Suunnistavan Uudenmaan am-viesti Nuuksiossa 14.8.2011

H21

1. Lynx -1 2:41:41

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Aapo Leskinen 1C 54:10 34: 5:31 39: 8:40 151: 16:23 153: 19:48 146: 22:21 139: 26:43 135: 29:41 133: 33:55 128: 36:44 51: 40:52 49: 42:46 160: 47:00 73: 50:15 76: 51:42 79: 53:01 200: 53:41 500: 54:10
2 Aleksi Leskinen 1B 55:22 33: 5:21 37: 8:48 151: 16:46 154: 19:41 146: 22:47 137: 26:51 135: 29:17 132: 33:34 128: 35:53 51: 39:57 44: 43:10 161: 46:30 73: 51:03 77: 52:56 79: 54:04 200: 54:52 500: 55:23
3 Antti Parjanne 1A 52:09 38: 8:35 152: 15:19 154: 18:24 146: 21:16 140: 25:12 136: 28:29 134: 32:46 128: 35:01 51: 39:08 47: 41:25 67: 44:57 73: 48:14 78: 49:50 79: 51:02 200: 51:42 500: 52:09

2. Lynx -2 2:49:54

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Janne Mänkärlä 1B 54:06 33: 5:36 37: 8:35 151: 15:44 154: 18:49 146: 21:46 137: 26:08 135: 28:46 132: 32:56 128: 35:17 51: 39:34 44: 42:36 161: 45:51 73: 50:12 77: 52:01 79: 53:03 200: 53:40 500: 54:06
2 Tuomas Metsälä 1A 58:56 38: 8:18 152: 16:50 154: 20:03 146: 23:09 140: 27:24 136: 31:16 134: 36:00 128: 38:47 51: 43:40 47: 46:18 67: 50:34 73: 54:27 78: 56:38 79: 57:43 200: 58:26 500: 58:57
3 Ville Keskisaari 1C 56:52 34: 5:37 39: 8:58 151: 16:27 153: 20:01 146: 23:05 139: 27:33 135: 30:18 133: 34:53 128: 37:42 51: 42:12 49: 44:16 160: 49:00 73: 52:39 76: 54:12 79: 55:39 200: 56:21 500: 56:53

3. Helsingin Suunnistajat -1 2:58:09

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Jussi Ernamo 1C 1:04:28 34: 5:37 39: 8:44 151: 16:27 153: 19:52 146: 22:26 139: 27:19 135: 30:42 133: 35:06 128: 38:45 51: 43:46 49: 46:08 160: 54:16 73: 58:48 76: 1:00:22 79: 1:01:51 200: 1:03:55 500: 1:04:29
2 Kari Salo 1A 56:42 38: 8:14 152: 15:31 154: 18:57 146: 22:18 140: 27:01 136: 30:26 134: 35:13 128: 38:03 51: 42:12 47: 44:36 67: 48:17 73: 52:39 78: 54:29 79: 55:31 200: 56:16 500: 56:44
3 Einari Heinaro 1B 56:58 33: 5:23 37: 8:24 151: 16:08 154: 19:18 146: 22:24 137: 26:40 135: 29:23 132: 33:44 128: 36:05 51: 42:01 44: 45:01 161: 48:12 73: 52:47 77: 54:33 79: 55:37 200: 56:25 500: 56:58

4. Rajamäen Rykmentti -1 3:09:44

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Kimmo Vilska 1A 54:59 38: 8:09 152: 15:53 154: 19:09 146: 22:08 140: 26:28 136: 29:48 134: 34:03 128: 36:42 51: 40:54 47: 43:21 67: 46:57 73: 50:46 78: 52:35 79: 53:43 200: 54:31 500: 55:00
2 Tapio Perä 1C 1:10:28 34: 6:01 39: 10:44 151: 18:15 153: 23:05 146: 26:16 139: 31:20 135: 35:09 133: 40:37 128: 44:40 51: 49:47 49: 53:22 160: 1:01:51 73: 1:06:04 76: 1:07:47 79: 1:09:06 200: 1:09:56 500: 1:10:29
3 Matti Liukkonen 1B 1:04:15 33: 6:25 37: 9:42 151: 17:48 154: 21:20 146: 29:59 137: 34:21 135: 37:05 132: 41:33 128: 44:15 51: 48:34 44: 51:56 161: 55:19 73: 1:00:09 77: 1:01:52 79: 1:02:56 200: 1:03:43 500: 1:04:15

5. Delta -1 3:11:18

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Jaakko Laine 1A 1:10:57 38: 8:20 152: 16:10 154: 20:00 146: 23:50 140: 29:00 136: 33:43 134: 40:18 128: 43:56 51: 50:15 47: 54:37 67: 1:00:14 73: 1:05:07 78: 1:07:59 79: 1:09:21 200: 1:10:19 500: 1:10:58
2 Tuomas Tala 1B 59:45 33: 6:02 37: 8:57 151: 17:49 154: 21:04 146: 24:13 137: 28:24 135: 31:08 132: 35:42 128: 37:56 51: 43:18 44: 47:59 161: 51:09 73: 55:44 77: 57:32 79: 58:32 200: 59:15 500: 59:46
3 Kalle Liukkonen 1C 1:00:35 34: 6:12 39: 11:49 151: 19:45 153: 23:37 146: 26:46 139: 32:07 135: 34:54 133: 39:07 128: 42:04 51: 46:24 49: 48:30 160: 53:11 73: 56:43 76: 58:10 79: 59:26 200: 1:00:08 500: 1:00:36

6. Helsingin Suunnistajat -2 3:22:47

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Attila Molnar 1A 55:01 38: 8:13 152: 15:57 154: 19:17 146: 22:18 140: 26:34 136: 29:53 134: 34:08 128: 36:46 51: 40:59 47: 43:27 67: 47:10 73: 50:55 78: 52:43 79: 53:50 200: 54:36 500: 55:02
2 Mikko Laakso 1C 1:14:23 34: 6:01 39: 11:06 151: 20:52 153: 25:45 146: 29:19 139: 35:34 135: 40:16 133: 45:37 128: 48:56 51: 54:54 49: 58:14 160: 1:04:33 73: 1:09:10 76: 1:11:17 79: 1:13:06 200: 1:13:54 500: 1:14:24
3 Oskari Pesola 1B 1:13:22 33: 7:00 37: 15:20 151: 25:30 154: 29:25 146: 33:28 137: 38:27 135: 42:04 132: 47:10 128: 49:56 51: 55:59 44: 59:25 161: 1:03:24 73: 1:08:34 77: 1:10:45 79: 1:11:59 200: 1:12:51 500: 1:13:23

7. Rajamäen Rykmentti -2 3:35:15

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Antero Pulli 1C 1:02:07 34: 5:34 39: 8:56 151: 16:44 153: 20:42 146: 23:42 139: 28:43 135: 32:07 133: 36:57 128: 40:26 51: 45:14 49: 47:35 160: 53:05 73: 57:02 76: 58:45 79: 1:00:49 200: 1:01:34 500: 1:02:07
2 Antti Paasikoski 1A 1:12:34 38: 10:30 152: 19:19 154: 23:18 146: 27:25 140: 34:39 136: 39:36 134: 45:29 128: 49:11 51: 54:14 47: 58:31 67: 1:03:16 73: 1:07:35 78: 1:09:38 79: 1:11:12 200: 1:12:04 500: 1:12:35
3 Markus Turunen 1B 1:20:33 33: 7:06 37: 11:34 151: 21:15 154: 26:10 146: 30:05 137: 35:14 135: 42:02 132: 50:11 128: 53:52 51: 59:43 44: 1:03:26 161: 1:07:56 73: 1:13:37 77: 1:17:46 79: 1:19:00 200: 1:19:59 500: 1:20:34

. Hauhon Sisu -1 Keskeyttänyt

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Aki Ylitalo 1B 58:27 33: 5:41 37: 8:33 151: 15:47 154: 18:55 146: 21:53 137: 27:01 135: 29:39 132: 34:19 128: 36:41 51: 41:07 44: 44:56 161: 48:04 73: 52:50 77: 55:59 79: 57:08 200: 57:58 500: 58:27
2 Jaakko Liukkala 1C 1:11:21 34: 6:45 39: 10:18 151: 19:40 153: 22:59 146: 25:48 139: 31:28 135: 38:13 133: 42:17 128: 45:19 51: 50:37 49: 53:03 160: 1:04:00 73: 1:07:10 76: 1:08:51 79: 1:10:11 200: 1:10:56 500: 1:11:22
3 Esa Kuivaniemi 1A 38: 11:42 152: 26:18 154: 31:11 146: 42:52 140: 49:32 136: 54:33 134: 1:00:42 79: 1:25:55 200: 1:27:37 500: 1:28:24 : Kesk.

. Pitäjänmäen Tarmo -1 Hylätty

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Juha Purhonen 1B 33: 8:56 37: 14:41 151: 30:16 154: 36:31 146: 42:24 137: 49:35 132: 1:02:43 128: 1:08:22 51: 1:17:49 44: 1:22:21 161: 1:28:23 73: 1:35:54 77: 1:39:07 79: 1:40:35 200: 1:42:07 500: 1:42:39 : Hyl.
2 Tapani Naakka 1C 34: 7:28 39: 11:28 151: 20:25 153: 24:47 146: 28:33 139: 33:44 135: 40:22 133: 46:37 128: 50:06 51: 54:28 49: 57:20 160: 1:02:42 73: 1:08:04 76: 1:09:48 79: 1:11:37 200: 1:12:28 500: 1:13:01
3 Jussi Lassila 1A 38: 12:56 152: 23:31 154: 28:20 146: 34:32 140: 41:36 136: 47:01 134: 53:47 128: 58:10 51: 1:04:54 47: 1:08:57 67: 1:14:55 73: 1:20:20 78: 1:23:13 79: 1:25:08 200: 1:27:02 500: 1:27:45

H35

1. Lynx -1 2:28:47

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Pasi Pohjola 2C 55:20 33: 7:11 39: 10:15 46: 18:26 143: 23:51 133: 30:33 52: 32:32 53: 36:04 55: 38:23 56: 40:15 157: 45:25 164: 47:59 169: 50:03 76: 52:01 79: 53:56 200: 54:44 500: 55:20
2 Tuomas Niemi 2B 47:24 32: 6:29 39: 9:50 43: 11:45 143: 20:09 132: 25:42 128: 28:48 53: 31:19 54: 32:59 56: 35:21 156: 40:38 48: 42:28 169: 43:20 78: 45:14 79: 46:18 200: 46:56 500: 47:25
3 Totte Packalen 2A 46:02 34: 6:20 39: 9:36 45: 13:10 143: 19:35 135: 21:02 134: 24:59 128: 27:41 53: 29:58 56: 33:20 157: 37:40 165: 39:41 169: 40:48 77: 43:33 79: 44:39 200: 45:29 500: 46:02

2. Helsingin Suunnistajat -1 2:30:39

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Markku Laaksonen 2C 57:20 33: 6:09 39: 9:22 46: 16:10 143: 20:29 133: 27:33 52: 30:36 53: 40:54 55: 42:47 56: 44:28 157: 48:31 164: 50:47 169: 52:35 76: 54:37 79: 56:01 200: 56:51 500: 57:20
2 Jeppe Koivula 2A 45:17 34: 5:54 39: 9:01 45: 12:25 143: 19:40 135: 21:02 134: 25:02 128: 27:42 53: 29:59 56: 33:35 157: 37:37 165: 39:47 169: 40:50 77: 42:51 79: 44:01 200: 44:49 500: 45:17
3 Kari Juvaste 2B 48:00 32: 5:11 39: 8:38 43: 11:01 143: 19:51 132: 26:29 128: 29:03 53: 31:55 54: 33:16 56: 35:37 156: 40:56 48: 42:41 169: 43:34 78: 45:37 79: 46:48 200: 47:33 500: 48:00

3. Delta -1 2:35:37

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Kari Laine 2B 46:25 32: 4:58 39: 9:07 43: 11:00 143: 19:21 132: 25:30 128: 27:55 53: 30:28 54: 31:50 56: 34:04 156: 39:09 48: 40:51 169: 41:53 78: 43:55 79: 45:05 200: 45:55 500: 46:25
2 Harri Hytönen 2C 53:30 33: 6:43 39: 10:28 46: 17:26 143: 21:56 133: 29:21 52: 31:14 53: 34:31 55: 36:53 56: 38:54 157: 43:18 164: 45:47 169: 47:35 76: 49:40 79: 51:16 200: 53:01 500: 53:31
3 Jari Nikkinen 2A 55:40 34: 6:48 39: 11:15 45: 20:03 143: 27:03 135: 28:51 134: 33:07 128: 36:14 53: 39:12 56: 42:34 157: 47:15 165: 49:43 169: 50:45 77: 52:53 79: 54:21 200: 55:08 500: 55:41

4. Hyvinkään Rasti -1 2:45:29

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Sampo Sillanpää 2A 50:51 34: 7:00 39: 10:43 45: 14:52 143: 21:42 135: 23:44 134: 28:22 128: 31:59 53: 34:48 56: 38:32 157: 42:55 165: 45:01 169: 46:06 77: 48:18 79: 49:33 200: 50:22 500: 50:52
2 Jyrki Nikkinen 2C 1:00:01 33: 6:19 39: 12:28 46: 19:47 143: 24:42 133: 31:43 52: 34:11 53: 38:53 55: 41:23 56: 43:29 157: 48:30 164: 51:12 169: 54:16 76: 56:38 79: 58:28 200: 59:27 500: 1:00:02
3 Tapani Partanen 2B 54:36 32: 5:53 39: 10:12 43: 12:09 143: 22:28 132: 29:14 128: 32:25 53: 35:16 54: 36:57 56: 39:45 156: 45:53 48: 47:40 169: 48:44 78: 51:48 79: 53:06 200: 53:59 500: 54:36

5. Mäntsälän Urheilijat -1 3:05:42

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Sauli Saarinen 2B 1:01:24 32: 7:33 39: 16:47 43: 18:50 143: 28:48 132: 35:09 128: 38:47 53: 41:58 54: 43:48 56: 46:22 156: 52:19 48: 53:56 169: 55:08 78: 58:37 79: 59:53 200: 1:00:52 500: 1:01:24
2 Heikki Saarinen 2A 1:01:48 34: 9:36 39: 13:52 45: 18:59 143: 26:51 135: 28:53 134: 34:24 128: 38:15 53: 41:11 56: 45:37 157: 51:20 165: 53:54 169: 55:17 77: 59:08 79: 1:00:23 200: 1:01:17 500: 1:01:49
3 Kimmo Karhu 2C 1:02:30 33: 7:36 39: 12:08 46: 20:51 143: 26:18 133: 33:53 52: 36:05 53: 39:37 55: 42:34 56: 44:42 157: 50:47 164: 53:58 169: 56:18 76: 59:00 79: 1:00:48 200: 1:01:51 500: 1:02:29

