 13A 31:02 83: 4:08 166: 4:02 62: 4:12 160: 6:21 170: 6:48 79: 3:53 200: 1:09 500: 30

12. Keravan Urheilijat -2 1:51:06

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Benjamin Lamberg 13C 33:38 82: 4:24 166: 6:37 63: 5:58 160: 2:16 170: 8:22 79: 4:04 200: 1:21 500: 37
2 Hanna Hakuli 13B 40:34 80: 7:56 166: 8:53 63: 6:34 160: 2:27 157: 3:59 79: 8:55 200: 1:07 500: 44
3 Tuomas Hyytiäinen 13A 36:53 83: 4:38 166: 4:43 62: 5:44 160: 2:48 170: 12:26 79: 4:27 200: 1:36 500: 32

13. Rajamäen Rykmentti -1 1:51:16

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Lauri Laajaniemi 13C 27:28 82: 3:32 166: 4:58 63: 5:28 160: 2:30 170: 4:46 79: 4:23 200: 1:17 500: 35
2 Pyry Seppälä 13B 34:21 80: 3:49 166: 5:28 63: 7:30 160: 6:50 157: 2:57 79: 6:07 200: 1:06 500: 35
3 Verner Vähätalo 13A 49:25 83: 17:05 166: 4:42 62: 5:45 160: 2:51 170: 12:24 79: 4:45 200: 1:21 500: 34

14. Helsingin Suunnistajat -4 2:08:14

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Daniel Saranen 13A 51:49 83: 5:48 166: 5:16 62: 5:00 160: 22:02 170: 6:28 79: 5:52 200: 54 500: 30
2 Alexander Roininen 13B 47:09 80: 3:41 166: 8:06 63: 7:03 160: 6:05 157: 11:45 79: 7:58 200: 1:52 500: 40
3 Teemu Sundström 13C 29:15 82: 2:59 166: 5:10 63: 5:37 160: 2:09 170: 6:34 79: 5:02 200: 1:14 500: 30

15. Hyvinkään Rasti -2 2:08:25

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Santeri Hölttä 13B 55:53 80: 3:50 166: 10:45 63: 7:40 160: 3:26 157: 16:03 79: 12:24 200: 1:14 500: 32
2 Sakari Puolakanaho 13A 29:33 83: 4:34 166: 4:47 62: 4:38 160: 3:16 170: 6:22 79: 4:11 200: 1:13 500: 33
3 Arttu Ylönen 13C 42:58 82: 4:19 166: 7:44 63: 9:09 160: 4:54 170: 8:54 79: 6:02 200: 1:19 500: 38

16. Lynx -2 2:11:05

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Eemi Kankaanpää 13B 55:54 80: 4:08 166: 10:29 63: 7:42 160: 3:25 157: 16:15 79: 12:11 200: 1:16 500: 29
2 Juho-Pekka Salo 13A 39:41 83: 10:27 166: 5:08 62: 5:26 160: 3:48 170: 8:52 79: 4:06 200: 1:12 500: 43
3 Antti Ursin 13C 35:29 82: 2:48 166: 6:23 63: 5:29 160: 8:02 170: 6:21 79: 4:25 200: 1:34 500: 28

17. Espoon Suunta -3 2:17:37

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Lauri Heinaro 13A 38:38 83: 4:10 166: 4:29 62: 4:42 160: 6:39 170: 12:32 79: 4:16 200: 1:21 500: 30
2 Elias Lehikoinen 13C 45:32 82: 11:48 166: 5:37 63: 8:45 160: 3:40 170: 9:50 79: 3:57 200: 1:23 500: 33
3 Mikko Tervakanas 13B 53:26 80: 6:49 166: 19:01 63: 8:34 160: 3:46 157: 5:43 79: 7:51 200: 1:11 500: 31

18. Lynx -3 2:42:40

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Atte Oinaskallio 13A 46:02 83: 5:36 166: 7:07 62: 5:10 160: 8:08 170: 13:26 79: 4:39 200: 1:17 500: 40
2 Kjetil Holmberg 13B 1:13:26 80: 7:36 166: 11:51 63: 10:08 160: 6:45 157: 21:48 79: 13:35 200: 1:07 500: 37
3 Jonas Sarparanta 13C 43:11 82: 6:30 166: 6:03 63: 5:58 160: 2:40 170: 15:15 79: 4:54 200: 1:14 500: 37

. Keravan Urheilijat -3 Keskeyttänyt

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Ville Launonen 13A 42:41 83: 5:45 166: 6:30 62: 10:33 160: 4:28 170: 9:21 79: 4:26 200: 59 500: 39
2 Tapio Saarinen 13C 1:16:53 82: 11:03 166: 11:57 63: 10:04 160: 6:28 170: 28:26 79: 7:10 200: 1:14 500: 32

. Espoon Suunta -4 Hylätty

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Lauri Hollo 13C 37:03 82: 3:01 166: 5:17 63: 5:59 160: 2:22 170: 11:10 79: 6:36 200: 1:57 500: 42
2 Toivo Hursti 13B 1:14:22 80: 19:14 166: 7:26 63: 7:37 160: 3:45 157: 11:26 79: 22:38 200: 1:37 500: 40
3 Ville Varpula 13A 83: 5:42 166: 12:16 170: 29:13 79: 8:25 200: 1:14 500: 34 :