H40

1. Delta -1 2:42:03

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Manne Suominen 3C 47:25 168: 5:35 43: 9:00 46: 13:50 143: 18:04 132: 24:08 129: 27:01 51: 31:53 47: 34:39 67: 38:48 73: 43:09 77: 44:59 79: 46:07 200: 46:58 500: 47:26
2 Raul Gechaimer 3A 59:08 155: 9:24 43: 11:53 143: 22:26 136: 23:59 134: 29:43 129: 33:08 51: 37:57 44: 44:14 67: 48:44 157: 51:38 78: 56:04 79: 57:40 200: 58:35 500: 59:10
3 Samuli Toivanen 3B 55:29 43: 10:17 45: 13:03 143: 20:29 133: 27:35 129: 31:34 51: 36:15 49: 39:21 67: 44:23 170: 49:24 76: 51:44 79: 54:04 200: 54:56 500: 55:30

2. Lynx -1 2:51:01

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Sami Kivilaakso 3B 52:37 43: 9:20 45: 11:58 143: 18:43 133: 25:09 129: 28:22 51: 34:54 49: 37:25 67: 43:21 170: 47:25 76: 49:33 79: 51:20 200: 52:08 500: 52:37
2 Juha Tilli 3A 50:59 155: 7:34 43: 10:08 143: 19:32 136: 20:59 134: 25:56 129: 29:18 51: 33:48 44: 37:20 67: 41:37 157: 44:10 78: 48:21 79: 49:34 200: 50:25 500: 51:00
3 Herkko Plit 3C 1:07:24 168: 6:57 43: 15:48 46: 20:51 143: 27:47 132: 35:23 129: 38:55 51: 43:44 47: 48:32 67: 56:50 73: 1:02:19 77: 1:04:47 79: 1:06:02 200: 1:06:54 500: 1:07:25

3. Pihkaniskat -1 2:59:48

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Jari Kahiala 3B 1:01:19 43: 11:39 45: 16:27 143: 24:47 133: 32:29 129: 36:55 51: 41:30 49: 44:38 67: 50:14 170: 55:30 76: 58:04 79: 59:57 200: 1:00:48 500: 1:01:19
2 Jussi Toivonen 3C 1:04:32 168: 6:11 43: 13:52 46: 20:24 143: 27:51 132: 34:58 129: 39:10 51: 43:43 47: 48:06 67: 53:10 73: 58:21 77: 1:01:10 79: 1:03:03 200: 1:04:01 500: 1:04:33
3 Juha Skinnari 3A 53:57 155: 7:50 43: 9:46 143: 21:17 136: 22:24 134: 27:37 129: 31:32 51: 36:25 44: 40:05 67: 44:13 157: 46:51 78: 51:03 79: 52:25 200: 53:25 500: 53:57

4. Karkki-Rasti -1 3:22:41

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Rauno Autio 3C 57:46 168: 6:21 43: 10:23 46: 15:55 143: 20:42 132: 28:39 129: 32:11 51: 37:14 47: 41:43 67: 47:24 73: 52:40 77: 54:58 79: 56:17 200: 57:13 500: 57:47
2 Jukka Havento 3B 1:03:25 43: 12:21 45: 14:59 143: 22:56 133: 32:41 129: 37:32 51: 43:10 49: 45:55 67: 52:15 170: 58:39 76: 1:00:43 79: 1:02:16 200: 1:02:59 500: 1:03:27
3 Mikko Lindroth 3A 1:21:28 155: 26:51 43: 29:15 143: 41:41 136: 43:22 134: 48:55 129: 53:33 51: 58:48 44: 1:04:55 67: 1:09:37 157: 1:13:10 78: 1:18:10 79: 1:19:43 200: 1:20:44 500: 1:21:29

5. Raisu Lumous -1 3:29:46

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Jyrki Piirainen 3A 1:16:23 155: 12:26 43: 14:49 143: 28:56 136: 31:40 134: 38:50 129: 44:31 51: 51:22 44: 56:31 67: 1:02:15 157: 1:06:17 78: 1:12:45 79: 1:14:29 200: 1:15:42 500: 1:16:22
2 Tuomas Kivelä 3B 1:03:35 43: 11:10 45: 14:57 143: 23:50 133: 31:25 129: 35:31 51: 43:23 49: 46:14 67: 51:29 170: 57:12 76: 1:00:15 79: 1:02:01 200: 1:03:03 500: 1:03:35
3 Hannu Parikka 3C 1:09:47 168: 8:19 43: 13:57 46: 19:41 143: 24:58 132: 31:50 129: 38:40 51: 44:44 47: 47:49 67: 52:38 73: 58:29 77: 1:00:54 79: 1:02:20 200: 1:09:06 500: 1:09:47

. HS/AnttU (U) -1 Keskeyttänyt

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Kimmo Liljeström 3A 53:38 155: 8:14 43: 10:25 143: 20:13 136: 21:31 134: 26:36 129: 30:00 51: 34:51 44: 38:49 67: 43:06 157: 46:19 78: 50:50 79: 52:07 200: 53:00 500: 53:39
2 Sami Sundström 3C 1:12:31 168: 7:31 43: 14:27 46: 21:04 143: 28:22 132: 39:57 129: 44:07 51: 49:37 47: 53:25 67: 59:35 73: 1:05:28 77: 1:09:30 79: 1:11:05 200: 1:12:02 500: 1:12:32

H45

1. Keravan Urheilijat -1 2:26:19

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Pekka Lauri 4A 46:22 33: 6:19 35: 9:44 36: 12:48 39: 15:13 45: 19:14 143: 26:30 51: 29:18 53: 31:51 55: 34:10 163: 38:08 73: 41:29 78: 43:59 79: 45:04 200: 45:46 500: 46:23
2 Pasi Ylä-Oijala 4C 51:09 34: 7:00 35: 10:13 36: 13:04 40: 15:03 43: 18:19 46: 24:13 143: 28:56 53: 35:02 55: 37:39 163: 42:09 156: 44:58 76: 47:55 79: 49:42 200: 50:34 500: 51:09
3 Jarmo Launonen 4B 48:48 32: 6:35 35: 10:25 36: 13:20 38: 14:46 43: 17:48 143: 27:05 51: 30:00 54: 34:11 55: 35:23 163: 40:18 170: 43:53 77: 46:09 79: 47:29 200: 48:20 500: 48:48

2. Helsingin Suunnistajat -1 2:35:56

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Tuomas Ojanen 4A 46:07 33: 6:55 35: 10:52 36: 13:24 39: 15:41 45: 19:25 143: 26:06 51: 28:50 53: 31:44 55: 34:26 163: 38:05 73: 41:31 78: 43:57 79: 45:02 200: 45:39 500: 46:08
2 Timo Salin 4B 57:11 32: 6:35 35: 10:44 36: 13:34 38: 15:11 43: 18:31 143: 29:26 51: 33:26 54: 38:28 55: 39:46 163: 46:07 170: 50:43 77: 53:41 79: 55:25 200: 56:31 500: 57:12
3 Mikko Kuusinen 4C 52:37 34: 8:52 35: 11:56 36: 14:55 40: 16:47 43: 19:38 46: 24:57 143: 31:08 53: 36:32 55: 38:47 163: 43:27 156: 46:12 76: 49:11 79: 51:06 200: 51:59 500: 52:37

3. Hyvinkään Rasti -1 2:50:25

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Jussi Borgenström 4C 49:39 34: 6:45 35: 9:58 36: 12:43 40: 14:28 43: 17:27 46: 23:20 143: 28:41 53: 34:11 55: 36:31 163: 41:03 156: 43:47 76: 46:39 79: 48:16 200: 49:09 500: 49:40
2 Janne Turpiainen 4A 54:23 33: 7:19 35: 11:44 36: 15:02 39: 17:22 45: 22:21 143: 30:40 51: 34:04 53: 36:58 55: 39:52 163: 44:58 73: 49:02 78: 51:31 79: 52:56 200: 53:49 500: 54:23
3 Mikko Puolakanaho 4B 1:06:22 32: 6:58 35: 16:27 36: 20:20 38: 22:43 43: 26:37 143: 40:06 51: 43:28 54: 48:03 55: 49:33 163: 55:27 170: 59:55 77: 1:02:38 79: 1:04:52 200: 1:05:48 500: 1:06:23

4. Helsingin Suunnistajat -2 2:59:53

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Jari Valtonen 4B 1:01:22 32: 6:33 35: 10:45 36: 13:51 38: 15:34 43: 20:02 143: 31:38 51: 35:13 54: 42:18 55: 43:49 163: 49:39 170: 55:01 77: 58:26 79: 59:45 200: 1:00:49 500: 1:01:23
2 Aki Saranen 4C 58:55 34: 8:20 35: 12:38 36: 16:27 40: 18:36 43: 21:40 46: 29:15 143: 35:36 53: 42:11 55: 44:49 163: 49:49 156: 52:37 76: 55:41 79: 57:25 200: 58:24 500: 58:56
3 Raino Lampinen 4A 59:34 33: 7:57 35: 11:56 36: 15:04 39: 17:35 45: 22:21 143: 30:51 51: 34:23 53: 37:10 55: 40:14 163: 46:33 73: 54:00 78: 56:31 79: 58:07 200: 58:57 500: 59:35

5. Pihkaniskat -1 3:03:27

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Heikki Sorsa 4B 58:16 32: 6:30 35: 10:47 36: 14:08 38: 15:47 43: 18:52 143: 30:28 51: 34:39 54: 40:30 55: 42:32 163: 47:51 170: 52:06 77: 54:58 79: 56:34 200: 57:39 500: 58:16
2 Timo Pietikäinen 4C 1:02:24 34: 9:19 35: 13:56 36: 17:39 40: 19:39 43: 23:01 46: 30:15 143: 36:11 53: 44:36 55: 47:48 163: 53:05 156: 56:10 76: 59:20 79: 1:00:56 200: 1:01:54 500: 1:02:26
3 Risto Niinimäki 4A 1:02:45 33: 7:40 35: 17:59 36: 21:31 39: 24:59 45: 29:41 143: 37:42 51: 41:15 53: 44:07 55: 47:08 163: 53:16 73: 57:37 78: 59:55 79: 1:01:21 200: 1:02:17 500: 1:02:46

6. Rastihaukat -1 3:05:11

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Pertti Sorri 4C 1:04:30 34: 8:04 35: 11:05 36: 14:49 40: 17:12 43: 23:02 46: 30:55 143: 36:46 53: 43:47 55: 47:24 163: 53:11 156: 56:33 76: 1:00:29 79: 1:02:40 200: 1:03:51 500: 1:04:31
2 Esko Sorri 4B 56:05 32: 6:51 35: 11:29 36: 14:50 38: 16:49 43: 20:26 143: 31:33 51: 34:39 54: 39:35 55: 40:50 163: 46:57 170: 50:47 77: 53:19 79: 54:36 200: 55:28 500: 56:06
3 Stephan Witick 4A 1:04:35 33: 7:57 35: 12:29 36: 16:33 39: 19:06 45: 24:19 143: 34:47 51: 40:54 53: 44:02 55: 47:05 163: 53:38 73: 58:31 78: 1:01:19 79: 1:02:47 200: 1:03:57 500: 1:04:35

7. Lynx -1 3:12:09

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Pekka Rehn 4C 1:05:01 34: 7:35 35: 10:50 36: 14:38 40: 16:51 43: 21:11 46: 28:28 143: 34:07 53: 43:32 55: 47:00 163: 54:11 156: 57:50 76: 1:01:09 79: 1:03:22 200: 1:04:27 500: 1:05:02
2 Kai Hilo 4B 1:02:10 32: 8:23 35: 17:07 36: 20:16 38: 21:56 43: 24:48 143: 36:03 51: 40:37 54: 45:19 55: 46:39 163: 51:53 170: 56:23 77: 58:50 79: 1:00:24 200: 1:01:27 500: 1:02:11
3 Pekka Pajuoja 4A 1:04:57 33: 11:47 35: 16:12 36: 20:32 39: 22:57 45: 28:24 143: 37:11 51: 41:42 53: 44:54 55: 48:07 163: 53:11 73: 57:58 78: 1:00:33 79: 1:03:15 200: 1:04:16 500: 1:04:57

8. Mäntsälän Urheilijat -1 3:36:25

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Jarmo Antikainen 4B 1:09:36 32: 8:20 35: 16:09 36: 20:04 38: 22:08 43: 25:50 143: 39:01 51: 43:15 54: 49:16 55: 50:50 163: 58:21 170: 1:03:08 77: 1:06:14 79: 1:07:47 200: 1:09:03 500: 1:09:37
2 Arto Nummela 4A 1:12:52 33: 8:08 35: 12:43 36: 16:16 39: 26:35 45: 31:24 143: 40:18 51: 44:43 53: 51:22 55: 54:18 163: 1:00:58 73: 1:06:24 78: 1:09:46 79: 1:11:17 200: 1:12:19 500: 1:12:52
3 Matti Heikkilä 4C 1:13:56 34: 8:32 35: 21:19 36: 24:41 40: 26:48 43: 30:19 46: 36:42 143: 42:20 53: 49:52 55: 52:48 163: 1:03:03 156: 1:06:30 76: 1:10:09 79: 1:12:13 200: 1:13:16 500: 1:13:56

9. Raisu Lumous -1 3:54:58

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Jari Vainikka 4C 1:17:41 34: 12:10 35: 16:57 36: 21:52 40: 24:53 43: 30:28 46: 38:02 143: 44:20 53: 52:38 55: 56:52 163: 1:02:46 156: 1:06:33 76: 1:10:05 79: 1:15:32 200: 1:17:01 500: 1:17:41
2 Heikki Karjalainen 4A 1:29:13 33: 8:44 35: 16:56 36: 20:21 39: 42:10 45: 47:38 143: 59:09 51: 1:02:23 53: 1:06:03 55: 1:09:07 163: 1:14:43 73: 1:20:08 78: 1:25:34 79: 1:27:20 200: 1:28:35 500: 1:29:13
3 Markku Lahti 4B 1:08:03 32: 10:09 35: 15:52 36: 19:32 38: 21:23 43: 29:03 143: 40:39 51: 44:50 54: 50:20 55: 51:41 163: 57:02 170: 1:01:36 77: 1:04:53 79: 1:06:26 200: 1:07:31 500: 1:08:03

10. Raisu Lumous -2 4:00:30

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Juhani Lehto 4A 1:14:19 33: 9:58 35: 15:57 36: 20:09 39: 23:33 45: 30:57 143: 41:59 51: 46:15 53: 50:24 55: 54:17 163: 1:01:09 73: 1:07:00 78: 1:10:04 79: 1:11:55 200: 1:13:28 500: 1:14:20
2 Kasperi Launis 4B 1:43:35 32: 23:44 35: 32:54 36: 38:03 38: 40:54 43: 45:41 143: 1:03:56 51: 1:09:01 54: 1:16:21 55: 1:18:35 163: 1:28:30 170: 1:34:54 77: 1:39:11 79: 1:41:22 200: 1:42:49 500: 1:43:35
3 Markku Ijas 4C 1:02:36 34: 8:34 35: 12:34 36: 16:26 40: 18:27 43: 22:24 46: 28:55 143: 36:00 53: 42:48 55: 46:04 163: 51:48 156: 55:16 76: 58:56 79: 1:01:00 200: 1:02:07 500: 1:02:36

H50

1. Hyvinkään Rasti -1 2:18:35

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Roy Parnetti 5C 49:20 39: 10:52 152: 19:32 51: 25:27 130: 29:15 54: 32:49 156: 41:51 73: 43:19 78: 46:44 79: 48:00 200: 48:49 500: 49:20
2 Jarmo Heikkinen 5A 44:44 37: 9:03 151: 18:12 51: 23:22 130: 26:56 54: 31:42 160: 36:12 73: 39:57 77: 42:06 79: 43:27 200: 44:16 500: 44:45
3 Ari Kattainen 5B 44:30 38: 9:36 152: 17:11 51: 23:20 130: 26:23 55: 30:09 158: 35:49 170: 38:08 76: 40:54 79: 42:52 200: 43:54 500: 44:30

2. Helsingin Suunnistajat -1 2:30:05

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Jouko Karamo 5B 46:16 38: 10:50 152: 19:31 51: 25:29 130: 29:12 55: 32:56 158: 38:46 170: 41:06 76: 43:10 79: 44:53 200: 45:43 500: 46:17
2 Esa Lehto 5C 47:52 39: 11:11 152: 20:37 51: 27:19 130: 30:44 54: 33:33 156: 41:34 73: 42:55 78: 45:10 79: 46:29 200: 47:22 500: 47:52
3 Jouko Malinen 5A 55:56 37: 9:48 151: 20:35 51: 32:48 130: 36:09 54: 39:23 160: 45:32 73: 50:07 77: 52:39 79: 54:02 200: 55:22 500: 55:56

3. Delta -1 2:58:56

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Klaus Vänttinen 5A 1:01:52 37: 16:11 151: 28:32 51: 35:48 130: 40:30 54: 44:04 160: 50:38 73: 56:04 77: 58:42 79: 1:00:07 200: 1:01:11 500: 1:01:52
2 Mauri Toppari 5B 53:32 38: 12:54 152: 22:15 51: 29:00 130: 32:42 55: 37:06 158: 44:01 170: 47:10 76: 50:10 79: 51:59 200: 53:01 500: 53:33
3 Jukka Hänninen 5C 1:03:31 39: 11:50 152: 22:54 51: 31:28 130: 35:11 54: 47:11 156: 55:22 73: 57:13 78: 1:00:01 79: 1:01:48 200: 1:02:56 500: 1:03:32

4. Rajamäen Rykmentti -1 3:02:43

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Ilkka Ojapalo 5B 1:12:30 38: 21:11 152: 31:01 51: 39:06 130: 43:05 55: 47:20 158: 1:03:38 170: 1:06:25 76: 1:08:59 79: 1:10:50 200: 1:11:53 500: 1:12:30
2 Jukka Alho 5A 1:03:25 37: 11:30 151: 22:53 51: 31:26 130: 35:48 54: 40:53 160: 52:11 73: 57:56 77: 1:00:12 79: 1:01:41 200: 1:02:48 500: 1:03:26
3 Ari Enroth 5C 46:48 39: 10:10 152: 18:36 51: 25:11 130: 28:47 54: 31:31 156: 39:52 73: 41:20 78: 43:55 79: 45:20 200: 46:14 500: 46:48

5. Lynx -1 3:03:34

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Erkki Oinaskallio 5C 1:15:37 39: 32:04 152: 40:48 51: 48:27 130: 51:53 54: 58:04 156: 1:08:10 73: 1:09:40 78: 1:12:12 79: 1:13:46 200: 1:15:04 500: 1:15:38
2 Ilkka Kujanpää 5B 55:25 38: 15:19 152: 25:26 51: 31:54 130: 35:57 55: 39:54 158: 46:43 170: 49:25 76: 52:06 79: 53:51 200: 54:54 500: 55:27
3 Jukka Saramäki 5A 52:31 37: 10:22 151: 20:46 51: 30:47 130: 34:47 54: 37:52 160: 43:12 73: 47:36 77: 49:47 79: 51:07 200: 52:00 500: 52:31

6. Karkki-Rasti -1 3:11:29

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Timo Huovila 5A 1:01:44 37: 15:10 151: 28:23 51: 36:02 130: 40:44 54: 44:03 160: 50:20 73: 55:30 77: 58:25 79: 59:53 200: 1:01:04 500: 1:01:45
2 Juha Eronen 5C 59:20 39: 15:00 152: 27:24 51: 34:09 130: 38:30 54: 42:12 156: 51:32 73: 53:16 78: 56:12 79: 57:42 200: 58:42 500: 59:21
3 Tapani Valonen 5B 1:10:25 38: 14:21 152: 28:51 51: 38:04 130: 43:33 55: 49:36 158: 58:46 170: 1:02:25 76: 1:05:50 79: 1:08:04 200: 1:09:31 500: 1:10:25

H55

1. Delta -1 2:18:59

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Risto Wessman 6B 49:50 43: 10:08 45: 13:44 44: 17:40 51: 22:01 130: 25:46 54: 28:49 56: 31:46 156: 38:08 78: 42:27 79: 48:12 200: 49:15 500: 49:50
2 Veli-Matti Heinonen 6C 45:47 33: 7:45 45: 13:09 47: 18:33 51: 22:18 130: 26:24 54: 29:16 160: 35:19 170: 39:46 77: 42:08 79: 43:44 200: 45:15 500: 45:48
3 Matti Viirto 6A 43:21 155: 8:12 45: 12:42 49: 17:47 51: 20:56 130: 24:40 54: 27:52 56: 30:46 158: 35:30 73: 38:08 76: 40:14 79: 41:56 200: 42:46 500: 43:21

2. Pihkaniskat -1 2:25:57

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Jarmo Jumppanen 6A 49:30 155: 8:26 45: 12:48 49: 18:53 51: 22:00 130: 25:47 54: 29:41 56: 32:43 158: 38:40 73: 43:17 76: 45:47 79: 47:55 200: 48:56 500: 49:30
2 Eero Nevalainen 6C 46:04 33: 8:01 45: 14:48 47: 19:25 51: 22:46 130: 26:51 54: 29:48 160: 35:29 170: 40:14 77: 43:00 79: 44:21 200: 45:35 500: 46:06
3 Heikki Hulkkonen 6B 50:22 43: 11:29 45: 14:14 44: 18:23 51: 23:01 130: 27:02 54: 32:35 56: 35:48 156: 43:25 78: 47:09 79: 48:47 200: 49:43 500: 50:22

3. Rajamäen Rykmentti -1 2:31:58

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Veijo Salmi 6B 47:15 43: 10:12 45: 13:47 44: 17:36 51: 21:32 130: 25:32 54: 30:49 56: 33:47 156: 40:14 78: 44:07 79: 45:34 200: 46:41 500: 47:16
2 Antero Varjonen 6A 56:54 155: 10:03 45: 14:37 49: 23:27 51: 26:59 130: 31:18 54: 34:49 56: 39:04 158: 45:59 73: 50:21 76: 53:05 79: 55:11 200: 56:20 500: 56:56
3 Timo Valkonen 6C 47:48 33: 8:54 45: 14:49 47: 21:26 51: 24:58 130: 28:16 54: 31:14 160: 36:21 170: 40:52 77: 44:33 79: 46:18 200: 47:13 500: 47:49

4. Raisu Lumous -1 4:06:18

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Hannu Ahlqvist 6C 1:03:22 33: 13:37 45: 22:34 47: 30:29 51: 35:38 130: 40:41 54: 44:21 160: 51:16 170: 56:50 77: 59:49 79: 1:01:35 200: 1:02:44 500: 1:03:23
2 Jouko Reponen 6B 1:51:49 43: 38:39 45: 42:53 44: 49:37 51: 59:15 130: 1:06:36 54: 1:18:20 56: 1:23:20 156: 1:36:32 78: 1:46:28 79: 1:49:03 200: 1:50:59 500: 1:51:49
3 Ville Laukka 6A 1:11:06 155: 11:20 45: 16:50 49: 23:51 51: 30:36 130: 36:10 54: 44:30 56: 51:49 158: 58:49 73: 1:03:05 76: 1:06:17 79: 1:09:12 200: 1:10:25 500: 1:11:06

H60

1. Pihkaniskat -1 2:08:02

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Seppo Kuokkanen 7B 42:57 168: 6:20 43: 10:36 47: 17:23 50: 19:04 54: 23:07 56: 26:12 170: 33:52 78: 39:57 79: 41:19 200: 42:21 500: 42:57
2 Lauri Karhumäki 7A 42:48 155: 8:52 45: 13:33 44: 17:46 50: 20:46 54: 24:54 56: 28:05 73: 36:33 76: 39:03 79: 41:08 200: 42:12 500: 42:50
3 Reima Parkkonen 7C 42:16 43: 10:59 45: 15:09 49: 20:31 54: 25:19 56: 28:11 156: 34:43 73: 36:11 77: 38:49 79: 40:36 200: 41:43 500: 42:18

2. Helsingin Suunnistajat -1 2:09:22

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Åge Liljeström 7C 42:56 43: 14:57 45: 17:29 49: 22:58 54: 26:38 56: 29:27 156: 35:53 73: 37:17 77: 39:57 79: 41:14 200: 42:17 500: 42:56
2 Heimo Pulkkinen 7A 48:54 155: 10:34 45: 18:21 44: 21:59 50: 24:42 54: 28:15 56: 30:56 73: 44:06 76: 45:41 79: 47:10 200: 48:24 500: 48:55
3 Jouni Savelainen 7B 37:32 168: 5:39 43: 10:05 47: 16:42 50: 18:14 54: 22:09 56: 24:58 170: 31:57 78: 34:55 79: 36:09 200: 36:55 500: 37:33

3. Espoon Suunta -1 2:13:07

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Seppo Väätäinen 7A 42:18 155: 9:04 45: 13:59 44: 17:58 50: 20:21 54: 25:19 56: 28:18 73: 36:25 76: 38:38 79: 40:48 200: 41:47 500: 42:19
2 Ilmari Mäkila 7B 47:36 168: 6:49 43: 11:43 47: 20:04 50: 23:37 54: 28:35 56: 33:20 170: 41:39 78: 44:39 79: 45:57 200: 46:59 500: 47:37
3 Tauno Pajala 7C 43:13 43: 12:06 45: 16:15 49: 21:35 54: 25:58 56: 28:57 156: 36:11 73: 37:47 77: 40:14 79: 41:34 200: 42:37 500: 43:14

4. Järvenpään Palo -1 2:19:54

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Pauli Rautanen 7C 42:19 43: 15:04 45: 17:29 49: 22:43 54: 26:32 56: 29:15 156: 35:44 73: 37:10 77: 39:31 79: 40:55 200: 41:48 500: 42:20
2 Raimo Hirsimäki 7B 49:55 168: 6:22 43: 11:43 47: 19:49 50: 25:14 54: 30:12 56: 33:37 170: 43:03 78: 46:07 79: 47:45 200: 49:12 500: 49:55
3 Seppo Ahvenainen 7A 47:39 155: 10:25 45: 15:17 44: 19:34 50: 23:20 54: 28:56 56: 32:18 73: 41:19 76: 43:39 79: 45:52 200: 47:04 500: 47:40

5. Pitäjänmäen Tarmo -1 2:25:11

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Simo Helkkula 7C 42:15 43: 14:59 45: 17:13 49: 22:18 54: 25:47 56: 28:19 156: 34:40 73: 36:14 77: 39:28 79: 40:44 200: 41:44 500: 42:16
2 Heikki Lassila 7B 44:55 168: 6:09 43: 11:28 47: 19:21 50: 21:34 54: 25:33 56: 28:25 170: 39:03 78: 41:49 79: 43:16 200: 44:22 500: 44:55
3 Juhani Tarvainen 7A 58:01 155: 16:45 45: 21:52 44: 27:59 50: 32:05 54: 36:34 56: 39:58 73: 50:00 76: 52:25 79: 56:14 200: 57:27 500: 58:02

6. Pihkaniskat -2 2:25:42

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Seppo Repo 7A 43:00 155: 9:07 45: 14:47 44: 20:10 50: 22:21 54: 26:36 56: 29:23 73: 37:23 76: 39:44 79: 41:28 200: 42:26 500: 43:01
2 Veikko Savolainen 7B 52:01 168: 8:46 43: 13:56 47: 22:06 50: 25:00 54: 31:31 56: 35:08 170: 44:37 78: 48:03 79: 49:50 200: 51:12 500: 52:02
3 Pekka Rytkönen 7C 50:40 43: 13:03 45: 16:42 49: 24:14 54: 29:17 56: 33:00 156: 41:27 73: 43:37 77: 46:34 79: 48:09 200: 49:58 500: 50:40

7. Delta -1 2:40:22

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Matti Mäkila 7B 47:29 168: 6:41 43: 11:53 47: 20:05 50: 22:03 54: 27:58 56: 31:28 170: 41:09 78: 44:02 79: 45:39 200: 46:45 500: 47:28
2 Juhani Laine 7A 52:44 155: 11:42 45: 17:21 44: 21:58 50: 25:20 54: 30:33 56: 34:37 73: 45:47 76: 48:29 79: 50:55 200: 52:04 500: 52:45
3 Olli Saarinen 7C 1:00:07 43: 11:56 45: 18:31 49: 25:43 54: 30:43 56: 34:13 156: 42:21 73: 45:48 77: 49:12 79: 58:00 200: 59:21 500: 1:00:06

8. Helsingin Suunnistajat -3 2:45:40

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Antti Mustranta 7B 47:15 168: 7:08 43: 13:11 47: 20:47 50: 22:44 54: 27:51 56: 31:24 170: 41:09 78: 44:08 79: 45:42 200: 46:39 500: 47:16
2 Kalle Kuhmonen 7A 54:02 155: 11:35 45: 18:05 44: 23:02 50: 26:20 54: 32:05 56: 36:08 73: 47:08 76: 49:30 79: 51:50 200: 53:18 500: 54:03
3 Rolf Eklund 7C 1:04:22 43: 13:32 45: 16:53 49: 28:55 54: 34:30 56: 45:32 156: 53:58 73: 56:20 77: 1:00:52 79: 1:02:46 200: 1:03:46 500: 1:04:22

9. Keravan Urheilijat -1 2:57:51

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Reino Ruotsalainen 7B 49:11 168: 6:35 43: 12:24 47: 19:34 50: 21:36 54: 26:07 56: 29:19 170: 37:42 78: 45:49 79: 47:29 200: 48:35 500: 49:11
2 Risto Sirola 7C 1:11:07 43: 36:26 45: 39:22 49: 45:05 54: 51:15 56: 55:05 156: 1:02:19 73: 1:04:10 77: 1:07:48 79: 1:09:12 200: 1:10:27 500: 1:11:08
3 Unto Tanttu 7A 57:32 155: 10:32 45: 14:59 44: 20:06 50: 32:45 54: 37:56 56: 41:30 73: 51:11 76: 53:34 79: 55:44 200: 56:48 500: 57:32

. Helsingin Suunnistajat -2 Hylätty

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Tapio Leino 7A 155: 9:06 45: 14:37 44: 20:43 54: 26:58 56: 30:26 73: 40:04 76: 42:36 79: 44:48 200: 46:14 500: 46:51 : Hyl.
2 Kari Sane 7C 43: 18:09 45: 21:38 49: 31:20 54: 36:05 56: 39:23 156: 46:29 73: 49:21 77: 52:35 79: 54:07 200: 55:13 500: 55:52
3 Reino Hotti 7B 168: 8:07 43: 14:41 47: 24:19 50: 26:33 54: 32:19 56: 36:07 170: 46:13 78: 49:37 79: 51:23 200: 52:46 500: 53:32