D21

1. Helsingin Suunnistajat -1 2:34:13

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Heidi Liljeström 4C 49:49 34: 8:10 35: 2:28 36: 2:38 40: 1:50 43: 2:49 46: 6:02 143: 5:27 53: 4:58 55: 2:18 163: 4:20 156: 2:52 76: 3:03 79: 1:35 200: 49 500: 31
2 Anu Åkerman 4B 50:58 32: 6:47 35: 4:13 36: 4:26 38: 1:22 43: 2:55 143: 9:41 51: 2:42 54: 4:16 55: 1:06 163: 4:44 170: 3:57 77: 2:18 79: 1:11 200: 49 500: 32
3 Minna Ryyppö 4A 53:24 33: 7:26 35: 4:25 36: 4:37 39: 2:37 45: 4:25 143: 7:10 51: 2:52 53: 2:47 55: 2:40 163: 4:59 73: 4:20 78: 2:04 79: 1:25 200: 1:05 500: 33

2. Lynx -1 2:40:07

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Anna-Mari Leskinen 4B 51:55 32: 6:02 35: 4:21 36: 2:57 38: 1:34 43: 2:52 143: 9:42 51: 3:17 54: 4:05 55: 1:18 163: 4:57 170: 3:56 77: 3:08 79: 2:09 200: 59 500: 37
2 Emma Juga 4A 57:34 33: 7:59 35: 4:17 36: 5:15 39: 2:19 45: 4:45 143: 7:52 51: 3:17 53: 3:04 55: 2:40 163: 5:53 73: 4:03 78: 3:05 79: 1:36 200: 58 500: 32
3 Taru Ikäheimonen 4C 50:37 34: 7:00 35: 2:52 36: 2:46 40: 1:40 43: 2:50 46: 5:33 143: 4:45 53: 4:59 55: 2:28 163: 4:25 156: 2:44 76: 3:57 79: 1:48 200: 2:16 500: 34

3. Rajamäen Rykmentti -1 3:04:05

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Saara Nikkari 4A 49:37 33: 6:26 35: 3:38 36: 2:56 39: 2:15 45: 4:49 143: 7:20 51: 3:52 53: 2:41 55: 2:32 163: 4:19 73: 3:41 78: 2:23 79: 1:21 200: 53 500: 33
2 Outi Nieminen 4B 1:13:31 32: 8:16 35: 8:54 36: 3:56 38: 2:04 43: 3:39 143: 13:26 51: 6:04 54: 6:09 55: 1:55 163: 7:29 170: 4:40 77: 4:00 79: 1:23 200: 1:05 500: 32
3 Tiina Vilska 4C 1:00:55 34: 8:23 35: 3:31 36: 3:28 40: 2:14 43: 3:04 46: 7:43 143: 6:08 53: 6:39 55: 3:18 163: 6:04 156: 3:15 76: 3:38 79: 1:50 200: 59 500: 42

4. Espoon Suunta -1 3:10:12

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Anni Honkimaa 4A 56:05 33: 7:19 35: 4:26 36: 3:27 39: 2:25 45: 4:45 143: 8:30 51: 3:38 53: 3:16 55: 2:29 163: 4:37 73: 3:55 78: 2:35 79: 3:12 200: 59 500: 33
2 Inese Evele-Peltoniemi 4C 1:01:08 34: 8:44 35: 5:48 36: 3:43 40: 2:05 43: 4:10 46: 6:31 143: 6:30 53: 7:17 55: 3:03 163: 4:29 156: 2:51 76: 2:43 79: 1:41 200: 1:06 500: 28
3 Jenni Simola 4B 1:12:58 32: 12:22 35: 5:10 36: 4:55 38: 1:48 43: 3:36 143: 13:14 51: 4:22 54: 5:07 55: 1:24 163: 7:11 170: 4:24 77: 6:17 79: 1:26 200: 1:05 500: 37

5. Helsingin Suunnistajat -2 3:11:03

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Henna Salminen 4B 1:09:35 32: 7:39 35: 5:48 36: 4:05 38: 1:58 43: 7:35 143: 12:54 51: 4:11 54: 6:05 55: 1:45 163: 6:05 170: 4:55 77: 3:04 79: 1:49 200: 1:07 500: 36
2 Milla Mattila 4C 59:36 34: 7:55 35: 3:37 36: 3:34 40: 1:58 43: 3:15 46: 6:12 143: 6:40 53: 6:32 55: 2:57 163: 5:55 156: 3:15 76: 3:03 79: 3:16 200: 56 500: 31
3 Hanna Ruhanen 4A 1:01:51 33: 8:52 35: 4:33 36: 4:05 39: 2:54 45: 5:15 143: 8:41 51: 4:57 53: 3:28 55: 2:50 163: 5:58 73: 4:29 78: 2:34 79: 1:37 200: 1:02 500: 36

6. Delta -1 3:55:06

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Essi Kangasaho 4B 1:03:48 32: 7:50 35: 5:01 36: 4:14 38: 1:53 43: 4:18 143: 10:42 51: 7:08 54: 4:48 55: 1:16 163: 5:58 170: 3:47 77: 2:34 79: 1:11 200: 2:33 500: 35
2 Riina Suntioinen 4C 1:15:26 34: 14:26 35: 3:57 36: 3:22 40: 2:08 43: 4:25 46: 8:01 143: 7:38 53: 9:37 55: 3:55 163: 6:17 156: 3:33 76: 3:48 79: 2:22 200: 1:06 500: 50
3 Anu Kangasaho 4A 1:35:51 33: 17:55 35: 6:29 36: 4:46 39: 4:59 45: 7:21 143: 11:14 51: 4:39 53: 4:33 55: 4:37 163: 7:31 73: 6:18 78: 6:17 79: 6:57 200: 1:26 500: 50