H65

1. Helsingin Suunnistajat -1 1:58:16

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Hannu Erkiö 8A 39:58 155: 8:55 43: 11:49 46: 18:46 49: 22:05 161: 27:27 73: 33:48 78: 36:48 79: 38:15 200: 39:22 500: 39:59
2 Olavi Junttila 8C 38:33 155: 8:48 45: 13:07 46: 16:38 47: 18:22 161: 24:38 170: 31:24 73: 32:54 77: 35:24 79: 36:54 200: 38:03 500: 38:33
3 Pertti Valtee 8B 39:44 43: 12:04 45: 16:25 46: 20:02 58: 24:45 160: 27:51 156: 31:37 73: 33:31 76: 35:54 79: 37:59 200: 39:09 500: 39:45

2. Pihkaniskat -1 2:20:54

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Erkki Kivistö 8B 46:38 43: 12:35 45: 15:47 46: 19:52 58: 27:32 160: 33:32 156: 37:45 73: 39:46 76: 42:17 79: 44:39 200: 45:57 500: 46:39
2 Simo Luoma 8A 49:21 155: 11:22 43: 14:45 46: 22:31 49: 25:53 161: 32:18 73: 41:41 78: 45:32 79: 47:27 200: 48:43 500: 49:22
3 Reijo Hämäläinen 8C 44:53 155: 10:25 45: 15:19 46: 19:37 47: 21:37 161: 27:23 170: 34:30 73: 39:03 77: 41:47 79: 43:15 200: 44:20 500: 44:54

3. Järvenpään Palo -1 2:22:20

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Unto Kervinen 8A 50:10 155: 10:51 43: 13:52 46: 23:08 49: 26:19 161: 34:00 73: 42:26 78: 45:49 79: 48:01 200: 49:27 500: 50:11
2 Toivo Setälä 8B 49:20 43: 14:52 45: 18:29 46: 23:36 58: 32:49 160: 36:23 156: 41:03 73: 42:56 76: 45:09 79: 47:38 200: 48:45 500: 49:22
3 Jouko Torvikoski 8C 42:50 155: 10:23 45: 15:01 46: 19:37 47: 21:37 161: 27:28 170: 34:56 73: 36:27 77: 39:09 79: 40:52 200: 42:00 500: 42:50

4. Espoon Suunta -1 2:27:34

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Paavo Rönkkö 8C 42:29 155: 9:57 45: 15:08 46: 18:41 47: 20:27 161: 26:04 170: 32:46 73: 36:26 77: 39:05 79: 40:38 200: 41:54 500: 42:30
2 Pekka Elomaa 8A 48:55 155: 11:40 43: 14:54 46: 23:25 49: 27:07 161: 32:43 73: 41:18 78: 45:13 79: 46:58 200: 48:15 500: 48:56
3 Mauri Nenonen 8B 56:09 43: 19:15 45: 22:40 46: 27:10 58: 37:12 160: 40:43 156: 45:07 73: 46:59 76: 51:43 79: 54:11 200: 55:20 500: 56:10

5. Hyvinkään Rasti -2 2:31:28

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Jukka Niinimäki 8C 55:22 155: 9:15 45: 14:55 46: 18:53 47: 20:37 161: 26:23 170: 32:53 73: 41:11 77: 49:15 79: 53:44 200: 54:43 500: 55:23
2 Toivo Punkero 8A 50:58 155: 11:01 43: 14:06 46: 22:54 49: 26:07 161: 32:46 73: 42:04 78: 46:13 79: 49:04 200: 50:18 500: 50:59
3 Keijo Koivula 8B 45:06 43: 13:46 45: 17:31 46: 21:32 58: 27:42 160: 31:36 156: 35:56 73: 38:05 76: 41:14 79: 43:25 200: 44:30 500: 45:06

6. Helsingin Suunnistajat -2 2:33:38

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Seppo Isoherranen 8C 53:29 155: 8:51 45: 16:11 46: 20:01 47: 22:00 161: 27:33 170: 38:04 73: 41:33 77: 49:26 79: 51:51 200: 52:49 500: 53:31
2 Osmo Peitsala 8B 53:26 43: 16:20 45: 20:10 46: 25:45 58: 32:54 160: 37:36 156: 43:14 73: 45:50 76: 49:13 79: 51:37 200: 52:51 500: 53:27
3 Erkki Latvasto 8A 46:43 155: 11:20 43: 14:26 46: 21:54 49: 24:45 161: 31:05 73: 39:20 78: 42:45 79: 44:37 200: 46:03 500: 46:43

7. Helsingin Suunnistajat -3 2:54:57

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Risto Hakio 8B 49:26 43: 15:03 45: 18:42 46: 23:35 58: 29:27 160: 33:18 156: 38:09 73: 40:10 76: 44:54 79: 47:14 200: 48:43 500: 49:27
2 Jorma Ovaskainen 8A 53:19 155: 13:15 43: 16:43 46: 24:24 49: 28:06 161: 37:10 73: 44:56 78: 49:17 79: 51:14 200: 52:35 500: 53:20
3 Pertti Mattila 8C 1:12:11 155: 12:07 45: 20:55 46: 26:12 47: 28:15 161: 36:17 170: 45:26 73: 47:31 77: 59:15 79: 1:09:57 200: 1:11:27 500: 1:12:11

. Hyvinkään Rasti -1 Hylätty

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Mikko Palomäki 8B 43: 16:30 45: 19:35 46: 23:32 58: 28:55 160: 33:30 156: 37:39 73: 39:34 79: 45:19 200: 50:39 500: 51:20 : Hyl.
2 Paavo Partanen 8C 155: 9:43 45: 14:32 46: 18:29 47: 20:09 161: 27:22 170: 34:13 73: 35:51 77: 38:43 79: 40:37 200: 41:42 500: 42:17
3 Yrjö Nikuinen 8A 155: 11:25 43: 13:29 46: 21:26 49: 24:58 161: 30:29 73: 36:50 78: 39:46 79: 41:18 200: 42:13 500: 42:49

H70

1. Hiidenkiertäjät -1 2:03:14

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Reijo Leino 9C 35:58 82: 3:00 48: 8:48 158: 13:10 59: 18:35 58: 19:56 160: 23:15 170: 29:05 77: 32:27 79: 33:58 200: 35:23 500: 36:00
2 Pentti Kämäräinen 9B 47:59 71: 5:53 48: 9:47 158: 14:29 60: 22:08 58: 24:32 160: 28:29 76: 42:34 79: 45:32 200: 47:17 500: 48:01
3 Raimo Laitinen 9A 39:16 169: 8:13 158: 13:17 61: 18:05 58: 21:01 160: 24:46 73: 30:40 78: 35:42 79: 37:37 200: 38:41 500: 39:16

2. Espoon Suunta -1 2:10:31

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Ilkka Mikkola 9A 37:46 169: 7:17 158: 12:08 61: 16:47 58: 19:49 160: 23:24 73: 29:05 78: 33:26 79: 35:06 200: 37:02 500: 37:47
2 Seppo Vänttinen 9B 51:58 71: 6:02 48: 10:01 158: 14:33 60: 33:18 58: 35:25 160: 38:55 76: 47:35 79: 50:09 200: 51:18 500: 51:59
3 Matti Haaramo 9C 40:46 82: 4:10 48: 10:26 158: 14:53 59: 21:16 58: 22:56 160: 26:50 170: 33:48 77: 37:21 79: 38:57 200: 40:07 500: 40:47

3. Helsingin Suunnistajat -1 2:21:03

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Rihko Haarlaa 9C 55:51 82: 6:02 48: 13:03 158: 17:35 59: 22:58 58: 24:43 160: 37:04 170: 46:58 77: 50:37 79: 53:58 200: 55:09 500: 55:50
2 Börje Etholen 9A 41:19 169: 8:39 158: 13:59 61: 19:09 58: 23:43 160: 27:32 73: 33:53 78: 37:17 79: 39:21 200: 40:41 500: 41:20
3 Jouko Karjalainen 9B 43:53 71: 6:22 48: 10:41 158: 15:13 60: 21:38 58: 25:12 160: 29:11 76: 38:27 79: 42:09 200: 43:18 500: 43:55

4. Espoon Suunta -2 2:25:24

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Karl-Erik Åberg 9B 44:43 71: 6:44 48: 11:17 158: 16:10 60: 23:26 58: 26:00 160: 29:54 76: 39:54 79: 42:30 200: 44:03 500: 44:43
2 Pekka Koponen 9C 49:10 82: 4:13 48: 12:25 158: 18:19 59: 26:08 58: 28:07 160: 32:40 170: 40:04 77: 44:07 79: 46:22 200: 48:14 500: 49:12
3 Heikki Väyrynen 9A 51:30 169: 9:32 158: 16:46 61: 23:24 58: 27:12 160: 32:38 73: 39:56 78: 46:22 79: 48:55 200: 50:37 500: 51:29

5. Keravan Urheilijat -1 2:40:58

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Timo Talvitie 9B 51:08 71: 6:28 48: 10:53 158: 15:14 60: 23:37 58: 25:56 160: 30:20 76: 46:41 79: 48:52 200: 50:30 500: 51:08
2 Simo Hovinen 9A 1:02:15 169: 12:34 158: 21:07 61: 30:03 58: 36:32 160: 41:57 73: 50:52 78: 56:13 79: 59:08 200: 1:01:18 500: 1:02:16
3 Servo Kasi 9C 47:35 82: 3:42 48: 11:56 158: 17:35 59: 24:06 58: 26:06 160: 30:49 170: 38:25 77: 42:47 79: 45:24 200: 46:52 500: 47:35

6. Helsingin Suunnistajat -2 2:51:03

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Osmo Lindeman 9A 1:20:45 169: 9:06 158: 17:00 61: 43:40 58: 55:34 160: 1:01:25 73: 1:08:48 78: 1:12:33 79: 1:18:06 200: 1:20:00 500: 1:20:46
2 Erkki Raimovaara 9C 43:06 82: 3:45 48: 11:03 158: 16:22 59: 22:32 58: 24:19 160: 28:13 170: 34:49 77: 38:47 79: 40:58 200: 42:17 500: 43:07
3 Matti Seppä 9B 47:11 71: 6:59 48: 11:52 158: 17:06 60: 24:24 58: 27:32 160: 31:45 76: 41:48 79: 45:03 200: 46:32 500: 47:12

H75

1. Espoon Suunta -1 2:02:21

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Reino Pajuoja 10C 35:14 167: 9:16 163: 14:01 65: 16:43 162: 17:33 73: 27:13 77: 30:48 79: 33:01 200: 34:27 500: 35:14
2 Matti Saarentalo 10B 47:56 167: 11:13 67: 18:47 63: 20:52 162: 22:57 73: 34:47 76: 42:30 79: 45:18 200: 47:10 500: 47:57
3 Pertti Laurila 10A 39:10 167: 9:47 163: 15:06 64: 21:05 162: 22:37 73: 31:42 77: 34:58 79: 36:45 200: 38:30 500: 39:11

2. Helsingin Suunnistajat -1 2:34:11

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Kalevi Tarvainen 10B 59:07 167: 9:21 67: 22:07 63: 23:59 162: 29:54 73: 46:47 76: 51:51 79: 56:13 200: 58:09 500: 59:06
2 Osmo Niemi 10C 55:00 167: 15:22 163: 23:01 65: 26:59 162: 28:24 73: 42:51 77: 48:01 79: 51:39 200: 53:52 500: 55:01
3 Keijo Ruokonen 10A 40:03 167: 11:57 163: 17:17 64: 21:35 162: 22:44 73: 31:48 77: 35:34 79: 37:53 200: 39:21 500: 40:04

3. Espoon Suunta -2 4:28:07

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Pekka Korpijaakko 10A 56:19 167: 13:13 163: 20:16 64: 25:31 162: 26:52 73: 41:15 77: 50:35 79: 53:44 200: 55:22 500: 56:19
2 Kalevi Vartiainen 10C 44:13 167: 10:34 163: 17:12 65: 21:42 162: 23:03 73: 33:19 77: 38:31 79: 41:39 200: 43:32 500: 44:14
3 Viljo Kärki 10B 2:47:33 167: 12:24 67: 1:03:25 63: 1:44:32 162: 1:38:42 73: 2:24:23 76: 2:39:13 79: 2:43:55 200: 2:46:17 500: 2:47:33

. Keravan Urheilijat -1 Hylätty

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Reino Jalava 10A 52:11 167: 13:04 163: 20:03 64: 25:21 162: 26:43 73: 42:11 77: 46:31 79: 49:14 200: 51:01 500: 52:06
2 Johannes Ijas 10B 54:01 167: 11:54 67: 21:35 63: 23:30 162: 25:26 73: 40:42 76: 47:43 79: 51:37 200: 53:15 500: 54:02
3 Asko Kangasmaa 10C 167: 9:03 163: 17:58 65: 22:04 162: 24:31 73: 34:37 77: 38:24 79: 40:08 500: 42:00 : Hyl.

H20

. Lynx -1 Hylätty

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Jermu Kujanpää 2A 53:43 34: 5:46 39: 9:04 45: 13:19 143: 19:57 135: 21:27 134: 25:48 128: 32:35 53: 35:24 56: 39:22 157: 44:37 165: 46:56 169: 47:58 77: 51:12 79: 52:27 200: 53:15 500: 53:44
2 Joonas Niinimäki 2B 58:14 32: 7:36 39: 12:20 43: 15:35 143: 25:14 132: 32:44 128: 36:29 53: 39:04 54: 40:43 56: 43:31 156: 50:25 48: 52:26 169: 53:34 78: 55:44 79: 56:55 200: 57:47 500: 58:15
3 Antti-Pekka Leskinen 2C 33: 12:46 39: 20:36 46: 27:05 143: 31:52 133: 38:01 52: 40:55 53: 44:33 55: 46:42 157: 52:51 164: 54:59 169: 56:37 76: 58:45 79: 1:01:17 200: 1:02:29 500: 1:03:08 : Hyl.

H18

1. Helsingin Suunnistajat -2 2:11:05

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Juuso Tupitsa 5A 44:27 37: 10:56 151: 19:43 51: 24:45 130: 27:55 54: 30:58 160: 36:01 73: 40:07 77: 42:07 79: 43:14 200: 44:02 500: 44:28
2 Atte Lahtinen 5C 47:01 39: 9:53 152: 19:24 51: 26:12 130: 29:55 54: 32:51 156: 40:06 73: 41:21 78: 44:26 79: 45:39 200: 46:34 500: 47:02
3 Luukas Valtonen 5B 39:37 38: 8:44 152: 17:01 51: 22:09 130: 25:05 55: 28:03 158: 33:10 170: 35:14 76: 37:02 79: 38:26 200: 39:12 500: 39:38

2. Rajamäen Rykmentti -1 2:12:48

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Miika Koskinen 5B 46:37 38: 10:28 152: 19:12 51: 24:39 130: 27:56 55: 33:25 158: 39:08 170: 42:03 76: 43:56 79: 45:20 200: 46:10 500: 46:38
2 Akseli Leino 5C 46:06 39: 11:15 152: 20:08 51: 26:21 130: 29:33 54: 31:59 156: 38:59 73: 42:02 78: 43:48 79: 44:55 200: 45:38 500: 46:06
3 Aapo Aaltio 5A 40:04 37: 8:19 151: 17:23 51: 22:08 130: 25:15 54: 27:30 160: 32:08 73: 35:43 77: 37:39 79: 38:50 200: 39:41 500: 40:05

3. Helsingin Suunnistajat -1 2:15:20

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Lassi Aaltonen 5C 42:15 39: 9:37 152: 17:49 51: 23:24 130: 26:48 54: 29:02 156: 36:20 73: 37:37 78: 39:38 79: 41:02 200: 41:49 500: 42:18
2 Pekka Lammi 5A 52:38 37: 11:25 151: 21:32 51: 26:43 130: 30:26 54: 37:34 160: 42:09 73: 46:24 77: 50:16 79: 51:23 200: 52:09 500: 52:38
3 Tommi Oksanen 5B 40:26 38: 8:54 152: 16:47 51: 21:53 130: 24:59 55: 28:18 158: 33:28 170: 35:33 76: 37:38 79: 39:08 200: 39:53 500: 40:27

4. Pihkaniskat -1 3:39:03

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Antti Virtanen 5B 46:36 38: 10:54 152: 19:34 51: 25:00 130: 28:19 55: 33:28 158: 39:05 170: 42:02 76: 43:54 79: 45:20 200: 46:08 500: 46:37
2 Mikko Hulkkonen 5A 1:39:45 37: 44:31 151: 1:02:21 51: 1:10:31 130: 1:14:58 54: 1:18:32 160: 1:28:31 73: 1:34:31 77: 1:36:55 79: 1:38:21 200: 1:39:11 500: 1:39:45
3 Janne Lousio 5C 1:12:41 39: 27:00 152: 35:35 51: 44:04 130: 48:48 54: 52:34 156: 1:03:11 73: 1:05:17 78: 1:09:38 79: 1:11:20 200: 1:12:13 500: 1:12:42

. Mäntsälän Urheilijat -1 Keskeyttänyt

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Leevi Antikainen 5C 39: 37:04 156: 54:55 73: 57:40 78: 1:04:11 79: 1:06:53 200: 1:08:20 500: 1:08:48 : Kesk.
2 Teemu Niskanen 5B 38: 10:00 152: 20:13 51: 26:29 130: 29:42 55: 33:05 170: 41:23 76: 43:29 79: 44:54 200: 45:41 500: 46:07
3 Tuomo Niskanen 5A 37: 26:21 151: 43:32 51: 54:15 130: 59:08 54: 1:02:12 160: 1:13:17 73: 1:19:55 77: 1:23:02 79: 1:27:12 200: 1:28:13 500: 1:28:43

H16

1. Helsingin Suunnistajat -1 1:23:18

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Ville Lampinen 11B 27:25 169: 4:48 161: 10:27 49: 14:00 47: 14:50 62: 18:37 170: 22:34 76: 24:35 79: 26:14 200: 27:00 500: 27:26
2 Arttu Syrjäläinen 11C 25:36 169: 4:38 164: 6:13 161: 10:17 49: 13:32 47: 14:20 62: 17:45 73: 21:18 77: 23:12 79: 24:26 200: 25:09 500: 25:36
3 Veli Kangas 11A 30:16 168: 5:55 161: 11:45 49: 15:01 44: 16:14 62: 19:02 73: 22:54 78: 27:58 79: 29:04 200: 29:47 500: 30:16

2. Tuusulan Voima-Veikot -1 1:39:02

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Antti Sainio 11A 34:02 168: 4:54 161: 12:36 49: 17:11 44: 19:05 62: 22:38 73: 27:35 78: 31:22 79: 32:47 200: 33:38 500: 34:03
2 Eero Saleva 11B 29:36 169: 5:37 161: 10:53 49: 14:57 47: 16:35 62: 20:18 170: 23:49 76: 26:25 79: 28:06 200: 29:10 500: 29:36
3 Topi Raitanen 11C 35:22 169: 4:53 164: 7:06 161: 11:07 49: 21:11 47: 21:58 62: 26:01 73: 30:32 77: 32:27 79: 34:16 200: 35:02 500: 35:24

3. Mäntsälän Urheilijat -1 1:41:02

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Tuomas Heikkilä 11C 27:31 169: 4:57 164: 6:36 161: 10:30 49: 14:06 47: 14:59 62: 18:39 73: 22:46 77: 25:08 79: 26:15 200: 27:03 500: 27:32
2 Aaro Lampinen 11A 42:07 168: 7:44 161: 15:58 49: 25:58 44: 27:33 62: 31:22 73: 36:37 78: 39:23 79: 40:46 200: 41:38 500: 42:08
3 Arttu Nummela 11B 31:23 169: 5:46 161: 11:41 49: 16:14 47: 17:30 62: 21:41 170: 26:39 76: 28:47 79: 30:11 200: 30:58 500: 31:24

4. Karjaan Ura -1 1:47:59

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Elias Lehto 11C 32:36 169: 5:54 164: 8:25 161: 13:11 49: 16:51 47: 17:56 62: 22:10 73: 26:38 77: 29:52 79: 31:11 200: 32:05 500: 32:36
2 Linus Lehto 11B 39:34 169: 5:58 161: 14:14 49: 18:37 47: 20:32 62: 24:47 170: 32:53 76: 35:12 79: 36:51 200: 39:01
3 Ismo Voutilainen 11A 35:49 168: 5:36 161: 14:19 49: 18:15 44: 20:15 62: 24:01 73: 29:40 78: 33:08 79: 34:30 200: 35:25 500: 35:50

5. Delta -1 1:49:00

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Eemeli Suominen 11A 34:02 168: 4:50 161: 12:33 49: 17:06 44: 18:36 62: 21:58 73: 28:42 78: 31:00 79: 32:51 200: 33:39 500: 34:04
2 Janne Rohula 11B 29:28 169: 5:46 161: 10:58 49: 15:02 47: 16:37 62: 20:21 170: 23:51 76: 26:28 79: 28:06 200: 29:00 500: 29:29
3 Waltteri Hyvönen 11C 45:29 169: 5:56 164: 8:03 161: 19:05 49: 25:43 47: 27:04 62: 32:36 73: 38:45 77: 41:05 79: 44:00 200: 44:56 500: 45:30

6. Helsingin Suunnistajat -2 2:07:13

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Lauri Roininen 11C 27:23 169: 4:50 164: 6:36 161: 10:32 49: 14:14 47: 14:57 62: 18:43 73: 22:49 77: 25:04 79: 26:20 200: 27:00 500: 27:24
2 Max-Mikael Wörlin 11A 52:32 168: 7:26 161: 26:48 49: 31:37 44: 33:54 62: 37:44 73: 45:35 78: 49:30 79: 51:09 200: 52:05 500: 52:33
3 Joona Malmi 11B 47:17 169: 8:03 161: 18:03 49: 26:08 47: 29:12 62: 34:39 170: 40:07 76: 43:13 79: 45:40 200: 46:48 500: 47:17

. Lynx -1 Keskeyttänyt

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Ollipekka Heikkilä 11B 27:28 169: 4:53 161: 10:27 49: 14:09 47: 14:56 62: 18:38 170: 22:26 76: 24:38 79: 26:10 200: 27:00 500: 27:26
2 Niklas Sarparanta 11A 36:58 168: 7:12 161: 14:58 49: 21:40 44: 22:52 62: 26:32 73: 31:37 78: 34:17 79: 35:48 200: 36:35 500: 37:00

. Hyvinkään Rasti -1 Keskeyttänyt

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Waltteri Vinkanharju 11A 168: 13:36 79: 1:02:31 200: 1:03:32 500: 1:04:08 : Kesk.
2 Joona Kleemola 11C 169: 8:30 164: 11:23 161: 18:01 49: 25:36 47: 33:15 62: 39:44 73: 45:50 77: 49:57 79: 53:34 200: 54:49 500: 55:18

H11-14

1. Pihkaniskat -1 1:13:40

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Aleksi Sorsa 13B 22:05 80: 2:46 166: 6:52 63: 11:18 160: 12:58 157: 15:44 79: 20:44 200: 21:34 500: 22:07
2 Aleksi Pietikäinen 13C 27:51 82: 3:09 166: 7:45 63: 12:42 160: 14:38 170: 22:25 79: 26:23 200: 27:19 500: 27:51
3 Samuli Saukkonen 13A 23:43 83: 3:09 166: 6:56 62: 10:52 160: 13:14 170: 18:38 79: 22:13 200: 23:10 500: 23:43

2. Espoon Suunta -1 1:14:44

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Aapo Linjama 13B 22:12 80: 2:42 166: 6:53 63: 11:20 160: 13:00 157: 15:42 79: 20:55 200: 21:44 500: 22:13
2 Juha Rauhala 13C 27:07 82: 2:50 166: 7:43 63: 12:39 160: 14:36 170: 21:05 79: 25:30 200: 26:31 500: 27:08
3 Lari Pernu 13A 25:24 83: 7:19 166: 10:52 62: 14:33 160: 16:28 170: 20:33 79: 24:11 200: 24:59 500: 25:25

3. Hyvinkään Rasti -1 1:26:38

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Vinsci Kivinen 13A 29:34 83: 3:56 166: 8:03 62: 12:18 160: 16:33 170: 23:00 79: 27:38 200: 29:04 500: 29:35
2 Ville Tiljander 13C 29:26 82: 2:45 166: 7:49 63: 12:49 160: 14:50 170: 22:00 79: 26:03 200: 28:57 500: 29:27
3 Oskari Jumppanen 13B 27:37 80: 2:28 166: 7:37 63: 13:10 160: 15:12 157: 18:23 79: 25:44 200: 27:06 500: 27:37

4. Delta -1 1:31:10

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Elmeri Toivanen 13A 22:43 83: 4:22 166: 8:07 62: 11:38 160: 13:33 170: 17:54 79: 21:20 200: 22:10 500: 22:43
2 Leevi Roine 13B 30:04 80: 3:16 166: 9:49 63: 15:31 160: 17:40 157: 21:29 79: 28:18 200: 29:32 500: 30:05
3 Aatu Korja 13C 38:22 82: 3:35 166: 9:25 63: 15:38 160: 19:40 170: 31:21 79: 36:31 200: 37:52 500: 38:23

5. Espoon Suunta -2 1:31:11

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Niko Larmala 13C 27:33 82: 3:30 166: 8:09 63: 13:55 160: 16:26 170: 21:12 79: 25:36 200: 26:59 500: 27:33
2 Miika Vehmas 13A 34:02 83: 4:57 166: 11:02 62: 16:15 160: 19:17 170: 27:09 79: 32:17 200: 33:27 500: 34:03
3 Alvar Palmen 13B 29:35 80: 3:23 166: 9:01 63: 14:07 160: 16:28 157: 19:23 79: 27:25 200: 29:09 500: 29:36

6. Helsingin Suunnistajat -1 1:31:34

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Atte Hietaoja 13B 20:47 80: 2:00 166: 6:09 63: 10:20 160: 11:49 157: 14:57 79: 19:26 200: 20:20 500: 20:49
2 Veeti Otsamo 13A 50:30 83: 3:17 166: 7:30 62: 11:43 160: 39:09 170: 45:07 79: 49:02 200: 50:01 500: 50:31
3 Topi Syrjäläinen 13C 20:15 82: 2:02 166: 5:55 63: 9:49 160: 11:19 170: 16:22 79: 19:04 200: 19:49 500: 20:16

7. Helsingin Suunnistajat -2 1:35:41

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Juuso Lampinen 13B 25:31 80: 3:07 166: 7:19 63: 11:59 160: 14:11 157: 17:22 79: 23:43 200: 25:01 500: 25:32
2 Topias Niemi 13C 37:59 82: 2:57 166: 10:00 63: 15:45 160: 17:49 170: 32:27 79: 36:13 200: 37:26 500: 37:59
3 Kasperi Niemi 13A 32:11 83: 4:41 166: 8:55 62: 13:05 160: 17:51 170: 24:07 79: 30:30 200: 31:39 500: 32:11

8. Keravan Urheilijat -1 1:40:27

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Tuomas Säteri 13A 42:32 83: 5:42 166: 11:00 62: 15:53 160: 30:19 170: 36:41 79: 40:59 200: 41:57 500: 42:33
2 Maija Mäkinen 13C 31:30 82: 2:50 166: 8:26 63: 14:22 160: 16:55 170: 25:23 79: 29:46 200: 30:55 500: 31:31
3 Tommi Hakuli 13B 26:24 80: 2:50 166: 7:56 63: 13:23 160: 15:29 157: 18:35 79: 24:48 200: 25:54 500: 26:25

9. Lynx -1 1:42:36

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Konsta Mäntylä 13C 38:36 82: 2:58 166: 8:43 63: 14:07 160: 16:27 170: 32:21 79: 36:38 200: 38:07 500: 38:37
2 Henrik Asklöf 13A 35:30 83: 4:07 166: 10:08 62: 15:36 160: 21:22 170: 29:28 79: 34:01 200: 34:59 500: 35:31
3 Ville Rehn 13B 28:29 80: 4:13 166: 8:58 63: 15:19 160: 18:01 157: 21:27 79: 27:09 200: 28:00 500: 28:30

10. Helsingin Suunnistajat -3 1:42:39

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Johannes Louhi 13C 32:26 82: 2:59 166: 8:37 63: 15:13 160: 18:00 170: 24:50 79: 30:23 200: 31:49 500: 32:26
2 Kalle Summanen 13A 30:47 83: 4:24 166: 9:52 62: 14:58 160: 18:48 170: 25:30 79: 29:20 200: 30:20 500: 30:48
3 Niilo Summanen 13B 39:25 80: 12:59 166: 18:53 63: 25:04 160: 29:04 157: 32:17 79: 37:59 200: 38:58 500: 39:25

11. Helsingin Suunnistajat -5 1:45:41

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Ville Mannonen 13C 33:45 82: 3:04 166: 8:34 63: 14:05 160: 16:37 170: 28:09 79: 31:38 200: 33:07 500: 33:47
2 Henri Malmberg 13B 40:53 80: 6:52 166: 16:59 63: 21:45 160: 24:58 157: 29:13 79: 39:04 200: 40:22 500: 40:54
3 Miika Tala 13A 31:02 83: 4:08 166: 8:10 62: 12:22 160: 18:43 170: 25:31 79: 29:24 200: 30:33 500: 31:03

12. Keravan Urheilijat -2 1:51:06

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Benjamin Lamberg 13C 33:38 82: 4:24 166: 11:01 63: 16:59 160: 19:15 170: 27:37 79: 31:41 200: 33:02 500: 33:39
2 Hanna Hakuli 13B 40:34 80: 7:56 166: 16:49 63: 23:23 160: 25:50 157: 29:49 79: 38:44 200: 39:51 500: 40:35
3 Tuomas Hyytiäinen 13A 36:53 83: 4:38 166: 9:21 62: 15:05 160: 17:53 170: 30:19 79: 34:46 200: 36:22 500: 36:54