7. Espoon Akilles -1 4:40:13

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Suvi Sorvakko 4C 1:36:44 34: 11:52 35: 5:40 36: 6:04 40: 3:34 43: 7:41 46: 8:41 143: 8:29 53: 10:01 55: 4:51 163: 12:32 156: 4:27 76: 7:32 79: 3:13 200: 1:29 500: 39
2 Maija Heikkilä 4A 1:45:59 33: 19:55 35: 12:51 36: 5:53 39: 4:09 45: 7:01 143: 10:40 51: 12:03 53: 4:01 55: 4:04 163: 9:43 73: 5:56 78: 5:47 79: 1:50 200: 1:25 500: 40
3 Anu Salokangas 4B 1:17:29 32: 7:54 35: 5:26 36: 3:58 38: 2:15 43: 4:03 143: 16:57 51: 3:35 54: 5:37 55: 2:00 163: 6:17 170: 10:12 77: 4:04 79: 2:58 200: 1:32 500: 42

D35

1. Delta -1 2:39:26

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Taru Aapro-Toivanen 6A 58:54 155: 13:49 45: 5:11 49: 6:46 51: 3:28 130: 4:45 54: 3:47 56: 3:37 158: 5:40 73: 3:49 76: 2:21 79: 2:08 200: 2:55 500: 38
2 Paula Porkka 6B 45:06 43: 10:59 45: 2:55 44: 3:42 51: 5:05 130: 3:50 54: 2:48 56: 3:01 156: 6:40 78: 3:20 79: 1:20 200: 54 500: 32
3 Outi Reitmaa 6C 55:26 33: 8:26 45: 7:35 47: 5:05 51: 5:59 130: 4:25 54: 4:23 160: 6:33 170: 5:50 77: 3:24 79: 1:44 200: 1:19 500: 43

2. Helsingin Suunnistajat -1 2:40:00

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Heidi Arjamaa 6C 55:39 33: 9:27 45: 8:26 47: 5:41 51: 4:26 130: 4:45 54: 3:55 160: 6:31 170: 5:26 77: 3:23 79: 1:45 200: 1:14 500: 41
2 Irene Turakainen 6A 55:28 155: 10:15 45: 4:48 49: 7:14 51: 3:31 130: 4:35 54: 3:54 56: 4:24 158: 6:01 73: 3:04 76: 3:47 79: 2:08 200: 1:14 500: 34
3 Mari Sane 6B 48:52 43: 10:01 45: 2:36 44: 3:43 51: 3:50 130: 4:08 54: 8:29 56: 2:51 156: 6:14 78: 4:08 79: 1:26 200: 56 500: 30

3. Espoon Suunta -1 2:49:58

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Astra Francke 6B 52:57 43: 13:38 45: 3:02 44: 4:12 51: 6:00 130: 4:06 54: 3:52 56: 3:36 156: 7:21 78: 3:43 79: 1:39 200: 1:10 500: 39
2 Virpi Palmen 6C 1:11:18 33: 21:25 45: 7:47 47: 6:46 51: 3:41 130: 5:08 54: 3:05 160: 6:53 170: 5:53 77: 5:05 79: 4:04 200: 57 500: 36
3 Sanna Tervakangas 6A 45:42 155: 8:55 45: 3:46 49: 5:29 51: 3:06 130: 4:21 54: 2:42 56: 3:29 158: 5:27 73: 2:43 76: 2:06 79: 1:56 200: 1:07 500: 35

4. Karkki-Rasti -1 3:41:24

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Tanja Nyholm 6C 1:08:12 33: 11:10 45: 10:23 47: 7:30 51: 4:46 130: 5:36 54: 4:42 160: 8:40 170: 7:20 77: 3:28 79: 2:49 200: 1:16 500: 34
2 Eila Valonen 6B 1:04:37 43: 14:27 45: 3:16 44: 4:53 51: 6:22 130: 5:09 54: 6:28 56: 4:18 156: 10:08 78: 5:05 79: 2:32 200: 1:20 500: 40
3 Päivi Ahonen 6A 1:28:34 155: 16:58 45: 8:07 49: 12:38 51: 6:56 130: 8:03 54: 5:31 56: 5:12 158: 9:42 73: 5:52 76: 3:32 79: 3:16 200: 1:57 500: 51

5. Hyvinkään Rasti -1 4:00:46

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Kaisa Friman 6A 59:41 155: 12:09 45: 4:36 49: 6:00 51: 3:51 130: 4:31 54: 6:02 56: 5:44 158: 6:52 73: 3:28 76: 2:24 79: 2:13 200: 1:11 500: 41
2 Riikka Ahoniemi 6C 1:44:20 33: 10:51 45: 24:25 47: 15:48 51: 5:42 130: 5:03 54: 7:38 160: 10:41 170: 14:55 77: 5:27 79: 1:50 200: 1:18 500: 42
3 Mia Haavisto 6B 1:16:45 43: 15:29 45: 4:15 44: 5:30 51: 5:40 130: 5:13 54: 9:10 56: 13:01 156: 10:01 78: 4:29 79: 1:51 200: 1:25 500: 42

D40

1. Helsingin Suunnistajat -1 2:29:39

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Karin Rantamäki 7A 52:09 155: 10:37 45: 5:21 44: 4:34 50: 3:12 54: 6:08 56: 3:49 73: 11:36 76: 2:39 79: 2:13 200: 1:22 500: 38
2 Henna Nurminen 7B 52:20 168: 9:15 43: 6:35 47: 9:00 50: 2:14 54: 5:26 56: 3:42 170: 9:20 78: 3:26 79: 1:42 200: 1:01 500: 39
3 Tiina Kainulainen 7C 45:09 43: 11:50 45: 3:13 49: 6:13 54: 4:56 56: 3:18 156: 7:49 73: 1:54 77: 2:45 79: 1:29 200: 1:02 500: 41

2. Lynx -1 2:41:11

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Annamari Heikkilä 7C 48:57 43: 12:53 45: 3:54 49: 5:47 54: 5:29 56: 3:33 156: 8:32 73: 1:53 77: 3:25 79: 1:37 200: 1:21 500: 34
2 Virpi Tilli 7A 46:42 155: 10:10 45: 4:56 44: 4:21 50: 3:11 54: 5:19 56: 3:33 73: 8:38 76: 2:33 79: 2:16 200: 1:08 500: 39
3 Heli Lehmussaari-Rehn 7B 1:05:30 168: 9:26 43: 7:36 47: 13:31 50: 2:23 54: 7:00 56: 4:37 170: 12:07 78: 5:02 79: 1:59 200: 1:15 500: 35

3. Keravan Urheilijat -1 3:14:59

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Anja Koski 7B 1:02:04 168: 13:00 43: 5:58 47: 9:35 50: 3:47 54: 7:26 56: 3:19 170: 12:17 78: 3:21 79: 1:40 200: 1:00 500: 42
2 Nina Asikainen 7C 59:20 43: 13:49 45: 3:27 49: 10:12 54: 6:11 56: 8:35 156: 8:16 73: 2:12 77: 3:23 79: 1:35 200: 1:05 500: 35
3 Nina Tupitsa 7A 1:13:33 155: 14:29 45: 6:57 44: 5:47 50: 3:52 54: 8:19 56: 5:42 73: 14:23 76: 4:45 79: 3:37 200: 4:52 500: 50

D45

1. Helsingin Suunnistajat -1 2:03:25

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Pauliina Lankinen 8A 43:06 155: 13:06 43: 2:23 46: 6:28 49: 2:33 161: 5:12 73: 7:30 78: 2:52 79: 1:29 200: 1:00 500: 34
2 Riikka Otsamo 8B 41:12 43: 12:07 45: 3:32 46: 3:56 58: 5:14 160: 3:24 156: 3:57 73: 1:44 76: 3:34 79: 2:04 200: 1:01 500: 41
3 Kaija Kekäläinen 8C 39:06 155: 9:17 45: 4:30 46: 4:02 47: 1:42 161: 5:16 170: 6:12 73: 1:40 77: 3:06 79: 1:33 200: 1:11 500: 38

2. Lynx -1 2:12:15

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Nina Ljungqvist-Sarparan 8C 42:29 155: 9:30 45: 5:13 46: 3:43 47: 1:54 161: 7:12 170: 6:56 73: 1:21 77: 3:04 79: 1:43 200: 1:14 500: 40
2 Annariitta Kottonen 8B 40:47 43: 13:18 45: 3:12 46: 3:48 58: 5:19 160: 3:20 156: 4:13 73: 1:45 76: 2:07 79: 2:06 200: 1:00 500: 40
3 Riitta Kaasalainen 8A 48:59 155: 10:32 43: 3:19 46: 8:29 49: 3:15 161: 8:08 73: 7:45 78: 3:15 79: 2:11 200: 1:27 500: 38

3. Helsingin Suunnistajat -2 2:25:13

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Leena Tuumi-Niemi 8B 54:34 43: 22:25 45: 3:00 46: 4:13 58: 6:53 160: 3:55 156: 4:24 73: 1:49 76: 3:30 79: 2:27 200: 1:19 500: 41
2 Ulla Mänttäri 8C 46:51 155: 11:42 45: 5:06 46: 4:27 47: 2:03 161: 7:21 170: 7:37 73: 2:01 77: 2:46 79: 1:50 200: 1:22 500: 37
3 Leena Myllys 8A 43:46 155: 9:58 43: 2:57 46: 7:36 49: 3:10 161: 5:56 73: 6:48 78: 3:52 79: 1:32 200: 1:13 500: 44

4. Hyvinkään Rasti -1 3:07:52

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Mia Borgenström 8C 51:28 155: 12:31 45: 8:08 46: 4:24 47: 2:11 161: 7:32 170: 7:31 73: 1:29 77: 4:12 79: 1:42 200: 1:11 500: 39
2 Lotta Kuivamäki 8A 49:40 155: 11:33 43: 3:00 46: 8:10 49: 3:27 161: 9:07 73: 7:25 78: 3:39 79: 1:35 200: 1:14 500: 32
3 Aino Norrbacka 8B 1:26:43 43: 21:20 45: 4:17 46: 8:39 58: 26:53 160: 5:17 156: 6:59 73: 4:43 76: 3:27 79: 2:58 200: 1:32 500: 39

5. Keravan Urheilijat -1 5:36:57

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Taina Häyhä 8A 1:24:56 155: 16:33 43: 22:47 46: 11:37 49: 4:11 161: 10:18 73: 11:23 78: 4:03 79: 2:04 200: 1:15 500: 46
2 Raija Ylönen 8C 1:30:10 155: 29:22 45: 7:34 46: 5:24 47: 3:59 161: 21:00 170: 11:00 73: 2:44 77: 4:24 79: 2:09 200: 1:51 500: 43
3 Anna Saarinen 8B 2:41:50 43: 30:15 45: 18:19 46: 28:52 58: 15:31 160: 39:20 156: 10:16 73: 5:18 76: 5:39 79: 4:49 200: 2:32 500: 59

. Pihkaniskat -1 Keskeyttänyt

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Anne Sorsa 8B 46:08 43: 13:41 45: 3:41 46: 4:41 58: 6:15 160: 3:23 156: 4:38 73: 2:13 76: 2:40 79: 3:07 200: 1:12 500: 37
2 Helena Mäkelä 8A 43:22 155: 10:09 43: 2:49 46: 7:38 49: 2:39 161: 5:28 73: 6:53 78: 3:57 79: 1:44 200: 1:19 500: 47