13. Rajamäen Rykmentti -1 1:51:16

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Lauri Laajaniemi 13C 27:28 82: 3:32 166: 8:30 63: 13:58 160: 16:28 170: 21:14 79: 25:37 200: 26:54 500: 27:29
2 Pyry Seppälä 13B 34:21 80: 3:49 166: 9:17 63: 16:47 160: 23:37 157: 26:34 79: 32:41 200: 33:47 500: 34:22
3 Verner Vähätalo 13A 49:25 83: 17:05 166: 21:47 62: 27:32 160: 30:23 170: 42:47 79: 47:32 200: 48:53 500: 49:27

14. Helsingin Suunnistajat -4 2:08:14

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Daniel Saranen 13A 51:49 83: 5:48 166: 11:04 62: 16:04 160: 38:06 170: 44:34 79: 50:26 200: 51:20 500: 51:50
2 Alexander Roininen 13B 47:09 80: 3:41 166: 11:47 63: 18:50 160: 24:55 157: 36:40 79: 44:38 200: 46:30 500: 47:10
3 Teemu Sundström 13C 29:15 82: 2:59 166: 8:09 63: 13:46 160: 15:55 170: 22:29 79: 27:31 200: 28:45 500: 29:15

15. Hyvinkään Rasti -2 2:08:25

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Santeri Hölttä 13B 55:53 80: 3:50 166: 14:35 63: 22:15 160: 25:41 157: 41:44 79: 54:08 200: 55:22 500: 55:54
2 Sakari Puolakanaho 13A 29:33 83: 4:34 166: 9:21 62: 13:59 160: 17:15 170: 23:37 79: 27:48 200: 29:01 500: 29:34
3 Arttu Ylönen 13C 42:58 82: 4:19 166: 12:03 63: 21:12 160: 26:06 170: 35:00 79: 41:02 200: 42:21 500: 42:59

16. Lynx -2 2:11:05

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Eemi Kankaanpää 13B 55:54 80: 4:08 166: 14:37 63: 22:19 160: 25:44 157: 41:59 79: 54:10 200: 55:26 500: 55:55
2 Juho-Pekka Salo 13A 39:41 83: 10:27 166: 15:35 62: 21:01 160: 24:49 170: 33:41 79: 37:47 200: 38:59 500: 39:42
3 Antti Ursin 13C 35:29 82: 2:48 166: 9:11 63: 14:40 160: 22:42 170: 29:03 79: 33:28 200: 35:02 500: 35:30

17. Espoon Suunta -3 2:17:37

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Lauri Heinaro 13A 38:38 83: 4:10 166: 8:39 62: 13:21 160: 20:00 170: 32:32 79: 36:48 200: 38:09 500: 38:39
2 Elias Lehikoinen 13C 45:32 82: 11:48 166: 17:25 63: 26:10 160: 29:50 170: 39:40 79: 43:37 200: 45:00 500: 45:33
3 Mikko Tervakanas 13B 53:26 80: 6:49 166: 25:50 63: 34:24 160: 38:10 157: 43:53 79: 51:44 200: 52:55 500: 53:26

18. Lynx -3 2:42:40

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Atte Oinaskallio 13A 46:02 83: 5:36 166: 12:43 62: 17:53 160: 26:01 170: 39:27 79: 44:06 200: 45:23 500: 46:03
2 Kjetil Holmberg 13B 1:13:26 80: 7:36 166: 19:27 63: 29:35 160: 36:20 157: 58:08 79: 1:11:43 200: 1:12:50 500: 1:13:27
3 Jonas Sarparanta 13C 43:11 82: 6:30 166: 12:33 63: 18:31 160: 21:11 170: 36:26 79: 41:20 200: 42:34 500: 43:11

. Keravan Urheilijat -3 Keskeyttänyt

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Ville Launonen 13A 42:41 83: 5:45 166: 12:15 62: 22:48 160: 27:16 170: 36:37 79: 41:03 200: 42:02 500: 42:41
2 Tapio Saarinen 13C 1:16:53 82: 11:03 166: 23:00 63: 33:04 160: 39:32 170: 1:07:58 79: 1:15:08 200: 1:16:22 500: 1:16:54

. Espoon Suunta -4 Hylätty

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Lauri Hollo 13C 37:03 82: 3:01 166: 8:18 63: 14:17 160: 16:39 170: 27:49 79: 34:25 200: 36:22 500: 37:04
2 Toivo Hursti 13B 1:14:22 80: 19:14 166: 26:40 63: 34:17 160: 38:02 157: 49:28 79: 1:12:06 200: 1:13:43 500: 1:14:23
3 Ville Varpula 13A 83: 5:42 166: 17:58 170: 29:13 79: 37:38 200: 38:52 500: 39:26 : Hyl.

D21

1. Helsingin Suunnistajat -1 2:34:13

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Heidi Liljeström 4C 49:49 34: 8:10 35: 10:38 36: 13:16 40: 15:06 43: 17:55 46: 23:57 143: 29:24 53: 34:22 55: 36:40 163: 41:00 156: 43:52 76: 46:55 79: 48:30 200: 49:19 500: 49:50
2 Anu Åkerman 4B 50:58 32: 6:47 35: 11:00 36: 15:26 38: 16:48 43: 19:43 143: 29:24 51: 32:06 54: 36:22 55: 37:28 163: 42:12 170: 46:09 77: 48:27 79: 49:38 200: 50:27 500: 50:59
3 Minna Ryyppö 4A 53:24 33: 7:26 35: 11:51 36: 16:28 39: 19:05 45: 23:30 143: 30:40 51: 33:32 53: 36:19 55: 38:59 163: 43:58 73: 48:18 78: 50:22 79: 51:47 200: 52:52 500: 53:25

2. Lynx -1 2:40:07

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Anna-Mari Leskinen 4B 51:55 32: 6:02 35: 10:23 36: 13:20 38: 14:54 43: 17:46 143: 27:28 51: 30:45 54: 34:50 55: 36:08 163: 41:05 170: 45:01 77: 48:09 79: 50:18 200: 51:17 500: 51:54
2 Emma Juga 4A 57:34 33: 7:59 35: 12:16 36: 17:31 39: 19:50 45: 24:35 143: 32:27 51: 35:44 53: 38:48 55: 41:28 163: 47:21 73: 51:24 78: 54:29 79: 56:05 200: 57:03 500: 57:35
3 Taru Ikäheimonen 4C 50:37 34: 7:00 35: 9:52 36: 12:38 40: 14:18 43: 17:08 46: 22:41 143: 27:26 53: 32:25 55: 34:53 163: 39:18 156: 42:02 76: 45:59 79: 47:47 200: 50:03 500: 50:37

3. Rajamäen Rykmentti -1 3:04:05

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Saara Nikkari 4A 49:37 33: 6:26 35: 10:04 36: 13:00 39: 15:15 45: 20:04 143: 27:24 51: 31:16 53: 33:57 55: 36:29 163: 40:48 73: 44:29 78: 46:52 79: 48:13 200: 49:06 500: 49:39
2 Outi Nieminen 4B 1:13:31 32: 8:16 35: 17:10 36: 21:06 38: 23:10 43: 26:49 143: 40:15 51: 46:19 54: 52:28 55: 54:23 163: 1:01:52 170: 1:06:32 77: 1:10:32 79: 1:11:55 200: 1:13:00 500: 1:13:32
3 Tiina Vilska 4C 1:00:55 34: 8:23 35: 11:54 36: 15:22 40: 17:36 43: 20:40 46: 28:23 143: 34:31 53: 41:10 55: 44:28 163: 50:32 156: 53:47 76: 57:25 79: 59:15 200: 1:00:14 500: 1:00:56

4. Espoon Suunta -1 3:10:12

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Anni Honkimaa 4A 56:05 33: 7:19 35: 11:45 36: 15:12 39: 17:37 45: 22:22 143: 30:52 51: 34:30 53: 37:46 55: 40:15 163: 44:52 73: 48:47 78: 51:22 79: 54:34 200: 55:33 500: 56:06
2 Inese Evele-Peltoniemi 4C 1:01:08 34: 8:44 35: 14:32 36: 18:15 40: 20:20 43: 24:30 46: 31:01 143: 37:31 53: 44:48 55: 47:51 163: 52:20 156: 55:11 76: 57:54 79: 59:35 200: 1:00:41 500: 1:01:09
3 Jenni Simola 4B 1:12:58 32: 12:22 35: 17:32 36: 22:27 38: 24:15 43: 27:51 143: 41:05 51: 45:27 54: 50:34 55: 51:58 163: 59:09 170: 1:03:33 77: 1:09:50 79: 1:11:16 200: 1:12:21 500: 1:12:58

5. Helsingin Suunnistajat -2 3:11:03

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Henna Salminen 4B 1:09:35 32: 7:39 35: 13:27 36: 17:32 38: 19:30 43: 27:05 143: 39:59 51: 44:10 54: 50:15 55: 52:00 163: 58:05 170: 1:03:00 77: 1:06:04 79: 1:07:53 200: 1:09:00 500: 1:09:36
2 Milla Mattila 4C 59:36 34: 7:55 35: 11:32 36: 15:06 40: 17:04 43: 20:19 46: 26:31 143: 33:11 53: 39:43 55: 42:40 163: 48:35 156: 51:50 76: 54:53 79: 58:09 200: 59:05 500: 59:36
3 Hanna Ruhanen 4A 1:01:51 33: 8:52 35: 13:25 36: 17:30 39: 20:24 45: 25:39 143: 34:20 51: 39:17 53: 42:45 55: 45:35 163: 51:33 73: 56:02 78: 58:36 79: 1:00:13 200: 1:01:15 500: 1:01:51

6. Delta -1 3:55:06

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Essi Kangasaho 4B 1:03:48 32: 7:50 35: 12:51 36: 17:05 38: 18:58 43: 23:16 143: 33:58 51: 41:06 54: 45:54 55: 47:10 163: 53:08 170: 56:55 77: 59:29 79: 1:00:40 200: 1:03:13 500: 1:03:48
2 Riina Suntioinen 4C 1:15:26 34: 14:26 35: 18:23 36: 21:45 40: 23:53 43: 28:18 46: 36:19 143: 43:57 53: 53:34 55: 57:29 163: 1:03:46 156: 1:07:19 76: 1:11:07 79: 1:13:29 200: 1:14:35 500: 1:15:25
3 Anu Kangasaho 4A 1:35:51 33: 17:55 35: 24:24 36: 29:10 39: 34:09 45: 41:30 143: 52:44 51: 57:23 53: 1:01:56 55: 1:06:33 163: 1:14:04 73: 1:20:22 78: 1:26:39 79: 1:33:36 200: 1:35:02 500: 1:35:52

7. Espoon Akilles -1 4:40:13

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Suvi Sorvakko 4C 1:36:44 34: 11:52 35: 17:32 36: 23:36 40: 27:10 43: 34:51 46: 43:32 143: 52:01 53: 1:02:02 55: 1:06:53 163: 1:19:25 156: 1:23:52 76: 1:31:24 79: 1:34:37 200: 1:36:06 500: 1:36:45
2 Maija Heikkilä 4A 1:45:59 33: 19:55 35: 32:46 36: 38:39 39: 42:48 45: 49:49 143: 1:00:29 51: 1:12:32 53: 1:16:33 55: 1:20:37 163: 1:30:20 73: 1:36:16 78: 1:42:03 79: 1:43:53 200: 1:45:18 500: 1:45:58
3 Anu Salokangas 4B 1:17:29 32: 7:54 35: 13:20 36: 17:18 38: 19:33 43: 23:36 143: 40:33 51: 44:08 54: 49:45 55: 51:45 163: 58:02 170: 1:08:14 77: 1:12:18 79: 1:15:16 200: 1:16:48 500: 1:17:30

D35

1. Delta -1 2:39:26

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Taru Aapro-Toivanen 6A 58:54 155: 13:49 45: 19:00 49: 25:46 51: 29:14 130: 33:59 54: 37:46 56: 41:23 158: 47:03 73: 50:52 76: 53:13 79: 55:21 200: 58:16 500: 58:54
2 Paula Porkka 6B 45:06 43: 10:59 45: 13:54 44: 17:36 51: 22:41 130: 26:31 54: 29:19 56: 32:20 156: 39:00 78: 42:20 79: 43:40 200: 44:34 500: 45:06
3 Outi Reitmaa 6C 55:26 33: 8:26 45: 16:01 47: 21:06 51: 27:05 130: 31:30 54: 35:53 160: 42:26 170: 48:16 77: 51:40 79: 53:24 200: 54:43 500: 55:26

2. Helsingin Suunnistajat -1 2:40:00

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Heidi Arjamaa 6C 55:39 33: 9:27 45: 17:53 47: 23:34 51: 28:00 130: 32:45 54: 36:40 160: 43:11 170: 48:37 77: 52:00 79: 53:45 200: 54:59 500: 55:40
2 Irene Turakainen 6A 55:28 155: 10:15 45: 15:03 49: 22:17 51: 25:48 130: 30:23 54: 34:17 56: 38:41 158: 44:42 73: 47:46 76: 51:33 79: 53:41 200: 54:55 500: 55:29
3 Mari Sane 6B 48:52 43: 10:01 45: 12:37 44: 16:20 51: 20:10 130: 24:18 54: 32:47 56: 35:38 156: 41:52 78: 46:00 79: 47:26 200: 48:22 500: 48:52

3. Espoon Suunta -1 2:49:58

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Astra Francke 6B 52:57 43: 13:38 45: 16:40 44: 20:52 51: 26:52 130: 30:58 54: 34:50 56: 38:26 156: 45:47 78: 49:30 79: 51:09 200: 52:19 500: 52:58
2 Virpi Palmen 6C 1:11:18 33: 21:25 45: 29:12 47: 35:58 51: 39:39 130: 44:47 54: 47:52 160: 54:45 170: 1:00:38 77: 1:05:43 79: 1:09:47 200: 1:10:44 500: 1:11:20
3 Sanna Tervakangas 6A 45:42 155: 8:55 45: 12:41 49: 18:10 51: 21:16 130: 25:37 54: 28:19 56: 31:48 158: 37:15 73: 39:58 76: 42:04 79: 44:00 200: 45:07 500: 45:42

4. Karkki-Rasti -1 3:41:24

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Tanja Nyholm 6C 1:08:12 33: 11:10 45: 21:33 47: 29:03 51: 33:49 130: 39:25 54: 44:07 160: 52:47 170: 1:00:07 77: 1:03:35 79: 1:06:24 200: 1:07:40 500: 1:08:14
2 Eila Valonen 6B 1:04:37 43: 14:27 45: 17:43 44: 22:36 51: 28:58 130: 34:07 54: 40:35 56: 44:53 156: 55:01 78: 1:00:06 79: 1:02:38 200: 1:03:58 500: 1:04:38
3 Päivi Ahonen 6A 1:28:34 155: 16:58 45: 25:05 49: 37:43 51: 44:39 130: 52:42 54: 58:13 56: 1:03:25 158: 1:13:07 73: 1:18:59 76: 1:22:31 79: 1:25:47 200: 1:27:44 500: 1:28:35