D50

1. Pihkaniskat -1 1:59:55

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Helena Jumppanen 9C 37:35 82: 3:40 48: 6:53 158: 4:17 59: 5:00 58: 1:22 160: 3:12 170: 6:09 77: 3:13 79: 1:35 200: 1:37 500: 38
2 Kaija Heinonen 9A 41:16 169: 8:42 158: 5:55 61: 5:16 58: 3:28 160: 3:54 73: 6:47 78: 3:12 79: 1:54 200: 1:22 500: 47
3 Päivi Saarikoski 9B 41:03 71: 5:43 48: 4:05 158: 5:26 60: 6:10 58: 2:18 160: 4:30 76: 8:41 79: 2:20 200: 1:13 500: 38

2. Keravan Urheilijat -1 2:08:36

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Liisa Juga 9B 49:04 71: 5:00 48: 4:14 158: 5:20 60: 15:47 58: 2:12 160: 3:24 76: 8:54 79: 2:16 200: 1:17 500: 40
2 Sirkka Sarkki 9C 43:26 82: 8:01 48: 6:17 158: 4:25 59: 5:15 58: 1:22 160: 3:59 170: 6:55 77: 3:41 79: 1:30 200: 1:22 500: 40
3 Tellervo Parviainen 9A 36:05 169: 7:14 158: 4:28 61: 5:16 58: 2:54 160: 3:03 73: 4:52 78: 5:18 79: 1:23 200: 1:04 500: 35

3. Espoon Suunta -1 2:10:13

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Rita Linko 9A 36:46 169: 7:05 158: 5:07 61: 4:39 58: 3:00 160: 3:27 73: 5:44 78: 4:14 79: 1:45 200: 1:12 500: 35
2 Marita Kokkila 9B 44:56 71: 5:51 48: 3:20 158: 4:19 60: 8:20 58: 2:12 160: 3:28 76: 12:51 79: 2:23 200: 1:29 500: 43
3 Mirja Linjama 9C 48:30 82: 4:05 48: 6:17 158: 11:12 59: 10:23 58: 1:20 160: 3:02 170: 5:44 77: 3:13 79: 1:27 200: 1:07 500: 41

D55

1. Delta -1 2:27:39

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Sinikka Illaru 9A 47:12 169: 6:32 158: 12:48 61: 8:06 58: 3:18 160: 3:20 73: 5:57 78: 3:21 79: 1:55 200: 1:13 500: 43
2 Marja-Leena Väli-Klemelä 9C 47:11 82: 3:33 48: 8:24 158: 8:03 59: 5:44 58: 1:48 160: 3:50 170: 6:10 77: 5:24 79: 2:09 200: 1:24 500: 43
3 Sirpa Kangasaho 9B 53:15 71: 7:04 48: 5:55 158: 5:25 60: 6:59 58: 7:22 160: 4:52 76: 11:09 79: 2:23 200: 1:26 500: 39

2. Hyvinkään Rasti -1 2:37:07

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Erja Raiko 9C 37:35 82: 3:34 48: 6:25 158: 4:48 59: 4:56 58: 1:27 160: 3:19 170: 6:11 77: 3:07 79: 1:36 200: 1:29 500: 44
2 Raija Lappeteläinen 9B 55:14 71: 8:52 48: 7:14 158: 3:56 60: 12:07 58: 5:21 160: 3:20 76: 9:36 79: 1:57 200: 1:29
3 Pia Vähänen 9A 1:04:17 169: 10:55 158: 7:31 61: 17:44 58: 3:55 160: 5:03 73: 8:53 78: 5:14 79: 2:36 200: 1:42 500: 45

3. Raisu Lumous -1 3:20:16

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Kristiina Ahlqvist 9B 47:14 71: 6:24 48: 4:15 158: 4:22 60: 7:40 58: 2:14 160: 5:29 76: 13:03 79: 1:52 200: 1:14 500: 41
2 Sirpa Reponen 9A 1:11:19 169: 10:47 158: 19:24 61: 10:28 58: 5:05 160: 5:20 73: 10:11 78: 4:35 79: 2:41 200: 1:53 500: 56
3 Marja Kanerva 9C 1:21:43 82: 5:58 48: 12:38 158: 9:30 59: 11:33 58: 5:33 160: 8:23 170: 12:57 77: 7:34 79: 3:45 200: 2:37 500: 1:15

D60

1. Helsingin Suunnistajat -1 2:05:53

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Anneli Hämäläinen 12A 36:25 169: 8:30 158: 5:30 161: 5:34 64: 1:36 62: 1:48 156: 4:36 77: 4:38 79: 2:00 200: 1:28 500: 45
2 Marketta Savelainen 12B 52:41 166: 9:44 158: 4:29 161: 5:55 65: 1:10 62: 2:19 73: 17:47 76: 4:45 79: 3:52 200: 1:47 500: 54
3 Åsa Koivula 12C 36:47 169: 7:50 165: 2:07 158: 4:32 161: 4:37 63: 3:31 62: 1:21 156: 4:31 77: 4:49 79: 1:40 200: 1:13 500: 36

. Länsi-Uudenmaan Suunnistaja -1 Hylätty

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Ulla Kurvinen 12B 39:24 166: 9:03 158: 4:36 161: 5:44 65: 2:34 62: 1:36 73: 8:40 76: 2:38 79: 2:32 200: 1:18 500: 42
2 Mare Beilmann 12C 169: 9:48 165: 2:40 158: 12:29 63: 33:57 62: 2:26 156: 7:09 77: 5:00 79: 1:45 200: 1:28 500: 44 :
3 Marja Suomalainen 12A 169: 8:57 158: 8:15 161: 5:12 64: 1:59 62: 1:46 156: 4:31 77: 6:21 79: 1:59 200: 1:20 500: 42