5. Hyvinkään Rasti -1 4:00:46

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Kaisa Friman 6A 59:41 155: 12:09 45: 16:45 49: 22:45 51: 26:36 130: 31:07 54: 37:09 56: 42:53 158: 49:45 73: 53:13 76: 55:37 79: 57:50 200: 59:01 500: 59:42
2 Riikka Ahoniemi 6C 1:44:20 33: 10:51 45: 35:16 47: 51:04 51: 56:46 130: 1:01:49 54: 1:09:27 160: 1:20:08 170: 1:35:03 77: 1:40:30 79: 1:42:20 200: 1:43:38 500: 1:44:20
3 Mia Haavisto 6B 1:16:45 43: 15:29 45: 19:44 44: 25:14 51: 30:54 130: 36:07 54: 45:17 56: 58:18 156: 1:08:19 78: 1:12:48 79: 1:14:39 200: 1:16:04 500: 1:16:46

D40

1. Helsingin Suunnistajat -1 2:29:39

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Karin Rantamäki 7A 52:09 155: 10:37 45: 15:58 44: 20:32 50: 23:44 54: 29:52 56: 33:41 73: 45:17 76: 47:56 79: 50:09 200: 51:31 500: 52:09
2 Henna Nurminen 7B 52:20 168: 9:15 43: 15:50 47: 24:50 50: 27:04 54: 32:30 56: 36:12 170: 45:32 78: 48:58 79: 50:40 200: 51:41 500: 52:20
3 Tiina Kainulainen 7C 45:09 43: 11:50 45: 15:03 49: 21:16 54: 26:12 56: 29:30 156: 37:19 73: 39:13 77: 41:58 79: 43:27 200: 44:29 500: 45:10

2. Lynx -1 2:41:11

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Annamari Heikkilä 7C 48:57 43: 12:53 45: 16:47 49: 22:34 54: 28:03 56: 31:36 156: 40:08 73: 42:01 77: 45:26 79: 47:03 200: 48:24 500: 48:58
2 Virpi Tilli 7A 46:42 155: 10:10 45: 15:06 44: 19:27 50: 22:38 54: 27:57 56: 31:30 73: 40:08 76: 42:41 79: 44:57 200: 46:05 500: 46:44
3 Heli Lehmussaari-Rehn 7B 1:05:30 168: 9:26 43: 17:02 47: 30:33 50: 32:56 54: 39:56 56: 44:33 170: 56:40 78: 1:01:42 79: 1:03:41 200: 1:04:56 500: 1:05:31

3. Keravan Urheilijat -1 3:14:59

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Anja Koski 7B 1:02:04 168: 13:00 43: 18:58 47: 28:33 50: 32:20 54: 39:46 56: 43:05 170: 55:22 78: 58:43 79: 1:00:23 200: 1:01:23 500: 1:02:05
2 Nina Asikainen 7C 59:20 43: 13:49 45: 17:16 49: 27:28 54: 33:39 56: 42:14 156: 50:30 73: 52:42 77: 56:05 79: 57:40 200: 58:45 500: 59:20
3 Nina Tupitsa 7A 1:13:33 155: 14:29 45: 21:26 44: 27:13 50: 31:05 54: 39:24 56: 45:06 73: 59:29 76: 1:04:14 79: 1:07:51 200: 1:12:43 500: 1:13:33

D45

1. Helsingin Suunnistajat -1 2:03:25

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Pauliina Lankinen 8A 43:06 155: 13:06 43: 15:29 46: 21:57 49: 24:30 161: 29:42 73: 37:12 78: 40:04 79: 41:33 200: 42:33 500: 43:07
2 Riikka Otsamo 8B 41:12 43: 12:07 45: 15:39 46: 19:35 58: 24:49 160: 28:13 156: 32:10 73: 33:54 76: 37:28 79: 39:32 200: 40:33 500: 41:14
3 Kaija Kekäläinen 8C 39:06 155: 9:17 45: 13:47 46: 17:49 47: 19:31 161: 24:47 170: 30:59 73: 32:39 77: 35:45 79: 37:18 200: 38:29 500: 39:07

2. Lynx -1 2:12:15

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Nina Ljungqvist-Sarparan 8C 42:29 155: 9:30 45: 14:43 46: 18:26 47: 20:20 161: 27:32 170: 34:28 73: 35:49 77: 38:53 79: 40:36 200: 41:50 500: 42:30
2 Annariitta Kottonen 8B 40:47 43: 13:18 45: 16:30 46: 20:18 58: 25:37 160: 28:57 156: 33:10 73: 34:55 76: 37:02 79: 39:08 200: 40:08 500: 40:48
3 Riitta Kaasalainen 8A 48:59 155: 10:32 43: 13:51 46: 22:20 49: 25:35 161: 33:43 73: 41:28 78: 44:43 79: 46:54 200: 48:21 500: 48:59

3. Helsingin Suunnistajat -2 2:25:13

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Leena Tuumi-Niemi 8B 54:34 43: 22:25 45: 25:25 46: 29:38 58: 36:31 160: 40:26 156: 44:50 73: 46:39 76: 50:09 79: 52:36 200: 53:55 500: 54:36
2 Ulla Mänttäri 8C 46:51 155: 11:42 45: 16:48 46: 21:15 47: 23:18 161: 30:39 170: 38:16 73: 40:17 77: 43:03 79: 44:53 200: 46:15 500: 46:52
3 Leena Myllys 8A 43:46 155: 9:58 43: 12:55 46: 20:31 49: 23:41 161: 29:37 73: 36:25 78: 40:17 79: 41:49 200: 43:02 500: 43:46

4. Hyvinkään Rasti -1 3:07:52

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Mia Borgenström 8C 51:28 155: 12:31 45: 20:39 46: 25:03 47: 27:14 161: 34:46 170: 42:17 73: 43:46 77: 47:58 79: 49:40 200: 50:51 500: 51:30
2 Lotta Kuivamäki 8A 49:40 155: 11:33 43: 14:33 46: 22:43 49: 26:10 161: 35:17 73: 42:42 78: 46:21 79: 47:56 200: 49:10 500: 49:42
3 Aino Norrbacka 8B 1:26:43 43: 21:20 45: 25:37 46: 34:16 58: 1:01:09 160: 1:06:26 156: 1:13:25 73: 1:18:08 76: 1:21:35 79: 1:24:33 200: 1:26:05 500: 1:26:44

5. Keravan Urheilijat -1 5:36:57

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Taina Häyhä 8A 1:24:56 155: 16:33 43: 39:20 46: 50:57 49: 55:08 161: 1:05:26 73: 1:16:49 78: 1:20:52 79: 1:22:56 200: 1:24:11 500: 1:24:57
2 Raija Ylönen 8C 1:30:10 155: 29:22 45: 36:56 46: 42:20 47: 46:19 161: 1:07:19 170: 1:18:19 73: 1:21:03 77: 1:25:27 79: 1:27:36 200: 1:29:27 500: 1:30:10
3 Anna Saarinen 8B 2:41:50 43: 30:15 45: 48:34 46: 1:17:26 58: 1:32:57 160: 2:12:17 156: 2:22:33 73: 2:27:51 76: 2:33:30 79: 2:38:19 200: 2:40:51 500: 2:41:50

. Pihkaniskat -1 Keskeyttänyt

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Anne Sorsa 8B 46:08 43: 13:41 45: 17:22 46: 22:03 58: 28:18 160: 31:41 156: 36:19 73: 38:32 76: 41:12 79: 44:19 200: 45:31 500: 46:08
2 Helena Mäkelä 8A 43:22 155: 10:09 43: 12:58 46: 20:36 49: 23:15 161: 28:43 73: 35:36 78: 39:33 79: 41:17 200: 42:36 500: 43:23

D50

1. Pihkaniskat -1 1:59:55

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Helena Jumppanen 9C 37:35 82: 3:40 48: 10:33 158: 14:50 59: 19:50 58: 21:12 160: 24:24 170: 30:33 77: 33:46 79: 35:21 200: 36:58 500: 37:36
2 Kaija Heinonen 9A 41:16 169: 8:42 158: 14:37 61: 19:53 58: 23:21 160: 27:15 73: 34:02 78: 37:14 79: 39:08 200: 40:30 500: 41:17
3 Päivi Saarikoski 9B 41:03 71: 5:43 48: 9:48 158: 15:14 60: 21:24 58: 23:42 160: 28:12 76: 36:53 79: 39:13 200: 40:26 500: 41:04

2. Keravan Urheilijat -1 2:08:36

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Liisa Juga 9B 49:04 71: 5:00 48: 9:14 158: 14:34 60: 30:21 58: 32:33 160: 35:57 76: 44:51 79: 47:07 200: 48:24 500: 49:04
2 Sirkka Sarkki 9C 43:26 82: 8:01 48: 14:18 158: 18:43 59: 23:58 58: 25:20 160: 29:19 170: 36:14 77: 39:55 79: 41:25 200: 42:47 500: 43:27
3 Tellervo Parviainen 9A 36:05 169: 7:14 158: 11:42 61: 16:58 58: 19:52 160: 22:55 73: 27:47 78: 33:05 79: 34:28 200: 35:32 500: 36:07

3. Espoon Suunta -1 2:10:13

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Rita Linko 9A 36:46 169: 7:05 158: 12:12 61: 16:51 58: 19:51 160: 23:18 73: 29:02 78: 33:16 79: 35:01 200: 36:13 500: 36:48
2 Marita Kokkila 9B 44:56 71: 5:51 48: 9:11 158: 13:30 60: 21:50 58: 24:02 160: 27:30 76: 40:21 79: 42:44 200: 44:13 500: 44:56
3 Mirja Linjama 9C 48:30 82: 4:05 48: 10:22 158: 21:34 59: 31:57 58: 33:17 160: 36:19 170: 42:03 77: 45:16 79: 46:43 200: 47:50 500: 48:31

D55

1. Delta -1 2:27:39

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Sinikka Illaru 9A 47:12 169: 6:32 158: 19:20 61: 27:26 58: 30:44 160: 34:04 73: 40:01 78: 43:22 79: 45:17 200: 46:30 500: 47:13
2 Marja-Leena Väli-Klemelä 9C 47:11 82: 3:33 48: 11:57 158: 20:00 59: 25:44 58: 27:32 160: 31:22 170: 37:32 77: 42:56 79: 45:05 200: 46:29 500: 47:12
3 Sirpa Kangasaho 9B 53:15 71: 7:04 48: 12:59 158: 18:24 60: 25:23 58: 32:45 160: 37:37 76: 48:46 79: 51:09 200: 52:35 500: 53:14

2. Hyvinkään Rasti -1 2:37:07

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Erja Raiko 9C 37:35 82: 3:34 48: 9:59 158: 14:47 59: 19:43 58: 21:10 160: 24:29 170: 30:40 77: 33:47 79: 35:23 200: 36:52 500: 37:36
2 Raija Lappeteläinen 9B 55:14 71: 8:52 48: 16:06 158: 20:02 60: 32:09 58: 37:30 160: 40:50 76: 50:26 79: 52:23 200: 53:52
3 Pia Vähänen 9A 1:04:17 169: 10:55 158: 18:26 61: 36:10 58: 40:05 160: 45:08 73: 54:01 78: 59:15 79: 1:01:51 200: 1:03:33 500: 1:04:18

3. Raisu Lumous -1 3:20:16

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Kristiina Ahlqvist 9B 47:14 71: 6:24 48: 10:39 158: 15:01 60: 22:41 58: 24:55 160: 30:24 76: 43:27 79: 45:19 200: 46:33 500: 47:14
2 Sirpa Reponen 9A 1:11:19 169: 10:47 158: 30:11 61: 40:39 58: 45:44 160: 51:04 73: 1:01:15 78: 1:05:50 79: 1:08:31 200: 1:10:24 500: 1:11:20
3 Marja Kanerva 9C 1:21:43 82: 5:58 48: 18:36 158: 28:06 59: 39:39 58: 45:12 160: 53:35 170: 1:06:32 77: 1:14:06 79: 1:17:51 200: 1:20:28 500: 1:21:43

D60

1. Helsingin Suunnistajat -1 2:05:53

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Anneli Hämäläinen 12A 36:25 169: 8:30 158: 14:00 161: 19:34 64: 21:10 62: 22:58 156: 27:34 77: 32:12 79: 34:12 200: 35:40 500: 36:25
2 Marketta Savelainen 12B 52:41 166: 9:44 158: 14:13 161: 20:08 65: 21:18 62: 23:37 73: 41:24 76: 46:09 79: 50:01 200: 51:48 500: 52:42
3 Åsa Koivula 12C 36:47 169: 7:50 165: 9:57 158: 14:29 161: 19:06 63: 22:37 62: 23:58 156: 28:29 77: 33:18 79: 34:58 200: 36:11 500: 36:47

. Länsi-Uudenmaan Suunnistaja -1 Hylätty

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Ulla Kurvinen 12B 39:24 166: 9:03 158: 13:39 161: 19:23 65: 21:57 62: 23:33 73: 32:13 76: 34:51 79: 37:23 200: 38:41 500: 39:23
2 Mare Beilmann 12C 169: 9:48 165: 12:28 158: 24:57 63: 33:57 62: 36:23 156: 43:32 77: 48:32 79: 50:17 200: 51:45 500: 52:29 : Hyl.
3 Marja Suomalainen 12A 169: 8:57 158: 17:12 161: 22:24 64: 24:23 62: 26:09 156: 30:40 77: 37:01 79: 39:00 200: 40:20 500: 41:02

D65

1. Helsingin Suunnistajat -1 2:07:46

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Tuulikki Karvinen 10C 33:58 167: 8:51 163: 14:10 65: 16:33 162: 17:24 73: 26:25 77: 30:00 79: 31:50 200: 33:15 500: 33:58
2 Tytti Torp 10A 48:32 167: 10:41 163: 17:40 64: 21:14 162: 22:53 73: 33:36 77: 43:36 79: 46:01 200: 47:42 500: 48:33
3 Rose-Marie Etholen 10B 45:16 167: 9:15 67: 23:16 63: 24:38 162: 29:12 73: 37:51 76: 40:45 79: 43:22 200: 44:36 500: 45:17

2. Espoon Suunta -1 2:23:33

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Ritva Mikkonen 10B 45:52 167: 12:56 67: 21:41 63: 23:40 162: 25:42 73: 36:32 76: 40:08 79: 43:17 200: 45:06 500: 45:53
2 Riitta Kokkonen 10C 54:55 167: 13:38 163: 20:38 65: 30:25 162: 31:34 73: 44:10 77: 49:04 79: 52:10 200: 54:06 500: 54:56
3 Leena Paatero 10A 42:45 167: 9:43 163: 15:18 64: 21:59 162: 23:12 73: 33:56 77: 37:38 79: 40:09 200: 41:59 500: 42:46

3. Keravan Urheilijat -2 2:32:54

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Ulla Talvitie 10B 51:55 167: 10:03 67: 19:08 63: 21:16 162: 23:48 73: 42:14 76: 46:54 79: 49:48 200: 51:09 500: 51:56
2 Marketta Kaaranen 10A 59:39 167: 15:14 163: 23:02 64: 27:49 162: 29:49 73: 41:47 77: 53:49 79: 57:04 200: 58:52 500: 59:41
3 Eila Pekkarinen 10C 41:19 167: 11:09 163: 17:50 65: 21:16 162: 22:22 73: 32:47 77: 36:40 79: 38:53 200: 40:31 500: 41:20