D65

1. Helsingin Suunnistajat -1 2:07:46

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Tuulikki Karvinen 10C 33:58 167: 8:51 163: 5:19 65: 2:23 162: 51 73: 9:01 77: 3:35 79: 1:50 200: 1:25 500: 43
2 Tytti Torp 10A 48:32 167: 10:41 163: 6:59 64: 3:34 162: 1:39 73: 10:43 77: 10:00 79: 2:25 200: 1:41 500: 51
3 Rose-Marie Etholen 10B 45:16 167: 9:15 67: 14:01 63: 1:22 162: 4:34 73: 8:39 76: 2:54 79: 2:37 200: 1:14 500: 41

2. Espoon Suunta -1 2:23:33

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Ritva Mikkonen 10B 45:52 167: 12:56 67: 8:45 63: 1:59 162: 2:02 73: 10:50 76: 3:36 79: 3:09 200: 1:49 500: 47
2 Riitta Kokkonen 10C 54:55 167: 13:38 163: 7:00 65: 9:47 162: 1:09 73: 12:36 77: 4:54 79: 3:06 200: 1:56 500: 50
3 Leena Paatero 10A 42:45 167: 9:43 163: 5:35 64: 6:41 162: 1:13 73: 10:44 77: 3:42 79: 2:31 200: 1:50 500: 47

3. Keravan Urheilijat -2 2:32:54

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Ulla Talvitie 10B 51:55 167: 10:03 67: 9:05 63: 2:08 162: 2:32 73: 18:26 76: 4:40 79: 2:54 200: 1:21 500: 47
2 Marketta Kaaranen 10A 59:39 167: 15:14 163: 7:48 64: 4:47 162: 2:00 73: 11:58 77: 12:02 79: 3:15 200: 1:48 500: 49
3 Eila Pekkarinen 10C 41:19 167: 11:09 163: 6:41 65: 3:26 162: 1:06 73: 10:25 77: 3:53 79: 2:13 200: 1:38 500: 49

4. Helsingin Suunnistajat -2 2:33:34

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Kaarina Isoherranen 10A 45:45 167: 9:59 163: 7:00 64: 3:31 162: 1:36 73: 10:32 77: 8:15 79: 2:09 200: 2:02 500: 42
2 Marja Raatikka 10C 1:00:48 167: 23:12 163: 7:25 65: 4:30 162: 1:16 73: 13:10 77: 5:25 79: 2:58 200: 1:55 500: 58
3 Pirkko Latvasto 10B 47:00 167: 13:18 67: 8:23 63: 1:52 162: 2:01 73: 11:00 76: 4:39 79: 3:13 200: 1:48 500: 46

5. Keravan Urheilijat -1 3:11:34

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Aune Jalava 10C 1:08:17 167: 15:15 163: 11:21 65: 5:20 162: 2:21 73: 17:53 77: 8:21 79: 3:36 200: 2:53 500: 1:18
2 Marjatta Vehmanen 10B 57:58 167: 13:05 67: 14:48 63: 2:11 162: 2:19 73: 14:23 76: 3:44 79: 4:44 200: 1:51 500: 52
3 Kaarina Holopainen 10A 1:05:18 167: 16:01 163: 10:15 64: 5:22 162: 1:24 73: 15:35 77: 4:38 79: 2:51 200: 8:13 500: 59

D20

1. Rajamäen Rykmentti -1 3:52:06

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Sanna Minkkinen 6A 54:24 155: 9:23 45: 5:08 49: 9:51 51: 3:02 130: 5:16 54: 3:23 56: 3:25 158: 5:30 73: 3:01 76: 2:16 79: 1:43 200: 1:53 500: 33
2 Sirkku Minkkinen 6B 55:16 43: 15:34 45: 2:58 44: 4:15 51: 5:04 130: 4:56 54: 3:43 56: 3:24 156: 7:36 78: 4:36 79: 1:34 200: 1:02 500: 36
3 Laura Koskinen 6C 2:02:25 33: 21:01 45: 28:52 47: 7:53 51: 7:24 130: 9:18 54: 6:36 160: 12:17 170: 17:20 77: 5:16 79: 3:50 200: 2:03 500: 36

D18

1. Helsingin Suunnistajat -1 1:53:37

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Pihla Otsamo 11B 32:13 169: 5:38 161: 6:26 49: 4:25 47: 1:09 62: 4:25 170: 4:43 76: 2:11 79: 1:45 200: 58 500: 33
2 Elina Lammi 11C 42:03 169: 8:09 164: 2:25 161: 6:27 49: 6:25 47: 1:02 62: 5:26 73: 6:07 77: 3:03 79: 1:28 200: 1:06 500: 27
3 Katja Heinjoki 11A 39:20 168: 6:03 161: 9:51 49: 4:55 44: 2:09 62: 4:54 73: 5:30 78: 2:21 79: 2:02 200: 59 500: 37

2. Tuusulan Voima-Veikot -1 1:56:29

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Alisa Raitanen 11A 44:34 168: 6:19 161: 9:45 49: 6:27 44: 1:50 62: 4:56 73: 6:48 78: 4:53 79: 1:32 200: 1:29 500: 36
2 Jenna Laukkarinen 11C 38:56 169: 8:50 164: 2:09 161: 5:50 49: 5:01 47: 1:17 62: 5:11 73: 5:06 77: 2:37 79: 1:20 200: 1:00 500: 35
3 Jannina Gustafsson 11B 32:58 169: 5:51 161: 5:54 49: 4:50 47: 51 62: 4:03 170: 3:54 76: 2:11 79: 3:47 200: 1:06 500: 31