4. Helsingin Suunnistajat -2 2:33:34

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Kaarina Isoherranen 10A 45:45 167: 9:59 163: 16:59 64: 20:30 162: 22:06 73: 32:38 77: 40:53 79: 43:02 200: 45:04 500: 45:46
2 Marja Raatikka 10C 1:00:48 167: 23:12 163: 30:37 65: 35:07 162: 36:23 73: 49:33 77: 54:58 79: 57:56 200: 59:51 500: 1:00:49
3 Pirkko Latvasto 10B 47:00 167: 13:18 67: 21:41 63: 23:33 162: 25:34 73: 36:34 76: 41:13 79: 44:26 200: 46:14 500: 47:00

5. Keravan Urheilijat -1 3:11:34

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Aune Jalava 10C 1:08:17 167: 15:15 163: 26:36 65: 31:56 162: 34:17 73: 52:10 77: 1:00:31 79: 1:04:07 200: 1:07:00 500: 1:08:18
2 Marjatta Vehmanen 10B 57:58 167: 13:05 67: 27:53 63: 30:04 162: 32:23 73: 46:46 76: 50:30 79: 55:14 200: 57:05 500: 57:57
3 Kaarina Holopainen 10A 1:05:18 167: 16:01 163: 26:16 64: 31:38 162: 33:02 73: 48:37 77: 53:15 79: 56:06 200: 1:04:19 500: 1:05:18

D20

1. Rajamäen Rykmentti -1 3:52:06

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Sanna Minkkinen 6A 54:24 155: 9:23 45: 14:31 49: 24:22 51: 27:24 130: 32:40 54: 36:03 56: 39:28 158: 44:58 73: 47:59 76: 50:15 79: 51:58 200: 53:51 500: 54:24
2 Sirkku Minkkinen 6B 55:16 43: 15:34 45: 18:32 44: 22:47 51: 27:51 130: 32:47 54: 36:30 56: 39:54 156: 47:30 78: 52:06 79: 53:40 200: 54:42 500: 55:18
3 Laura Koskinen 6C 2:02:25 33: 21:01 45: 49:53 47: 57:46 51: 1:05:10 130: 1:14:28 54: 1:21:04 160: 1:33:21 170: 1:50:41 77: 1:55:57 79: 1:59:47 200: 2:01:50 500: 2:02:26

D18

1. Helsingin Suunnistajat -1 1:53:37

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Pihla Otsamo 11B 32:13 169: 5:38 161: 12:04 49: 16:29 47: 17:38 62: 22:03 170: 26:46 76: 28:57 79: 30:42 200: 31:40 500: 32:13
2 Elina Lammi 11C 42:03 169: 8:09 164: 10:34 161: 17:01 49: 23:26 47: 24:28 62: 29:54 73: 36:01 77: 39:04 79: 40:32 200: 41:38 500: 42:05
3 Katja Heinjoki 11A 39:20 168: 6:03 161: 15:54 49: 20:49 44: 22:58 62: 27:52 73: 33:22 78: 35:43 79: 37:45 200: 38:44 500: 39:21

2. Tuusulan Voima-Veikot -1 1:56:29

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Alisa Raitanen 11A 44:34 168: 6:19 161: 16:04 49: 22:31 44: 24:21 62: 29:17 73: 36:05 78: 40:58 79: 42:30 200: 43:59 500: 44:35
2 Jenna Laukkarinen 11C 38:56 169: 8:50 164: 10:59 161: 16:49 49: 21:50 47: 23:07 62: 28:18 73: 33:24 77: 36:01 79: 37:21 200: 38:21 500: 38:56
3 Jannina Gustafsson 11B 32:58 169: 5:51 161: 11:45 49: 16:35 47: 17:26 62: 21:29 170: 25:23 76: 27:34 79: 31:21 200: 32:27 500: 32:58

3. Lynx -1 2:16:57

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Annika Kottonen 11C 36:45 169: 5:22 164: 7:16 161: 14:36 49: 19:09 47: 20:25 62: 25:07 73: 31:17 77: 33:26 79: 35:10 200: 36:12 500: 36:46
2 Laura Mankarla 11A 57:17 168: 8:12 161: 19:57 49: 28:27 44: 30:10 62: 37:13 73: 50:49 78: 54:07 79: 55:30 200: 56:46 500: 57:18
3 Sara Karvonen 11B 42:55 169: 6:54 161: 13:43 49: 25:41 47: 27:17 62: 32:07 170: 37:20 76: 39:28 79: 41:20 200: 42:17 500: 42:55

4. Espoon Akilles -1 2:28:02

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Annukka Hanhijärvi 11A 42:31 168: 8:39 161: 17:57 49: 23:40 44: 25:39 62: 30:01 73: 36:07 78: 39:17 79: 40:49 200: 41:51 500: 42:31
2 Leenukka Hanhijärvi 11B 55:08 169: 12:56 161: 24:35 49: 36:28 47: 37:32 62: 43:30 170: 49:02 76: 51:25 79: 53:30 200: 54:35 500: 55:10
3 Marjukka Hanhijärvi 11C 50:22 169: 8:14 164: 10:54 161: 17:10 49: 30:05 47: 31:17 62: 36:39 73: 42:58 77: 47:01 79: 48:36 200: 49:42 500: 50:22

D16

1. Mäntsälän Urheilijat -1 1:39:42

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Venla Heikkilä 12B 26:54 166: 6:25 158: 9:42 161: 13:23 65: 14:07 62: 15:29 73: 21:02 76: 23:21 79: 25:03 200: 26:24 500: 26:54
2 Kiia Lampinen 12C 37:22 169: 8:04 165: 9:56 158: 13:25 161: 20:28 63: 21:51 62: 22:58 156: 28:26 77: 34:17 79: 35:54 200: 36:52 500: 37:24
3 Laura Sinisalo 12A 35:26 169: 6:59 158: 11:44 161: 14:59 64: 19:07 62: 20:34 156: 25:34 77: 32:38 79: 33:54 200: 34:51 500: 35:27

2. Rajamäen Rykmentti -1 2:13:21

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Riikka Haltia 12A 26:55 169: 5:51 158: 10:10 161: 13:26 64: 15:04 62: 16:18 156: 19:49 77: 24:07 79: 25:24 200: 26:24 500: 26:56
2 Riina Karppinen 12C 45:44 169: 9:45 165: 11:43 158: 17:36 161: 23:51 63: 26:49 62: 28:07 156: 33:22 77: 41:30 79: 43:12 200: 44:47
3 Krista Nivalainen 12B 1:00:41 166: 10:19 158: 19:02 161: 25:18 65: 28:14 62: 30:33 73: 44:12 76: 51:39 79: 56:31 200: 1:00:11 500: 1:00:41

3. Mäntsälän Urheilijat -2 2:21:02

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Hilla Antikainen 12C 34:38 169: 6:31 165: 9:12 158: 13:10 161: 18:12 63: 20:17 62: 21:20 156: 25:55 77: 30:45 79: 32:55 200: 33:59 500: 34:40
2 Pinja Antikainen 12A 39:34 169: 7:46 158: 12:53 161: 20:32 64: 21:53 62: 23:26 156: 29:07 77: 33:48 79: 35:16 200: 39:03 500: 39:35
3 Iida Aronen 12B 1:06:49 166: 9:47 158: 14:39 161: 45:13 65: 46:26 62: 48:29 73: 56:38 76: 1:01:49 79: 1:04:58 200: 1:06:09 500: 1:06:49

. Lynx -1 Keskeyttänyt

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Nelli Rehn 12A 32:38 169: 6:18 158: 11:32 161: 18:01 64: 19:33 62: 21:01 156: 25:13 77: 29:44 79: 31:14 200: 32:07 500: 32:39

D11-14

1. Helsingin Suunnistajat -1 1:18:04

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Katariina Aaltonen 13C 26:51 82: 2:37 166: 8:01 63: 13:07 160: 15:37 170: 20:53 79: 25:18 200: 26:15 500: 26:52
2 Essi Roininen 13B 25:50 80: 2:37 166: 7:26 63: 12:27 160: 14:28 157: 17:14 79: 23:58 200: 25:16 500: 25:51
3 Krista Lahtinen 13A 25:23 83: 3:13 166: 7:39 62: 12:05 160: 15:13 170: 19:48 79: 23:45 200: 24:49 500: 25:24

2. Tuusulan Voima-Veikot -1 1:31:46

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Saara Korhonen 13C 26:52 82: 2:34 166: 8:03 63: 12:59 160: 15:37 170: 20:54 79: 25:19 200: 26:19 500: 26:52
2 Sara Tuomaala 13B 39:01 80: 5:31 166: 13:29 63: 19:38 160: 22:06 157: 26:21 79: 36:57 200: 38:26 500: 39:03
3 Anni Malinen 13A 25:52 83: 2:40 166: 6:53 62: 11:11 160: 14:27 170: 19:35 79: 23:56 200: 25:24 500: 25:53

3. Mäntsälän Urheilijat -1 1:35:19

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Hanna-Mari Saalo 13B 32:44 80: 3:08 166: 9:19 63: 15:08 160: 17:58 157: 21:35 79: 31:00 200: 32:04 500: 32:44
2 Helena Hankonen 13A 35:49 83: 6:04 166: 11:15 62: 18:48 160: 23:55 170: 29:45 79: 33:59 200: 35:18 500: 35:49
3 Liinu Nummela 13C 26:46 82: 3:00 166: 8:07 63: 13:18 160: 15:25 170: 20:46 79: 24:47 200: 26:12 500: 26:46

4. Lynx -1 1:39:12

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Isabella Paganus 13A 40:46 83: 7:52 166: 13:00 62: 19:33 160: 25:29 170: 34:07 79: 38:46 200: 40:03 500: 40:47
2 Tuuli Heikkilä 13B 28:37 80: 4:11 166: 9:27 63: 15:20 160: 17:36 157: 20:54 79: 27:05 200: 28:06 500: 28:37
3 Heidi Plit 13C 29:49 82: 4:42 166: 9:29 63: 15:02 160: 17:12 170: 24:11 79: 28:09 200: 29:19 500: 29:51

5. Espoon Suunta -1 1:48:00

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Emilia Ståhlberg 13A 32:09 83: 5:58 166: 10:45 62: 15:37 160: 18:04 170: 26:00 79: 30:29 200: 31:36 500: 32:10
2 Iina Ridanpää 13B 44:03 80: 3:18 166: 10:34 63: 17:34 160: 23:12 157: 34:06 79: 41:51 200: 43:25 500: 44:04
3 Ella Mahlamäki 13C 31:47 82: 3:27 166: 8:39 63: 14:51 160: 17:11 170: 24:41 79: 30:10 200: 31:20 500: 31:48

6. Hyvinkään Rasti -1 1:50:50

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Sanni Norrbacka 13C 26:48 82: 2:29 166: 8:07 63: 13:01 160: 15:32 170: 20:47 79: 25:16 200: 26:12 500: 26:49
2 Ronja Friman 13A 38:16 83: 3:55 166: 9:55 62: 14:52 160: 24:42 170: 31:36 79: 36:35 200: 37:43 500: 38:16
3 Laura Hölttä 13B 45:44 80: 4:58 166: 11:14 63: 28:27 160: 31:44 157: 35:46 79: 44:03 200: 45:14 500: 45:46

7. Helsingin Suunnistajat -2 1:54:22

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Anna Kuronen 13C 26:50 82: 2:38 166: 7:57 63: 13:04 160: 15:34 170: 20:44 79: 25:19 200: 26:17 500: 26:51
2 Iida Heiskanen 13A 41:39 83: 6:26 166: 12:29 62: 18:08 160: 28:27 170: 35:42 79: 39:49 200: 41:10 500: 41:40
3 Venla Turakainen 13B 45:51 80: 4:20 166: 11:30 63: 20:22 160: 28:02 157: 34:07 79: 44:01 200: 45:23 500: 45:52

8. Mäntsälän Urheilijat -2 1:54:23

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Roosa Pelkonen 13A 40:00 83: 7:55 166: 13:47 62: 19:13 160: 26:12 170: 34:24 79: 38:33 200: 39:28 500: 40:02
2 Aino Lampinen 13C 34:17 82: 4:22 166: 10:09 63: 16:10 160: 18:31 170: 28:15 79: 32:26 200: 33:44 500: 34:17
3 Laura Kylmälä 13B 40:06 80: 5:17 166: 13:08 63: 19:23 160: 22:12 157: 28:16 79: 38:08 200: 39:31 500: 40:06

9. Delta -1 1:54:25

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Inka Koskinen 13A 40:03 83: 7:47 166: 13:44 62: 19:16 160: 26:14 170: 34:26 79: 38:33 200: 39:30 500: 40:04
2 Veera Roine 13C 35:44 82: 7:08 166: 15:29 63: 21:21 160: 23:31 170: 29:32 79: 33:40 200: 35:06 500: 35:45
3 Julia Himilä 13B 38:36 80: 3:38 166: 9:28 63: 18:49 160: 20:53 157: 26:49 79: 36:42 200: 38:04 500: 38:39

10. Mäntsälän Urheilijat -3 1:59:20

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Siiri Saalo 13C 26:53 82: 2:41 166: 8:05 63: 13:10 160: 15:31 170: 20:50 79: 25:18 200: 26:17 500: 26:53
2 Saara Saalo 13B 40:32 80: 3:52 166: 13:23 63: 21:49 160: 24:42 157: 30:18 79: 38:33 200: 40:01 500: 40:33
3 Elisa Hankonen 13A 51:55 83: 5:01 166: 10:36 62: 16:25 160: 24:07 170: 42:24 79: 50:15 200: 51:25 500: 51:55

11. Rajamäen Rykmentti -1 2:07:16

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Joela Väisänen 13B 45:55 80: 2:48 166: 9:18 63: 15:55 160: 31:40 157: 35:53 79: 44:08 200: 45:24 500: 45:56
2 Eerika Alho 13C 42:20 82: 3:30 166: 9:39 63: 16:13 160: 18:32 170: 33:37 79: 40:06 200: 41:41 500: 42:21
3 Pinja Koskinen 13A 39:00 83: 6:07 166: 12:57 62: 18:43 160: 21:27 170: 29:13 79: 36:32 200: 38:26 500: 39:00

12. Hyvinkään Rasti -2 3:18:24

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Säde Meriläinen 13B 1:12:09 80: 2:46 166: 11:41 63: 20:03 160: 33:31 157: 53:42 79: 1:09:31 200: 1:11:36 500: 1:12:11
2 Viivi Vesterinen 13C 1:05:00 82: 4:20 166: 13:28 63: 26:21 160: 38:11 170: 52:56 79: 1:02:34 200: 1:04:20 500: 1:05:00
3 Nea Välske 13A 1:01:14 83: 7:22 166: 16:18 62: 24:39 160: 31:52 170: 51:21 79: 58:13 200: 1:00:34 500: 1:01:14

. Lynx -2 Keskeyttänyt

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Aino Keinänen 13B 34:20 80: 2:50 166: 9:13 63: 16:29 160: 19:58 157: 23:22 79: 31:58 200: 33:45 500: 34:20
2 Henriikka Tilli 13A 1:12:25 83: 15:24 166: 24:35 62: 33:55 160: 48:32 170: 1:02:00 79: 1:08:35 200: 1:11:35 500: 1:12:26