3. Lynx -1 2:16:57

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Annika Kottonen 11C 36:45 169: 5:22 164: 1:54 161: 7:20 49: 4:33 47: 1:16 62: 4:42 73: 6:10 77: 2:09 79: 1:44 200: 1:02 500: 34
2 Laura Mankarla 11A 57:17 168: 8:12 161: 11:45 49: 8:30 44: 1:43 62: 7:03 73: 13:36 78: 3:18 79: 1:23 200: 1:16 500: 32
3 Sara Karvonen 11B 42:55 169: 6:54 161: 6:49 49: 11:58 47: 1:36 62: 4:50 170: 5:13 76: 2:08 79: 1:52 200: 57 500: 38

4. Espoon Akilles -1 2:28:02

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Annukka Hanhijärvi 11A 42:31 168: 8:39 161: 9:18 49: 5:43 44: 1:59 62: 4:22 73: 6:06 78: 3:10 79: 1:32 200: 1:02 500: 40
2 Leenukka Hanhijärvi 11B 55:08 169: 12:56 161: 11:39 49: 11:53 47: 1:04 62: 5:58 170: 5:32 76: 2:23 79: 2:05 200: 1:05 500: 35
3 Marjukka Hanhijärvi 11C 50:22 169: 8:14 164: 2:40 161: 6:16 49: 12:55 47: 1:12 62: 5:22 73: 6:19 77: 4:03 79: 1:35 200: 1:06 500: 40

D16

1. Mäntsälän Urheilijat -1 1:39:42

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Venla Heikkilä 12B 26:54 166: 6:25 158: 3:17 161: 3:41 65: 44 62: 1:22 73: 5:33 76: 2:19 79: 1:42 200: 1:21 500: 30
2 Kiia Lampinen 12C 37:22 169: 8:04 165: 1:52 158: 3:29 161: 7:03 63: 1:23 62: 1:07 156: 5:28 77: 5:51 79: 1:37 200: 58 500: 32
3 Laura Sinisalo 12A 35:26 169: 6:59 158: 4:45 161: 3:15 64: 4:08 62: 1:27 156: 5:00 77: 7:04 79: 1:16 200: 57 500: 36

2. Rajamäen Rykmentti -1 2:13:21

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Riikka Haltia 12A 26:55 169: 5:51 158: 4:19 161: 3:16 64: 1:38 62: 1:14 156: 3:31 77: 4:18 79: 1:17 200: 1:00 500: 32
2 Riina Karppinen 12C 45:44 169: 9:45 165: 1:58 158: 5:53 161: 6:15 63: 2:58 62: 1:18 156: 5:15 77: 8:08 79: 1:42 200: 1:35
3 Krista Nivalainen 12B 1:00:41 166: 10:19 158: 8:43 161: 6:16 65: 2:56 62: 2:19 73: 13:39 76: 7:27 79: 4:52 200: 3:40 500: 30

3. Mäntsälän Urheilijat -2 2:21:02

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Hilla Antikainen 12C 34:38 169: 6:31 165: 2:41 158: 3:58 161: 5:02 63: 2:05 62: 1:03 156: 4:35 77: 4:50 79: 2:10 200: 1:04 500: 41
2 Pinja Antikainen 12A 39:34 169: 7:46 158: 5:07 161: 7:39 64: 1:21 62: 1:33 156: 5:41 77: 4:41 79: 1:28 200: 3:47 500: 32
3 Iida Aronen 12B 1:06:49 166: 9:47 158: 4:52 161: 30:34 65: 1:13 62: 2:03 73: 8:09 76: 5:11 79: 3:09 200: 1:11 500: 40

. Lynx -1 Keskeyttänyt

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Nelli Rehn 12A 32:38 169: 6:18 158: 5:14 161: 6:29 64: 1:32 62: 1:28 156: 4:12 77: 4:31 79: 1:30 200: 53 500: 32

D11-14

1. Helsingin Suunnistajat -1 1:18:04

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Katariina Aaltonen 13C 26:51 82: 2:37 166: 5:24 63: 5:06 160: 2:30 170: 5:16 79: 4:25 200: 57 500: 37
2 Essi Roininen 13B 25:50 80: 2:37 166: 4:49 63: 5:01 160: 2:01 157: 2:46 79: 6:44 200: 1:18 500: 35
3 Krista Lahtinen 13A 25:23 83: 3:13 166: 4:26 62: 4:26 160: 3:08 170: 4:35 79: 3:57 200: 1:04 500: 35

2. Tuusulan Voima-Veikot -1 1:31:46

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Saara Korhonen 13C 26:52 82: 2:34 166: 5:29 63: 4:56 160: 2:38 170: 5:17 79: 4:25 200: 1:00 500: 33
2 Sara Tuomaala 13B 39:01 80: 5:31 166: 7:58 63: 6:09 160: 2:28 157: 4:15 79: 10:36 200: 1:29 500: 37
3 Anni Malinen 13A 25:52 83: 2:40 166: 4:13 62: 4:18 160: 3:16 170: 5:08 79: 4:21 200: 1:28 500: 29

3. Mäntsälän Urheilijat -1 1:35:19

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Hanna-Mari Saalo 13B 32:44 80: 3:08 166: 6:11 63: 5:49 160: 2:50 157: 3:37 79: 9:25 200: 1:04 500: 40
2 Helena Hankonen 13A 35:49 83: 6:04 166: 5:11 62: 7:33 160: 5:07 170: 5:50 79: 4:14 200: 1:19 500: 31
3 Liinu Nummela 13C 26:46 82: 3:00 166: 5:07 63: 5:11 160: 2:07 170: 5:21 79: 4:01 200: 1:25 500: 34

4. Lynx -1 1:39:12

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Isabella Paganus 13A 40:46 83: 7:52 166: 5:08 62: 6:33 160: 5:56 170: 8:38 79: 4:39 200: 1:17 500: 44
2 Tuuli Heikkilä 13B 28:37 80: 4:11 166: 5:16 63: 5:53 160: 2:16 157: 3:18 79: 6:11 200: 1:01 500: 31
3 Heidi Plit 13C 29:49 82: 4:42 166: 4:47 63: 5:33 160: 2:10 170: 6:59 79: 3:58 200: 1:10 500: 32

5. Espoon Suunta -1 1:48:00

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Emilia Ståhlberg 13A 32:09 83: 5:58 166: 4:47 62: 4:52 160: 2:27 170: 7:56 79: 4:29 200: 1:07 500: 34
2 Iina Ridanpää 13B 44:03 80: 3:18 166: 7:16 63: 7:00 160: 5:38 157: 10:54 79: 7:45 200: 1:34 500: 39
3 Ella Mahlamäki 13C 31:47 82: 3:27 166: 5:12 63: 6:12 160: 2:20 170: 7:30 79: 5:29 200: 1:10 500: 28

6. Hyvinkään Rasti -1 1:50:50

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Sanni Norrbacka 13C 26:48 82: 2:29 166: 5:38 63: 4:54 160: 2:31 170: 5:15 79: 4:29 200: 56 500: 37
2 Ronja Friman 13A 38:16 83: 3:55 166: 6:00 62: 4:57 160: 9:50 170: 6:54 79: 4:59 200: 1:08 500: 33
3 Laura Hölttä 13B 45:44 80: 4:58 166: 6:16 63: 17:13 160: 3:17 157: 4:02 79: 8:17 200: 1:11 500: 32

7. Helsingin Suunnistajat -2 1:54:22

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Anna Kuronen 13C 26:50 82: 2:38 166: 5:19 63: 5:07 160: 2:30 170: 5:10 79: 4:35 200: 58 500: 34
2 Iida Heiskanen 13A 41:39 83: 6:26 166: 6:03 62: 5:39 160: 10:19 170: 7:15 79: 4:07 200: 1:21 500: 30
3 Venla Turakainen 13B 45:51 80: 4:20 166: 7:10 63: 8:52 160: 7:40 157: 6:05 79: 9:54 200: 1:22 500: 29

8. Mäntsälän Urheilijat -2 1:54:23

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Roosa Pelkonen 13A 40:00 83: 7:55 166: 5:52 62: 5:26 160: 6:59 170: 8:12 79: 4:09 200: 55 500: 34
2 Aino Lampinen 13C 34:17 82: 4:22 166: 5:47 63: 6:01 160: 2:21 170: 9:44 79: 4:11 200: 1:18 500: 33
3 Laura Kylmälä 13B 40:06 80: 5:17 166: 7:51 63: 6:15 160: 2:49 157: 6:04 79: 9:52 200: 1:23 500: 35

9. Delta -1 1:54:25

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Inka Koskinen 13A 40:03 83: 7:47 166: 5:57 62: 5:32 160: 6:58 170: 8:12 79: 4:07 200: 57 500: 34
2 Veera Roine 13C 35:44 82: 7:08 166: 8:21 63: 5:52 160: 2:10 170: 6:01 79: 4:08 200: 1:26 500: 39
3 Julia Himilä 13B 38:36 80: 3:38 166: 5:50 63: 9:21 160: 2:04 157: 5:56 79: 9:53 200: 1:22 500: 35

10. Mäntsälän Urheilijat -3 1:59:20

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Siiri Saalo 13C 26:53 82: 2:41 166: 5:24 63: 5:05 160: 2:21 170: 5:19 79: 4:28 200: 59 500: 36
2 Saara Saalo 13B 40:32 80: 3:52 166: 9:31 63: 8:26 160: 2:53 157: 5:36 79: 8:15 200: 1:28 500: 32
3 Elisa Hankonen 13A 51:55 83: 5:01 166: 5:35 62: 5:49 160: 7:42 170: 18:17 79: 7:51 200: 1:10 500: 30

11. Rajamäen Rykmentti -1 2:07:16

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Joela Väisänen 13B 45:55 80: 2:48 166: 6:30 63: 6:37 160: 15:45 157: 4:13 79: 8:15 200: 1:16 500: 32
2 Eerika Alho 13C 42:20 82: 3:30 166: 6:09 63: 6:34 160: 2:19 170: 15:05 79: 6:29 200: 1:35 500: 40
3 Pinja Koskinen 13A 39:00 83: 6:07 166: 6:50 62: 5:46 160: 2:44 170: 7:46 79: 7:19 200: 1:54 500: 34

12. Hyvinkään Rasti -2 3:18:24

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Säde Meriläinen 13B 1:12:09 80: 2:46 166: 8:55 63: 8:22 160: 13:28 157: 20:11 79: 15:49 200: 2:05 500: 35
2 Viivi Vesterinen 13C 1:05:00 82: 4:20 166: 9:08 63: 12:53 160: 11:50 170: 14:45 79: 9:38 200: 1:46 500: 40
3 Nea Välske 13A 1:01:14 83: 7:22 166: 8:56 62: 8:21 160: 7:13 170: 19:29 79: 6:52 200: 2:21 500: 40

. Lynx -2 Keskeyttänyt

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastivälit
1 Aino Keinänen 13B 34:20 80: 2:50 166: 6:23 63: 7:16 160: 3:29 157: 3:24 79: 8:36 200: 1:47 500: 35
2 Henriikka Tilli 13A 1:12:25 83: 15:24 166: 9:11 62: 9:20 160: 14:37 170: 13:28 79: 6:35 200: 3:00 500: 51